SKIATHOS ali stvarno!

Legendo Skijatosa, imam jedno pitanje.
Putovao sam u dosta zemalja na letovanje ali sam prošle godine bio na Skijatosu i osvojio me je za ceo život, najlepše mesto na kome sam bio do sada.Išao sam preko agencije početkom juna, sada pošto su ukinute vize hteo bih da to uradim u svojoj režiji, međutim vidim da postoje ponude agencija i za 150 evra (prevoz i smeštaj ,polazak 6 jun) i mislim da kada bi se odlučio na samostalno putovanje ne bi mogao da prođem jeftinije.Što se tiče smeštaja više mi se i sviđaju jeftinije vile koje su udaljenije od plaža, puteva i gužve.
Išao bih autobusom povratna karta Beograd - Larisa je 85 evra + prevoz do Volosa + trajekt
i kad sve to saberem opet sam u dilemi.
Da li bi prošao jeftinije ako bi išao sam ili sa nekom agencijom ?
 
Poslednja izmena:
Legendo Skijatosa, imam jedno pitanje.
Putovao sam u dosta zemalja na letovanje ali sam prošle godine bio na Skijatosu i osvojio me je za ceo život, najlepše mesto na kome sam bio do sada.Išao sam preko agencije početkom juna, sada pošto su ukinute vize hteo bih da to uradim u svojoj režiji, međutim vidim da postoje ponude agencija i za 150 evra (prevoz i smeštaj ,polazak 6 jun) i mislim da kada bi se odlučio na samostalno putovanje ne bi mogao da prođem jeftinije.Što se tiče smeštaja više mi se i sviđaju jeftinije vile koje su udaljenije od plaža, puteva i gužve.
Išao bih autobusom povratna karta Beograd - Larisa je 85 evra + prevoz do Volosa + trajekt
i kad sve to saberem opet sam u dilemi.
Da li bi prošao jeftinije ako bi išao sam ili sa nekom agencijom ?

Brate, i ja sam nesto preracunavao i cini mi se da je preko agencije povoljnije kako god okrenes. Mi idemo preko Kontikija, zbog devojke, ali neki moji ortaci idu busom, taj tvoj termin i to je nesto DZDZDZDZ. Samo mislim da nema vise mesta :think: Znaci, tebi se Skijatos toliko dopao da ponavljas, a gde si bio odseo prosle godine?
 
U predsezoni je sigurno jeftinije sa agencijom a u sezoni...zavisi od smestaja, jer se kategorije smestaja,pomalo izjednacuju.
Tako, da neka "vila" ( u stvari-obicna velika kuca) neke agencije ima istu,manju ili vecu cenu od smestaja,koji ponekad "flertuje" i sa de lux kategorijom.
Uporedi i sam: http://www.skiatostravel.com/Rs/Dajon_rs.htm ili http://www.holidayinskiathos.com/#/page/4533195965

PS. bitno je da je tebe vSkiatos osvojio.Siguran sam da ces naci najpovoljmiju opciju...
 
Poslednja izmena:
Brate, i ja sam nesto preracunavao i cini mi se da je preko agencije povoljnije kako god okrenes. Mi idemo preko Kontikija, zbog devojke, ali neki moji ortaci idu busom, taj tvoj termin i to je nesto DZDZDZDZ. Samo mislim da nema vise mesta :think: Znaci, tebi se Skijatos toliko dopao da ponavljas, a gde si bio odseo prosle godine?

Ja sam pristalica toga da se uvek ide na različita mesta ali Skijatos moram da ponovim.Prošle godine sam bio u predsezoni i odseo u Agia Paraskevi, bio sam malo udaljen od puteva i plaža i baš je to i presudilo da mi se Skijatos najviše dopadne, onaj mir , mirisi, zvuci , koze koje pasu :)
neka kombinacija seoskog turizma i mora, ne osećaš se kao turista već kao da tu živiš.
Obišao sam dosta toga na samom ostrvu sa malim džipom, ali mi se čini da još ni pola od toga nisam otkrio, jeo dobar giros, kupio dobro manastirsko vino i uživao u najlepšim plažama.
Sve zavisi šta neko traži od mesta na kome letuje, ovo mesto odgovara meni ali se nekom drugom neće svideti, ukusi su ipak različiti ja ne volim mesta koja su našminkana samo za turiste.
Meni lično je Skijatos bolji od Rodosa, Iosa ili Santorinija, a pored ovih bio sam na još puno mesta po Grčkoj,Tunisu,Egiptu, Turskoj, pre nedelju dana sam došao sa slovenačkog Jadrana, nisam neko ko je video samo Skijatos pa je oduševljen ali onakvih plaža kao na Skijatosu :))) nema
 
