Šiz-friz

Imam dva pitanjca za vas.
Prvo imam kovrdzavu kosu,ali ne one lokne koje idu od korena ,vec od korena pa nekih dva -tri cm mi je prava a zatim loknasta.Tako mi je prirodna.:roll:
E sada bih da pitam, nisam nikada imala siske , a sada mi eto nesto palo na pamet da ih imam :roll: , pa bih da cujem vase misljenje.Kosa mi je pri tom gusta i ima srednju duzinu stepenastog oblika.
A drugo pitanje bih da probam to emajliranje kose, valjda se tako zove, jer sam cula da ne moras stalno se farbati.I da li to moze da se izvede u kucnoj varijanti, znaci ne frizerka vec mi samouci , citaj moja prijateljica koja me farba, ali nema veze sa tim zanatom.:roll: I kako mu to ide, koliko farbe razlicitih nijansi su u pitanju?

Unapred da vam se zahvalim :zag: ...i nestrpljivo iscekujem vase odgovore ...;)
 
Imam dva pitanjca za vas.
Prvo imam kovrdzavu kosu,ali ne one lokne koje idu od korena ,vec od korena pa nekih dva -tri cm mi je prava a zatim loknasta.Tako mi je prirodna.
E sada bih da pitam, nisam nikada imala siske , a sada mi eto nesto palo na pamet da ih imam , pa bih da cujem vase misljenje.Kosa mi je pri tom gusta i ima srednju duzinu stepenastog oblika.
A drugo pitanje bih da probam to emajliranje kose, valjda se tako zove, jer sam cula da ne moras stalno se farbati.I da li to moze da se izvede u kucnoj varijanti, znaci ne frizerka vec mi samouci , citaj moja prijateljica koja me farba, ali nema veze sa tim zanatom. I kako mu to ide, koliko farbe razlicitih nijansi su u pitanju?

Unapred da vam se zahvalim ...i nestrpljivo iscekujem vase odgovore ...
Прескочићу друго питање, пошто не знам довољно о томе ( пробај да изгуглаш нешто), а што се шишки тиче, мислим да ћеш морати да их фенираш или пеглаш, да би их "укротила"...мада, опет зависи од тога какве ће бити кад се скрате, и од тога како би ти волела да то изгледа..
Можда да их прво скратиш до испод обрва, да видиш како ће да се "понашају"....
Ја то, овако, лаички, али, чак и ако не будеш била задовољна изгледом после скраћивања - то је само коса, нарашће опет :)
 
Verovatno misliš na meliranje, izvlačenje pramenova u više nijansi. Bolje nemoj sama, posebno što imaš kovržavu kosu, pitanje koliko će se pramenčići uopšte videti. Druga stvar koja može da se desi je da izvučeš predebele pramenove ili da neka boja pramenova lepo ispadne, a druga loše. Posebno je teško pogoditi željenu nijansu crvenih pramenova. Možeš koliko želiš boja, najbolje 2, 3, 4, ne više. I naravno ne kombinovati potpuno različite boje pramenova, tipa crni i plavi, osim ako nećeš avangardnu frizuru:)
 
Hvala vam na odgovorima, ja malo okasnila, ali u svakom slucaju sam vam zahvalna.
Eto ja htela nesto a cak sam pogresno i cula rec,da mislila sam na meliranje :rumenko:, pa onda cu dobrooo razmisliti pre nego sta odlucim, ovo mi je isuvise boja a samim tim i rizik tako da za sada ....odustajem.:(
 
Ja htela da ovo postavim ovde, al sam prvo naletela na onu drugu temu

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=13420853&postcount=1461

Sada gldeam tvoje obe frizure, pa posto i sama imam kovrdzavu, volim da isplegam s vremena na vreme za promenu,ali videvsi tvoju ispeglanu, nekako mi je lepsa ona kovrdzava, barsunasta za oko .Tako da tek sada vidim kada meni neko kaze da mi je ipak lepse sa kovrdzavom nego peglanom.Ne mislim nista lose samo eto tek kada vidis na drogom uocis tu razliku.;)
 
Imam dva pitanjca za vas.
Prvo imam kovrdzavu kosu,ali ne one lokne koje idu od korena ,vec od korena pa nekih dva -tri cm mi je prava a zatim loknasta.Tako mi je prirodna.:roll:
E sada bih da pitam, nisam nikada imala siske , a sada mi eto nesto palo na pamet da ih imam :roll: , pa bih da cujem vase misljenje.Kosa mi je pri tom gusta i ima srednju duzinu stepenastog oblika.
A drugo pitanje bih da probam to emajliranje kose, valjda se tako zove, jer sam cula da ne moras stalno se farbati.I da li to moze da se izvede u kucnoj varijanti, znaci ne frizerka vec mi samouci , citaj moja prijateljica koja me farba, ali nema veze sa tim zanatom.:roll: I kako mu to ide, koliko farbe razlicitih nijansi su u pitanju?

Unapred da vam se zahvalim :zag: ...i nestrpljivo iscekujem vase odgovore ...;)

Ako ti je kosa slicna Jekinoj - ne sitne kovrdze , vec krupne lokne, onda je steta da je peglas, jer su lokne u modi.

