Saobraćaj, zakoni, propisi ...

  • Začetnik teme Caka-king
  • Datum pokretanja
Ranije su firme koje su se bavile zatamnjivanjem stakala dobijale za proizvod koji ugradjuju potvrdu od tadasnjeg Saveznog (sada valjada republickog) zavoda za standardizaciju da proizvodi ne podlezu homologaciji i to je bila neka vrsta atesta. Pretpostavljam da svaki proizvod koji danas stavljaju firme koje se time bave treba da ima takvu vrstu atesta. E sad, kako se na licu mesta utvrdjuje da je to sto je ugradjeno u redu - nemam pojma. Ja sam bio kupio auto koji je vec imao blago zatamnjena stakla, folija je bila Bruxsafol sa nekom brojcanom oznakom. Pretpostavljam da svaki stepen zatamnjenosti ima neki brojcano-slovni kod koji svedoci i o tome i koji se lepi zajedno sa folijom. Kako to pandur moze da provali? Nikako.
 
imam jdno pitanje danas s mi oduzeli auto koji sam kupila pre dve godine dva puta registrovala prevela na svoje ime da bi oni juce otkrili da papiri nisu u redu i da je auto podmladjen putem papira znaci auto nije ukraden i nisu prekucavani brojevi da dodam da nije postojala sansa da ja proverim te podatke kad sam kupovala vozilo ,koje je uvezeno iz italije tri meseca pre nego sto sam ga ja kupila da li znate za neki slucaj slucan mom i da li postoji sansa da mi vrate auto jer ova situacija me ubija ***** ti i drzavu i zemlju u kojoj zivim kad sam na...ala ni kriva ni duzna
 
Nazalost, koliko znam, tu uvek kupac naebe, znaci kada uzimas auto iz inostranstva pri registraciji potpisujes da dopustas da ti uzmu auto bilo kada ako se otkrije nepravilnost, bio kriv ili ne bio... U SUPu ne mogu da ti garantuju da ga jednog dana nece uzeti, ne znaju da je regularan. Samo kada znaju kasnije da uzmu! :evil:

Nadam se da ce neko imati lepse vesti!
 
imam jdno pitanje danas s mi oduzeli auto koji sam kupila pre dve godine dva puta registrovala prevela na svoje ime da bi oni juce otkrili da papiri nisu u redu i da je auto podmladjen putem papira znaci auto nije ukraden i nisu prekucavani brojevi da dodam da nije postojala sansa da ja proverim te podatke kad sam kupovala vozilo ,koje je uvezeno iz italije tri meseca pre nego sto sam ga ja kupila da li znate za neki slucaj slucan mom i da li postoji sansa da mi vrate auto jer ova situacija me ubija ***** ti i drzavu i zemlju u kojoj zivim kad sam na...ala ni kriva ni duzna

Pa srećo, nije ti država kriva. Žao mi je što su ti uzeli, ali nije to samo 'sviđa mi se auto, evo pare i vozi'
 
A i zar nije bio iznenadjujuce jeftiniji od ostalih?
Podmladjen na papire znaci da su fals papiri a to nije mali prekrsaj pogotovo sto pretpostavljam da oni to nisu radili zbog toga da bi ga podmladili nego da bi bio euro3 da bi ga mogli cariniti. Jedan moj kolega je tako pravio fals papire i oduzeli su mu auto i eno ga stoji preko dve godine i ne mice se proces nikamo.
Mislim da mozes da se oprostis od auta.
 
A kako da neko zna da li je auto legalan? Eto i u SUPu im je trebali 2 godine...
99% nelegalnih automobila može da se provali, sve zavisi ko gleda. Ja lično posedujem brojne dekodere šifara, kataloških brojeva i svega ostalog pomoću koga mogu da provalim bukvalno svaki Ford. Punio puta mi se dešavalo da sam kao ispomoć drugarski išao da gledam neka vozila koja su se posle moje provere pokazala kao nelegalna, a da pritom niko živi nikad neće ni na tehničkom ni u MUPu-u to provaliti jer su mutljavine radjene vrhunski i profi, al eto ja jesam provalio zahvaljujući velikom broju podataka kojiam rukujem.
 
jeste fiat bravo kako znas?