Poslednja izmena:
U predsezoni je sigurno jeftinije sa agencijom a u sezoni...zavisi od smestaja, jer se kategorije smestaja,pomalo izjednacuju.
Tako, da neka "vila" ( u stvari-obicna velika kuca) neke agencije ima istu,manju ili vecu cenu od smestaja,koji ponekad "flertuje" i sa de lux kategorijom.
Uporedi i sam: http://www.skiatostravel.com/Rs/Dajon_rs.htm ili http://www.holidayinskiathos.com/#/page/4533195965

PS. bitno je da je tebe vSkiatos osvojio.Siguran sam da ces naci najpovoljmiju opciju...


Hvala na odgovoru, putovanje preko agencije daje sigurnost da nećeš ostati bez smeštaja
ali putovanje u solo režiji daje više slobode.
Ako ne bude mesta preko agencije možda krenemo i samostalno.
 
Hvala na odgovoru, putovanje preko agencije daje sigurnost da nećeš ostati bez smeštaja
ali putovanje u solo režiji daje više slobode.
Ako ne bude mesta preko agencije možda krenemo i samostalno.

Jos nisam cuo za ovih 15 godina na Skiatosu....da je neki Grk ostavio svog gosta bez smestaja.Dok o poslovanju nekih agencija...procitaj ovaj ali i jos neke forume.
Ponegde ce trebati da citas i "izmedju redova"

Tri srpske agencije ( za cetrvtu nisam siguran) duguju grckim porodicama na Skiatosu ( vec 4 godine) nesto preko 30 000 evra. Malkice me sramota zbog toga,jer zivim ovde...
A najvise od GOSPODJE,koja mi je inace i prijatelj-saradnik,kad zatreba... (kojoj najvise i duguju-14.000) u ciju agenciju udje stotine Srba u toku sezone,jer izdaje automobile po zaista povoljnim cenama....
Zato "Wotan"...osim nekih zaista profesionalnih agencija (njih 4-5) sve ostalo je "macka u dzaku". U prilog tome: neki vlasnici smestaja,izjavljuju ovih dana da ce primiti srpske goste,ako prvo naplate proslogodisnji dug.
Dok se sa druge strane,vlasnik Blue Horizont-a juce hvali direktorima makedonske agencije Hisar ( dosli u potragu za smestajem) u vezi placanja: "...meni je moj saradnik iz Beograda ( E.T.),jos pocetkom marta,uplatio za ovu sezonu".
Prema tome......
 
Poslednja izmena:
e ljudi blizi mi se put u Grcku ,zna li neko kako se krecu sada cene nekih osnovnih stvari i namirnica imajuci i vidu da ih je kriza bas dokacila pa nemam pojma jesu li zato digli cene ili spustili....Hvala za bilo kakvu informaciju.
 
e ljudi blizi mi se put u Grcku ,zna li neko kako se krecu sada cene nekih osnovnih stvari i namirnica imajuci i vidu da ih je kriza bas dokacila pa nemam pojma jesu li zato digli cene ili spustili....Hvala za bilo kakvu informaciju.

Ako ste bili zadnji put u grckoj,pre 5-6 godina..onda ima znatnog poskupljenja. Ako ste bili prosle godine,onda su poskupljenja simbolicna ali ima i pojeftinjenja....

Jedini izuzetak je gorivo, koje je znatno poskupelo....
 

Prilozi

  • times venz.jpg
    times venz.jpg
    3,4 KB · Pregleda: 149
Kako najlakse rezervisati karte za trajekt za drugu polovinu avgusta i koliko puta dnevno su polasci i u koje vreme otprilike?
I da li uopste ima potrebe za rezervacijom za taj period sezone?

Izvinjavam se ako je vec negde pisalo, nisam mogao da nadjem!
 
Kako najlakse rezervisati karte za trajekt za drugu polovinu avgusta i koliko puta dnevno su polasci i u koje vreme otprilike?
I da li uopste ima potrebe za rezervacijom za taj period sezone?

Izvinjavam se ako je vec negde pisalo, nisam mogao da nadjem!

