Sex sa invalidom

Obi-wan:
Neva:
Veza i sex sa nepokretnom osobom ne mora biti osudjena na propast. Najbitnije je da ona druga, pokretna osoba prevazidje barijere koje sigurno postoje u glavi! Ako se to prodje, to moze biti jako lepa i uspesna veza! Ne treba ih deskriminisati u svakom slucaju!
Ovo si toliko lepo sročila da ja ne moram ništa svoje reći. Isto mislimo. Ženim se uskoro... Ona u mojim očima nije invalid...
E, pa nek' vam je sa srecom! Drago mi je da postoje takvi ljudi! :D
 
Neva:
Obi-wan:
Neva:
Veza i sex sa nepokretnom osobom ne mora biti osudjena na propast. Najbitnije je da ona druga, pokretna osoba prevazidje barijere koje sigurno postoje u glavi! Ako se to prodje, to moze biti jako lepa i uspesna veza! Ne treba ih deskriminisati u svakom slucaju!
Ovo si toliko lepo sročila da ja ne moram ništa svoje reći. Isto mislimo. Ženim se uskoro... Ona u mojim očima nije invalid...
E, pa nek' vam je sa srecom! Drago mi je da postoje takvi ljudi! :D

I ja vam stvarno zelim puno srece i ljubavi i koju malu bebicu :)

Kiss oboma!
 
Ne razumem zasto ljudi postavljaju ovakve teme...Mislim uzalud je objasnjavati nesto i pokusavati kad mi nismo sredina koja to prihvata...Svuda je lakse samo ne ovde..
Ps: Sto se tice sexa ako si zena lakse je u odnosu na muskarca....A za poze...Neka mi neko samo objasni da li se trci po krevetu ili sta?
 
Giovanna:
Ne razumem zasto ljudi postavljaju ovakve teme...Mislim uzalud je objasnjavati nesto i pokusavati kad mi nismo sredina koja to prihvata...Svuda je lakse samo ne ovde..
Ps: Sto se tice sexa ako si zena lakse je u odnosu na muskarca....A za poze...Neka mi neko samo objasni da li se trci po krevetu ili sta?
Za pocetak bi mogla da promenis svoj stav o tome, a postavljanje teme uopste nije glupavo. Nazalost, neki ljudi zive sa tim, i mozda je ovo nacin da im se pomogne ili da barem malo podstreka i nade, da i oni jesu i mogu biti pokretni, ako ne fizicki, a ono psihicki!
Zar ne mislis da si surova?
 
ja bolje i da ne odgovaram...opet ce da naidje neko ko ce da napljuje.ali sva sreca ovo je samo forum gde svako moze da kaze svoje mishljenje.

sex sa invalidom...pokusala sam da mislim o tome ali nikad svoje mishljenje nisam privela kraju.

to je zato sto postoji vise verzija : sex sa invalidom kog volim,sex jer me pali to sto je on ivalid.

sta ako je neko bio zdrav pa je naprasto postao invalid?volela bih ga i dalje i verovatno uzivala u sexu istim zarom kao i pre.

u invalida,medjutim ne bih mogla da se zaljubim verovatno nikada.ali to ustvari niko sa sigurnoscu me moze da kaze.

ljubav je cudo !
 
