Satanizam - filozofija ili religija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da se umešam na trenutak...pitanje je jasno postavljeno i glasi: Satanizam - filozofija ili religija ?
...tu nema mesta nekoj raspravi i medjusobnim optužbama...
-no2-favourites-creative-Dank-Couples-Fav-pic-arena_large.jpg

Da li je ova slika uvredljiva za moral obicnog coveka? Da uvrfedljiva je i sotonizovana istovremeno. Svaka cast na nase devojce. :brus:
 
Ne razmisljam na takav uvrnut nacin. Solomon je imao 700 zena i 300 konkubina i jos uvek bio bozji covek. Hoces da kazes da je on umno uvrnut kao i njegov tvorac?:gace::brus::cmok::cmok2:

Ti si rekao da je Solomon bio Božiji čovek. ;)
Šta znači kada kažeš imao je sedam stotina žena? Da li to znači isto kao kada se kaže čoban ima dve stotine ovaca? Ili pastir ima pet stotina krava?

Da li se čovečica može imati lil se čovečica može voleti?

Pitanja:
Kada si došao na ovaj svet, šta si imao?
Kada budeš odlazio sa ovog sveta, šta ćeš imati?
 
Hmmm......cudno da kad sam ja poceo da pricam o satanizmu vecina mojih komentara je bila izbrisana a celokupna tema zakatancena..... mozda da ga nisam "propagriao",kako je bilo nametnutno,i samim tim krsio pravila krstarice,iako je bilo rec o necem sasvim trecem,nego da sam ga kudio,ne bih bio "zacutkan"...... no,nmvz....ima teme sada. :)

Da odgovorim na postavljeno pitanje...

Satanizam moze biti i filozofski i religiozni,zavisno od tacke gledanja...

Postoje tri vrste satanizma :

1. Klasicni/Biblijski Satanizam - kao sto naslov kaze.....znaci religiozni.
2. LaVeyanski Satanizam - to je ovaj filozofski,koji se zasniva na ateistickim shvatanjima.
i 3. Spiritualni Satanizam - religiozni... nije dobar,al nije ni zao kako ga biblija opisuje,jednotavno jeste...
 
Hmmm......cudno da kad sam ja poceo da pricam o satanizmu vecina mojih komentara je bila izbrisana a celokupna tema zakatancena..... mozda da ga nisam "propagriao",kako je bilo nametnutno,i samim tim krsio pravila krstarice,iako je bilo rec o necem sasvim trecem,nego da sam ga kudio,ne bih bio "zacutkan"...... no,nmvz....ima teme sada. :)

Onog momenta kad ova tema krene da liči na reklamu nečeg kao što je satanizam..
..tema će morati pod ključ...
 
Onog momenta kad ova tema krene da liči na reklamu nečeg kao što je satanizam..
..tema će morati pod ključ...

Haha...nisam ja reklamirao nikakav sajt,niti pricao fanaticnim zilom (kao vecinja clanova ovde)....al eto pricao ja pricao i naiso mi fanatik na vrata,poceo da se dere na mene,onda ja na njega,tandara mandara,ja na kraju ispao kriv....pojma nemam zasto.....ustvari ima....al nmvz,da ne spamujemo. ;) :)
 
Ako neki počini silovanje, a ne bude zlodelo njegovo javno, da li to znači da Taj nije počinio silovanje?
Ako neki ubije, a ne bude zlodelo njegovo otkriveno, da li to znači da Taj nije počinio ubistvo?

Ono što sam hteo da kažem jeste da su serijske ubice, silovatelji, pedofili i mučitelji redovno dolaze iz "dobre kuće", "dobrih porodica", i dobri su hrišćani, od onog tipa koji redovno odlazi nedeljom u crkvu. Istraživanja daju takve činjenice.

Satanizam je neophodnio neprijatelj kojeg je stvorila sama crkva. Masovna ubistva i samoubistva počinile su sekte koje proizilaze iz hrišćanstva.
 
Ti si rekao da je Solomon bio Božiji čovek. ;)
Šta znači kada kažeš imao je sedam stotina žena? Da li to znači isto kao kada se kaže čoban ima dve stotine ovaca? Ili pastir ima pet stotina krava?

Da li se čovečica može imati lil se čovečica može voleti?

