Сарадња комуниста и равногораца

Лудо не,али дебело наивно и необразовано.

Љотић-Порука Дражиновцима-одломак из предавања

"Има и други пут,онај који се позива на Лондон и Вашингтон.Лако је нама,разграничити се са Титом и титовцима,то није ни мало тешко.Ни један Србин неће против Бога,Краља и домаћина....али тешко је разграничити се са са онима који нису против Бога исто као и ми,нису против Краља исто као и ми нису против домаћинства.А не иду путем којим Србе данас водим Генерал Недић,већ имају Други пут,свој који су ставили под заставу Лондона и Вашингтона.

Наш народ овако резонује...Слободу сам изгубио без обзира да ли сам то заслужио или не,Неко ми ју је узео.Ко је тај? Разуме се,Немци.Да није њих било,био бих слободан.У рату су против Немаца,Американци и Енглези.Тамо ми је и Краљ.Према томе Енглези и Американци кад победе,они ће ми донети Слободу.То је најбржи и најлакши пут.

Ви који сте за овај пут,ви који верујете да ће Лондон и Вашингтон донети Слободу,ви сте истовремено као и ми у отвореном сукобу са Титом,нисте се тукли са њим зато што је ружан или зато што има косе очи,већ зато што је он представник комунистичке партије а ви не желите да Српски народ буде комунистички,исто као и ми.Добро!


Краљ је међутим,тамо с оне стране границе.Енглеска пропагандна машина га је често злоупотребљавала у своје сврхе.Срећом наши уставотворци су на време то решили,Народ увек дугује вероност Краљу кад је Краљ на своме месту,кад је на своме престолу,а не када се налази у иностранству.Ми смо говорили,Краљу смо верни,али по законима које су потисали његови претци а на које је он потписао заклетву,Краљу се дугује послушност када је у својој земљи.

Међутим ,,наши верни савезници,, како то имају обичај да кажу наша браћа са овог другог пута поручили су Српском народу после Техерана,ништа се не брините уредили смо са Стаљином да се после рата гласа да ли ће овом земљом владати Краљ Петар или Јосип Броз.Ми смо на то одговорили хвала вам,наши велики ,,верни савезници,, али ми то не разумемо,па ми сад под окупацијом знамо,тврдимо и исповедамо да је у овој земљи владао,влада и владаће Краљ Петар Други,а ви хоћете слободу да нам донесете па после тога кад нам слободу донесете,онда нам тек предстоји хоћемо ли Краља или Тита? Па каква је то Слобода? Па зар до сада под окупацијом Ми владалчка права Краља Петра сачувасмо неокрњена а онда кад нам ви слободу донесете ми Краља на гласање да метнемо? Има ствари о којима се не гласа.... "

Ја да ти кажем једну ствар, чињеница је да Србин не прихвата пораз. Једноставно, кад је Југославија потписала уговор о приступању народ је то схватио као ропство и побунио се. Ту побуну народа су искористили шљамови да се домогну функција и побегну у Лондон(камо среће бар новац да су однели, овако Немци све запленише).
Једноставно, народ се пре одлучио за човека који се борио против окупатора него за оне који су били против тога. Мени је итекако жао свих српских жртава у Другом светском рату, али прихвати чињеницу да је 90% народа у Србији, Босни, Црној Гори и Источној Херцеговини било за Дражу и да је једноставно народ њега прихватио и више га ценио од Недића и Љотића.
 
али прихвати чињеницу да је 90% народа у Србији, Босни, Црној Гори и Источној Херцеговини било за Дражу и да је једноставно народ њега прихватио и више га ценио од Недића и Љотића.

Нетачно поготово ван Србије партизани су били доминатни.
У Србији по ономе што сам читао 65% Дража 30%Недић 5%Тито.
 
