Serija Led

Smetaju. Cela familija, kumovi i prijatelji se ukalkulisali u budžet javnog servisa. Našli ovcu za šišanje.I sad kad su tu zajašili, ima samo Bajićeve serije da gledamo narednih 5 godina.

Najviše u ovoj zemlji smeta Kusturica i Bajić.
Neka se i drugi snađu, pa neka rade nešto što makar malo ima veze sa Srbijom.
Sigurno da jesu profitirali iz svojih projekata, ali sigurno je da su sredstva koja su dobili dobrim delom i opravdali.
Ko je bio makar jednom u organizaciji, zna da je teško i deset ljudi organizovati za neki posao, tako da pred pomenutom dvojicom skidam kapu za to što imaju snage da nose neki posao. Da ga iznesu do kraja.

Mnogo je glumaca prošlo kroz ''Selo gori'', a vidim da nisu ostali samo na njima u ''Ledu'', uključuju i nove ljude.
Npr, ovaj dečko Crnogorac me je oduševio. Stvarno je dobar glumac, ima moć transformacije.

I da, Bajić ne snima samo serije o selu. Sada će biti ta serija o partizanima i četnicima.
Kakogod to bilo odrađeno, prvi put se neko usudio da se uhvati u koštac sa tom škatljivom temom.

Iako mislim da je rizičan posao, jer će ga pljuvati svi neprosvećeni redom. Niko ne shvata koliko nas ta istorija sapliće da idemo dalje u budućnost.
 
Jeste, svi oni vole Srbiju, a ponajviše srpsku državnu kasu. A pošto je i Bajić osetio blagodeti iste, sad pored Selo gori ima samo da štanca. Već je počeo s Četnicima i Partizanima, a sasetio se i stari scenario da pretoči u seriju Led. Ma ko zna šta će sve još da napiše...

A Kusturica, je posebna priča. Baš juče komentarišem s bratom bahaćenje na FF u Nišu. Najpre predavanje zakaže u 15h...ali pošto je jelte stigao ranije počeo je u 14.20h da što pre otaljiga i da bega nazad, jer za to neće dobiti pare. Da je plaćeno, drugu bi on pesmu pevao. Ako se već prihvatio toga,treba da ga odradi kako valja. Možda je on dobar režiser i svetski priznat...ali je mnogo visoko poleteo....a kad jednom gekne s te visine, podići će ga samo Sv. Petar.

Elem, u današnje vreme najisplativija ti je "patriotska pljačka". Samo poturiš projekat u interesu nacije, i države, još Kosovo ako tu umešaš, to ti je ogroman plus....i para samo pljušti.
 
Серија је баш добра.А какви су људи Бајићи - не знам.Није ни битно за причу.
Млади Оташевић стварно добар глумац.А посебно ми је ову улогу уверљиво одглумио Бата Живојиновић (иако је легенда- мени није баш
увек био екстра) као деда Животије ! Штета што ово траје само 3 епизоде:(
 
Jeste, svi oni vole Srbiju, a ponajviše srpsku državnu kasu. A pošto je i Bajić osetio blagodeti iste, sad pored Selo gori ima samo da štanca. Već je počeo s Četnicima i Partizanima, a sasetio se i stari scenario da pretoči u seriju Led. Ma ko zna šta će sve još da napiše...

A Kusturica, je posebna priča. Baš juče komentarišem s bratom bahaćenje na FF u Nišu. Najpre predavanje zakaže u 15h...ali pošto je jelte stigao ranije počeo je u 14.20h da što pre otaljiga i da bega nazad, jer za to neće dobiti pare. Da je plaćeno, drugu bi on pesmu pevao. Ako se već prihvatio toga,treba da ga odradi kako valja. Možda je on dobar režiser i svetski priznat...ali je mnogo visoko poleteo....a kad jednom gekne s te visine, podići će ga samo Sv. Petar.

Elem, u današnje vreme najisplativija ti je "patriotska pljačka". Samo poturiš projekat u interesu nacije, i države, još Kosovo ako tu umešaš, to ti je ogroman plus....i para samo pljušti.

Nikako ne bih mogla da potvrdim da država finansira projekte u interesu nacije. Samo zbog mešavine kompleksa evropeizma i straha od toga da naš nacionalizam bude shvaćen, takvi projekti u broju u kome ih ima, bodu oči.
Uopšte nisi svestan koliko druge države ulažu u nacionalne projekte, u nacionalnu kulturu, u kulturnu diplomatiju sa akcentom na nacionalno.
Imam prijatelje u Turskoj i informacije iz prve ruke kako se kroz njihovo školstvo, umetnost i kulturu neguje nacionalizam.
Uz obavezno vijorenje zastave, dodala bih ovako, samostalno.

