Savrsenost?

pa, ne mora da znachi
moj cale je svojevremeno (pre dve godine) tvrdio da mozhe da me potuche intelektualno
inache, magistar je prava, dakle jako veliko opshte znanje
i odluchimo mi da se obrachunamo, dozlogrdilo mi vishe..bio je ubedjen da ce da me "potuche"
i zamisli...nije!
dakle, sve zavisi...
Niche je sa 7-8 godina drzhao predavanja iz medicine studentima na fakultetu..
jedan malac je sa 4 godine utvrdio neku relaciju parnih brojeva sa nekim konstantama itd
znachi, ne vazhi ti pravilo...
kljucnka rech je ISKUSTVOM..
otkud znash da ga imash vishe od mene?
svaki zhivot je poseban i drugachiji..
moj je bio intezivan na bolan nachin..
ali, to sada nije bitno, i ako mozhemo da okonchamo prichu na tu temu..
ja bih da prichamo o SLOBODI andjela..
mozhe?
 
pa, ne mora da znachi
moj cale je svojevremeno (pre dve godine) tvrdio da mozhe da me potuche intelektualno
inache, magistar je prava, dakle jako veliko opshte znanje
i odluchimo mi da se obrachunamo, dozlogrdilo mi vishe..bio je ubedjen da ce da me "potuche"
i zamisli...nije!
dakle, sve zavisi...
Niche je sa 7-8 godina drzhao predavanja iz medicine studentima na fakultetu..
jedan malac je sa 4 godine utvrdio neku relaciju parnih brojeva sa nekim konstantama itd
znachi, ne vazhi ti pravilo...
kljucnka rech je ISKUSTVOM..
otkud znash da ga imash vishe od mene?
svaki zhivot je poseban i drugachiji..
moj je bio intezivan na bolan nachin..
ali, to sada nije bitno, i ako mozhemo da okonchamo prichu na tu temu..
ja bih da prichamo o SLOBODI andjela..
mozhe?

taman htedoh da kazem da necu da merim virtuelnu velicinu ... IQ :mrgreen:

Pisi ti slobodno ali ja moram da idem - obaveze,obaveze :sad2:
 
Meni nije jasno zasto neko ko se predstavlja kao ateista toliko vremena provodi razmisljajuci o religiji i vernicima.
Mozda zato sto jos uvek nije sebe ubedio da Bog ne postoji.

Da razjasnimo. :mrgreen:
Možda moje latinsko poreklo (u tragovima) nosi kakav Neronov gen? Možda mi se sviđa da kinjim hrišćane? :evil:

A možda bismo pustili mi njih, ali neće oni nas? Možda mi je dosadilo da oDtupljujem decu nakon svakog časa veronauke koji nisu bili potrebni ni njima, ni meni, ni neukoj popadiji koja predaje?
Možda mi je dosadilo da slušam popu kako mi cokće prekorno iza leđa u redu u supermarketu, jer kupujem meso usred velikog posta? (Ovo sigurno jeste. Poslednji put sam mu rekao da hoćemo svi u kući da budemo tako okrugli i rumenih obraza kao on).
Možda mi je dosadilo da mi na ovakve odgovore prebacuje da progonim sveštenstvo, sram me bilo.
Možda bih na sudu radije rekao "časna reč" (časna reč bradatog gospodina ipak bi nešto trebalo da vredi, boga mu poljubim :mrgreen:) nego "tako mi bog pomogao"?
Možda mislim da masne plate koje država isplaćuje popovima mogu da se daju osirotelim prosvetnim radnicima i oskudnim požrtvovanim lekarima?

Razbistrismo li malkice? :D
 
Odmah da se ogradim i kazem da je ovo samo filozofska rasprava.Iako sam ateista nije mi namera uvreda necije vere.Ko ne zeli da cita neka ne cita!
Molim moda da obrati paznju da ne dodje do vredjanja :D

Pitam se - ako je Bog savrsen i nepogresiv kako je onda sve sto je stvorio (svet,ljudi) nesavrseno???

Cak i andjeli koji ne bi trebalo da imaju slobodnu volju su se pobunili i na kraju je jedan deo bio prognan u Pakao??

Ako je sve sto je stvorio nesavrseno je li on savrsen?

