Siniša Pavić + TV = PROPAST!!!!

Glasajte za Pavićeve dobre serije:

  • Tesna Koža 1,2,3,4

    glasova: 11 64,7%
  • Vruć Vetar

    glasova: 7 41,2%
  • Bolji Život

    glasova: 10 58,8%
  • Srećni ljudi

    glasova: 4 23,5%
  • Diplomci

    glasova: 1 5,9%
  • Pozorište u kući

    glasova: 9 52,9%
  • Porodično blago

    glasova: 3 17,6%
  • Stižu dolari

    glasova: 1 5,9%
  • Bela lađa

    glasova: 2 11,8%
  • Otpisani

    glasova: 6 35,3%

  • Ukupno glasova
    17
  • Anketa je zatvorena .
Pa Tijanicu je svaka serija najgledanija Kad god pusti neku seriju,ispred ide spica "RTS sa ponosom predstavlja seriju rekordne gledanosti" Uspeh serije se meri,time sto serija ne zastareva,sto je sa "ushitom" gledaju i starije i mladje generacije,sto i posle 20-30 godina ima sjajnu gledanost...Ovo "Selo gori..." ce da zaborave za dve godine
Ni to ne traje vecno. Jer kad neku seriju repriziras po 99999999999. put, vise nece imati ni isto toliki deo gledanosti koju je imala kad se prvi put prikazivala. To ce, jednog dana, naterati RTS da pocne da radi na necemu novom. Bar se nadam.
Tu me je Simic pomalo razocarao.Pink kupuje glumacke velicine za neku bednu lovu,a tamo ih Lazic,Suljagic i company,degradiraju debilnim ulogama.Naravno,sad Tijanic i Bajic,pocinju tako da rade i na RTS-u
Apsolutno podrzavam Simica povodom te odluke. Kao sto rekoh ranije, ni ja ne bih pristao na ulogu u tom skrnavljenju.
 
Ni to ne traje vecno. Jer kad neku seriju repriziras po 99999999999. put, vise nece imati ni isto toliki deo gledanosti koju je imala kad se prvi put prikazivala. To ce, jednog dana, naterati RTS da pocne da radi na necemu novom. Bar se nadam.

To je greska televizije,zato sto ucestalo reprizira te serije,svake godine po dva puta.Da protekne malo vremena,pa da se ljudi uzele tih serija,drugacija bi stvar bila
 
:hahaha::rotf:
strip.php
 
Poslednja izmena:
Tu me je Simic pomalo razocarao.Pink kupuje glumacke velicine za neku bednu lovu,a tamo ih Lazic,Suljagic i company,degradiraju debilnim ulogama.Naravno,sad Tijanic i Bajic,pocinju tako da rade i na RTS-u




Mogu reči da Siniša Pavić nema obožavaoce samo u Srbiji. Njegovi radovi bili bi dobro prihvaćeni u svim evropskim TV. Pratim razne europske programe, a ovako dobre i originalne serije kao što je Bela lađa još nisam vidio. "Šoić" naime nikako nije Srbska specialiteta, nego postoji (često još u gorem obliku) u svim Europskim "demokratijama".
 
Ja nemam nista protiv repriziranja serija, ali zasto moraju da se repriziraju samo njegove? Bilo bi lepo reprizirati, recimo, Servisnu stanicu, koju nisam gledao, a imam zelju.

Nazalost, "Servisna stanica" ne moze nikad biti prikazana, iz prostog razloga jer nije sacuvana.
Jedino sto su autori, Lola Djukic i Novak Novak, uspeli da urade, to je da snime negde polovinom 60-ih jedan polucasovni specijal, posto su znali da originalne epizode nisu sacuvane, a zeleli su da ostave bar neki trag te sjajne serije za buduca vremena.
Tako da, sem te jedne epizode i ona dva TV filma, od "Servisne stanice" vise nije nista ostalo u TV arhivama.
To je stvarno velika steta...:(
A kad smo vec kod Pavica, meni se jako svidela njegova serija o logorasima sa Banjice.
Mislim da je ona manje poznata, a prikazivana je, cini mi se, u okviru one emisije "Trezor" pre par godina.
 
Heh, ok tekst, ali scenario za Otpisane je pisao Dragan Markovic a za Pozoriste u kuci Novak Novak. Tesna koza su filmovi pa tehnicki ne spadaju ovde, onda bi mogao dase doda i Laf u Srcu koji je isto dobar. Elem, stare serije Diplomci i Vruc Vetar su najbolje, Vruc Vetar verovatno i najbolja. Od Boljeg Zivota na ovamo je sve jedno te isto.
 
