Sedenje ispred (u) prodavnici i ispijanje piva, jel to OK?

Ja u Beogradskim prodavnicama jos nisam nikog videla da pije u prodavnicama:eek::eek::eek:...ne znam za Niske.
Malkice mi je tesko da ih zamislim kako sede na podu ili na kartonskim kutijama pored mesnih narezaka i vanilica, uletvljeni i nekom nesto dobacuju...
Ako svima smetaju, naravno da nije normalno, i da to treba da se regulise. Mozda bi trebalo da ih prijavis?


Zbog cega da ih prijavi: zato sto su mladi, sto jos uvek ne znaju sta zele ali zele da se na neki nacin ispolje jer im drustvo diktira taj tempo a sa druge strane nemaju dovoljno novca da odu kao ljudi u kafanu ili bolji kafic pa nalaze neko zadovoljstvo u tome???? Smirice se oni sami vremenom a vrlo verovatno da i od tih dobicavanja nece ici dalje jer nemaju dovoljno samopouzdanja da urade bilo sta vise, kao na primer da pridju nekoj curi na jedan normalan nacin.

Ima u Nisu toga ali se tako nesto izuzetno retko srece. Mozda neka manja prodavnica ima takve stalne "musterije" ali opet kazem....retkost.
 
Zbog cega da ih prijavi: zato sto su mladi
Pogresno sam napisao, nisu samo mladi neozenjeni momci, vec od 15 do 80 godina starosti.
Prijava se odnosila na prodavnice koje to dozvoljavaju, a ne na ljude koji piju u prodavnici, jer da im vlasnik prodavnice, primoran zakonom, to zabrani ne bi bilo toliko opijanja i smaranja ljudi koji to rade.
Da, karakteristicnan je za manje sredine ovakav nacin ubijanja vremena!
 
Pogresno sam napisao, nisu samo mladi neozenjeni momci, vec od 15 do 80 godina starosti.
Prijava se odnosila na prodavnice koje to dozvoljavaju, a ne na ljude koji piju u prodavnici, jer da im vlasnik prodavnice, primoran zakonom, to zabrani ne bi bilo toliko opijanja i smaranja ljudi koji to rade.
Da, karakteristicnan je za manje sredine ovakav nacin ubijanja vremena!

OK. Tehnicka pitanja: da li je zakonom zabranjeno konzumiranje robe ispred radnje u kojoj si tu robu kupio? Da li vlasnici radnja treba da rasteruju musterije koje im donose profit?

Realno: da su ljudi toliko smoreni i da im to ne odgovara (makar u stilu price uz podnevnu kafu tipa: Slatka, da ti pricam sta mi se desilo danas...) zar ne bi promenili radnju? Promena radnje svih nezadovoljnih potrosaca moze da utice na profit vlasnika, koji ce shodno racunici jedan deo musterija prihvatiti da izgubi...

PS: U komsiluku mi takav drakstor... I, nisam nikad dozivela nista vise od pitanja u glavi: zar zaista postoje ljudi sa toliko slobodnog vremena koji imaju kintu da svakodnevno srcu ispred radnje... Gde li pogresih u odabiru profesije ??? :)
 
Veoma cesto vidjam mladje ljude koji sede ispred ili u prodavnici i alkoholisu se i tu se kao druze. Ne moze covek normalno da udje u prodavnicu i da kupi nesto sta mu treba, pogotovu zenska osoba, a da ovi opijeni nesto ne dobace ili uvrede nekog.
Jel to normalno da se alkoholisu po prodavnicama i dosadjuju ljudima?
Koliko je meni poznato, u prodavnicama je zabranjeno ispijanje alkohola.
Jel rade inspekcije nase?
То је тотално клошарски, али с једне стране жалим те људе, јер вероватно немају пара да оду у кафић, па тако проводе своје време.

Cesto dobacuju i gledaju nekulturno..a koliko cesto se desava da pishaju okolo po ulazima?
Фуј! Примитивизам!
:evil:
Срећом па их код мене нема...
 
Zbog cega da ih prijavi: zato sto su mladi, sto jos uvek ne znaju sta zele ali zele da se na neki nacin ispolje jer im drustvo diktira taj tempo a sa druge strane nemaju dovoljno novca da odu kao ljudi u kafanu ili bolji kafic pa nalaze neko zadovoljstvo u tome???? Smirice se oni sami vremenom a vrlo verovatno da i od tih dobicavanja nece ici dalje jer nemaju dovoljno samopouzdanja da urade bilo sta vise, kao na primer da pridju nekoj curi na jedan normalan nacin.

Ima u Nisu toga ali se tako nesto izuzetno retko srece. Mozda neka manja prodavnica ima takve stalne "musterije" ali opet kazem....retkost.

Pa dobro, ti od njih napravi zrtve...
Meni nije jasno zasto bas u prodavnici, cega tu ima? Zabavnije je otici u neki park ili cak cucati ispred kafica.
Mislim da moze da bude vrlo iritantno ako bas stanujes pored te prodavnice, i onda svaki put kad treba da kupis neku sitnicu dolaze provokacije od nekih mladica sa povecanim testosteronom.
 
Veoma cesto vidjam mladje ljude koji sede ispred ili u prodavnici i alkoholisu se i tu se kao druze. Ne moze covek normalno da udje u prodavnicu i da kupi nesto sta mu treba, pogotovu zenska osoba, a da ovi opijeni nesto ne dobace ili uvrede nekog.
Jel to normalno da se alkoholisu po prodavnicama i dosadjuju ljudima?
Koliko je meni poznato, u prodavnicama je zabranjeno ispijanje alkohola.
Jel rade inspekcije nase?


Ne bih rekla da je to pitanje za inspekciju.
Kao prvo.

Ali, problem se uoči tek kad porodi posledicu koja vrišti u oči.

I onda se svi bave - posledicom.
 
Ne mozete tako generalizovati stvari. Postoje oni koji dodju popiju po jedno pivo i odu, a tu su i oni koji vam smetaju, koji poceo dan piju, uznemiravaju zenske osobe i pisaju po ulazima. E sad kojih ima vise nisam siguran.

Jos jedna stvar..nista ne smrdi poput piva kad je pomenuta nuzda u pitanju..ti koji popiju jedno i odu ni ne primete se..ne postoji ova tema zbog njih nego onih koji zickaju za pivo unoseci se u facu:ok:
 
Eeeeeee, tek onda bi se ljudi navadili, da im nazdrave za pokoj duse...

m1313.gif
deadthread.gif
 
Jos jedna stvar..nista ne smrdi poput piva kad je pomenuta nuzda u pitanju..ti koji popiju jedno i odu ni ne primete se..ne postoji ova tema zbog njih nego onih koji zickaju za pivo unoseci se u facu:ok:
Iz postavke teme se ne vidi to, vec ispada da su centar teme upravo fenomen mladi i klupice i cirkanje piva uz pricanje, zezanje, a cak i na nekim uz muvanje...
 
Iz postavke teme se ne vidi to, vec ispada da su centar teme upravo fenomen mladi i klupice i cirkanje piva uz pricanje, zezanje, a cak i na nekim uz muvanje...

Uu ja to nikad tako ne posmatram..to mi je najgori vid druzenja kad nisi svoj i to pice ti daje samopouzdanje za muvanje i blesavljenje..samo je na prodavnici akcenat cini mi se kakav utisak ostavljaju a meni ne prija ni sam njihov miris po pivu kad prodjem..pa ih po difoltu osudjujem za ''mirise'' okolnih pasaza
 

Back
Top