Pitanja:
Kada si došao na ovaj svet, šta si imao?
Kada budeš odlazio sa ovog sveta, šta ćeš imati?
Glupa pitanja nece te oplemeniti. Uporedjivati zene i konkubine sa kozama, ovcama i kravaama je krajnje nesuvislo. Zaista, ne znam o cemu ti razmisljas. Car David nije imao seksualne odnose sa kozama, ovcama i kravama vec sa ljudskim bicima zenskog pola. Zar ti to nije jasno???????:per::brus::manikir:
 
Ono što sam hteo da kažem jeste da su serijske ubice, silovatelji, pedofili i mučitelji redovno dolaze iz "dobre kuće", "dobrih porodica", i dobri su hrišćani, od onog tipa koji redovno odlazi nedeljom u crkvu. Istraživanja daju takve činjenice.

Zašto misliš da serijske ubice, silovatelji, pedofili i mučitelji dolaze iz dobrih porodica i dobri su hrišćani?
Da li Ti misliš da je hrišćanin onaj koji redovno ide u crkvu da se moli da ga svi vide?

Satanizam je neophodnio neprijatelj kojeg je stvorila sama crkva. Masovna ubistva i samoubistva počinile su sekte koje proizilaze iz hrišćanstva.

Da li sekta proizilazi iz hrišćanstva ili sekta proizilazi iz mržnje prema hrišćanstvu?

P.S. Kada kažem sekta mislim na organizaciju u negativnom smislu.
 
Zašto misliš da serijske ubice, silovatelji, pedofili i mučitelji dolaze iz dobrih porodica i dobri su hrišćani?
Da li Ti misliš da je hrišćanin onaj koji redovno ide u crkvu da se moli da ga svi vide?



Da li sekta proizilazi iz hrišćanstva ili sekta proizilazi iz mržnje prema hrišćanstvu?

P.S. Kada kažem sekta mislim na organizaciju u negativnom smislu.

Mislim zato što to govore primeri.
Ne mislim, ali tako misli većina fanatičnih hrišćana. Oni pretpostavljaju slepu poslušnost dogmama delima.

Hrišćanske sekte proizilaze iz drugačijeg tumačenja hrišćanstva.
 
Glupa pitanja nece te oplemeniti. Uporedjivati zene i konkubine sa kozama, ovcama i kravaama je krajnje nesuvislo.

Da li sam upoređivao čovečice sa ovcama i kravama ili sam upoređivao Solomona sa pastirima i čobanima?

Zaista, ne znam o cemu ti razmisljas. Car David nije imao seksualne odnose sa kozama, ovcama i kravama vec sa ljudskim bicima zenskog pola. Zar ti to nije jasno???????:per::brus::manikir:

Da li Ti misliš da, onaj koji ima seksualni odnos sa čovečicom, njega Ta čovečica mora da voli?
 
Mislim zato što to govore primeri.
Ne mislim, ali tako misli većina fanatičnih hrišćana. Oni pretpostavljaju slepu poslušnost dogmama delima.

Ne bih ja takve nazivao hrišćanima. Moje mišljenje je da je hrišćanin onaj koji živi u skladu sa hrišćanskim načelima, a to znači u skladu sa načelima postavljenim u Svetom Pismu(Sveta Jevanđelja i dela apostolska) tj. u skladu sa učenjen Isusa Hrista.

Hrišćanske sekte proizilaze iz drugačijeg tumačenja hrišćanstva.

Sekta ne mora da proizilazi samo iz manipulacije hrišćanskim spisima. Moje mišljenje je da sekta isto tako može da proizilazi iz manipulacije i drugim verskim spisima(budizam, Islam itd...). Kako god, mislim da je suština sekte u manipulaciji čovečijom svešću. Jer čovek je dete i poput deteta čovek je radoznao. A kada je čovek dobar onda je i naivan, a to je prostor koji sekte zloupotrebljavaju. U tom smislu i satanizam doživljavam kao sektu.
 
Da li sam upoređivao čovečice sa ovcama i kravama ili sam upoređivao Solomona sa pastirima i čobanima?
Da, jesi. I zasto ih zoves covecice, kada su to zene, nasuprot muskarcima. Zasto ih na taj nacin podcenjujes. Mislis, zato sto su napravljene od tvog KAREA???

Da li Ti misliš da, onaj koji ima seksualni odnos sa čovečicom, njega Ta čovečica mora da voli?
To pitanje nema veze sa zadatom temom. Vrati se na diskusiju o satanizmu. Na primer, reci mi koga je Satana ubio, i da li nekome preti da ce ga poslati u PAKAO? Ostavi se ljubavi od koje glave otpadaju. :per::cool::evil::rtfm:
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top