Skines lepo neku plastiku kod motora i na njoj pise da ti je auto najverovatnije 97` ili 98` godiste i mogu da se kladim da je benzinac 1,6 16V!
Ti papiri s pravljeni da bi vozilo ispunilo Euro3 normu a posto tadasnji TD motori svakako to nisu bili onda su se benzinci radili.Mada znam da jedan clan foruma vozi TD motor a kao 2001 a JTD se poceo praviti jos 1999. Od auta se slobodno oprosti. A ,verujte mi, na autoplacevima se to radilo samo tako i ja sam ih licno prodao bar 50 a morao sam jer nisam bio gazda nego radnik na placu. Secam se jednog Suzuki Balena karavana 1998 koji je kao 2001 i covek ga i dan danas vozi a ako se nekom digne patka to tako lako moze da popada!
 
Skines lepo neku plastiku kod motora i na njoj pise da ti je auto najverovatnije 97` ili 98` godiste i mogu da se kladim da je benzinac 1,6 16V!
Ti papiri s pravljeni da bi vozilo ispunilo Euro3 normu a posto tadasnji TD motori svakako to nisu bili onda su se benzinci radili.Mada znam da jedan clan foruma vozi TD motor a kao 2001 a JTD se poceo praviti jos 1999. Od auta se slobodno oprosti. A ,verujte mi, na autoplacevima se to radilo samo tako i ja sam ih licno prodao bar 50 a morao sam jer nisam bio gazda nego radnik na placu. Secam se jednog Suzuki Balena karavana 1998 koji je kao 2001 i covek ga i dan danas vozi a ako se nekom digne patka to tako lako moze da popada!

auto je 99 god 1,4 mislim 12 v
 
911s [SK];17103838:
99% nelegalnih automobila može da se provali, sve zavisi ko gleda. Ja lično posedujem brojne dekodere šifara, kataloških brojeva i svega ostalog pomoću koga mogu da provalim bukvalno svaki Ford. Punio puta mi se dešavalo da sam kao ispomoć drugarski išao da gledam neka vozila koja su se posle moje provere pokazala kao nelegalna, a da pritom niko živi nikad neće ni na tehničkom ni u MUPu-u to provaliti jer su mutljavine radjene vrhunski i profi, al eto ja jesam provalio zahvaljujući velikom broju podataka kojiam rukujem.


Pa dobro, iam i toga, znam i ja iz aviona da vidim po broju sasije da li je prepakivan ako se ne slaze boja/oprema sa onim sto pise po dekoderu VINa....

ALi mimo toga nije bas lako...
 
Salon automobila u Beogradu: 410 izlagača iz 25 zemalja sveta

bg%20car%203.jpg


Na Beogradskom sajmu od 25. marta do 3. aprila održaće se 49. Međunarodni salon automobila na kome će se predstaviti oko 410 izlagača iz 25 zemalja sveta, najavili su organizatori Sajma.

U okviru Salona automobila biće održan i šesti Međunarodni sajam motocikala, delova i opreme koji će okupiti oko 50 izlagača.

Na više od 35.000 kvadratnih metara sajamskog prostora premijerno će u Srbiji biti predstavljeno 85 modela automobila, kao i 20 modela koji su bili izloženi u Ženevi i Detroitu.

Pored tradicionalnih izlagača, kako je najavljeno, na Salonu će se prvi put zvanično predstaviti kompanija Fijat automobili Srbija i to ne samo sa programom iz Srbije, već kompletnim programom italijanskog Fijata.

U nedelju, 27. marta biće organizovan 12. sajamski reli na stazama Avala i Košutnjak.

Za vreme trajanja Sajma biće organizovan program bezbednost u saobraćaju, parada oldtajmera, kao i testovi vožnje i ispiti spretnosti.

Beogradski Sajam automobila je jedan od 23 auto-sajma koji su u organizaciji Međunarodne asocijacije proizvođača automobila OIKA.

Sajam će za posetioce otvoren biti otvoren od 10.00 do 20.00, a cena ulaznice je 300 dinara.