Ako vec hoces da je peglas, ja bih ti preporucila da ne peglas siske , jer je to vec toliko preterano da je degute, vec da i sikhe feniras vazdusastije. Isto tako i kod peglanja kose je lepse da se malo vazdusastije fenira tj. ne slepljeno, vec malo odmaknuto od glave.Kosa je lepsa i izgleda punije.Ja uglavnom takvo feniranje trazim.

A, sto se tice pramenova-uvek sam ZA . Mislim da je svaka boja uz bar jos jednu nijansu pramenova lepsa. Ali to nikako nemoj da radis u kucnoj varijanti. Ne ume svako da uradi pramenove da nemaju onaj grubi presek, vec da se prelivaju nezno iz jedne u drugu boju. A, tek ako se radi sa blansom..moze i da se spali kosa.Zato po pramenove samo kod strucnjka. :)
 
@ikel2 hvala na odgovoru :D
Sto se tice pramenova razgovarah sa frizerkom i sama me je savetovala da ne radim u kucnoj varijanti jer nije to bas tako kako sam ja zamisljala, inace proces traje oko cetiri sata:eek: , zapravo sve zavisi od broja farbe za kombinaciju i jedna bi trebala da je svetlija sto znaci mora i blans, a kosa mi je inace dosta suva te tako mi ona nije preporuclia da to uradim jer bi mi kosa bila kao metla.:( Tako da sam resila da ostanem na istom ...mozda neki drugi put u sta sumljam:roll:, ipak je meni to dugo vreme da provedem kod frizerke , 4 h :eek: je za mene pojam, obaveze imam preko glave, jedino ako bi u nocnoj smeni , kad mali odu na spavanje e tada imam viska malo vremena.:roll:
 
Sta biste mi preporucili od preparata za hidrataciju kose?
Ili mozda neka prirodna maska, pakovanje?
Naime, duga mi je i gusta kosa, skidala sam crnu boju i presla u neku smedju, ali kosa mi se malo isusila.
Koristila sam ALFAPARF kolekciju od bambusa za hidrataciju, ali nisam zadovoljna.
Dobra je Revlon-ova linija za hidrataciju, to znam.
Imali neko jos neki predlog?
Hvala unapred.
 
Jel neko ima iskustva sa color shamponom|?Ja sam danas kupila,hocu da vidim kako mi stoji mahagoni.KOlko to traje uopste?i kako se nanosi?

Pa sad,zavisi sta si kupila. Ako mislis na one male kesice Pallete,mislim da se to ispira posle 3 nedelje.
A za one u kutiji,kao farbe,moja frizerka kaze da su bas kao farbe:) Znaci nema ispiranja.
Ja sam jednom kupila drecavo crveni kolor sampon. Imala sam plavu kosu do struka i ispala sam ROZE:lol:. Ali bas bas roze. Tako mi je to stajalo jedno mesec dana,sreca pa sam posle toga bila na moru,malo se ispralo,pa sam se sisala.
Ako imas plavu kosu,bolje ne stavljaj:)
 
Jel neko ima iskustva sa color shamponom|?Ja sam danas kupila,hocu da vidim kako mi stoji mahagoni.KOlko to traje uopste?i kako se nanosi?

Kolor šampon ti je isto kao i farba, samo što se malo brže ispira od farbe ... ali se ne ispira brzo .... I nikad se ne ispira do prirodne boje - nego onako bljutavo ... tj. kosa ti više nikad neće biti ista ...
 
Evo i mog friza...
 

Prilozi

  • friz.jpg
    friz.jpg
    21,7 KB · Pregleda: 29
Jedva cekam subotu, jer sam odlucila da uradim izvesne promene. Danas sam razgovarala sa frizerkom i "prelomila" sam :) - sada cu da stavim one deblje blajhane pramenove..posvetlecu je skroz ( kao na avataru haha), a na duzini ce da se jasnije izdvajaju. Odavno nisam nosila bas toliko svetlo, ali ide leto..mislim da ce biti dobro.:)
 
Evo i mog friza...
Lepa frizura i stajling :)

Ja od skoro imam plave pramenove i bas mi se svidjaju. Bojala sam se da ne ispadnu zuti, ali bas su kako treba. Jedinio me sad muci sto ne mogu stalno da idem na feniranje, a i prakticnije mi je da je ispravim.
Dobro mi stoji i poguzvana kosa, jer je prirodno talasasta, ali ta frizura samo dan- dva traje. Lokne se ucebaju :)
 
Lepa frizura i stajling :)

Ja od skoro imam plave pramenove i bas mi se svidjaju. Bojala sam se da ne ispadnu zuti, ali bas su kako treba. Jedinio me sad muci sto ne mogu stalno da idem na feniranje, a i prakticnije mi je da je ispravim.
Dobro mi stoji i poguzvana kosa, jer je prirodno talasasta, ali ta frizura samo dan- dva traje. Lokne se ucebaju :)

Na vlaznu kosu stavi penu, i susi je fenom sa difuzerom... I lokne ce duze da ti traju... A nece biti ucebane... Pod uslovom da ne spavas mnogo "nemirno" :D

PS: hvala... :hvala:
 

Back
Top