Saobraćajne nesreće!

IMG_20221013_080131425.jpg
IMG_20221013_080222751.jpg
 
Дана 12.10.2022 године, око 13 часова, десила ми се ситуација у саобраћају коју ћу памтити док сам жив. За својих 47 година живота десило ми се доста тога али овако нешто никада. Када сам се вратио за Србију радио сам као инжењер на пројектовању и извођењу инсталација на објектима па сам, због природе посла, доста на точковима и видео сам и доживео свашта: бахате и безобразне возаче, непажљиве, возаче који сумануто возе, ма све и свашта али овако нешто никада нигде нисам доживео нити чуо. Није било никакве саобраћајне несреће нити се десила никаква материјална штета али је тотално ненормално.
Обишао сам једно градилиште на Врачару и крећем на друго. Идем колима кроз доста уске, једносмерне, врачарске улице где су аутомобили паркирани паралелно са правцем кретања. Наиђем на црвену Фиесту која је задњом трећином ушла на паркинг место а средњи и предњи део возила налазе се на коловозу и потпуно затворили улицу. Ауто стоји. Зауставим се 10-ак метара раније да бих омогућио возачу да без проблема упаркира возило. Међутим возило стоји, не креће се тј не покушава да се упаркира. Померам се лево-десно на мом седишту не би ли уочио да ли има возача уопште у Фиести. Приметим да има. Приметим дужу косу и помислим: ух женско. вероватно има проблем са паркирањем па се сигурно уплашила, спетљала па нисам хтео да се приближавам да не бих јој уносио додатну нервозу и напетост. Међутим прошло је 2-3 минута али се возило и даље не помера. Помислих ко зна, можда јој се покварио ауто или шта год већ. Приђем мало мојим колима до њених кола, са сувозачке стране, и видим жену која левој руци држи кроасан а у десној држи мобилни и по покрету руке видим да листа неке странице. Посматрам ја њу још 1-2 минута. Гризе кроасан, нешто се смешка и врти ли врти странице и нешто чита. Ја не могу да верујем. Свирнем једном - ништа. Онда свирнем још једном али мало дуже. Жена се окрете ка мени, прозор са моје возачке и њен са сувозачке стране били су отворени, и рече: ****** шта свираш не могу ни да једем од тебе! Јел' видиш да једем!!!. раздере се она на мене. Ја у шоку. Без текста без коментара. Она љутито баци онај кроасан, упали ауто и оде. Иза мене колона аутомобила, сви чекају. Ја сам се паркирао мало даље и неколико минута шокиран стајао.
Ово сам размишљао да ли да напишем или не јер сам прво помислио да ми нико неће веровати али ми се ово стварно десило.
Немам коментара нити умем овако нешто да објасним.
 
Teška saobraćajna nesreća se dogodila u noći sa subote na nedjelju na cesti između Tolise i Buka, kod Orašja u kojoj su stradala dva mladića.

Kako je objavio “Radio Orašje”, stradala su dvojica 23-godišnjaka Davor Delić i Antonio Kopić.


– Dana 26.02.2023. godine oko 02:55 sati PS Orašje je zaprimila prijavu saobraćajne nesreće koja se dogodila na Regionalnoj cesti R-464 na lokaciji Gradišta, u kojoj ima povrijeđenih osoba.


331443569_156020900585241_3318329672864723256_n.jpg
 

Back
Top