Seka Sablić: "Ko si ti bre Šapiću? Sramota jedna..."

Soradze

Elita
Moderator
Poruka
17.187
Glumica je komentarisla da je u vreme Mire Trailovic, odnosno Tita u SFRJ cvetala demokratija. Dovoljno da vidis sa kakvim plitkim umom barata.

Edit.
Plitak um kaze "Ja sam zivela ceo zivou u ul.Save Kovacevica a oni joj sramotno VRATE ime u Milesevsku". - pazi plitkog uma, ako vrate neko ime znaci da se ne zove ceo zivot kako se zvala kad joj je Mira Trailovic tamo dodelila stan. Zena ne ume da smisli recenicu koja nije puna kontradiktornosti. Zato, zasto nju potezu kao branitelja lika i dela J.B.Tita? Zato sto su mnogi culi za nju a zato sto jedina hoce da govori u korist J.B.Tita?
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo je to...
Demokratija bez glasanja ......ili demonkratija sa glasanjem...

Uzmimo da sam ja mogao da odem i da se pozalim visoj instanci za nesto sto neregularno radi.....to je demokratija, demos vlada....
Ali ne glasa....

E sad sta je bitno , vladati ili glasati....

Mi mozemo uvesti demokratiju i sad, ako ukinemo glasanje i oformimo inspekciju koja ce da ganja sva nefunkcionisanja u drustvu.....neka super viseslojna inspekcija....kao sto npr grad Beograd ima Beocity....servis...isto ti je to...
A nesto ne valja u BG , okrenes beocity i udri po pitchci...mislim trazi se ko nije obavio posao...
 
Titoisti.jpg


пс. ако јој је толико стало до њега, може и она са вампиром у кумровец :bye:
 
Seka Sablic je odlicna glumica, uz Miru Banjac nasa najbolja komicarka u periodu 1970-2000 no to ne garantuje da je njeno misljenje validno, to je njeno subjektivno secanje na te godine.

Seka Sablic prica o demokratiji sa kraja 60-tih i s pocetka '70-tih, o neverovatnoj kulturi i slobodi a da joj na pamet ne padaju mnogi umetnici iz kinematografije ( Dusan Makavejev, Zivojin Pavlovic, Lazar Stojanovic, Aleksandar Sasa Petrovic, Zelimir Zilnik...) ciji su filmovi zabranjivani,cenzurisani, oni izbacivani sa katedri na Akademijama, proterivani iz zemlje, zatvarani... sve to se desavalo u vreme Brozove "demokratije", kad su glumci mogli da izigravaju boeme, da budu svaleri ali nisu smeli da po losem spomenu diktatora ili promasene strane drustvenog sistema.

No, posto se izbori u Beogradu blize, N1 radi na depopularisanju Sapica i SNS, sasvim prihvatljivo - koriste ono sto imaju na raspolaganju, kritiku Sapiceve najave preseljenja Brozovih kostiju sa mesta gde nije bas normalno da leze. OK, Sapic je to najavio da bi pokupio eventualne glasove desnicara u Beogradu a N1 to radi da motivise levicare, Jugoslovene i fanove bivseg diktatora da ne glasaju za Sapica/SNS. Jedino je Sekina uloga u tome naivna, brani diktatora (iako je navodno iz antikomunisticke porodice) govoreci o srecnim i demokraticnim vremenima sve zarad dnevne politike.
 
Zanimljivo je to...
Demokratija bez glasanja ......ili demonkratija sa glasanjem...

Uzmimo da sam ja mogao da odem i da se pozalim visoj instanci za nesto sto neregularno radi.....to je demokratija, demos vlada....
Ali ne glasa....

E sad sta je bitno , vladati ili glasati....

Mi mozemo uvesti demokratiju i sad, ako ukinemo glasanje i oformimo inspekciju koja ce da ganja sva nefunkcionisanja u drustvu.....neka super viseslojna inspekcija....kao sto npr grad Beograd ima Beocity....servis...isto ti je to...
A nesto ne valja u BG , okrenes beocity i udri po pitchci...mislim trazi se ko nije obavio posao...
To što opisuješ je bilo u sfrj. Nije bilo izbora ali su sve institucije radile svoj posao. Danas je sve kontra.
 
