Sata kablovi problem

Učim na svojim idiotlucioma a kao da sam znao pa ga zato do sada nisam nosio kod raznih imbecila a sada popizdio sam i uzeo memoriju iz jednog kompa prošetao u drugom po slotovima isto se restartuje , skinuo UPS isto, ostale su samo dve stvari
Ploča i procesor pitanje je sad šta da radim?????
 
E samo da vam kažem da sam rešio problem , i da vam kažem da nikada ne bi pomislio da je problem i rešenje tako jednostavno i celo vreme mi je bilo pred očima , toliko je jednostavno rešenje da bi ga i slep čovek video a ne ja, samo da sam malo bolje razmislio.
A nije ni procesor ni ploča u pitanju !!!
Juče mi je komp u jednom momentu totalno blokirao , znači nije prolazio post uopšte , resetovao sam bios i stao da razmislim gde sam napravio grešku i pade mi na pamet ideja :idea: da skinem kabel sa matične ploče koji ide na Reset Taster , i za divno čudo čim sam ga skinuo komp je proradio perfektno , bez restarta celu noć je radio, kada sam ga resetovao sistemski uredno se dizao bez ikakvih problema , tj u prevodu problem je u reset tasteru ili u kablu koji vodi na pinove matične ploče , inače na reset taster nisam ni posumnjao jer uredno škljoca kada se pritisnei vraća se u prvobitni položaj , ali kada malo bolje razmislim pa 90% novih kućišta ni nema reset taster.
Znači u pitanju je bio reset kabel ili taster , mislim da nije ni bitno više , bitno je da sada komp radi bez ikakvih problema.
Iovako sam planirao da kupim novo kućište zbog uskog prostora u ovom starom kućištu pa je ovo sada razlog više za to. A bio sam ubeđen da je vrisnula matična ploča možda će nekom od vas ovo moje iskustvo značiti nešto , meni oće u svakom slučaju.
Pozdrav svima.
 

Back
Top