Problem je sto ljudi u kolicima nemaju bas sanse da ih drugi upoznaju, jer se svi sklanjaju, puni predrasuda.
U samom startu imaju neku odbojnost prema invalidima.
Da ne pricam o problemima u svakodnevnom zivotu, npr. moj drug, kog sam pomenula, cesto ima problem sa
zaustavlajnjem taxija na ulici, niko nece da stane. Desava se i da vozilo koje dodje na poziv, kada vidi kolica,
samo produzi. Jednostavno ih mrzi da se bakcu oko necijih kolica. Zaboga, pa 2 minuta, koliko je potrebno da
se invalid smesti na zadnje sediste i da se kolica ubace u gepek, za njih je gubljenje vremena, a vreme je novac. :?
Ili su im razlozi mozda i suroviji...
Takodje nigde ne moze da ide sam. Brinuti se o invalidu je veliko odricanje, svaka njegova potreba,
ali zaista svaka, od fizioloskih pa dalje, zahteva neciju pomoc.
Obi-wan tebi iskazujem divljenje, hrabar si, a i tvoja devojka. Zaista vam zelim srecu.
Nazalost ja znam jednu drugaciju pricu. Devojka u kolicima je zatrudnela i decko je bio spreman da je ozeni i sve prihvati,
ali su ga njegovi roditelji ubedili da ona nije za njega i da takav zivot on nije zasluzio i bla, bla...
i konacno su ga odgovorili od zenidbe i naterali ga da nju nagovori da abortira. :(
 
pa i ja sam surova ali invalidi se ne koriste te njihove izrazenije sposobnosti i to sto su osetljiviji...verovatno bi i zdravima bilo bolje kad bi imali drugare invalide. ali isto je glupo praviti od njih svetska cuda kad nesto umeju super da rade nije dobro za njih. eto josh malo diskriminacije :twisted:
 
?:
pa i ja sam surova ali invalidi se ne koriste te njihove izrazenije sposobnosti i to sto su osetljiviji...verovatno bi i zdravima bilo bolje kad bi imali drugare invalide. ali isto je glupo praviti od njih svetska cuda kad nesto umeju super da rade nije dobro za njih. eto josh malo diskriminacije :twisted:

Ne pricam ja o ljudima kojima jedno culo nije u funkciji, pa im je drugo vise razvijeno..
 
Ja sam invalid imam cerebralnu paralizu koristim invalidska kolica i imam istu potrebu za sexom kao i svi drugi tacno je neke poze ne bih mogao da upraznjavam ali ima poza koje bih i mogao posto imam osecaj u nogama ali su mi misici vrlo slabi pa ne mogu da hodam. Mislim da ne bi treba da se toliko ljudi plase ni veze a ni sexa sa invalidima ja sebe dozivljavam kao coveka pa bih voleo da mi i drugi tako dozivljavaju. Medjutim cesto ljudi na osobe sa invaliditetom gledaju kao na "vanzemaljce" sto apsolutno nije ok. I mi smo ljudi samo sto neke svoje potrebe ostvarujemo na malo drugaciji nacim zbog fizickog hendikepa. A postoje i invalidi koji ne mogu da imaju odnos to su neki tezi oblici cerebralne paralize paraplegija ili kvadriplegia (sve zavisi od stepena ostecenja)
Ja ne bi voleo da se naka plasi seksa sa mnom kazite konkretno zasto ne bi ste hteli sex sa invalidom. Sta vas plasi i cega se gadite. (oni koji to ne bi ste hteli)
 
Giovanna:
Ne razumem zasto ljudi postavljaju ovakve teme...Mislim uzalud je objasnjavati nesto i pokusavati kad mi nismo sredina koja to prihvata...Svuda je lakse samo ne ovde..
Ps: Sto se tice sexa ako si zena lakse je u odnosu na muskarca....A za poze...Neka mi neko samo objasni da li se trci po krevetu ili sta?

Ne trci se po krevetu, ali cak i ako si pasivan u sexu treba ti snaga u nogama(pa i drugim delovima tela) koju ovaj drugi oseca,
a bez tog osecaja za pokretnu osobu je malo... cudno, zar ne?
Nista nije nemoguce, samo je pitanje koliko su ljudi spremni da budu sa takvim osobama i da se nose sa svim sto to prati.
Nadam se da nisi bila ni u jednoj od ovih uloga. Ili jesi?
 
