SIMBOLI

Ježim se kad vidim

  • Kukasti krst

    glasova: 3 11,1%
  • Petokraku

    glasova: 9 33,3%
  • i jedno i drugo

    glasova: 5 18,5%
  • mrtav ladan...

    glasova: 10 37,0%

  • Ukupno glasova
    27
  • Anketa je zatvorena .
I zaista ne mogu da priznam da ti simboli imaju IPAK neke veze sa "visokopostovanom"... "muzikom",
O.K pogledaj par omota albuma , malo poslusaj reci pesama pa ce ti se samo kasti...
Ne kazem da bas sve grupe furaju taj fazon, but ima ih...I one ne predstavljaju olicenje satanizma (dobro, ima i takvih), vec pobune protiv prilicno diskutabilne crkve i verovanja u nesto sto ne postoji, a zbog cega su milioni ljudi umrli/pobijeni tokom vijekova... Npr Manson je primer ;) Ja mislim da ti slusas Cecu,Seve, Karleusu i ostale "lipe" dame te se ne razumes mnogo u ovo...I zbog cega uopste moram tebi odgovorit', keve ti?
ali ja se i dalje ne ljutim...
E, dobro je, bas mi je drago, a je se bas uplasih da te nisam kojim slucajem povredio :(
 
Jel zna neko nesto o Bogu a o satanizmu vidim znate nesto ali ipak malo jer je mnogo znati kad znas da je to propast!

Inace broj zveri nije 616 vec 666 upravo jer kod Jevreja ponavljanje brojeva znaci beskonacnost znacenja prvog(i jedinog broja) koji se ponavlja pa tako satanisti ne znaju da 666 znaci beskonacno bezuspesna teznja ka vrhovnoj vlasti ili ti na shvatanje satane da nikad nece postati Bog!

Slava Bogu za sve!
 
istinska symbolika necega je nama tako nepoznata, da je to prosto bolno.... sve se konstantno menja i mi nismo u mogucnosti da rasclanimo ni "staticne" pojmove, a ne nesto tako osetljivo i komleksno kao sto je znacenje....
svako od nas drugacije dozivljava.......... to je za nas sasvim individualna stvar i samo razmisljanje na temu razumnom coveku donosi glavobolju....
ogradjujem se necu komentarisati, ni crkvu, ni satanizam, ni hinduizam......
ali ako bi, recimo, rekli da jedan cvet u soljici kafe ima X znacenja za jednu odredjenu osobu, onda bismo taj broj pomnozili sa Y (brojem ljudi), pa sa S (brojem licnih dozivljaja).... sledi da.... yebeni cvet moze biti bilo sta....... i odakle sad nekome ideja da je sad bas krst symbol hrista.... FUJ! tumacenja su toliko pristarasna da sve ovo gubi poentu.....
symboli su samo prihvaceni crtezi koji nose slobodan zapis....... oni u sustini znace samo ono sto je nama potrebno da vidimo u njima at that particular moment......
 
JOCCCA:
Jel zna neko nesto o Bogu a o satanizmu vidim znate nesto ali ipak malo jer je mnogo znati kad znas da je to propast!

Inace broj zveri nije 616 vec 666 upravo jer kod Jevreja ponavljanje brojeva znaci beskonacnost znacenja prvog(i jedinog broja) koji se ponavlja pa tako satanisti ne znaju da 666 znaci beskonacno bezuspesna teznja ka vrhovnoj vlasti ili ti na shvatanje satane da nikad nece postati Bog!

Slava Bogu za sve!

znash... u grchkoj i rimu su slova predstavljala brojeve

a 666 nije nishta drugo nego CALLIGULA
jedan bolesnik koji je u jovanovo vreme vladao rimom

ovo shto si ti reko je glupost, al totalna.
a shta to ti "znash o bogu" a drugi neznaju ovde?

znash o crkvi dechko, a to je ooooooooooogromna razlika :)
al... ne mozesh ti to da shvatish.
 
