Seks i mentalno zdravlje

Sta mislite da li postoji veza izmedju seksa i mentalnog zdravlja?
Ne znam da li je prava reč "zdravlja" ali sigurno postoji veza između svega fizičkog i psihičkog.

Ako, konkretno sex, moraš da obavljaš ili kao tzv bračnu dužnost (sponzoruše) ili kao posao (prostitucija) onda će se odraziti negativno.

Ako se u seksualne odnose stupa dobrovoljno i sa željom, potpuno je druga priča, po nekim ženama se čak vidi da su sinoć imale dobar seks, prosto "blistaju" a kada čovek/muškarac i žena/ tako izgleda, sigurno se ne oseća loše :)
 
Sredoje, uradio sam ti doktorsku disertaciju na ovu temu i dokazao u praksi korelaciju nedostatka seksa i mentalnog zdravlja.
Prebaciti na potforum " Psihologija ", trebaju nam tako pametni i empatični ljudi, pritom i stručnjaci za ljudsku psihu.
Ako ovo nije doprinos, ja ne znam šta je
Ja znam. Svesni i zlonamerni pokušaj duhovitosti.
Još malo vežbe i biće savršeno.
 
Ниво сексостерона је обрнуто пропорционално паралелан душевном здрављу. Наиме!, тврдим... да што је копулација учесталија то индивидуа ЕКСПОНЕНЦИЈАЛНО срљајући тоне у нечастивост. Стога, Господу се посветити јединоме и у њему спас пронађимо за све овоземаљске кушње јер другог нам пута нема до пута спасења у праскозорје Дана судњега.
 
.

Što ne znači da je lud neko ko nema seks neko vreme, ali sigurno neće biti rasterećen, srećan, zadovoljan i ispunjen kao neko ko ima, naročito ako sa tom osobom ima i bliskost pored seksa, ali i čist seks.
Nikola Tesla ? Monasi ? Fratri ? Župnici ? Deluju ti mentalno nestabilni ? Da ne nabrajam dalje.


Mislim da nema veze. Sve je individualno od osobe do osobe.
 
o nikoli tesli se da voditi debata :D


a o fratrima, zupanima i popovima i da ne pocinjemo :mrgreen:
Ma ima tu još za pobrojati, ali ne mogu praviti spisak u detalje. Ovi su kao najpoznatiji primeri.


Npr imala sam dve rođene babe. Jedna je preferirala akciju, druga mislim da je legla sa dedom samo kad su mamu pravili. D izvineš. Mentalno zdravlje i jedne druge je bilo odlično.
 
Nikola Tesla ? Monasi ? Fratri ? Župnici ? Deluju ti mentalno nestabilni ? Da ne nabrajam dalje.


Mislim da nema veze. Sve je individualno od osobe do osobe.

Osim Tesle, koji je u njegovoj sferi bio covek koji se mozda jednom radja sto se tice uma i inovativnosti, gde se ne treba trositi mnogo reci o tome, covek je umro u hotelu, nemastini i sam. Meni to ne deluje posebno super, ali ok.

Da izbegnem zezanje na racun monaha i svestenstva zbog glasa koji ih bije i malih decaka i slicno, ako pricamo ozbiljno, ja uopste ne mogu da verujem da si ti izbacila njih kao primer. Ljudi se svesno odricu toga i zapravo posvecuju svoj zivot odricanju od telesnog, materijalnog i slicno. Znaci on ceo zivot radi na tome i bavi se time. A onda ti kao poredjenje sa regularnim covekom uporedis saolin monahe... koliko tacno znas ljudi koji nisu monasi da se svesno odricu toga i rade namenski na duhovnoj uzvisenosti?
 

Back
Top