bems:
?:
pa i ja sam surova ali invalidi se ne koriste te njihove izrazenije sposobnosti i to sto su osetljiviji...verovatno bi i zdravima bilo bolje kad bi imali drugare invalide. ali isto je glupo praviti od njih svetska cuda kad nesto umeju super da rade nije dobro za njih. eto josh malo diskriminacije :twisted:

Ne pricam ja o ljudima kojima jedno culo nije u funkciji, pa im je drugo vise razvijeno..

pa svejedno, ako si u kolicima sigurno da drugacije posmatras stvari nego ako si zdrav. a sto, je l sa onima koji nemaju jedno culo drugaciji stav.
meni je stvarno neobicno kad vidim invalide i buljila bih u njih da vidim kakvi su ali to nije lepo.
 
hm...almodovar "carne tremula"...mnogo zgodne i mastovite scene sexa s invalidom :P 8)
ne vidim u cemu je tu frka,mnogo je gore kad je neko mentalni ili emotivni invalid...ne vidi se na prvi pogled :?
 
Giovanna:
Ne razumem zasto ljudi postavljaju ovakve teme...Mislim uzalud je objasnjavati nesto i pokusavati kad mi nismo sredina koja to prihvata...Svuda je lakse samo ne ovde..
E, jezim se od stavova tipa: "ovo je Srbija, sve je uzalud, batali...". Ako tako budemo razmisljali i cak odbijali da uopste razgovaramo o tome mozemo samo da postanemo josh gora zabit civilizacije.
Neko je nedavno radio anketu koja je pokazala da, cini mi se, oko polovine ispitanika ne bi primilo krv od osobe sa invaliditetom :!:
 
LePiaf:
Giovanna:
Ne razumem zasto ljudi postavljaju ovakve teme...Mislim uzalud je objasnjavati nesto i pokusavati kad mi nismo sredina koja to prihvata...Svuda je lakse samo ne ovde..
E, jezim se od stavova tipa: "ovo je Srbija, sve je uzalud, batali...". Ako tako budemo razmisljali i cak odbijali da uopste razgovaramo o tome mozemo samo da postanemo josh gora zabit civilizacije.
Neko je nedavno radio anketu koja je pokazala da, cini mi se, oko polovine ispitanika ne bi primilo krv od osobe sa invaliditetom :!:
To sam i zelela da ti kazem! A ako razumes to bolje od mene, onda ja u potpunosti ne razumem tvoj stav. Ja nisam imala vezu sa nepokretnom osobom, ali ako si ti imala iskustva u tome, tek bi onda trebala drugacije da razmisljas! Realnost nije u negiranju cinjenica, a ja ne zelim da te napadam!
Ivice, svaka tebi cast!
 
?:
Obi-wan:
?:
Obi-wan:
Hvala vam svima na lepim rečima. Stvarno mi znači.

je l mozemo da dodjemo negde da buljimo
Ne shvatam baš na šta misliš pa ti ne mogu smisleno odgovoriti. :?:

pa da gledam invalida to mi je zanimljivo
izvini sto diram u tu svetinju invalidnosti
Nema potrebe da se izvinjavaš, nisam se uvredio. Nije to nikakva svetinja, i nema šta da se puno gleda. Ljudi su to kao i mi "zdravi". Ljudi sa svojim vrlinama i manama. Jedino što im ponekada nije omogućeno da te vrline(ili mane) ispolje i pokažu šta imaju u srcu. Većina ljudi gleda u invalide sa mišljenjem : Uh, dobro što se to meni nije desilo, možda je zarazno, daleko mu lepa kuća.
To je loša krajnost. Neki se opet ponašaju preterano uslužno( ređi slučaj), ali ni to nije dobro. Treba se ponašati normalno, ali to je teško jer je invalidnost većini ijudi neobična(za buljenje) i potraban je period privikavanja. Stvara se začarani krug nerazumevanja što invalidima čini život još težim.Preporuka, tretirati invalide kao i sve druge ljude bez "svetosti" koju si ti ironično spomenula, ali i bez odbojnosti.
 

Back
Top