Juuu...chitao sam na nekom sajtu o broju 666... i pise da su andjele oznacavali sa tim brojem i da je pali andjeo bio lucifer koji je po redu bio 666...pa je tako to postao znak satanizma...
 
A postoji jos jedna fora u koju ja neverujem ali dobro... kao da se sve vojskovodje na svetu isto po nekom verovanju broje i zapisuju..negde niko nezna gde...i da je 666. vojskovodja bio Adolf Hitler...
ja neverujem u to samo zato sto mi nije jasno kako bas da njega postave na to mesto...sranje...
 
Sta ste se uhvatili za te tri sestice ko pijan plota?

Steta je sto je kukasti krst ozloglasen i sto ga vecina shvata kao nacisticko obelezje, kao simbol zla i stradnja.To donekle on i jeste ali dosta naroda ne zna pravo znacenje kukastog krsta(svastika, kolorata).Po meni je to jedan od najuniverzalnijih simbola...
 
kukasti krst je postojao mnogo pre nacizma, a pre toga i fasizma....hitleg ga je samo pokupio i iyvrgao ruglu i promenio mu znacenje.
na zidovima veoma veoma stare crkve sveta Sofija u ohridu (makedoniji) nalazi se i dokaz.....
 
Znam sve to

Samo da li ste bas sigurni da kukasti krst potice iz Indije? Vinca i Lepenski vir su arheoloska nalazista koja poticu od 6000. godine p.n.e. i tu se takodje javlja svastika, a zna se da je to najstarija civilizacija.Svakako da je Hica skroz s.***** stvar, ali sta da se radi.

Prosle godine su u Velikoj Britaniji iseljenici iz Indije organizovali akciju kroz koju ce obicnom narodu objasniti pravo znacenje i poreklo kukastog krsta.Da bi sve islo lakse, definisali su cetiri kraka svastika sa slovom L.

Svaki krak ima svoje znacenje
-Luck
-Love
-Life
-Light

Na taj nacin su hteli da pokazu da je svastika u stvari dobra stvar, sto joj i ime samo kaze.U sanskrtu svastika je ''suast'', ''su''-sto znaci dobro i ''asti''-sto znaci ''je'' tj. verzija glagola biti.Tako da svastika znaci ono sto je dobro.E sad onaj sufiks ''ka'' je sufiks za umanjivanje, pa bi onda to bukvalno znacilo ''dobrobitnic'':)

Eto ja malo smaram:)
 
Vasker:
Juuu...chitao sam na nekom sajtu o broju 666... i pise da su andjele oznacavali sa tim brojem i da je pali andjeo bio lucifer koji je po redu bio 666...pa je tako to postao znak satanizma...

:D oznachavali andjele :D
zbog serijske proizvodnje a?


ako je tako, onda je najgori broj 1 jer je on bio prvi (kad bi pretpostavili da je taj jevrejski trip tachan)
 
hermina_iq:
kukasti krst je postojao mnogo pre nacizma, a pre toga i fasizma....hitleg ga je samo pokupio i iyvrgao ruglu i promenio mu znacenje.
na zidovima veoma veoma stare crkve sveta Sofija u ohridu (makedoniji) nalazi se i dokaz.....


da da...

:roll:

a odakle sledbenici veda u makedoniji (hinduisti, budisti, bramanisti... domaci pagani 8) )?
 
livija:
zanimljivo........ nisam to znala.... lepo pishesh, rujevit..... ;)

Hvala livija, ako vas bude nesto vise zanimalo mogu dodati jos po nesto.Taj simbol mi je poseban(nemoj da me neko shvati pogresno:)) :wink:

@crow, a sto se tice Veda, to nije nista cudno.Vede-Ved-Vend-Vendi-Venet-Veneti tj. Sloveni Srbi!

