Saturn u natalnoj karti

Ne znaci to,tebe brine sto se ti nisi udala do sad?z:)

Jes bre ovako matoru u 26. bas me brine brak!!!!! :zimag:
Uvek me u mom horoskopu to zanimalo (ova konjukcija) jer su mi se tu (u 7. kuci) postavile najlosije planete i to u konjukciji..... pretpostavljam da je ovakva situacija u nekoj drugoj kuce onda bi me zanimalo to nesto drugo..... ne zezaj Emillly!!!!!

Ne, udala se u maju 2009. Sa se vec tada odmakao od ve bio je pri kraju device... mislim da joj je vec pravio trigon sa vrhom 7. polja.
 
Poslednja izmena:
Ne znaci to,tebe brine sto se ti nisi udala do sad?z:)
Kad se ona udala,tokom prelaska SA preko VE(2007/8)?
Hm. I mene brine na neki nacin ovaj Sa.koji mi je natalno na 15`Vage. Jeste da sa Venerom vladarem,ima sekstil natalno..ali je u 6-oj kuci a vladar 6-og mi je Merkur koji je najblizi Sa.odmah na 18`Vage. Ocekujem prvi povratak Sa? Ne znam hoce mi doneti dobro ili lose i ne znam kako se gleda stelijum u kuci ili stelijum u znaku? Vrsice uticaj i tu i tamo..itd.A Saturn mi je vladar i 10-og polja, a ako predstavlja majku..nadam se da ne nosi neke posledice po nju. :sad2:

soula.gif
 
Jao bre sta ti je???? Pa jesi ti sva u konjukcijama ali tebi te konjukcije preve sve lepe aspekte sa ostalim planetama. Ja ne znam sto se ti toliko brines?
Ti i ja imamo skoro istu poziciju polja, posto su nam asc vrlo blizu.
A moja konjukcija nije nimalo "lepa", pravi kvadrat sa suncem!
 
Hm. I mene brine na neki nacin ovaj Sa.koji mi je natalno na 15`Vage. Jeste da sa Venerom vladarem,ima sekstil natalno..ali je u 6-oj kuci a vladar 6-og mi je Merkur koji je najblizi Sa.odmah na 18`Vage. Ocekujem prvi povratak Sa? Ne znam hoce mi doneti dobro ili lose i ne znam kako se gleda stelijum u kuci ili stelijum u znaku? Vrsice uticaj i tu i tamo..itd.A Saturn mi je vladar i 10-og polja, a ako predstavlja majku..nadam se da ne nosi neke posledice po nju. :sad2:

A sto te brine,bas je dobro postavljen,pa svi imamo SA negde,tvoj je ok,sta bi da imas postavku kao ja?;)
 
A sto te brine,bas je dobro postavljen,pa svi imamo SA negde,tvoj je ok,sta bi da imas postavku kao ja?;)
Ajde vidim pa ti javim,da se menjamo..u tom slucaju ne bih ti pozelela moj zivot bar dosadasnji,
s jedne strane Venera vl.7i sekstili a Neptun tik uz nju, kao da kaze: ne vidis dobro, gde su ti oci..ali ako cemo iskreno mene u zivotu moze da ispunjava neko koga idealizujem..ali naravno to ne znaci da jeste, daleko od toga da mi je to preslo u naviku. Tako i sa poslom, odnosno sve krece od emocija..ponekad ostanem i previse dugo.
Cist primer, pre 7god.sam imala i bila s nekim ko mi je bio bas to, s tim da je bilo neverovatno tesko, ne zbog toga sto je na daljinu, eto opet Venera u 9-oj, vec zato sto sta god da sam uradila nije bilo dovoljno..a sad taj Saturn koji je opet aspektuje, Virtuelle mi je objasnila da znaci vezanost, a sad je 2010, taj decko je na neki nacin i dalje vezan za mene. Kao da se sve okrenulo. Ja jesma bila fer u toj vezi/on ne, ali mozda i vreme koje je proslo i donelo neko sazrevanje, dovelo do toga da eto on se vraca na to..ali kasno posto je uradio isuvise da mi skine paucinu s ociju. Vise ga ne idealizujem..i ne bih za njega sve ucinila. Ja cu 29god.napuniti i sama sam..
Poslednja "stanica", decko koga sad posle mnogo godina prvi put nalazim isto kao onda, ali cisto slucajnost ni on nije rodjen u mestu kao i ja..mada sam mislila od prvog dodira TO JE TO. Neptun je ucinio svoje..hocu reci meni se ne desavaju ljubavni dogadjaji tako cesto..pa i tad nista od toga, i krivim sebe
.

