Savest

Češće, nego što smo svesni ili hoćemo (sebi) da to priznamo, naše stavove i ponašanje opredeljuju predrasude i interes, a onda i isključivost.
Čovek (nezavisno od pola) teško će biti podržan, ukoliko želi da nešto bitno menja u svom životu, u tzv srednjim ili poznim godinama, jer se smatra da to nisu godine za novi početak,
već za održavanje postojećeg, makar to bila imitacija života.
Ulaženje nekog novog u život znači i promenu pozicija onih koji su već prisutni, a to ugrožava njihove interese (ne samo materijalne).
Uz to, tuđe razloge teško razumemo, a ono što bi sebi preporučili, često ne opraštamo drugima.
 
Nije bas tacno, ok kada su u pitanju osobe koje nam dodju i prodju, ili mozda prijatelji ali ovde je roditelj u pitanju, ljubav prema njima ostaje, zlostavljanja, monstruozne batine, psihicki teror... mnoga deca to dozive od svojih rodit. i zameraju im i osudjuju, ali opet ih vole...

Da i ovo stoji kao istina.
 
Tuzna je to prica Blajbinger...

Moja majka je odlucila da se ponovo uda u vreme kad sam ja bila u kasnim tinejdzerskim godinama...
Do tada smo dugo zivele same i ja sam uvek mislila da ce tako ostati...samo nas dve i nas mali svet...
Covek za kog je odlucila da se uda je bio jedan dobar covek,pazljiv,blag,kulturan...ja sam znala da se oni vidjaju ali ni na kraj pa meti mi nije bilo da tu moze da bude bilo cega vise od vidjanja...:lol:
Onda je nastao cirkus...suze krokodilske..scene sa padanjem u nesvest...bezanje od kuce i svasta nesto slicno sto samo tinejdzerima moze da padne napamet
I naravno...mislila sam da sam apsolutno u pravu..

Mislila sam da je mama prekinula da se vidja s tim covekom...jer je bila tuzna danima...a onda je jednog dana dosla,sela ispred mene i rekla mi sledece: Necu se udati za njega,ali moras da mi obecas nesto...da se ni ti neces udati kad za to dodje vreme...i da cemo nas dve celog zivota ziveti zajedno...kao i sada...jel moze?

E tu sam se vec zamislila...bilo je normalno da ona zrtvuje svoj zivot zbog mene...ali nikako mi nije bilo normalno da ja zrtvujem svoj buduci zivot zbog nje...ne,ne

Onda sam shvatila koliko sam u stvari bila sebicna...i da nikako ne valja to sto radim...

Vencali su se jednog lepog dana tog istog proleca...bas nekoliko dana pred moju maturu...za koji dan ce biti dvadeset godina odtad.. :)
 
Tuzna je to prica Blajbinger...

Moja majka je odlucila da se ponovo uda u vreme kad sam ja bila u kasnim tinejdzerskim godinama...
Do tada smo dugo zivele same i ja sam uvek mislila da ce tako ostati...samo nas dve i nas mali svet...
Covek za kog je odlucila da se uda je bio jedan dobar covek,pazljiv,blag,kulturan...ja sam znala da se oni vidjaju ali ni na kraj pa meti mi nije bilo da tu moze da bude bilo cega vise od vidjanja...:lol:
Onda je nastao cirkus...suze krokodilske..scene sa padanjem u nesvest...bezanje od kuce i svasta nesto slicno sto samo tinejdzerima moze da padne napamet
I naravno...mislila sam da sam apsolutno u pravu..

Mislila sam da je mama prekinula da se vidja s tim covekom...jer je bila tuzna danima...a onda je jednog dana dosla,sela ispred mene i rekla mi sledece: Necu se udati za njega,ali moras da mi obecas nesto...da se ni ti neces udati kad za to dodje vreme...i da cemo nas dve celog zivota ziveti zajedno...kao i sada...jel moze?

E tu sam se vec zamislila...bilo je normalno da ona zrtvuje svoj zivot zbog mene...ali nikako mi nije bilo normalno da ja zrtvujem svoj buduci zivot zbog nje...ne,ne

Onda sam shvatila koliko sam u stvari bila sebicna...i da nikako ne valja

Ostavila sam dosta tvog posta jer je stvarno divan, majka je postupila tako da joj treba skinuti kapu, a tebi svaka cast na savladavanju trenutnih emocija, strahova... i naravno sebicluka.:heart:
 
Par slučajeva:

Stara kuma umrla, posle 10 godina pitao decu
da li se slažu de se oženi.

Ćerka skočila, nemože...

Ja joj rekao:
I ne može.
A šta misliš da ga ti uzmeš kod sebe, otac ti je,
pa da brineš o njemu,

Zaćutala zanavek.

Ljudi, muka je to za muškarce.

Za žene lakše. baba je uvek korisna,
makar da čuva decu.
A šta sa starim muškarcem ???
 
Par slučajeva:

Stara kuma umrla, posle 10 godina pitao decu
da li se slažu de se oženi.

Ćerka skočila, nemože...

Ja joj rekao:
I ne može.
A šta misliš da ga ti uzmeš kod sebe, otac ti je,
pa da brineš o njemu,

Zaćutala zanavek.

Ljudi, muka je to za muškarce.

Za žene lakše. baba je uvek korisna,
makar da čuva decu.
A šta sa starim muškarcem
???
jaoj,nemoj tako : baba je uvek korisna,a šta sa starim muškarcima ? pa neka se osposobe na vreme. nije poenta da l je neko od koristi...
 
zivot je na zalost takav da kada vec uradimo tako nesto shvatimo da je kasno
zivot nisu Musoove knjige da nam se pruzi druga prilika
neumitno je surov
Bog je tu da nas stalno podseca kako smo nistavni i koliko smo gresni
da nas opominje

kako ce ko da se nosi sa svojim parcetom savesti je pitanje, a zaradice ga kad tad to je neumitno
jer smo samo ljudi...
 

Back
Top