3. Највећи антикомунисти, жандармерија, су разоружани. Колико је то нанело штете и колико су после њеног разоружавања комунисти ојачали показује чињеница да су се управо жандармеријски официри у четницима(Раковић, Ајдачић, Јанковић итд.) специјализовали за клања, тј. тукли се са комунистима свим оружјима.
eto šta je tebi najpozitivnija karakteristika "antikomunizam" i onda treba da imam razumevanja za vaše stavove a usred okupacije pozitivno je što se neko "specijalizovao za klanja" drugih srba.

i što ste posle rata kažnjeni, ma ne dodeliće vam se odlikovanja i to prema broju ideološki nepodobnih zaklanih srba.
 
Где су комунисти ван Србије били доминантни? Тек западно од Врбаса, северна Лика, Банија, Кордун, Славонија, Срем, Западна Херцеговина и део Далмације. Босна источно од Врбаса је била цела четничка изузев дела Семберије.
 
Мени је итекако жао свих српских жртава у Другом светском рату, али прихвати чињеницу да је 90% народа у Србији, Босни, Црној Гори и Источној Херцеговини било за Дражу и да је једноставно народ њега прихватио и више га ценио од Недића и Љотића.
prema kojem i čijem nepristrasnom istraživanju?
 
eto šta je tebi najpozitivnija karakteristika "antikomunizam" i onda treba da imam razumevanja za vaše stavove a usred okupacije pozitivno je što se neko "specijalizovao za klanja" drugih srba.

i što ste posle rata kažnjeni, ma ne dodeliće vam se odlikovanja i to prema broju ideološki nepodobnih zaklanih srba.

Па жандармеријски официри су били сурови, али војни официри поготово Солунци су били далеко дисциплинованији и нису предузимали покоље, већ је код њих било команданте и комесаре стрељати, обичне борце пуштати ако нису учинили ништа на штету четника. Једини изузетак од ових других је био пуковник Радојевић који је због злочина Пећанчеваца и комуниста у Топлици потпуно шенуо. Други официри су се у великој мери понашали војнички.
 
Poslednja izmena:
eto šta je tebi najpozitivnija karakteristika "antikomunizam" i onda treba da imam razumevanja za vaše stavove a usred okupacije pozitivno je što se neko "specijalizovao za klanja" drugih srba.

i što ste posle rata kažnjeni, ma ne dodeliće vam se odlikovanja i to prema broju ideološki nepodobnih zaklanih srba.

У септембру 1941. године формира се још једна српска војска, која ће дати специфичан печат грађанском рату. Реч је о формацији СДК покрета "Збор" чији се идеолошки фанатизам може мерити само са комунистичким. Иако малобројна (10 500при врхунцу), представљала је чврсту војну формацију, са особеним кодексом части и понашања.
 
onaj diletant samardžić? i sa takvim argumentima treba diskutovati.

Дилетант користи 8000 докумената, четничких, партизанских и немачких и упоређује их.
За разлику од комунистичких историчара који пишу само бајке у стилу Булајићевих филмова.
 
Према свачијем, довољно је да је Дража у Србији имао 50 000 људи у 40 корпуса, док је Тито до 1944. имао свега око 1000 људи у Србији.

Претерао си Дража је имао 35 000 у Србији 1943,а Недић СДС 37 000 плус СДК 5000 то је 42 више него ВЧ ЈВО.
 
Милан Недић - ПОСЛАНИЦА ОНИМ У ШУМАМА


Богату Мачву, Поцерину, Краљево, Чачак, Горњи Милановац, Рудник, итд. претворили сте у разна попришта. Пребројте жртве, које су од вас национал-комуниста, како се ви називате, пале код Крушевца, Крагујевца и Краљева. Па зар ћете тако даље? Зар ћете још да настављате равногорско-партизанско оргијање због којег страда српски народ?

Знате ли колико је само сирочића остало без родитеља? Шта ћемо са њима? Они су без заштитника. Домови су њихови изгорели, огњиште се угасило.

Хоћете ли овако даље?Сарађујете са безбожницима!

Је ли то безумље? Је ли то опште лудило? Или вам је Стаљин толико драг га за њега хоћете цео српски народ да жртвујете?