Nisam čula ni za jednu novu stvar da je iz bilo koje oblasti kulture ili umetnosti, a koja ima pravi patriotizam za centralnu temu.
Tematika sela nije direktno vezana za jačanje nacionalističnog duha ili širenje nacionalne svesti.
Takođe ni priča o četnicima i partizanima. To tek nema veze sa nacionalizmom. Ima veze sa mozgom, sa potrebom da pokušaju da se prespoje te glupave podele na 'dobre'' i ''loše'' momke, a u istom su se blatu valjali.
Naša je to istorija, kao što je i pomenuta turska osvajačka i krvoločna, pa je se ne odriču.

Koliko znam, poslednji filmovi koji su snimljeni i prikazani po svetu, baš pokazuju lošu stranu nas, Srba... naše nenormalne navijače (mada su navijači svuda nenormalni), brutalna silovanja, ubijanja na beogradskom afaltu... incest u zaostaloj sredini... itd.

Gde je tu Kosovo?

- - - - - - - - - -

Серија је баш добра.А какви су људи Бајићи - не знам.Није ни битно за причу.
Млади Оташевић стварно добар глумац.А посебно ми је ову улогу уверљиво одглумио Бата Живојиновић (иако је легенда- мени није баш
увек био екстра) као деда Животије ! Штета што ово траје само 3 епизоде:(

Zapravo, loše su naslovili da je to serija.
To je film koji su rascepkali u tri dela.
Bata je dobar, izvrstan!
Zadivljujuće da u tim godinama i dalje ima moć transformacije, glumčina!
 
Серија је баш добра.А какви су људи Бајићи - не знам.Није ни битно за причу.
Млади Оташевић стварно добар глумац.А посебно ми је ову улогу уверљиво одглумио Бата Живојиновић (иако је легенда- мени није баш
увек био екстра) као деда Животије ! Штета што ово траје само 3 епизоде:(

Бата је добар глумац, нажалост није искоришћен у драмским улогама, али и ту се показао да је мајстор сцене.
Бату шира публика углавном познаје кроз улоге неких сировина и бахатих типова.
Али једна од његових најбољих улога била ми је улога проте Нићифора у филму Нож.
Јесте, неко би рекао то је мала улога, али не постоје мале и велике улоге већ мали и велики глумци.
А Бата је доказао да је управо ово друго, велики глумац.
 
Заврши се серијица. Добра је,не захтева много размишљање,а враћа кроз време,показује прошлост села...:super:
 
Zgrožen sam i ovim "projektom" i svakim projektom gospodina Radoša i svakim projektom svakog mogućeg srpskog nazovi-režisera...
Evo da iskažem poentu u par crta:

-Ne smetaju mi "Bajići" kako su neki ovde na temi već pisali; Ne zanimaju me kao porodica i izrada projekta preko nepotizma - potpuno mi je svejedno, samo kada bi na nešto ličilo.
-Živim na selu, i tvrdim da Radoš laže kada kaže da je "predstavio selo na realan način". Ovo je čista laž - ljudi na selu nisu glupi, nisu večito neškolovani, nisu toliko zatucani da ne znaju pola reči da izgovore pravilno, i ne prave se ludi, kao što su to radili svi likovi u "Selo gori..." Apsolutno svi, i sve u cilju produžavanja scene, da se "kao" nešto dešava.
-Radoš je jako narcisoidan čovek; Gledao sam par intervjua na RTS-u ('nako, slučajno zapazio) i gadim se kako priča o sebi - sav je u fazonu da je on najbolji i najlepši glumac nekada bio... I svašta nešto... Meni nije bilo dobro posle toga... :bljak:
-Serija Led je, moram da priznam bolja od "Selo gori..." ali samo zato što je druga pomenuta očajna na svakom nivou ljudskosti, pa se "sjajnost" Leda ne može baš smatrati merodavnom...
-Radoš je očajan i scenarista i režiser. Priče koje piše su jadne (opet se vraćam na Selo gori...); Sve je jako loše napisano, predstavlja samo izigravanje srpskog seljaka, i gomila stvari koje su tako glupe da mi prosto nije jasno zašto je dozvoljeno snimanje toga. I takođe, scene sa super-moćima glavnog retarda serije su posebna priča. Kada dođe do nekakve drame pa kamera bude postavljena tačno u facu glumca/glumice, prosto scena postane jadna, bez obzira na događaje u istoj...

Dakle, mora da se menja srpska kinematografija, kao i produkcija serija...
 