Pitanje koje si postavio nije pitanje vec tvrdnja. Ti tvrdis da je Jehova nesavrsen na osnovu onoga sto vidis. Biblija demantuje tvoju tvrdnju da je Jehova nesavrsen, evo dokaza za to: Postanak 1:25 i 1:31.

Postanak 1:31 ovako izrazava zadovoljstvo Stvoritelja:"Posle toga, Bog je pogledao sve sto je nacinio i bilo je veoma dobro."

Ako to kaze Stvoritelj, ko smo ti i ja ili bilo ko u svemiru da protivrecimo nasem Stvoritelju? Cak ni andjeli koji su kud i kamo visi (duhovni) oblik zivota od nas ne protivrece Jehovi u tom pravcu. Da li bi bilo logicno da Monaliza pita Leonarda:" Je li bre Leonardo zasto ja nisam plavusa nego si me naslikao crnku, bre, uprskao si totalno, ne licim ni na sta, ti si glup za slikanje, na kraju krajeva ti bre ni ne postojis?"

:ok:
 
Odmah da se ogradim i kazem da je ovo samo filozofska rasprava.Iako sam ateista nije mi namera uvreda necije vere.Ko ne zeli da cita neka ne cita!
Molim moda da obrati paznju da ne dodje do vredjanja :D

Pitam se - ako je Bog savrsen i nepogresiv kako je onda sve sto je stvorio (svet,ljudi) nesavrseno???

Cak i andjeli koji ne bi trebalo da imaju slobodnu volju su se pobunili i na kraju je jedan deo bio prognan u Pakao??

Ako je sve sto je stvorio nesavrseno je li on savrsen?

Ko kaze da covek nije savrsen?
 
Odmah da se ogradim i kazem da je ovo samo filozofska rasprava.Iako sam ateista nije mi namera uvreda necije vere.Ko ne zeli da cita neka ne cita!
Molim moda da obrati paznju da ne dodje do vredjanja :D

Pitam se - ako je Bog savrsen i nepogresiv kako je onda sve sto je stvorio (svet,ljudi) nesavrseno???

Cak i andjeli koji ne bi trebalo da imaju slobodnu volju su se pobunili i na kraju je jedan deo bio prognan u Pakao??

Ako je sve sto je stvorio nesavrseno je li on savrsen?

Nezgodno pitanje.

Ako je on sam savrshen , i on valjda ima slobodnu volju , pa mozh da stvara shta oce , i da bude perfektno kolko on hoce , a trvdnju da je sve savrsheno je u knjizi koju je napisana od strane ljudi , koji su nesavrsheni , stoga kako mozhemo verovati rechju nesavrshenih , e sad tu ce biti argumenat da je biblija rech bozja , al je ipak morao neko da zapishe , pa je mozda neshto pogreshno napisao .
Da vidimo da li je savrshen , po meni treba prvo da utvrdimo njegovo postojanje ( well duh! ) , jer ne mozhe biti savrshen ako ga nema .
 
Nezgodno pitanje.

Ako je on sam savrshen , i on valjda ima slobodnu volju , pa mozh da stvara shta oce , i da bude perfektno kolko on hoce , a trvdnju da je sve savrsheno je u knjizi koju je napisana od strane ljudi , koji su nesavrsheni , stoga kako mozhemo verovati rechju nesavrshenih , e sad tu ce biti argumenat da je biblija rech bozja , al je ipak morao neko da zapishe , pa je mozda neshto pogreshno napisao .
Da vidimo da li je savrshen , po meni treba prvo da utvrdimo njegovo postojanje ( well duh! ) , jer ne mozhe biti savrshen ako ga nema .

Evo ti odmah argumenata i dokaza:

1. Jovan 17:17
2. 2 Timoteju 3:16,17
3. 2 Petrova 1:21

Budi ljubazan pa procitaj i proveri sva tri stavka koja sam naveo!

:hvala:
 
Evo ti odmah argumenata i dokaza:

1. Jovan 17:17
2. 2 Timoteju 3:16,17
3. 2 Petrova 1:21

Budi ljubazan pa procitaj i proveri sva tri stavka koja sam naveo!

:hvala:

"Osveti ih istinom svojom: reč je Tvoja istina."

"Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za *******, za popravljanje, za poučavanje u pravdi,
Da bude savršen čovek Božji, za svako dobro delo pripravljen.
"

"Jer nikad proroštvo ne bi od čovečije volje, nego naučeni od Svetog Duha govoriše sveti Božiji ljudi."

Jel su ti stihovi ?

Jel bi pracenje ovog uchinilo cheveka boljim :

"A priest's daughter who loses her honor by committing fornication and thereby dishonors her father also, shall be burned to death. (Leviticus 21:9 NAB)
"
"They entered into a covenant to seek the Lord, the God of their fathers, with all their heart and soul; and everyone who would not seek the Lord, the God of Israel, was to be put to death, whether small or great, whether man or woman. (2 Chronicles 15:12-13 NAB)"

"Then I heard the LORD say to the other men, "Follow him through the city and kill everyone whose forehead is not marked. Show no mercy; have no pity! Kill them all – old and young, girls and women and little children. But do not touch anyone with the mark. Begin your task right here at the Temple." So they began by killing the seventy leaders. "Defile the Temple!" the LORD commanded. "Fill its courtyards with the bodies of those you kill! Go!" So they went throughout the city and did as they were told. (Ezekiel 9:5-7 NLT)"

Izvinjavam se na engleskom.

Bash ce ispadnu ljudi savrsheni is propagiranja ubistva.
Iz ovog se vidi prvo ljudska nesavrshenost kada tako lako u svetoj knjizi posezhe da propagiranjem ubistva , a ako postoji bog ako mozda se ne vidi nesavrshenost , nego zlonamernost.
 
Poslednja izmena:
STAJIC
Re: Savrsenost?

3. 2 Petrova 1:21

''Jer nikad proroštvo ne bi od čovečije volje, nego naučeni od Svetog Duha govoriše sveti Božiji ljudi.''

Kada si kao dokaz naznačio 2 Petrova 1:21 hajde objani mi kako je moguće da su mogli biti NAUČENI od svetog duha a imajući u vidu učenje JS po kojem je sveti duh samo SILA i ništa više.Kako je moguće da SILA može bilo koga bilo šta da nauči...
Prouči malo bibliju i pokušaj da barem nešta uskladiš sa elementarnom logikom.
felix.gif
 
Odmah da se ogradim i kazem da je ovo samo filozofska rasprava.Iako sam ateista nije mi namera uvreda necije vere.Ko ne zeli da cita neka ne cita!
Molim moda da obrati paznju da ne dodje do vredjanja :D

Pitam se - ako je Bog savrsen i nepogresiv kako je onda sve sto je stvorio (svet,ljudi) nesavrseno???

Nigde nije rekao da je stvorio savršen svet koliko se sećam.
Svet je stvoren prema ljudima, jer samo nesavršeno može da opstane u nesavršenom.

Cak i andjeli koji ne bi trebalo da imaju slobodnu volju su se pobunili i na kraju je jedan deo bio prognan u Pakao??

Anđeli su imali i imaju slobodnu volju,a pobunio se samo deo njih koji je odabrao određenu stranu i to je njihovo pravo izbora.

Ako je sve sto je stvorio nesavrseno je li on savrsen?

On je apsolutno savršen, uvek neko ko je savršen može stvoriti nešto nesavršeno, ali nikada ne može obrnuto, barem ne dok onaj ko je nesavršen ne dostigne savršenstvo.
 
Volela bih da neko definiše pojam savršenstva.:)

Ako misliš na pojam apsolutnog savršenstva, tu definiciju može dati jedino Bog, jer je jedino on apsolutno savršen u svakom pogledu.
Niko od ljudi ne može dati potpunu definiciju apsolutnog savršenstva, jer sa svoje tačke gledanja ne mogu obuhvatiti sve oblike savršenosti koji postoje, pa će samim tim dati u najboljem slučaju nepotpun odgovor ( najčešće pogrešan odgovor ), koji samom činjenicom što nije potpun ne može biti savršen, te kao takav ne može ni biti definicija apsolutne savršenosti.

Ako misliš na definiciju savršenstva sa ljudske tačke gledišta, onda to zavisi od osobe do osobe i od njene percepcije savršenosti kao takve.

Savršeno je ono što je potpuno, beskonačno, jedinstveno, besmrtno.