Доста је било крви и жртава. Доста је било страдања српског народа. Доста његовог уништавања. Оставите оружје. Долази зима, а ви сте голи. Шума је зими рђава мајка. Вратите се селу, деци својој, родитељима својим. Зар не видите да је српски народ већ и сувише проређен?

Знате ли шта је данас нама неопходно потребно?

Мир, само мир, потпуни мир да видамо преголеме јаде наше и предубоке ране наше.

Не завијајте даље у црно наш несрећни народ. Нека бар у овом последњем тренутку ваше срце закуца једном и за њега. Доста су вам ум и срце били окамењени, омађијани пакленом дреком лондонских и московских опсенитеља.

Склоните ту црвену копрену с ваших очију. Погледајте око себе. Чујте.

Не оглушујте се о глас српског разума, о глас српског срца.
Ја вас позивам: положите оружје. Влада ће учинити све да се грешке и грехови ваши опросте, да се ране ваше, лудом главом добијене излече, да се ви прихватите и збринете до суђеног дана. А суђени дан доћи ће по неумитном току историје. Ви сте баш до сада све чинили да српски народ постане немоћан, онда када треба да каже мушку реч и када треба да обезбеди своју будућност.

На вас ће пасти одговорност што сте били мали у великим тренуцима, што сте били слепи код очију, те нисте видели јасно и бистро догађаје, као орао је српски народ увек гледао у догађаје. Ви сте имали хоризонт кртиве. Ваше су уши биле затворене за узалуд вам дате слатке крике српства.

Само српском народу ви сте дужни да служите и никоме више. Не поводите се за излапелим мозговима и којекаквих лордова, саможиваца, без душе и срца, без икаквог осећања за опстанак нашег народа.
Опет вам кажем:

Мислите само својом српском главом и српским мозгом. Ово вам говори ваш стари ратни друг, ваш командант у првом и у овом светском рату. Хајдете к њему. Он је ваш друг и пријатељ, и заштитник и командант, а више од свега и душом и срцем Србин.
 
Па жандармеријски официри су били сурови, али војни официри поготово Солунци су били далеко дисциплинованији и нису предузимали покоље, већ је код њих било команданте и комесаре стрељати, оичне борце пуштати ако нису учинили ништа на штету четника. Једини изузетак од ових других је био пуковник Радојевић који је због злочина Пећанчеваца и комуниста у Топлици потпуно шенуо. Други официри су се у великој мери понашали војнички.
ti si to što su bili surobi prema drugim srbima iz ideoloških razloga uzeo kao pozitivno pa mi neje jasno, ako je patriotski usred opčteg pokolja srba ubijeti srbe i u ime patriotizma kako to treba da se ponašaju nepatriote? to što komunisti ne propovedali kralja i pravoslavlje, iako je bilo sveštenika u komunistima, prvi mitraljezac kosmajskog odreda je bio pop iz relje, poginuo je prilikom pokušaja povlačenja u bosnu kada su partizane napali i četnici i nemci, izgleda i ljotićevci, ovi moji se uglavnom sećaju četnika u nemaca. vranićki pop i popadija znamo kako su završili pa mi je i to vaše zalaganje za ptavoslavlje upitno, za pravoslavlje ako je politički ispravno pre bi se reklo.
 
Претерао си Дража је имао 35 000 у Србији 1943,а Недић СДС 37 000 плус СДК 5000 то је 42 више него ВЧ ЈВО.

35 000 1943, после се број повећава на 50 000, услед све већег пребега недићеваца.
35 000 се може назвати сталним кадром.
 
ti si to što su bili surobi prema drugim srbima iz ideoloških razloga uzeo kao pozitivno pa mi neje jasno, ako je patriotski usred opčteg pokolja srba ubijeti srbe i u ime patriotizma kako to treba da se ponašaju nepatriote? to što komunisti ne propovedali kralja i pravoslavlje, iako je bilo sveštenika u komunistima, prvi mitraljezac kosmajskog odreda je bio pop iz relje, poginuo je prilikom pokušaja povlačenja u bosnu kada su partizane napali i četnici i nemci, izgleda i ljotićevci, ovi moji se uglavnom sećaju četnika u nemaca. vranićki pop i popadija znamo kako su završili pa mi je i to vaše zalaganje za ptavoslavlje upitno, za pravoslavlje ako je politički ispravno pre bi se reklo.

