Šengen je pao, hoće li pasti i EU?

Nece EU pasti sigurno, ali ce promeniti uredjenje. Ima gomila rpoliticira iz EU zemalja koji skupljaju jeftine poene pljujuci EU (zvuci poznato? Svakom demagogu je potreban neki spoljni i unutrasnji neprijatelj).

To sto su privremeno zatvorene unutrasnje granice nije uradjeno zbog svadje, vec da bi se sprecilo sirenje virusa.
EU je odobrila fondve za pomoc zemljama clanicama, tako da nije istina da nema solidarnosti. Na zalost vlada opsta nestasica medicinske opreme, tako da ne moze da dodje do vece medjudrzavne solidarnosti.
 
Vazno je da nama ta Kominterna padne, da mi presjecemo pupcanu vrpcu koja spaja onog kriminalca Kominterne Zoranu Mihajlovic i Bebu Popovica i ostale ustaske bande sa centralnim komitetom u Briselu i Vasingtonu i Moskvi i ostalim multupolarnim teroristickim centrima partijskog zla, a to se radi vracanjem Kraljevine i unistenjem demokradije u Srbiji.
 
Vazno je da nama ta Kominterna padne, da mi presjecemo pupcanu vrpcu koja spaja onog kriminalca Kominterne Zoranu Mihajlovic i Bebu Popovica i ostale ustaske bande sa centralnim komitetom u Briselu i Vasingtonu i Moskvi i ostalim multupolarnim teroristickim centrima partijskog zla, a to se radi vracanjem Kraljevine i unistenjem demokradije u Srbiji.

Hmm... Velis da se u Saudijskoj Arabiji super zivi jer su sultanat (sto je oblik monarhije) i da im cvetaju ruze? :think:
 
Australijski dolar švajcarski franci britanske funte pravese od polimera a evro i dolar od-papira.
Između ostalog.
Nije neki pokazatelj ali čisto da konstatujemo.

A to ima veze s cim, s kim?
Ziv covek vise ne uzima papir u ruke, kazu nije ni zdravo.
I to je tako vec decenijama, ali dobro, shvatam da ti zelis da imas u dzepu svezanj nekakvih novcanica
sa crvenom gumicom jer ne znas da postoje i drugi nacini placanja.
 
Pa kako bi nam onda monarhija pomogla? I zasto mislis da je to bolji oblik vladavine od recimo obicne demokratije, direktne demokratije, komunizma,...?

Covjece, nije kriminal! Nije terorizam. Kraljevina nije banditska drzava. Mi sad sluzimo vojsku politickim partijama, to je terorizam covjece, mafia. Politicka vojska su teoristi! Mi smo kriminalci!
To su osnovne stvari. Eto odatle da pocnemo, od osnovnih stvari. Nemoj bit ustasa!
 
Covjece, nije kriminal! Nije terorizam. Kraljevina nije banditska drzava. Mi sad sluzimo vojsku politickim partijama, to je terorizam covjece, mafia. Politicka vojska su teoristi! Mi smo kriminalci!
To su osnovne stvari. Eto odatle da pocnemo, od osnovnih stvari. Nemoj bit ustasa!

Nije kriminal, ali zasto mislis da bi sada bilo drugacije nego sto je bilo ranije ili sto je sada? Pa Aleksandar Obrenovic je ubijen zbog toga kako se ponasao... Da ne spominjem ostale vladare oko kojih su se ljudi bogatili i koji su donosili razne zakone samo da bi sto vecu moc imali.

I za vecinu stvari sto nam se dogodilo u 19. veku su krivi kraljevi. Da nije bilo zelje da vladaju svim juznim slovenima, ne bi bilo Jugoslavije (ne zaboravi doba diktature pre drugog svetskog rata, ubistva po skupstini, onda raspad u krvi, jacanje komunista, ponovni raspad). A i za trenutnu situaciju sa Albancima su oni krivi jer su zeleli da imamo izlaz na more preko severa Albanije (gde nije bilo ni 3% Srba). Poenta je da su hteli nesto sto im ne pripada.

Pogotovo sto si ti pisao da se potpuno ukine dekomratija. Monarhiju sa time smo vec imali i kako se zavrsilo.


Zakljucak je da ni jedan pojedinac ne sme da ima apsolutnu vlast (bio on kralj ili predsednik a priznaces da mi Srbi to posebno volimo) i da se donesu zakoni koji ce biti nad tim vladaocima. Da li smo monarhija ili republika je potpuno nebitno.


A sad vracanje temi.
- Sengen ce se obnoviti kada prodje kriza a pojacavaju se i mere EU.
- Danas su odobrili dodatnih 750 milijartdi evra za pomoc privredi, tako da ce delimicno da budu ublazene posledice krize
- velika vecina koja zivi u EU je svesna da imaju dosta koristi od nje
- vecina je svesna da kada EU ne bi postojala, ostale sile ih ne bi pitale ni 2%
 
Nije kriminal, ali zasto mislis da bi sada bilo drugacije nego sto je bilo ranije ili sto je sada? Pa Aleksandar Obrenovic je ubijen zbog toga kako se ponasao... Da ne spominjem ostale vladare oko kojih su se ljudi bogatili i koji su donosili razne zakone samo da bi sto vecu moc imali.

I za vecinu stvari sto nam se dogodilo u 19. veku su krivi kraljevi.

Aleksandra Obrenovica je ubila vojska i to je u redu, to tako treba. Kralj pripada vojsci, svaki Kralj je vojni Kralj, njega bira vojska, i vojska mu i skida glavu.

Svi ratovi 20. vijeka su ratovi politickih partija, ratovi demokrata.
 