Licno, ne bih se usudio pre 30 avgusta da dodjem u Volos,bez rezervisane karte za Sporades.
Jedino,ako nije problem opcija...da se dodje na jutarnji trajekt a karti ima samo za popodnevni i obratno ( najverovatnija opcija).
Od druge polovine juna ide 2 x dnevno a polasci su vec godinama u 7:45 i u 16:45

Rezervacije mozete vrsiti ovde http://www.hellenicseaways.gr/npgres/english/ mada upravo probah.... i ne ide.Obicno ovu opciju puste pocetkom sezone ( maj-jun), pa je opet iskljuce. Drugi nacin je cini mi se agencija Kalodukas ( ne znam za neku drugu),gde navodno kupujete karte i kako procitah negde,placate uslugu x evra ( ogradjujem se ako gresim). Treci nacin je da Vam neko kupi karte u grckoj i da vas cekaju u volosu...

Ako vam nista od ovoga "ne upali", posaljite mi reg.table,ime vozaca i tacan datum putovanja. Karte ce vas cekati u volosu ( Sporades Travel) gde ce te ih preuzeti i platiti.
Takvu rezervaciju mozete proveriti telefonom 00302421023400, prvih dana juna meseca,kada obicno i saljem spisak rezervacija.
Meni ne dugujete nista,jer me i ne kosta (skoro) nista.
P.S. Ne sitnicarim,za 30-40 sekundi,koliko mi treba da procitam i upisem vase podatke u "excel'....
 
Poslednja izmena:
Posto na skijatos krecem 06 juna, zamolio bih iskusne poznavaoce ovog ostrva za nekoliko informacija vezanih za sam transport na ostrvu.

Interesuje me kako je najbrze i najpovoljnije doci do divljih plaza na severu (mandraki, elia, agistro, micri asselinos..) Da li je povoljnije iznajmiti auto ili koristiti taxi? Kako i koliko cesto su organizovane ture brodovima na ove plaze? potrebno mi je neko poredjenje kako bi se odlucili za kola, taxi ili cak eventualno vodeni prevoz.

Mobilni - Ukoliko su kola najbolje resenje.... da li je najpovoljniji viktoria rent a car- "u Trulosu na benz. pumpi kod vlasnika Nikosa." i koliko cu cene vozila kod njega za nekih 5-7 dana. Naravno u obzir dolazi i neki mini bagi (cetvorotockas).....

Posto je apartman u samom centru, autobuska stanica mi je jako blizu a prevoz bi mi trebao iskljucivo do navdenih plaza (za ove na juznoj strani bi koristili bus). Prakticno bi nam kola bila slobodna ceo dan jer ih uvece ne bi ni koristili a preko dana do plaze i nazad.

Unapred zahvalan na odgovoru.

pozdrav
 
Poslednja izmena:
Jedini moguci nacin odlaska na pomenute plaze je automobil ili u extremnom slucaju peske,ali...:rtfm: dosta peske.

Niti idu autobusi, niti ce vas taksista tamo voziti. Morskim putem se pored Lalarije,prilazi (cini mi se) samo na Aselinos,na koji se opet moze kolima.
Obrni-okreni...opet Vam treba auto za neki broj dana a motor-cetvorotockas,ne preporucujem zbog bezbednosnih razloga i kategorije tih puteva... a nemaju ni nesto posebno bolju cenu od recimo, citroen saxo....

Sto se tice rent a carova...ima ih preko 15, a Nikos i njegova braca su extra momci i pravi profesionalci. Bar prema meni i turistima koje im posaljem-preporucim ili zatrazim uslugu i uvek pitaju za Srbe i Srbiju...
Sto opet samo po sebi ne znaci da su bas i najjeftiniji,zato uporedite...
Ostavlja mi i utisak,odredjeni broj nasih turista,koji se vracaju na Skiatos vec 2-3 godine, a nisu moji gosti....da su na moj predlog kontaktirali mnoge agencije,da iznajme ovih dana jer je sigurno jeftinije (manje-vise-simbolicno) nego kada dodju direktno,jer potraznja diktira i par evra na gore...
Medjutim, oni su svi nakon vise dana pretrage rezervisali ovde: http://www.skiathoscheapcarrental.gr/skiathos_car_rental_pricelist.html po ovim cenama.
Dok su neki dobili i povoljne cene za jul...
Za sada nije guzva oko ovako ranih rezervacija,pa je dovoljno da posaljeteime i prezime,broj telefona i ime objekta gde boravite.
Naravno, i da odredite datum, kada da vam auto bude pred vratima ili eventualno da vas ceka prilikom dolaska...
PS. upravo sam video da Nikos ima iste cene sto znaci,to je to.....
 
Poslednja izmena:
Ok, pretpostavio sam da je pesacenje moguce ali i najbolnije, cudi me samo da taxi ne vozi do takvih plaza...
Citajuci po netu, skapirao sam da postoji i water taxi (ili nesto slicno) koji vozi do doticnih plaza a ne samo do Lalarije?