Naša legendarna glumica, Jelisaveta Seka Sablić, gostujući na tv-u je prokomentarisala
izjavu Aleksandra Šapića

da se Josip Broz Tito koji počiva u Kući cveća vrati u Kumrovec.​

i iznela svoje mišljenje..




Šta mislite o njenoj izjavi?

:cool::cool::cool:


Evo ceo intervju sa Sekom Sablić

.https://n1info.rs/kultura/seka-sablic-zamracili-su-sve-zvezde-u-kulturi-ona-je-na-kolenima-i-ne-postoji/

Potpis za ovo što kaže, bravo za Seku. 👍

Zaista sramota da se tako olako odričemo antifašističke tradicije i simbola pobede, a još tragičnije je da o tome odlučuje nepismeni Gangula, pa se posle čudimo zašto nam ovako ide i zašto smo tu gde jesmo. :roll:
 
Madjari su skinuli ogroman socijalisticki spomenik sa vrha brda sa budimske strane, skinuli su sve socijalisticke spomenike iz zemlje i strpali ih u neka udaljena skladista ili ih unistili. Pri tome su i oni bili socijalisticka zemlja isti broj godina kao i Srbija, danas su u EU a Srbija tu gde jeste, u EU nije a izgleda da se dvoumi da li je uopste u Evropi. Na kraju sve bivse socijalisticke drzave su odavno odbacile svoju socijalisticku proslost, socijalisticke diktatore su iskopali iz njihovih mauzoleja, probili ih glogovim kolcima i sahranili na neka nova a primerena mesta. To se desilo i sa bivsim SFRJ republikama, raskrstili su sa svojom socijalistickom prosloscu, pogotovo Slovenija i Hrvatska i napredovali drustveno i ekonomski.

Jedino Srbija podrazva svog silom nametnutog diktatora (dosao je u Beograd na sovjetskim tenkovima), jedino se u Srbiji jos lome koplja da li stranac (nije Srbin a pitanje je da li je uopste bio i Jugosloven) treba ili ne da lezi ukopan na sred jednog od centralnih brda u glavnom gradu, jedino se u Srbiji nije zavrsio gradjanski rat izmedju komunista i nacionalista, Partizana i Zvezde, jedino se Srbija nije odlucila kuda ce i sa kim ce...

Meni nije neverovatno da stariji ljudi glorifikuju vremena 1960-70-80 kao sto radi i Seka Sablic, takvi su i moji roditelji, kazu/kazivali su da mozda tad nije bilo svega, da nije bilo izobilja ali sve im je bilo drago, sladje nego u 2010-15-20, tad su bili zdravi, mladi, tad su bili zivi njihovi prijatelji, njihovi roditelji, tad se uzivalo u kafani, tad se igrao bolji fudbal i kosarka, tad su pevali pravi pevaci, igrale se prave pozorisne predstave i snimali pravi filmovi, tad su se gradile prave zgrade, kupovali pravi frizideri i automobili... i kad pogledas, iz njihove perspektive to i jeste istina, mozda delimicna istina u slucaju Seke Sablic jer je zatvorila oci za desavanja drugim ljudima oko nje, ljudima koji su razmisljali svojom glavom i nisu bili uvlake kao ona. Zatvorila je oci i njoj je bilo lepo, bila je mazena i pazena, popularna i prepoznatljiva, zato i kaze da je tad bilo sve bolje.

No, nisu mi jasni ljudi koji danas imaju 55 i manje, sta su oni osetili od te drzave i od tog drustva? 1980 su imali 11 godina te nisu ni zakoracili u zivot, nisu ga ni osetili ni stvarali, nisu ga bre ni razumeli. I odakle onda zelja za glorifikovanjem vremena u kom nisu bili ni svesni?
 

Back
Top