Zgrožen sam i ovim "projektom" i svakim projektom gospodina Radoša i svakim projektom svakog mogućeg srpskog nazovi-režisera...
Evo da iskažem poentu u par crta:

-Ne smetaju mi "Bajići" kako su neki ovde na temi već pisali; Ne zanimaju me kao porodica i izrada projekta preko nepotizma - potpuno mi je svejedno, samo kada bi na nešto ličilo.
-Živim na selu, i tvrdim da Radoš laže kada kaže da je "predstavio selo na realan način". Ovo je čista laž - ljudi na selu nisu glupi, nisu večito neškolovani, nisu toliko zatucani da ne znaju pola reči da izgovore pravilno, i ne prave se ludi, kao što su to radili svi likovi u "Selo gori..." Apsolutno svi, i sve u cilju produžavanja scene, da se "kao" nešto dešava.
-Radoš je jako narcisoidan čovek; Gledao sam par intervjua na RTS-u ('nako, slučajno zapazio) i gadim se kako priča o sebi - sav je u fazonu da je on najbolji i najlepši glumac nekada bio... I svašta nešto... Meni nije bilo dobro posle toga... :bljak:
-Serija Led je, moram da priznam bolja od "Selo gori..." ali samo zato što je druga pomenuta očajna na svakom nivou ljudskosti, pa se "sjajnost" Leda ne može baš smatrati merodavnom...
-Radoš je očajan i scenarista i režiser. Priče koje piše su jadne (opet se vraćam na Selo gori...); Sve je jako loše napisano, predstavlja samo izigravanje srpskog seljaka, i gomila stvari koje su tako glupe da mi prosto nije jasno zašto je dozvoljeno snimanje toga. I takođe, scene sa super-moćima glavnog retarda serije su posebna priča. Kada dođe do nekakve drame pa kamera bude postavljena tačno u facu glumca/glumice, prosto scena postane jadna, bez obzira na događaje u istoj...

Dakle, mora da se menja srpska kinematografija, kao i produkcija serija...

Ti ocigledno nisi razumeo poruke Bajicevih serija. Led je sjajna serija, i opisuje samo tragediju jedne porodice. Gledajuci stanje svih sela u Srbiji, ne pise nam se dobro. Zasto, to je druga tema.
 
Ti ocigledno nisi razumeo poruke Bajicevih serija. Led je sjajna serija, i opisuje samo tragediju jedne porodice. Gledajuci stanje svih sela u Srbiji, ne pise nam se dobro. Zasto, to je druga tema.

Bajićeve serije nemaju apsolutno nikavu poruku... Jadno su napisane i još gore režirane... Mada, moram da priznam Radoševa ćerka je za nijansu bolja od oca po pitanju režije... Živim na selu, kao što sam već rekao, a svaka njegova serija (u ovom slučaju film koji je lažno predstavljen kao serija) je čisto ismevanje sela, pa čak i ova priča koja govori o tragičnoj sudbini...

Svakome ko danas u Srbiji pravi i serije i filmove, to treba zabraniti jer ljudi bez imalo vizije se bave delom umetnosti kome je vizija preko potrebna... I zato imamo gomile filmova koje deca sa kupljenim diplomama snimaju preko kako državnog fakulteta, tako i preko privatnih akademija za bla-bla, i te serije i filmovi su samo sramota za našu kinematografiju...
Ja godinama nisam pogledao neki naš film (ili seriju) da na nešto liče... A o Radoševim projektima posebno može da se piše, u naravno, negativnom kontekstu...
 
Malo ste ga preterali. Snimiti seriju ili film nije ni malo jednostavno, narocito u zemlji Srbiji gde za sve treba veza, gde se nema para, dzabe ti ideja ako ne mozes da je realizujes. Ne slazem se da nije bilo dobrih serija i filmova ovde, mozda su neki i bolji od stranih gluposti koje se plasiraju i uzimaju se ogromne pare. Zasto je film taken npr. bolji od Leda? Led ima poentu, za razliku od prethodno pomenutog... Gledala sam Led u celini kao film i dopao mi se, ne znam kako su otegli u seriju...Sto se tice Bajica, cinjenica je da su se uvalili, selo gori nije bila losa serija, nego su je isto rastegli na milion epizoda, to je glavni problem, sto se mnogo serija unisti samo da bi odrzali gledanost sto duze...I jos jednom, dobrih serija je bilo: Sva ta ravnica, Gorki plodovi, Moj rodjak sa sela... Bilo je i smaranja poput Sotre i njegove Mir-Jam, lik se opasno zaljubio u doticnu kad smara sa tim pričicama za devojčice uzrasta do 6 godina...
 

Back
Top