Извини шта онда треба да кажемо о операцији Трио у којој су партизани и усташе марширали раме уз раме против четника? О злочинима комуниста у Црној Гори и Херцеговини, на Малом Лошињу, после септембра 1944? Ником ништа. Што су напали четнике у леђа октобра 1943. док су се четници на широком фронту борили против Немаца и усташа? Јел и то ником ништа? О злочинима после октобра 1944.?
 
Према свачијем, довољно је да је Дража у Србији имао 50 000 људи у 40 корпуса, док је Тито до 1944. имао свега око 1000 људи у Србији.
govoriš samo o srbiji a ni tu nije situacija baš takva, veliki deo tih četnika nije bio posebno antikomunistički nastrojen, pa u mom krju su kasniji patrizani pre leta '43. sasvim lepo sarađivali sa četnicima.

što se srba van srbije tiče, crna gora i hercegovina su jedno i to uglavnom zahvaljujući zločinima "internacionano" osvešćanih partizana ali da to cu većinski četnički krajevi. u zapadnoj bosni nema četnika, i ono što ima je sramota koja sarađuje sa svakim ološem samo da bi se u ime srpstva obračunavali sa partizanima, većinom srbima.
 
Poslednja izmena:
Дилетант користи 8000 докумената, четничких, партизанских и немачких и упоређује их.
За разлику од комунистичких историчара који пишу само бајке у стилу Булајићевих филмова.
koji od tih dokumenata govori precizno o broju pristalica četnika na nivou srpskog naroda u celini?
 
Извини шта онда треба да кажемо о операцији Трио у којој су партизани и усташе марширали раме уз раме против четника? О злочинима комуниста у Црној Гори и Херцеговини, на Малом Лошињу, после септембра 1944? Ником ништа. Што су напали четнике у леђа октобра 1943. док су се четници на широком фронту борили против Немаца и усташа? Јел и то ником ништа? О злочинима после октобра 1944.?
ko poriče partizanske zločine? samo ne vidim kako su to četnički "patriotskiji" od partizanskih? šta to četnike čini zaštitinicima srpstva ako im je primarna briga usred stradanja srpskog naroda da se kolju "crveni"?
 
Draža nije planirao ustanak u Srbiji za '41. Njegov plan je bio preći u sveopšti ustanak tek kada neprijatelj vidno oslabi, kada počne da gubi na svim frontovima. Tada bi im četnici samo zadali poslednji udarac. Draža je čvrsto verovao u pobedu saveznika, i svoje planove je koordinirao prema tome. Dražin plan je bio razviti obaveštajnu službu, vršiti sabotaže i prepade, obučavati jedinice, a onda u datom trenutku napasti Nemce.
Međutim, komunisti prvo obmanjuju četnike da će odmah napasti Nemce, a četnici su primorani da ih i oni napadnu. U drugom slučaju oni bi se iskompromitovali kod naroda i predstavili sebe kao izdajnike i nekoga ko ne želi borbu protiv okupatora.
Drugo, komunisti se iz skoro svih borbi povlače, i ostavljaju četnike na cedilu.