Autor : Beta.rs
 
"Presretači" love bahate vozače

preticanje.jpg


Od juna 2008. godine flota tamnih limuzina patrolira mrežom auto-puteva u Srbiji, ali i beogradskim ulicama. MUP Srbije i Uprava saobraćajne policije trenutno raspolažu sa deset neobeleženih vozila "presretača".

MUP Srbije i Uprava saobraćajne policije trenutno raspolažu sa deset neobeleženih vozila, takozvanih "presretača", koja krstare na putnim pravcima Koridora 10, autoputevima E-70, E-75 i E-80, Ibarskom magistralom, ali i beogradskim ulicama, a u planu je obnova i povećanje voznog parka.

"Presretači" su modeli fabričke prozivodnje bez posebnih nadogradnji, ali su vozila odabrana sa vrhunskim performansama u svojoj klasi i opremljena uredjajem za snimanje prekršaja, rekao je Tanjugu pomoćnik načelnika Uprave saobraćajne policije Slaviša Lakićević.

Prema njegovim rečima, vozači "presretača" su iskusni policijski službenici Uprave saobraćajne policije, koji su prošli obuku sigurne i bezbedne vožnje, kao i specijalističku obuku za rukovanje uredjajima za merenje brzine.

"Pre angažovanja na tim poslovima rešavali su najkomplikovanije slučajeve saobraćajnog obezbedjenja i vožnje u najtežim uslovima. Svaka ekipa ima najmanje dva člana, jedan upravlja vozilom, drugi snima, dok može imati i trećeg koji popunjava obrasce", kazao je on.

Najčešći saobraćajni prekršaji su nedozvoljena brzina kretanja, nepropisno preticanje, korišćenje mobilnog telefona u toku vožnje i nevezivanje sigurnosnih pojaseva, naveo je Lakićević.

"Tokom patroliranja u Beogradu uključene su obe kamere za otkrivanje prekršaja kao što su nepoštovanje semaforizovanih raskrsinica, vožnja žutom trakom i neustupanje prvenstava prolaza pešacima", rekao je Lakićević.

On je objasnio da se tu često samo snima prekršaj, a vlasnik vozila se naknadno poziva da dostavi podatke ko je upravljao vozilom dok je načinjen prekršaj.

Lakićević je dodao da "presretači" imaju ovlašćenja da u gradu sankcionišu prekršaj pešaka ili drugih učesnika u saobraćaju, ali da ne dobijaju takve zadatke.

Kada neobeleženo vozilo policije uoči prekršaj, službenici uključuju uredjaj za snimanje, prate vozilo odredjeno vreme i javljaju patroli koja se nalazi na toj deonici puta kako bi vozilo bilo bezbedno zaustavljeno.

"Presretač može da uključi svetlosnu i zvučnu signalizaciju koja mu omogućava da sustigne vozilo i pokaže mu poruku na tabli zadnjeg stakla na kojoj piše - 'Policija usporite', 'Pratite nas' i 'Stop'. Zatim se vozilo vodi do bezbednog mesta, gde se obavlja kontrola vozila, vozača i putnika", rekao je Lakićević.

Pomoćnik načelnika Uprave saobraćajne policije kaže da vozač može dobiti na uvid snimak prekršaja koji je načinio, jer je softver za merenje brzine povezan sa kamerama.

U prva dva meseca 2011. godine zabeleženo je 748 prekršaja, od kojih 667 se odnosi na prekoračenje brzine, a protiv 263 vozača izrečene su novčane kazne sa rokom plaćanja do osam dana, rekao je on.

Lakićević je dodao da se uglavnom ne sankcionišu manja prekoračenja brzine već da je namena "presretača" da uoče i sankcionišu teže prekršaje.

Lakićević navodi da je u 2010. godini podneto 154 zahteva za pokretanje prekršajnog postupka zbog prekoračenja brzine kretanja van naseljenog mesta za više od 80 kilometara za čas.

Pojava neobeleženih vozila policije koja patroliraju auto-putevima i kažnjavaju neodgovorne vozače, odavno je poznata na Zapadu, kao jedno od najefikasnijih sredstava sprovodjenja Zakona o bezbednosti u saobraćaju, a od juna 2008. godine flota tamnih limuzina patrolira i mrežom auto-puteva u Srbiji.

Autor : Tanjug.rs
 

Back
Top