Migranti su započeli sezonu strože kontrole granica i unutar Šengena, a ovaj koronavirus će izgleda završiti taj 'posao'. Kako se stvari razvijaju, u sve više država će biti stroga kontrola kretanja ljudi i između gradova, a kamoli među državama? A to će se onda odraziti i na kretanje, trgovinu i proizvodnju razne robe, pogotovo ako se počnu zatvarati i proizvodni pogoni.
Da se podsetimo, skoro cela industrija bivše Truloslavije je PROPALA nakon raspada, tj. pucanja međurepublički povezanih lanaca proizvodnje. Npr. C. Zastava je 1993-e spala na 5600 vozila godišnje jer je potrošila zalihe 1560 rezervnih delova koji su se proizvodili u drugim ex-republikama ili uvozili! A i u socijalizmu ponekad bude: Nema proizvodnje, nema prodaje, nema PLATA za radnike! :super: Itd.....
Nije Sengeo nigde pao. Osim toga Sengen ne moze da padne jer nema noge. To je vise recnik kad cobani pricaju o ovcama.
 
Pogotovo sto si ti pisao da se potpuno ukine dekomratija.

Drzava pripada vojsci. Svaka drzava je vojna tvorevina. Vojska je vlasnik drzave. Vojska bira Kralja iz practicnih razloga, da imaju vodju, da mogu rjesavat probleme efektivno. Kralj je Kralj drzave, odnosno vojske; drzava i vojska su jedno te isto. Kralj nije tvoj i moj Kralj i nekakv drustveni Kralj.
Drzava, to jeste vojska, ne smije biti politicka jer je onda kriminalna, teroristicka, u sluzbi politickih ciljeva.

Sa druge strane, u drustvu moze postojati demokratija. Drustvo nije drzava. U drustvu o drustvenim stvarima se mi mozemo dogovarati politicki i mogu postojati politicke partije, za drustvene stvari, ali nikako za drzavne stvari, jer drzava pripada vojsci i ne smije biti politicka.
Zato, u Kraljevini moze postojati demokratija, jer se u Kraljevini demokrate ne bave drzavom nego drustvenim stvarima. A u demokratiji ne moze postojati Kraljevina jer su bande teroristicke otele i vojsku, i sad su teroristicka banda koja vitla oruzjem za politicke ciljeve. Kraljevina je slobodnija od deomkratije.

Mi moramo reci da necemo vise, nakon svog nevidjenog zla politickih partija 20. vijeka reci da necemo da budemo banda vise i banditska drzava, i moramo vratiti Kraljevinu i stvari postavit na svoje mjesto.
 
Aleksandra Obrenovica je ubila vojska i to je u redu, to tako treba. Kralj pripada vojsci, svaki Kralj je vojni Kralj, njega bira vojska, i vojska mu i skida glavu.

Svi ratovi 20. vijeka su ratovi politickih partija, ratovi demokrata.

Auh. Prvo, vojska ne sme da ubije svog vrhovnog vodju. Drugo, kralja su birali "narod i Bog" a ne vojska. U ovom slucaju, njega je postavio njegov otac.
Kako su ratove vodili politicari do 2. svetskog rata kada je kralj bio glavni sa svojom svitom? A i sam kraj je politcar a ne neki svetac. Jesi li cuo za sestojanurasku diktaturu? Kako je upravljao Milan?



Drzava pripada vojsci. Svaka drzava je vojna tvorevina. Vojska je vlasnik drzave. Vojska bira Kralja iz practicnih razloga, da imaju vodju, da mogu rjesavat probleme efektivno. Kralj je Kralj drzave, odnosno vojske; drzava i vojska su jedno te isto. Kralj nije tvoj i moj Kralj i nekakv drustveni Kralj.
Drzava, to jeste vojska, ne smije biti politicka jer je onda kriminalna, teroristicka, u sluzbi politickih ciljeva.

Sa druge strane, u drustvu moze postojati demokratija. Drustvo nije drzava. U drustvu o drustvenim stvarima se mi mozemo dogovarati politicki i mogu postojati politicke partije, za drustvene stvari, ali nikako za drzavne stvari, jer drzava pripada vojsci i ne smije biti politicka.
Zato, u Kraljevini moze postojati demokratija, jer se u Kraljevini demokrate ne bave drzavom nego drustvenim stvarima. A u demokratiji ne moze postojati Kraljevina jer su bande teroristicke otele i vojsku, i sad su teroristicka banda koja vitla oruzjem za politicke ciljeve.

Mi moramo reci da necemo vise, nakon svog nevidjenog zla politickih partija 20. vijeka reci da necemo da budemo banda vise i banditska drzava, i moramo vratiti Kraljevinu i stvari postavit na svoje mjesto.

Kako god, necu vise pomelisati ovde sto nema veze sa temom. Na srecu Srbija nikada vise nikada nece biti kraljevina jer nam ne treba jos jedan parazit. Samo da se otarasimo jos nekih parazita, a to cemo samo vladavinom prava i zakona zasta EU treba da opstane jer samo mirom u okolini i dobrom ekonomijom mozemo da opstanemo i mi.
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo je koliko ljudi ne shvataju da propast bilo koje velike sile (EU, SAD, Rusija, Kina, Kanada, Japan) bi imao veliki uticaj na trziste i svetsku ekonomiju tako da bi se to i te kako osetilo kod nas.
Pogotovo kada bi EU propala. Pa 60% nase trgovine je sa zemljama EU i dobar deo je sa regionom koji isto tako zavisi od EU. Mislite da bi nas kriza zaobisla? I zamislite kada bi nasi gastarbajteri ostali bez posla i vratili se kuci ili zbog krize prestali da salju pare u Srbiju (na Balkan)?

Pa ne bi ovde ostao kamen na kamenu...
 
Poslednja izmena:

Back
Top