Vede ili vodilje, vodici, predvodnici...slicno je i u ruskom jeziku.I da Vede su usko vezane sa Vendima(to je vrlo verovatno), a Vendima je nazivano jedno slovensko pleme.Medjutim, jos uvek postoje Wendi tj. Luzicki Srbi! U to sam se uverio kada sam naisao na Ustav nemacke drzave Brandenburg(Ustav iz 1993.), gde u clanu 25. jasno stoji-''Prava Soraba(Venda)''. 8-)

:wink:
 
Rujevit:
Hvala livija, ako vas bude nesto vise zanimalo mogu dodati jos po nesto.Taj simbol mi je poseban (nemoj da me neko shvati pogresno:)) :wink:
anytime.... naravno, ako zhelish da pishesh..... bilo bi lepo da chujemo neshto vishe.... meni je to veoma interesantna tema i ranije sam pomalo chitala o tome, ali to nije bilo nishta ozbiljno tako da sam vecjinu stvari zaboravila.... :roll: :|
 
@livija, evo stize nesto vise o svastici.Ovo sam kucao jednoj forumasici pre dva-tri meseca ali moze i ovde da posluzi :wink:

Svastika(kukasti krst)-popularnost stice kao politicki simbol, i tada je smatrana za praindogermanski ili narocito germanski simbol.Svastika se medjutim pojavljuje u mnogim kulturama starog i novog sveta i treba je tumaciti kao varijaciju osnog krsta u krugu.Prelomljeni kraci predstavljaju kretanje(prvenstveno Sunca), dinamizaciju.Tako je ovaj znak blizak o predtsavi povratka godisnjih doba.Znak zvanicna istorija i herladika svrstava u period 2000 god. p.n.e. a vezuje ga za prearijevsku kulturu Mohendzo daro.Javlja se jos u Kini gde predstavlja cetvorostruke orijentacije prema pravcima sveta?, na Tibetu je znak srece i talisman, a na indo-budistickom prostoru svastika vazi za 'zig' na Budinom srcu.Takodje prisutna je na raznim mozaicima Stare Grcke, kod Helena(sto rece Lemur)...U germanskoj mitologiji se prikazuje kao simbol Torovog cekica.E sada krece totalno izvrtanje znacenja svastike, njeno potkopavanje od strane nacista.Dakle, svastika je popularizovana u nemackoj po otkricu Troje i Mikene od strane Hajnriha Slimana(jer je Sliman tamo pronasao objekte sa ovim simbolom i odmah ga povezao sa Arijevcima).Svastika(kukasti krst), je prihvacen od strane Nacisticke partije 1920. god. u Salcburgu, a idejni tvorac nemackog fasistickog simbola bio je zubar Fridrih Kron.Kao simbol nemackog nacional-socijalizma treba povezati sa romanticarskim preterivanjem i precenjivanjem germanstva(pangermanistcki pokret, parvi li su haos pod geslom ''Nemacki duh uzima zalet").Od godine 1935. pa do 1945. kukasti krst pod crnim orlom bio je simbol zloglasnog Treceg rajha!Od tada pa sve do danas traje mrznja prema ovom po meni najuniverzalnijem krstu tj. simbolu.Prosle godine je u Engleskoj Indijska zajednica organizovala 'tribinu' o iskonskom znacenju kukastog krsta, gde su naveli sta simbolisu cetiri slomljena kraka, kao cetiri 'L':light(svetlost), luck(sreca), love(ljubav), i life(zivot).
Medjutim, svastika se pojavljuje mnogo ranije od te Mohendzo daro kulture, pojavljuje se jos u staroj Vincanskoj kulturi!!! i to zajedno sa nasim ocilima(ognjilima)!!!Niko nece nista o tome da kaze.Rusi imaju jedan specifican naziv za svastiku:KOLOVRAT!!!Rec je kovanica:KOLO kao Sunce i VRAT kao vrteti, kretati, trcati, ali kao tumacenje reci VRAT, navodi se i zrak iliti luca( Njegosevo delo 'Luca mikrokozma').Postoji jedan ruski nazi bend koji se zove Kolovrat, takodje postoji kod nas brdo ili planina(dole blizu Prijepolja, tamo gde postoji granicni prelaz sa Crnom Gorom-Kolovrat).trazio sam da vidim sta rec znaci kod nas Srba u recniku, i nasao da se koristi kao termin za vir, vrtlog, maticu, vihor, kretanje itd. takodje pise da se cesto nalazi kao toponim.Kolovrat za razliku od klasicne svatike ima osam krakova(moze se naci i sa cetiri).Dakle svastika, kukasti krst ili kolovrat jedno te isto.Ako je zaista pronadjena u Vinci koja je stara pet, sest hiljada godina, ciji je to onda simbol?Da li su ga odatle odneli na istok?


