Saobraćaj, zakoni, propisi ...

  • Začetnik teme Caka-king
  • Datum pokretanja
Ja sam cuo da je opet doslo do muvanja (gle, cuda) i da i ta sadasnja Prva Pomoc koja se prodaje kao standardizovana, ipak nije bas po buducim propisima! Najbolje je biti oprezan, nabaviti spisak svega sto treba da sadrzi kutija od naredne godine i onda proveriti. Ja cu moju staru (a neorpakovanu) kutiju da otvorim i da krenem po spisku da vidim sta se ne uklapa i da to dokupim. Bice to dosta jeftinije nego sto se sad prodaju za nekih 2500 ili vise dinara. Ako zelite, napisacu detaljan (i tacan) spisak ovde, sta treba i u kojim velicinama i kolicinama.

napisi ako te ne mrzi...
 
Ja sam cuo da je opet doslo do muvanja (gle, cuda) i da i ta sadasnja Prva Pomoc koja se prodaje kao standardizovana, ipak nije bas po buducim propisima! Najbolje je biti oprezan, nabaviti spisak svega sto treba da sadrzi kutija od naredne godine i onda proveriti. Ja cu moju staru (a neorpakovanu) kutiju da otvorim i da krenem po spisku da vidim sta se ne uklapa i da to dokupim. Bice to dosta jeftinije nego sto se sad prodaju za nekih 2500 ili vise dinara. Ako zelite, napisacu detaljan (i tacan) spisak ovde, sta treba i u kojim velicinama i kolicinama.
Nemoj da se mucis, NE MOZE da se dokupljuje, mora original.Ima i rok trajanja, 5godina.
Postoje kompleti koje pravi Galenika i to su navodno odgovarajuci.

:tick: Ima i neki Mediteks.
 
Nemoj da se mucis, NE MOZE da se dokupljuje, mora original.Ima i rok trajanja, 5godina.

Mislim da ipak mogu da dokupim, zato sto na svakom leku ili medicinskom pomagalu uvek postoji rok trajanja napisan, ako nije neogranicen. Ali, ako budem morao da kupim spakovanu kutiju, ucinicu to pre nego objave da to mora, zato sto ce onda sigurno biti napakovane kako treba i znace se tacno od kog proizvodjaca.

A spisak cu napisati ovde, ili jos bolje, otvoricu novu temu i slikati spisak, gde se vidi sta treba sa svim specifikacija. Al, sutra sad mi se nesto spava...
 
Brate po cemu NE MOZE???

Jel u standardu pise da mora da bude prozivodjac taj i taj, ili pise obavezna sadrzaj?

Ne moze da se dopuni stara prva pomoc, vec mora da se kupi nova. ALI, kad i ako (daleko bilo) upotrebis nesto iz tog novog kompleta, on moze da se dopuni. :roll:

Sto rece jedan, zna se za sta sluzi prva pomoc - da stavis flaster ako te nazulja patika, zihenadlu ako ti pukne kais itd, najbolje da cu ja da nekom namestam ruku i sl.
 
Ja mislim da nece biti problem ako neko sam sastavi sta treba, samo treba znati tacan sadrzaj. Kacim sliku spiska malo kasnije.

Sto se tice stare kutije, lepo pregledas sta ima u njoj, koja kolicina i dimenzije (uporedis sa spiska, pogledas rok trajanja) i dokupis sta treba.
 
TURBO POLICAJCI PATROLIRAJU BEOGRADOM

Prvi presretači juče počeli da patroliraju ulicama Beograda i hvataju vozače u prekršajima


28721.jpg


BEOGRAD - Koliko god brzo bežali, oni će vas stići!
Motori presretači saobraćajne policije MUP Srbije krenuli su juče u prvu patrolu beogradskim ulicama.

Oni će odsad tokom trajanja sezone vožnje motora svakodnevno biti na ulicama prestonice i drugih gradova u Srbiji i kontrolisati saobraćaj, presretati vozače koji prebrzo voze ili su počinili neki drugi prekršaj. Ovo je za Kurir najavio načelnik Uprave saobraćajne policije MUP Srbije Dragiša Simić.

Oko sto presretača marke „suzuki GSX“ Uprava saobraćajne policije kupila je novcem od naplaćenih kazni za saobraćajne prekršaje.

- Ovi motori su maskirani, nemaju vidljive policijske oznake, pa će im biti lako da prođu neopaženo u saobraćaju ili u zasedi. Obeleženi su skrivenim rotacionim svetlima, takozvanim blinkerima i kamerama, koje će snimati svaki trenutak potere - objasnio je načelnik Simić.

Zadatak presretača je da zaustavljaju vozače motocikala, automobila i drugih vozila koji ne poštuju propisanu brzinu, ne nose zaštitnu opremu, stvaraju buku, voze nasilnički i čine slične prekršaje. Dosad to nije bilo moguće raditi kada su prestupnici vozili prebrze motore ili automobile. Ovi motori razvijaju brzinu od čak 300 kilometara na sat!

- Policajci koji će voziti ove motore imaće i dodatnu obuku na profesionalnoj stazi Serez sa instruktorima „Suzukija“. Većinu policajaca čine muškarci, ali imamo i pet devojaka koje će patrolirati ravnopravno sa kolegama - kaže načelnik Simić.

Ukoliko neki motociklista odbije da stane na znak policajca, to će evidentirati kamere na motoru. Tako će u kratkom roku biti identifikovan prekršilac zakona, kome će potom biti poslata patrola na kućnu adresu.