S obzirom da je u pitanju sredina juna, da li je problem rentirati kola u ovom periodu nakon recimo 3-4 dana boravka? Kolika je razlika u cenama ako rezervisem sada preko interneta ili npr 10 juna u samoj agenciji? Da li moguce rentirati i na 2-3 dana i koje su ponude za tako kratak period?

Hvala
 
Ok, pretpostavio sam da je pesacenje moguce ali i najbolnije, cudi me samo da taxi ne vozi do takvih plaza...
Citajuci po netu, skapirao sam da postoji i water taxi (ili nesto slicno) koji vozi do doticnih plaza a ne samo do Lalarije?

S obzirom da je u pitanju sredina juna, da li je problem rentirati kola u ovom periodu nakon recimo 3-4 dana boravka? Kolika je razlika u cenama ako rezervisem sada preko interneta ili npr 10 juna u samoj agenciji? Da li moguce rentirati i na 2-3 dana i koje su ponude za tako kratak period?

Hvala

Sve je moguce... pa i na 1 dan rezervisati.
Ove cene sto sam postavio,kao i cene od Nikosa su verovatno bolje sada...nego kada iznajmljujete taj dan,kada vam i treba auto.
Posto pretpostavljam, da ste rezervisali smestaj preko neke agencije, sto znaci da ste u grupi....organizujte se za 2-3-4 auta, i na "bum" u agenciju....
Nije svejedno, gazdi kada izda odmah vise automobila.Mozete se i meni javiti... u tom periodu,imam vremena.
Samo, na skiatosu....gledajte da to ne bude vikendom i pred vikend...
Larisa i Volos su oko 400 000 stanovnika...a blizu,pa cene znaju vikendom da budu mlao vece.....
Za cenu na "licu mesta"...racunajte u startu oko 25 evra dnevno,ali od luke do skole(cca 150-20m) ima cini mi se 8 agencija...pa pitajte redom i uporedite...
Niko ne moze da zna, kome sutra treba hitno lova, za nesto pa izdaje povoljnije..
 
Poslednja izmena:
E, pa sad si me bas ubedacila. Kud uplatih uopste taj Skijatos!!!!!!! Kad ja popustam devojci, blizu plaza i ostale gluposti, lepo sam joj rekao da idemo na neko drugo ostrvo, ovde sam citao ima super mesta! Nema sanse da rentiramo kola sve vreme i ako je takva katastrofa od buseva, lepo mogu da se ubijem! Samo nije mi jasno zasto ne uvedu jos neki bus ako je takva katastrofa.Ne moram svaki dan u grad, ali ako se spremim i posle cekam bus sat vremena lepo cu da siznem! E, u pm sve, al se zaj...h!

Ja sam prošle godine bio u vili Zaharo pored hotela Korali. Niste pogrešili. Ni ja nisam posle obilaska celog ostrva zažalio što sam tamo bio smešten. Dobra, mirna (nema gužve - doduše ja sam bio krajem juna i početkom jula) i zaklonjena plaža. Naš moto je da budemo smešteni na dobroj plaži bez obzira što volimo da obilazimo okolinu. Mada moram priznati da smeštaj na dobroj plaži smanjuje želju za odlaskom bilo gde dalje. Najlepša od svih plaža nam je bila Mandraki i naravno Kukunaries (jedna "divlja" a druga urbana). Što se tiče busa i ja mislim da neće biti problem. Uguraćete se nakako u njega, jer ako vi ne možete da uđete kako će tek ući ostali na sledećih 10-tak km koliko ima do mesta. Mi smo skoro svako veče išli u grad (doduše našim kolima) i vredelo je jer u Trulosu nema baš ništa zanimljivo uveče. Ja sam takođe bio u velikom iskušenju da iznajmim čamac na jedan dan (mislim da je cena ~80€ - ne znam koliko je u punoj sezoni) ali nije nam bilo naklonjeno baš vreme - svaki dan je bilo manje više oblačno iako je kiša pala samo dva puta i to ne preterano. Prošle godine je vreme bilo prilično jadno u Grčkoj - kraj juna i početak jula loše a valjda već sredinom avgusta (ili nešto kasnije) se opet pokvarilo. Nije to ono vreme koje ja znam da važi za Grčku, pogotovo na ostrvima - sunce,sunce,sunce...

Sve u svemu sigurno ćete uživati.

Rang lista: 1. Skijatos, 2. Kefalonija, 3. Krit, 4. Tasos. Videćemo ove godine gde da smestim Lefkadu.

Pozdrav Miletu (Mobilni) i preporuka svima koji idu na Skiatos da ga kontaktiraju bilo za smeštaj bilo za sve ostalo.