Naravno to je samo deo moga mišljenja, ali ja kao nesavršeno biće i ne mogu dati odgovor na takvo pitanje, već samo delimičan odgovor koji sam i naveo :D
 
"Osveti ih istinom svojom: reč je Tvoja istina."

"Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za *******, za popravljanje, za poučavanje u pravdi,
Da bude savršen čovek Božji, za svako dobro delo pripravljen.
"

"Jer nikad proroštvo ne bi od čovečije volje, nego naučeni od Svetog Duha govoriše sveti Božiji ljudi."

Jel su ti stihovi ?

Jel bi pracenje ovog uchinilo cheveka boljim :

"A priest's daughter who loses her honor by committing fornication and thereby dishonors her father also, shall be burned to death. (Leviticus 21:9 NAB)
"
"They entered into a covenant to seek the Lord, the God of their fathers, with all their heart and soul; and everyone who would not seek the Lord, the God of Israel, was to be put to death, whether small or great, whether man or woman. (2 Chronicles 15:12-13 NAB)"

"Then I heard the LORD say to the other men, "Follow him through the city and kill everyone whose forehead is not marked. Show no mercy; have no pity! Kill them all – old and young, girls and women and little children. But do not touch anyone with the mark. Begin your task right here at the Temple." So they began by killing the seventy leaders. "Defile the Temple!" the LORD commanded. "Fill its courtyards with the bodies of those you kill! Go!" So they went throughout the city and did as they were told. (Ezekiel 9:5-7 NLT)"

Izvinjavam se na engleskom.

Bash ce ispadnu ljudi savrsheni is propagiranja ubistva.
Iz ovog se vidi prvo ljudska nesavrshenost kada tako lako u svetoj knjizi posezhe da propagiranjem ubistva , a ako postoji bog ako mozda se ne vidi nesavrshenost , nego zlonamernost.

Izraelci su dobrovoljno i s radoscu prihvatili ugovor s Jehovom i pristali su da budu Jehovin narod. Dobili su zakone da bi mogli da udovoljavaju Jehovinim zahtevima i ispravno obozavali Jehovu. Da bi se razumeo kontekst 2 Dnevnika 15:12,13 i Jezekilj 9:5-7 potrebno je upoznati se sa uslovima u kojima su ziveli Izraelci u to vreme i medju kakvim narodima. Sve sto je Jehova od Izraela trazio bilo je u potpunosti pravedno i s opravdanim razlogom. Jehova je Svemoguci Stvoritelj i Savrsen Bog sto citamo u Ponovljenim Zakonima 32:4 :" On je stena, delo je njegovo savrseno, Jer su svi putevi njegovi pravda. On je veran Bog, nema u njemu nepravde, Pravedan je i istinit". I u Psalmu 19:8 :"Naredbe su Jehovine pravedne, srce vesele, Zapovest je Jehovina cista, oci prosvetljuje."



:kpozdrav:
 
Poslednja izmena:
Izraelci su dobrovoljno i s radoscu prihvatili ugovor s Jehovom i pristali su da budu Jehovin narod. Dobili su zakone da bi mogli da udovoljavaju Jehovinim zahtevima i ispravno obozavali Jehovu. Da bi se razumeo kontekst 2 Dnevnika 15:12,13 i Jezekilj 9:5-7 potrebno je upoznati se sa uslovima u kojima su ziveli Izraelci u to vreme i medju kakvim narodima. Sve sto je Jehova od Izraela trazio bilo je u potpunosti pravedno i s opravdanim razlogom. Jehova je Svemoguci Stvoritelj i Savrsen Bog sto citamo u Ponovljenim Zakonima 32:4 :" On je stena, delo je njegovo savrseno, Jer su svi putevi njegovi pravda. On je veran Bog, nema u njemu nepravde, Pravedan je i istinit". I u Psalmu 19:8 :"Naredbe su Jehovine pravedne, srce vesele, Zapovest je Jehovina cista, oci prosvetljuje."



:kpozdrav:

Znachi u redu je ubiti decu ako tako kazhe bog ? Genocid je u prosvetljujuc jer Jehova tako kazhe ?
A ako odbijemo da ubijamo decu u Jehovino ime onda smo zli i neprosvetljeni ?
 

Back
Top