Sinastrija ili Formule Ljubavi

Gledamo natalnu kartu - to je uvek prvo i pod jedan ...
Zatim koristimo ostale prediktivne tehnike - preko progresivnog horoskopa, solara, tranzita ... Što više, to bolje. Jedno se dopunjuje sa drugim, pa posle (pojedinačne) analize sledi sinteza :wink:

Uostalom, kad su pitanja ovog tipa u igri - ne treba ni zanemariti činjenicu s kim raskidamo ili s kim ostajemo u vezi ... da li je to uopste osoba s kojom imamo dovoljno toga zajednickog da imamo ozbiljniju vezu ili brak ... ? I da li se kod njega vidi nešto slično kao kod nas ... ?

Kažem, nije to jednostavan posao niti je jednostavno dati odgovor. Mislim, ako hoćeš da "otaljaš" - svaki posao može biti lak, a ako hoćeš da odradiš kako valja svaki isto tako može biti težak ...
 
Elle_77:
Gledamo natalnu kartu - to je uvek prvo i pod jedan ...
Zatim koristimo ostale prediktivne tehnike - preko progresivnog horoskopa, solara, tranzita ... Što više, to bolje. Jedno se dopunjuje sa drugim, pa posle (pojedinačne) analize sledi sinteza :wink:

Uostalom, kad su pitanja ovog tipa u igri - ne treba ni zanemariti činjenicu s kim raskidamo ili s kim ostajemo u vezi ... da li je to uopste osoba s kojom imamo dovoljno toga zajednickog da imamo ozbiljniju vezu ili brak ... ? I da li se kod njega vidi nešto slično kao kod nas ... ?

Kažem, nije to jednostavan posao niti je jednostavno dati odgovor. Mislim, ako hoćeš da "otaljaš" - svaki posao može biti lak, a ako hoćeš da odradiš kako valja svaki isto tako može biti težak ...

razumijem... pa dobro, onda da pitam drugcije; koji aspekti su neophodni za brak (kada usporedujemo dva horoskopa), dali je dovoljan aspekt izmedju sunca i mjeseca (bilo kakav) ili jos nesto?? znam da najcesce postoje veze medju ascendentima i desc. ili mc i ic...

pozdrav riba :mrgreen:
 
rriba26:
... dali je dovoljan aspekt izmedju sunca i mjeseca (bilo kakav) ili jos nesto?? znam da najcesce postoje veze medju ascendentima i desc. ili mc i ic...

Evo je opet ;)

Ne, ne i ne - naravno da aspekat izmedju Sunca i Meseca (a narocito ne bilo kakav) nije dovoljan, kao sto ni jedan pojedinacan aspekat ne moze biti sam po sebi dovoljan za ovako nesto. I nigde u astrologiji neces ni naci da se nesto tvrdi na osnovu jednog polozaja, pokazatelja, aspekta - uvek je to kombinacija vise faktora.

Ponavljam - ne mozes na taj nacin pojednostavljivati stvari.

Astroloskim pokazateljima koji su bitni za emotivne (ili neke druge) odnose bavi se sinastrija, i na tu temu napisane su knjige i knjige ... Ono osnovno sto bi neko trebalo da zna da bi razresio dileme tipa da li s njim ili bez njega i sl. ni u kom slucaju nije manje od jedne prosecne knjige (ako cemo vec pojednostavljivati, da ti plasticno opisem) - a zapravo, u praksi je potrebno i mnogo vise. Gledaju se polozaji planeta oba partnera u natalu onog drugog; uporedni aspekti planeta; horoskopi odnosa (kojih ima vise vrsta) - itd itd. - tako da koliko god ti zelela, odgovor na tvoje pitanje se ne moze svesti na prostu jednacinu tipa 2+2=4, ili tvrdnjom da je, primera radi, Sunce trigon Mesec tipican bracni aspekat - posle cega bi verovatno svakog cije Sunce gradi trigon sa tvojim Mesecom trebalo smatrati tvojim buducim muzem ... ? :roll: Ide li to bas tako ... ? :roll:

Tako da ... polako :wink:
 

Back
Top