Pisao sam ja jedan kraći tekst o ustanku 1941.

http://www.pogledi.rs/diskusije/viewtopic.php?t=15429&start=0

Evo, pogledaj samo šta je rekao Zvonimir Vučković u vezi toga da li da se ide na ustanak ili ne:

''Упоређујући три једино могућа решења, било ми је одмах после првог узбуђења потпуно јасно шта треба чинити. Није могло бити ни мало сумње да би смо претрпели велику штету ако у тој фази нашег организовања останемо скрштених руку и по страни. Моћна пропаганда партизана не би имала ни мало муке да убеди народ да су они једини борци за слободу. Само за тренутак помислио сам на могућност да се негде испод Горњег Милановца поставим са одредом између партизана и Немачког гарнизона. Резултат такве акције несумњиво би нам куди и камо више шкодио. Партизани би успешно искористили тај поступак да нас народу прикажу као немачке сараднике. С друге стране, сигуран сам да за такав корак не бисмо нашли оправдања ни пред нашом савешћу и на очигледну чињеницу да би нас несразмерно надмоћније снаге партизана скупљене око Луњевице прегазиле у првом налету. Одлука коју сам донео, тако ми се чинило, могла је бар нешто спасити, поред тога што ми је уливала мало наде да ћу, кад се придружим партизанима, бити у стању да их наговорим да одложе напад за који дан.''
 
Један немачки документ каже: Вероватно ће њега(Недића) подржати само интелектуални кругови док ће највећи део становништва стати уз Дражу Михаиловића(рећи ћу архивску ознаку чим нађем).

Други каже: „Потпуно је јасно да је центар руковођења устанка у ширем подручју Сувобора (тачније на Равној Гори-моја примедба). Код једног Михаиловићевог курира ухваћена је и Михаиловићева заповест за општи напад на Немце у Подрињу. До сада уништење устаника на Сувобору није успело иако је тај простор два пута бомбардован од наших снага.
(АВИИ, НАВ, Т—175, Р—233, С—2721390.)

Početkom novembra 1941.nemačka Komanda daje ovakve karakteristike ustanika:

„Mihailovićev pokret: Stanovništvo podržava Mihailovićeve četnike u svakom pogledu. Uopšte narod u ustanicima (komitama) vidi narodne junake. Četnici Draže Mihailovića nalaze svuda podršku, dok komunističke bande stoje u suprotnosti sa stanovništvom.

Komunistički pokret: Bande se sastoje velikim delom od seoskog ološa i robijaša.“

(Zbornik dokumenata i podataka o narodnooslobodilačkom ratu naroda Jugoslavije, tom 12, knjiga 1, strana 566).

То је што ја знам, окачићу још чим нађем, пошто сад нисам кући.

Ово на латиници сам копирао.
 
Poslednja izmena:
ko poriče partizanske zločine? samo ne vidim kako su to četnički "patriotskiji" od partizanskih? šta to četnike čini zaštitinicima srpstva ako im je primarna briga usred stradanja srpskog naroda da se kolju "crveni"?

Ко је рекао да јесу? Ја осуђујем сваки злочин, уосталом ко је рекао да је то примарни задатак четника? Примарни циљ је у НДХ био заштита домова од усташа, а у Србији борба против свих осим СДС.
 
Један немачки документ каже: Вероватно ће њега(Недића) подржати само интелектуални кругови док ће највећи део становништва стати уз Дражу Михаиловића(рећи ћу архивску ознаку чим нађем).

.

Молим лепо,елита је увек била уз Милана и Димитрија.
Постоје озбиљне сумње да је Дража био плаћеник,јако занимљива је његова депеша у којој борбу против СДК ставља као важнију од борбе против титових Србождера.
 
Ко је рекао да јесу? Ја осуђујем сваки злочин, уосталом ко је рекао да је то примарни задатак четника? Примарни циљ је у НДХ био заштита домова од усташа, а у Србији борба против свих осим СДС.
ja ovde vidim samo "antikomunizam" kao osnovni kvalitet i namerno obilazite činjenicu da su komunisti bili samo deo partizanske vojske. ona je težila da postane komunistička, proleterska, ali i ti komunisti u srbiji uglavnom nisu bili internaconalin, klasni pokret. srbija nije imala pravi proletarijat niti osnov za ekstremni boljševizam. ljudi su u partizane odlazili iz različitih pobuda, između ostalog zato što četnici nisu ulivali naročito poverenje. možš misliti "vojsku" koja ne radi ništa osim što pije, kocka i juri seoske snajke.
 

Back
Top