Poslednja izmena:
E, sad sto mnogi ljudi ne kapiraju da nisu svi u Srbiji opskrbljeni brzim intenetom i znajem Engleskog jezika, mnogi stariji ljudi koji imaju kablovsku ili satelitsku TV drze se domacih kanala, mnogi opet imaju samo stanice sa nacionalnom frekvencijom, nema sumnje da su te serije gledane ali uglavnom od starijih ljudi. Ja bar tako cenim. To jest mnogi jos uvek parakticno imaju 5-6 kanala.
 
Poslednja izmena:
Ta ostala "govna", ako malo bolje pogledaš, imaju čitavu jednu priču osmišljenu iza sebe, stvoren je jedan totalno drugačiji i funkcionalan univerzum i ko nema mašte u sebi naravno da mu se neće ni dopasti takvo nešto.

Mi govorimo o današnjem Paviću, o onome šta je postao, ne šta je nekada bio.

Svakako da je on napravio dosta dobrih serija, koje smo gore već pomenuli, ali pogledaj malo realnije na njegov skorašnji rad. Šta je napravio? Bolji Život, Srećni Ljudi, Porodično Blago, Stižu Dolari, Bela Lađa... (neku sam možda i izostavio, više sam prestao da ih pratim)

Pojedinačno gledano, serije su ok, naročito prve dve, ali kad krenu da se nižu jedna za drugom, postane malo smorno. Jer, ajde kada si pomenuo ova naša "govna" da ih uzmemo sad u obzir. Ti poznati režiseri koji su napravili te serije, da li su i posle njih nastavili da štancuju čitav niz istih ili sličnih serija ili su krenuli dalje i krenuli da stvaraju nešto novo? Kod njih u svakoj sledećoj seriji / filmu uvek možeš da očekuješ nešto novo, nešto drugačije. Na svetu ima bezbroj ideja za ekranizaciju i oni stalno nalaze nove.

A šta Pavić radi? Oprobao se u jednoj ideji, video je da se dopala narodu i sada umesto da se potrudi da nam donese nešto novo, on se drži onog starog oprobanog. Pa da barem usavršava to staro, on ga čak malo i degradira, npr. ne mogu da se porede po kvalitetu Stižu Dolari i Bolji Život, složićeš se.

Pavić se jednostavno ispisao.


Nazalost, "Servisna stanica" ne moze nikad biti prikazana, iz prostog razloga jer nije sacuvana.
Jedino sto su autori, Lola Djukic i Novak Novak, uspeli da urade, to je da snime negde polovinom 60-ih jedan polucasovni specijal, posto su znali da originalne epizode nisu sacuvane, a zeleli su da ostave bar neki trag te sjajne serije za buduca vremena.
Tako da, sem te jedne epizode i ona dva TV filma, od "Servisne stanice" vise nije nista ostalo u TV arhivama.
To je stvarno velika steta...:(
A kad smo vec kod Pavica, meni se jako svidela njegova serija o logorasima sa Banjice.
Mislim da je ona manje poznata, a prikazivana je, cini mi se, u okviru one emisije "Trezor" pre par godina.

Čitala sam ranijih godina da je skoro sve od njih dvoje uništeno, i to isključivo iz političkih razloga.
E, to nije ni šteta, nego katastrofa za narod.
I Čkaljica je nagrabusio iz istih razloga.

Heh, ok tekst, ali scenario za Otpisane je pisao Dragan Markovic a za Pozoriste u kuci Novak Novak. Tesna koza su filmovi pa tehnicki ne spadaju ovde, onda bi mogao dase doda i Laf u Srcu koji je isto dobar. Elem, stare serije Diplomci i Vruc Vetar su najbolje, Vruc Vetar verovatno i najbolja. Od Boljeg Zivota na ovamo je sve jedno te isto.

Tačno...Ono staro, pravo, Pozorište u kući sa neprevazidjenom ekipom i Rodjicom..
Kako ono beše..."pa, majku mu poljubim.." ili "...boga mu, poljubim"....:D
 
Pavić je neuništiv. 40 godina piše i 40 godina uspeva da njegove rečenice uđu u svakodnevni govor. Izuzetno bogata karijera sa izuzetnim serijama i likovima. Meni je u najboljem sećanju ostala serija Porodično blago. Mislim da nijedna domaća serija nije imala tako dobru muzku. Kornelije Kovać je zaista odradio vrhunski posao. U toj seriji oseća se uticaj sapunica, ali je sve to nekako naški urađeno.

Mislim da bi sa Belom lađom trebao da završi svoju karijeru. To će biti najduža serija koju je napsao, izazvala je veliku pažnju i ostavila jak utisak i tu bi trebalo staviti tačku.
 

Back
Top