Rec svastika potice iz sansktrskog jezika, kojim se govori u Indiji i u nekim delovima juzne i jugoistocne Azije.Njima(Indijcima, budistima itd.) svastika znaci predmet koji donosi srecu.E to nije sasvim slucajno jer sama rec kaze da je simbol srece, dobrobiti...
Rec 'svastika'(suasti) sastoji se od reci 'su' sto znaci 'dobro' i reci 'asti' (je) sto je verzija glagola 'biti' tj. 'postojati'.Iz svega ovoga proizilazi da svastika znaci 'dobro je' ili 'dobrobit', dok onaj sufiks 'ka' predstavlja sufiks za umanjenicu, pa bi s toga svastika bilo nesto tipa, 'dobrobitnic' ili nesto slicno, u svakom slucaju rec je o maloj, sitnoj dobroj stvari.Medjutim, nasao sam negde na netu da rec svastika potice iz svete reci 'svastikah', sto znaci 'biti srecan'.

Svastika se pojavljuje kroz citavu svetsku umetnost, kao simbol za dobro i srecu.Cesto se pojavljuje u hinduizmu zajedno sa bogom Surijom, koji je bog sunca.Surija ili Suaha, kod Slovena ima parnjaka u boginji Slavi ili tzv. Mater sva Slava.Takodje svastika se pojavljuje i kao simbol hinduskog svetog trojstva tzv. Trimurti(Brama-stvaratelj, Visnu-odrzavatelj, Siva-razoritelj), ovo sveto trojstvo od starih religija imaju(koliko je meni poznato) samo Sloveni i Indisu.Indusi imaju Trimurti, mi Sloveni(Srbi) imamo Triglava.

Dalje, svastika moze predstavljati i pojam reinkarnacije iliti ponovnog rodjenja koji se naziva 'samsera' i jos uvek postoji u hinduizmu i jainizmu.

Svastika pre izbijanja II sv. rata bila jedan od glavnih simbola Coca-Cole, nalazila se na mnogim razglednicama u SAD-u, radjeni su podni mozaici sa mnostvom isprepletanih svastika itd. itd.
 

Prilozi

  • amiensvas4gz.jpg
    amiensvas4gz.jpg
    9,1 KB · Pregleda: 345
  • bearbird5zb.gif
    bearbird5zb.gif
    11,7 KB · Pregleda: 46
  • buda9br.jpg
    buda9br.jpg
    26,5 KB · Pregleda: 356
  • budsvas8wr.jpg
    budsvas8wr.jpg
    17 KB · Pregleda: 42
  • finska20tih9an.gif
    finska20tih9an.gif
    2,6 KB · Pregleda: 348
Evo jos slika sa svatikom kao ''dobrim'' simbolom
 

Prilozi

  • kokakola3dq.jpg
    kokakola3dq.jpg
    18,3 KB · Pregleda: 49
  • kolovrat.gif
    kolovrat.gif
    6 KB · Pregleda: 444
  • kolovrat1.gif
    kolovrat1.gif
    3,8 KB · Pregleda: 446
  • razglamer23af.jpg
    razglamer23af.jpg
    14,4 KB · Pregleda: 53
  • razglednica19077qa.jpg
    razglednica19077qa.jpg
    32,9 KB · Pregleda: 51
Eto to bi bilo nesto osnovno.

Imam jos materijala pa ako ste zainteresovani da vam postavim par slika sa skrivenim svastikama u modernim(savremenim simbolima) mogu postovati za par dana(dok se ne oporavim od maturske veceri koja je veceras:)).

Pozdrav
 

Back
Top