SITNI KOLAČI

Perfeto - kolaci 250gr mleko vo prav,250gr seker vo prav,2lazici mleko 250gr orevi seckani,sok i kora od eden portokal,se zamesuvaat so 200gr stopen margarin,otkako smesata e glatka se stava vo kalap da se stvrdni,se cokoladira so 100gr cokolado belo i 1 lazica maslo, se secat i se sluzat.
 
qx59c1.jpg

2cnun2g.jpg
 
Svaka čast Paganini :)

Ja se ove godine prihvatila pravljenja sitnih kolača za slavu. Za sada znam da će biti Bonžita (to je kao šišarke, samo ja smesu izlijem na oblatnu i posle sečem na štangle ;) )
Tragam za nekim dobrim kuglicama - dve vrste - bele i čokoladne

Zatim - između dve oblatne stavi se smesa od mlevenog keksa, margarina, šećera, čokolade i žele bombona (može i ratluk :p)
Bajadere pod obavezno :)

I mislim da će biti dovoljno, i samo da znate - postavljam rekord - 5 vrsta kolačića za dva sata :whistling:
Ako ima neka brzinska dobra ideja - svaka je dobrodošla... I kod mene se od sad ne zovu 'sitni kolači', nego brzi kolači :super:
 
Izvinjavam se marini.c nisam videla tvoju poruku, a uvek mozes da mi se obratis na pp.

Mackice za tebe crne i bele kuglice:

bele: jedno belance umutis sa 300gr. secera u prahu pa u to dodas 300gr. mlevenih oraha. Od te smese napravis oko 50 kuglica ili lepse je da budu kupe i prelijes ih sa belom cokoladom.

crne: umutiti 250gr. maslaca sa 250gr. secera u prahu. u to dodati 250gr. mlevenog plazma keksa, jednu kasiku kakaa i malo ruma(po ukusu). Praviti kuglice i uvaljati ih u rendanu cokoladu. (oko 200gr.) Lepse su kad je cokolada izrendana na krupnije rende.
 
Hvala Rado, ove crne sam baš tako i zamišljala :D
A bele, mislim da će biti nešto sa mlekom u prahu, te mi imaju strava ukus, ima na tu negde recept ;)

Inače, ako neko ne zna (ako znate, ne zanerite, ja sam tek skoro čula :rumenko:) - idealno glazirane kuglice - nabosti ih na čačkalice, umočiti cele u glazuru i čačkalice nabadati na stiropor, dok se ne ocedi i stvrdne ;)

I još jedna ekstra brzinski recept - kupiti kore za rozen tortu; skuvati tri pudinga sa ukusom slatke pavlake u litar mleka, kad se ohladi umutiti jedan margarin i filovati. Čak jedno pakovanje kora bolje podeliti na dva puta. Inače odgore može šlag, ali u ovakvim 'slavskim' situacijama bolje glazura od čokolade:)
 
pozdrav, forumašice! Ja vam dođem nova, razumem se u pravljenje slatkiša i rado ih pravim, a moji dečaci ih još radije jedu!:klap: Ja imam neke proverene recepte za bajadere i ledene kocke ako zatreba rado ću vam proslediti:D
 
Proslo je vreme ali sad cu vam dati jedan recept interesen.STRACATELA KOLACI.100gr.mleveni keks,100gr.mlevenih oraha,100gr.margarin,10gr.rum,20gr.kakao prah i malo mleka da se lepo zamesi,onda se stavi u kalup debelina 1cm.A nad taj del se stava :200gr.mleko u prah,200gr.seker u prahu,200gr.margarina i 2 kasika mleko,sve se lepo imiksira i doda se 50gr. cokolada rendana i se stava na prvi dio,kad se dobro stegne se secu kolaci kako bajadere i se prskaju sa topljenu cokoladu.Nadam se da ce vam se svideti .
 
MADJARICA je moj omeljini kolac a lepo izgleda kada se servira za slave i praznike.
KORE:
-600gr brasna
-1prasak za pecivo
-2 cela jaja
-100gr margarina
-200gr secera
-malo mleka PECI 5 KORA
FIL:
-250gr secera
-3 kasike kakaa(vrhom)
-4 kasike brasna
-2 kasike gustina
-200ml mleka
to sve izmiksati i dodati u provrelih 800ml mleka i 250gr margarina.Dok je fil topao filovati kore i preliti glazurom od cokolade.Sluziti sledeci dan.
 
Evo i mojih sitnih kolača. Neki su zaičnu upotrebu a neki za prodaju :lol:

Pa da krenemo (redom, s leva na desno)

IMG_4132-1.jpg


1. Viski plamenčići
2. Korpice
3. Kuglice
4. Makovnjača (pita od kora koje se prave od masti, jaja,brašna...) sa makom, čokoladom i bademima
5. Oblanda sa karamelom (pravila komšinica)
6. Orah štangle
7. Kokos rolat
8. Figaro

Pravila sam ih par dana ranije da bi se prosušili....


1. Viski plamenčići

Otopiti na tihoj vatri 300 gr mlečne čokolade sa 125 ml slatke pavlake dobro mešajući. Kada se istopi skloniti sa vatre, prohladiti i dodati 1 čašicu viskija. Sve sjediniti i ostaviti da se dobro ohladi (frižider, zamrzivač). Potom mikserom mutiti 10-ak minuta dok masa ne postane gušća od dooooobro umućenog šlaga. Špricem za tulumbe ili kašičicom praviti kolačiće (stavljati ih ili na foliju ili na pergament) i ponovo ih vratiti u friz da se dobro stegnu. Potom ih jedan po jedan umakati u glazuru koja se pravi od 250 gr čokolade za kuvanje i 5-6 kašika ulja. Posuti listićima badema. Kolač obara s nogu.

