seksizam

Feministkinje, one koje su izmislile seksizam, žele ravnopravni tretman.
Evo jedan:
Sedimo u kafani, i vidim da me gleda. Priđem, pitam šta me gledaš, i zveknem je pesnicom u glavu.
 
politicki pojam.............."zasnovan na pravilima". Sto mu dodje da sve zavisi od situacije. Radi nekog specificnog ponasanja prema nekoj dami, mozes zaglaviti u zatvor a sa istim takvim ponasanjem , kod druge dame, mos zaglaviti u krevet. Dakle, pojam seksizma je veoma rastegljiv i apsolutno privatne prirode..........i kao takav , data je mogucnost za manipulacije svih vrsta................opet na stetu prirodnog i civilizacijskog kontakta muskarca i zene.
Pravi smisao seksizma nalazimo u cinjenici sto je seksizam nastao u novije vreme, u vreme degradacije i unistenja svega sto je prirodno izmedju muskarca i zene.............i taj pojam je savremenik ekspanzije politickog zla zapadnog sveta.
 
P ja koliko tu vidim namesta se da zapravo zene biraju a muskarci teraju u cosak parolom "ne prilazi". Ili ono jalovo sto nikad ne radi "e izvini, da li mogu dobiti 5 minuta tvog vremena". Naravno da ne mozes.
E pa necete nas zayebati. I mi ruzni celavi rogati hocemo da prilazimo i budemo frajeri, sa sve bezobraznim upadima.
 

Back
Top