I još jedno pitanje za Mobilnog - kakva je situacija u turističkim mestima ovih dana povodom velikih demonstracija i nemira u Grčkoj. Hoće li uticati na turističku sezonu?
 
Misko, pozdrav i za vas u N.sadu... sa napomenom, ako vec planirate Lefkadu...da kontaktirate (bar informativmo) nasu porodicu koja zivi na Lefkadi i bavi se izdavanjem smestaja(pogledajte na temi Lefkada).
Ja cu na zalost, morati da razocaram Statisa.... jer smo napravili spisak porodica,koje su bile u Zaharo u zadnje tri godine,pa pravimo statistiku stavljajuci + ili - pokusavajuci i da obezbedimo bilo kakav popust za one koji se vracaju u taj smestaj...
Tako, da smo upravo poslali g. Bajrusevicu ( :mrgreen:) popust od 100 evra...
Sto se tice demonstracija: zaista, obratite paznju sta pisu-u stvari prenose i prevode sa grckog, sve strane agencije.
"Velike,ogromne,masovne" i slicne demonstracije su samo slova na papiru...
Grcki izvestaji sa SVIH izvora: U atini od 5 miliona,protestovalo je oko 15-ak hiljada
u Solunu-milionski grad oko 7-10 hiljada
u larisi od 200 000 oko 3000 ljufi
u Volosu od 150 000 oko 1000 ljudi
Dok u vecini ostalih gradova nije ni bilo demonstracija. Ono sto je napravljeno u atini...je delo PROFESIONALNIH DEMONSTRANATA-HULIGANA, koji su satima pre onih dogadjaja u centru,pustosili u drugim delovima atine a sto se moglo pratiti preko google earth. Od stotinak uhapsenih, samo nekoliko je zaposlenih-ostalo su huligani a medju njima desetine maloletnika.
Kriza se ne moze ni kom segmentu osetiti na ostrvima,jer primera radi...Skiatos,vec ima 4 charter leta,koji su vec dosli i desetine autobusa sa grckim radnickim ekskurzijama (sindikati). Grcima je jasno, da su svi zavlacili ruku u drzavnu kasu godinama,na ovaj ili onaj nacin i da je doslo vreme da se to plati.One usijane glave,sto to nece da shvate...njihov problem.
Jedino, sto se moze osetiti po pitanju krize.... je duzina boravka grckih turista na ostrvima.
Pretpostavlja se da ce dolaziti na 5-7 dana i prateci situaciju i u zavisnosti od nje,dolaziti ponovo u toku leta ili se zadovoljiti sa tim kratkim boravkom.
Sto moze biti veliki udar na sve vrste radnji na ostrvima,jer su grci,definitivno najbolji i najveci potrosaci.
Ima i jedan paradoks u ovoj krizi: da Skiatos, u ovom trenutku ima porast u broju rezervacija od minimum 15%,dok neki (po meni) polupismeni mestani, tvrde da ce sezona biti 100% uspesnija od prethodne.
Naravno, da je to po svakoj logici nemoguce,ali grci ko grci...preteruju.
Ova kriza me podseca i na krizu 90-tih u srbiji...kada je plata bila 5 maraka, a u mom gradu,svi moji prijatelji i poznanici,pusili marlboro,vozikali se na ceni benzina od 2 marke i nismo "izbijali" iz kafana....
Mislim, i da ce ova ekonomska kriza uticati na cene vanpansionske potrosnje,sto je i za ocekivati,jer grcka jednostavno mora da ucini sve,da od iduce sezone poveca broj turista,jer im je turizam i jedini izvor prihoda....
 
Poslednja izmena:
Nadam se da pod ovim podrazumevas da ce cene biti nize, a ne da ce na turistima da pune budzet.

Cene vanpansionske potrosnje verovatno - da a cene smestaja verovatno - ne, jer su vlasnici i te kako optereceni nekim (budibogsnama) porezima i dazbinama...

A podrazumeva se "da ce na turistima da pune budzet".. nece im valjda placati, da dodju u Grcku....
Ali sam pojasnio i na koji nacin...- (da poveca broj turista), a i ja se nadam, da ce dobar deo grka da spusti i cene (bar simbolicno).

Ali, zavisi mnogo i od ove sezone.... jer svi pokazatelji,pokazuju da ce biti dosta bolja od prethodne, pa moze grcima da bude i "bezrazlozno" bilo kakvo spustanje cena za iducu sezonu.Vreme ce pokazati..
Za ovu sezonu,stanje je "de facto" proslogodisnje (iste cene -+5%)
 

Back
Top