2. Korpice

Istopiti 250 gr čokolade sa 250 grama margarina, dobro mešati da se margarin ne bi odvajao.. Sitno iseckati suvo voće, lešnike, orahe...šta god ili jednostavno napraviti grilijaš od oraha i šećera i to samleti, stavljati po malo u korpice i preko preliti pripremljenom čokoladom. Lakše je za sipanje ukoliko čokoladu sipate u džezvu i iz nje nalivate korpice. Ostavite da se dobro ohlade.

3. Kuglice

Seckane kajsije 100g , mleveni pečeni lešnici 300g, mleveni orasi 400 g., 200 gr otopljene bele čokolade sa jednim margarinom, 200 gr. rendane bele milke, 200 gr keksa-mlevenog, i malo mleka prokuvanog sa dosta šećera, sipati dok ne veže masu. Ohladiti dobro i tek onda praviti kuglice.

Ovo su mere od oka, ne verujte mi mnogo, neka vam ovo mleko na kraju služi da im podesite čvrstinu.

4. Makovnjača (pita od kora koje se prave od masti, jaja,brašna...) sa makom, čokoladom i bademima-

Prvo napaviti fil: 750 gr mlevenog maka, 750 gr. šećera i 1/2 l mleka kuvati dok se mak dobro ne natopi (5 -10 min). Ostaviti da se prohladi.

Kore

1/2 kg masti umutiti sa 6 kašika šećera. Dodati 3 žumanca i jedno celo jaje. Dodati 1/2 l mleka (u jedan deo mleka razmutiti kvasac). Dodavati brašno sve dok se ne dobije testo meko kao za pogaču. Podeliti ga na 5 delova.

Razvijati kore (veličina pleha od šporeta) jednu po jednu. Prvu koru staviti u pleh (nepodmazan) premazati četvrtinom fila, potom razviti drugu koru, staviti preko fila i tako redom. Završava se korom koja se premazuje preostalim belancima. Testo mora brzo da se razvija da ne bi narastalo. Peći u zagrejanoj rerni, na nižoj temperaturi, oko 180 stepeni. Pre pečenja kolač izobkajte čačkalicom, do dna, da ne bi narastao. U originalnom receptu nema glazure i badema, ja sam to dodala.

5. Oblanda sa karamelom (pravila komšinica)- pitajte nju

6. Orah štangle (nemam ovde recept)

7. Kokos rolat

1 kg šećera i 3 dl vode ušpinovati. Dodati jedan margarin i mešati dok se ne otopi. U tu masu dodati 300 gr mlevenog keksa (što svetlijeg), 300 gr. kokosa i 300 gr. mleka u prahu. Dobro izmešati. Podeliti na 2 dela. U 1 deo dodati 100 gr. topljene ČOKOLADE (ne table) za kuvanje.Ohladiti.
Na plastičnoj, samolepljivoj foliji rastanjiti crni deo u obliku pravougaonika. Na drugoj foliji rastanjiti isto tako beli deo. Preklopiti beli deo preko crnog. Odlepiti foliju sa gornje strane a donjom uvijte rolat. Ostaviti da se dobro ohladi i seći vrelim nožem.


I još sličica...

Posna reform torta, rolat od reform torte sa grilijašom, rafaelo u beloj čokoladi, oblande, štangle i voćne bombonice

Torte072Small-1.jpg


Picture196-1-1.jpg


Picture176-1.jpg


Picture175-1.jpg


Picture174-1.jpg


Picture170-1.jpg


Picture180-1.jpg


Voćne bombonice-

Samleti 200 gr suvih smokava
200 gr suvih šljiva
200 gr suvog grožđa
Umesiti, dodati po jednu punu šaku seckanih i mlevenih oraha, šaku ceckanih, blanširanih badema,. Sve dobro umesiti na dasci (posuti je šećerom u prahu)

Praviti kuglice i umakati u čokoladu.

Dugijem vam recept za posnu reformu...

A kuglice ovako čokoladirate :mrgreen:


Napravite kuglice koje želite i ostavite ih da se dobro stegnu, nabodite ih na čačkalice...


IMG_4072-1.jpg


Potom napravite glazuru od čokolade i ulja...koliko štangli čokolade- toliko kašika ulja. Uzmite bombicu i umočite je u čokoladu

IMG_4074-1.jpg


ocedite je

IMG_4075-1.jpg


Čačkalice zabodite na stiropor

IMG_4076-1.jpg


i sačekajte da se ocede i dobro ohlade

IMG_4077-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Joj Mamamajo,prekrasni su ti kolačići:worth:Samo mala zamerka od štedljive domaćice(ja sam starija generacija pa slušaj savet starijih)stavi neku foliju na stiropor pa možeš skinuti višak čokolade nožem i opet iskoristiti.Veliki pozdrav i još jednom:worth:
 
Mamamajo kolacici su ti predivni i mislim da ih jeftino naplacujes . Cene se krecu od 500 do 1500 din. Sto naravno zavisi od kvaliteta i materijala koji koristis. Ja sam uvek pristalica kvaliteta pa neka je i skuplje jer onih jeftinih i nikakvih imas na svakom cosku.
Svaki kolacic treba da ima svoj ukus a ne sve isto samo droge boje i nekog dodatka.:cao:
 
Bravo MAMAMAJO :klap: kolaci su prelopo ukraseni a sto se tice ukusa kvalitet je nema sta!Posto i ja pravim kolace tako da znam o cemu se radi, postavicu slike .Mislim da je cena tvojih kolaca mala !:bye:
 
Drage moje vrednice, trebaju mi recepti za posne kolace i to one malo finije, za slavu.
Gde mogu da nabavim posnu belu cokoladu? Ono sto sam do sada videla je secerna tabla i nije posna.:dash:
 

Back
Top