- Presretaće nesavesne vozače i po gradu i na autoputu. Osim toga oni će biti u pratnji za obezbeđenje važnih ličnosti važnih delegacija, ali će delovati i preventivno, kroz upozorenja i razgovore sa građanima - kaže načelnik Simić.

Izvor: Kurir
 
Ma nista,tresla se gora rodio se mis. Paravan da zamene one stare BMW-e i da izgledaju misicavije i modernije i naravno da se razbacuju nasim parama.
Jednom me startovao lik sa tim BMW-om i isto je bio naostren. Mogu zamisliti ove na ovim suzukijima kako ce biti nahuskani.
 
A zamislite kakve ce tek tu lomljave sa njihove strane da bude!
Pa oni su se lomili na ovim skuterima sto ih sada voze a ne na 1000 kubika!
I koliko tih pandura u stvari zna da vozi motor?
Jako malo.
Oni kad budu seli na takav motor ima da se u*****ju od straha.
Nego to je prica koja prati nas Srbe-mi moramo da imamo sve najbolje a posle prc!
Gde ste vi u EU videli takve motore da vozi policija?
Kao sto kod nas masina u SUP-u izbacuje tiket za red a u Nemackoj ručno cepkas,
kao sto kod nas ide masina da cisti podove po maximarketima a preko jos uvek dzogerisu.Mi imamo samo najbolje-dok se ne pokvari!:D
 
Sam svoj saobraćajac

Ukoliko smatrate da niste krivi zbog prekršaja za koji vam saobraćajac piše prijavu, umesto rasprave s policijom bolje vam je da na licu mesta prikupite sve moguće dokaze koji bi na sudu mogli da idu vama u prilog. Policijski zapisnik je samo jedan od dokaza koji će sud razmatrati.

Od skoro 330.000 hiljada prekršajnih prijava u Srbiji čak 62 odsto ili 200.000 odnosi se na prekršaje u saobraćaju. Vozači uhvaćeni u prekršaju najradije bi izbegli odlazak kod sudije za prekršaje. I oni koji znaju da su krivi i oni koji smatraju da su greškom okrivljeni, uglavnom smatraju da im ne ginu visoka novčana kazna i kazneni poeni. Ipak, to nije uvek pravilo.

Ukoliko smatrate da niste krivi zbog prekršaja za koji vam saobraćajac piše prijavu, umesto rasprave s policijom bolje vam je da na licu mesta prikupite sve moguće dokaze koji bi na sudu mogli da idu vama u prilog.

Na primer, da zapišete ime i broj telefona svedoka ili fotografišete mesto gde ste zaustavljeni. Policijski zapisnik je samo jedan od dokaza koji će sud razmatrati.

"Ako građanin smatra da je nevin, na raspolaganju mu stoje mnoga sredstva, kao što su svedoci, materijalni dokazi, može da angažuje branioca zbog stručne pomoći, a sud će odlučiti da li je neko napravio prekršaj ili nije", rekao je Damir Okanović iz Komiteta za bezbednost saobraćaja.

"Insistira se da se podjednako vrednuju dokazi koji terete nekog, kao i oni koji mu idu u prilog. Okrivljeni je u mogućnosti da sudu prezentuje sve dokaze koji mu idu u prilog", rekao je Zoran Pašalić, vršilac funkcije predsednika Višeg prekršajnog suda.

Važan je svaki detalj, pa ponekad i ono što saobraćajac napiše u zapisniku, može ići u prilog okrivljenom.

"Ukoliko se načini nekakva formalna greška, koja se nalazi u zapisniku sačinjenom od strane MUP-a, na primer, ukoliko piše u naseljenom mestu, a ne u naselju, takva prijava ne odgovara zakonskim proipisima i može biti oborena", kaže Milan Božović sa Saobraćajnog fakulteta Beograda.

Ipak, nisu retki ni oni koji bi da odlažu pojavljivanje pred sudijom za prekršaje, dok im slučaj ne zastari. Međutim, pokušaji opstruiranja sudskog postupka neodazivanjem na svedočenje po novom zakonu mogu skupo da koštaju i svedoke odbrane i svedoke optužbe.

"Sudiji ostaje mogućnost da ako proceni da se svedok ne odaziva, a nema opravdanje, da ga kazni visokom kaznom i do 50.000 dinara", rekao je Zoran Pašalić, vršilac funkcije predsednika Višeg prekršajnog suda.

Ukoliko sud oceni da ste krivi za prekršaj, ostaje vam nada da ćete umesto novčane dobiti alternativnu kaznu, društveno-koristan rad.

Kazna se služi u javnim preduzećima koje imaju ugovor sa upravom za izvršenje sankcija MUP-a Srbije, a to su bolnice, rehabilitacione ustanove ili građevinska preduzeća.

Preuzeto sa : Rts.rs
 
Meni su po drugi put poslali plavu kovertu da platim kaznu koju mi jedredio sudija a iznosi 5000 din+700 din troskovi suda.
Prvi put sam imao rok od 8 dana inace cu da budem priveden.Pa je proslo par meseci da bih opet dobio i pise da imam rok od 3 dana inace cu biti priveden.
Al posto ja nedam ocekujem 5 dana zatvora a kako sam cuo posto ja nisam kriminalac onda odem u 7h ujutro i nesto radim do 15h a onda kuci pa opet ujutro na "poso". Nemaju mesta u zatvorima i jednostavno ne znaju sta ce sa nama koji smo "sitni".:D
Sad ocekujem da mi opet posalju kovertu nebili se ja smilovao da im platim!:D
 

Back
Top