Mozda opet za 7god.dodje do toga da se veze..xaxa..ali to bi bio apsurd. Saturn..
 
Poslednja izmena:
A sta fali tvom saturnu Emillly? Mislim jeste tu blizu mars ali prave lepe aspekte ka veneri a i u 10. je kuci. Kud ces bolju postavku?

Da,on je tu snazan i ispoljava svoje najbolje kvalitete,ali je pod opsadom dva velika malefika-MA i PL,i jedan i drugi su vl.12,vidis da je ozbiljno aflikovan.
Spasava me taj trigon sa VE,ne samo zbog toga vec i zato sto su u recepciji.
 
Da,on je tu snazan i ispoljava svoje najbolje kvalitete,ali je pod opsadom dva velika malefika-MA i PL,i jedan i drugi su vl.12,vidis da je ozbiljno aflikovan.
Spasava me taj trigon sa VE,ne samo zbog toga vec i zato sto su u recepciji.

A jel si ti osetila u zivotu tu afliktaciju? Jel se lose manifestovala.
Jel si pocela da osecas tr. sa preko marsa? Sta ocekujes?
 
A jel si ti osetila u zivotu tu afliktaciju? Jel se lose manifestovala.
Jel si pocela da osecas tr. sa preko marsa? Sta ocekujes?

Naravno da sam osetila tu aflikaciju,kao mladja sam imala strasno ljubomorne momke koji su me psihicki ubijali i maltretirali,pre par godina bila sam i silovana i za dlaku ubijena..
Sad vise nemam tih problema,valjda zato sto sam osvestila taj deo sebe koji je duboko u podsvesti to privlacio,uostalom,to su bili teski karmicki dugovi-MA je vl.5. i 12.polja,pa jos retrogr.pa u konj.sa rxSA..mada je SA u 10.polju pa se odrazio i na moje poslove,kao i na moj novac jer je vl.2.kuce.

Jos uvek nisam osetila njegov tranz.preko MA,jako reagujem na njegove tranzite ka mojim progresivnim i direktivnim planetama.
 
Nemoj da se plasis,to je generacijski aspekt,svi ga imaju koji su rodjeni u tom periodu..;)

Da Emillly, ali vidi kako si se ti provela sa tvojim maleficima, a i ti imas doduse siru konj sa/pl. A jos to je sve to kod tebe dobro aspektovano (kod mene kvadrati). Bas mi je zao sto ti se sve to dogodilo... :( Nadam se da ces bolje proziveti ovaj tranzitni Sa, i povratak naravno.
 
Kako preziveti tranzitnog saturna kroz 12. kucu??? Jel ima neko iskustva... meni je 12. jako velika obuhvata 2 znaka (mada ce se to desiti tek kroz zekoliko godina) al cisto me zanima... onako astroloski... jel da se samoubijem ja pred njegov ulazak??? Mislim 5-6 godina pakla....... jooooj ......
 
Kako preziveti tranzitnog saturna kroz 12. kucu??? Jel ima neko iskustva... meni je 12. jako velika obuhvata 2 znaka (mada ce se to desiti tek kroz zekoliko godina) al cisto me zanima... onako astroloski... jel da se samoubijem ja pred njegov ulazak??? Mislim 5-6 godina pakla....... jooooj ......


Pozdrav...ja ziva...:)....i svakog dana imam...:rotf: i :zcepanje:


...svako vreme nosi svoje breme...

...za tih nekoliko godina ces imati ledja...to jest iskustva da resis probleme koji tada budu aktuelni...

.zivi zivot..

i srecan ti Dan zaljubljenih...:heart:
 
Meni je relativno skoro izašao iz 12-e. Mogu reći da sam za to vreme postao malo zreliji, ali da sam imap nekih posebnih poteškoća, pa i nisam. Jes mi zdravlje bilo malo osetljivije, al nije bilo ništa ozbiljno. Jedino što je bilo osetno stresnije jeste bio prelazak Saturna preko Asc... Tu su se izdešavale neke loše stvari... Nije Saturn kroz 12-u toliko loš, ipak je to kuća njegovog radovanja :D.
 
Ih kod mene ima da se "raduje" a i ja sa njim oko 5 godina.... radovanjeeeee! :dash: :klap:
Pretpostavljam da dosta zavisi i od tranzita drugih planeta kao i od natalnih aspekata.
A koliko ima razlike u natalnom i tranzitnom Sa kroz 12.? Osim sto ovaj natalni prodje jednog dana... Kako se manifestuje natalni Sa u 12. kuci???
 
Ala kukate zbog tog Saturna :lol:
Kao prvo, biće ti onako kakav ti je natalni Saturn, u kojoj je kući i sa kojim planetama - vladarima kuća povezan. Takvu priču on nosi i u tranzitima kroz bilo koju kuću.

U skladu s tim, Saturn u tranzitu kroz natalnu 12. kuću može da donese svašta ili ništa - od prinudne izolacije - bolnica, zatvor, pusto ostrvo :lol: do duhovnog uzdizanja. Inače, to sa duhovnim uzdizanjem uopšte nije nikakva filozofija i prazna priča, pošto zaista mnogi u tom periodu - naravno oni koji su tome skloni, što se vidi kroz natal - počinju da se interesuju za spiritualno, onostrano, psihologiju, astrologiju, šta god iz te sfere. Takvi se obično svesno ili nesvesno sami izoluju na neki način, ako ništa drugo onda su psihički "u svom svetu" tako da se uopšteno može reći da Saturn u 12. donosi uvek neku vrstu usamljivanja i izolacije.

Natalni Saturn u 12. kući uglavnom nije naročito lagana pozicija jer mahom govori o dugovima iz prethodnog života (12. kuća je 1. kuća u prethodnom životu), ili ako ne gledamo karmički - radi se o opterećenoj podsvesti, strahovima, nekad i bolestima (u zavisnosti od natala) a u realnosti može opet da govori o nekoj izolaciji u nekom periodu života. Ljudi s ovakvim Saturnom često nesvesno to osete tako da se okreću duhovnosti, religiji i sl. - znam dosta takvih primera.
 
Ala kukate zbog tog Saturna :lol:
Kao prvo, biće ti onako kakav ti je natalni Saturn, u kojoj je kući i sa kojim planetama - vladarima kuća povezan. Takvu priču on nosi i u tranzitima kroz bilo koju kuću.

U skladu s tim, Saturn u tranzitu kroz natalnu 12. kuću može da donese svašta ili ništa - od prinudne izolacije - bolnica, zatvor, pusto ostrvo :lol: do duhovnog uzdizanja. Inače, to sa duhovnim uzdizanjem uopšte nije nikakva filozofija i prazna priča, pošto zaista mnogi u tom periodu - naravno oni koji su tome skloni, što se vidi kroz natal - počinju da se interesuju za spiritualno, onostrano, psihologiju, astrologiju, šta god iz te sfere. Takvi se obično svesno ili nesvesno sami izoluju na neki način, ako ništa drugo onda su psihički "u svom svetu" tako da se uopšteno može reći da Saturn u 12. donosi uvek neku vrstu usamljivanja i izolacije.

Natalni Saturn u 12. kući uglavnom nije naročito lagana pozicija jer mahom govori o dugovima iz prethodnog života (12. kuća je 1. kuća u prethodnom životu), ili ako ne gledamo karmički - radi se o opterećenoj podsvesti, strahovima, nekad i bolestima (u zavisnosti od natala) a u realnosti može opet da govori o nekoj izolaciji u nekom periodu života. Ljudi s ovakvim Saturnom često nesvesno to osete tako da se okreću duhovnosti, religiji i sl. - znam dosta takvih primera.

Je li šefe kada si pozirala za ovaj avatar! :mrgreen: Svaka čast! Extra slikica! :lol:
I molim te objasni mi ovu tvoju recenicu opet meni smotanoj: Kao prvo, biće ti onako kakav ti je natalni Saturn. Meni je u sedmoj... pa nece valjda da mi se ponasa kao da je u 7. kada je u tranzitu kroz 12. :think:
 

Back
Top