SAMOUBISTVO

Andreavk: гледаш на све исувише локално. Све што се догађа је последица циклуса цивилизација. То што се дешава код нас или на Западу уопште не дотиче одређена друштва која су на другом степену развоја.
Моју самоћу је узроковала моја различитост и посаветовао би те да престанеш са твојим настојањима да ме "објасниш" и примењујеш калупе јер што се више будеш трудио то ћеш бити даље од истине. Хвала на бризи, али са целовитошћу и оствареношћу проблема дефинитивно немам.

moonja: Свака комуникација има за циљ остављање различитих утисака код других. Разлика је једино у ономе да ли су они истинити или не. О мени дефинитивно не знаш довољно да би судио о томе колико су моје намере биле озбиљне. Недостатак доживљеног нема никакве везе са количином већ дотада доживљеног. Недостатак доживљеног најчешће осећају баш они који су највише доживели и пре тога, а извор тих потреба лежи у самој њиховој природи.

lyon69: Ако ти мислиш да се егзистенцијални проблеми решавају одласком код психијатра, онда си у најмању руку веома необавештен јер постоји људи далеко паметнији од тебе који тај "проблем" нису успели решити. Свачија природа са собом вуче одређене предодређености на које је веома тешко утицати, а фактор утицаја на дужи рок сигурно није нити може бити одлазак код психијатра. Оно што ја одувек имам се зове хиперестезија, која је општа преосетљивост чула и изузетна потреба за сталним јаким стимулансима. Не вређам се уопште, нити ми се чини да си имао сличну намеру.
 
Ja sam tako nekad živio, duže vremena. To je život neizmernog zadovoljstva. Žao mi je što sam iz neznanja (!) prekinuo sa njim i vratio se egu. Ego me smrvio. Sada pokušavam ponovo živti za druge.

cudo je kako to shvatimo tek kad prestanemo da zivimo na taj nacin,kad sagledamo svoj zivot shvatimo da su dani pozrtvovanosti bili dani srece.ego mrvi,to je neosporivo
 
To je jako sirok pojam "SAMOUBISTVO".Samo nesto treba nam nam bude jasno,mnogo osoba koju su pokusale ili izvrsile pak samoubistvo ne mora znaciti da su slabog karaktera emocijonalno krhke il sta ili cak mentalno poremecene osobe.Jednostavno moje misljenje je da se skoro svakoj osobi tokom zivota pojavi barem jedna u nizu "suicidnih" misli,pa bila ona jaka ili krhka blaze receno to sad nije toliko ni vazno.Vazno je da nam je danasnjica,jako obuzeta bas tim pojmom "Samoubistvo"Zalosno ali istinisto,jer skoro svaki dan mozemo u crnoj i slicnim temama nac ubio/la se.Propast!
 
Pa ljudi samoubistvo je zaista kukavicluk coveka koji nemoze da se izbori sa poteskocama pa za krajnje resenje digne ruku na sebe.Pokoj dusi tim nesrecnicima. Medjutim Stevan Sindjelic ili neka devojka koja je da bi ocuvala cast svoju to uradila to je vec hrabrost i za cast je.
Brat koji je zapoceo ovu temu ne bi da cuje proverene informacije koje govore o samoubistvu negodujuci o misljenjima zvanicnih religija nego bi da se sad ovde svasta izmislja i lupa dovodi sebe u corsokak:shock:. I taman kad pomislih da sam mudar:idea:, poludeh:oops:.Tako nastaju sekte, i na kraju tame tama.
 
nije mi jasno kako neko moze reci da je samoubistvo kukavicki cin?

samoubistvo jest grijeh i ovaj cin osudjuju skoro sve svijetske religije,ali nije kukavicluk jer zapravo predstavlja emocijonalno stanje neke osobe ciji um vise ne moze,a ne nece da trpi bol (bilo fizicku bilo dusevnu).niko se nece ubit zato sto je pao na ispitu ili sto je izgubio mobilni.samoubistvo je posljedica mnogo tezih i kompleksnijih socijalnih i emocionalnih problema. block out
 
Pa ljudi samoubistvo je zaista kukavicluk coveka koji nemoze da se izbori sa poteskocama pa za krajnje resenje digne ruku na sebe.

Имај ти храбрости да дигнеш руку на себе, па ћемо онда да причамо о кукавичлуку ;-)

Eeee.... Prokrust_88 ma kako nece zbog ispita. Pa znam devojku iz osnovne skole kojoj je otac bio strog, pa kad je dobila losu ocenu ubijao je od batina. Na kraju vise nije mogla da izdrzi....

Па то је ваљда због оца, а не због испита... :rolleyes:
 
nisam razumeo sta si hteo da kazes.? SNAGA VOLJE

Имај ти храбрости да дигнеш руку на себе, па ћемо онда да причамо о кукавичлуку .
nisi dobro procitao sta sam reko
 
Hvala Sergej na takvom smirenju. Nisam rekao da ne razumem ljude koji izvrse samoubistvo. Zao mi je tih nesrecnika i njihovih porodica.A i nisam bezdusan kad kazem da je taj cin u vecini slucajeva kukavicki, ocajanje je slaba vera u coveka, a ko izgubi veru cesto pada u ocajanje. Pa nije hrabrost samo u borbi sa drugim ljudima vec i sa samim sobom, koja je i najteza. Samuraji su iz ludosti uzimali sebi zivot nije tu nikakva hrabrost u pitanju.Ziv covek ocajava, ali zar posle noci ne dodje dan, posle nevremena sunce . A ovo posle tame tama.Ko pretrpi do kraja taj ce se spasti. Tu je hrabrost.
 
Ja eto ne razumijem one koji izvrse ili pokusaju samoubitstvo...obicno je uzrok dusevna bol,bjeze od stvarnosti i odgovornosti za svoje postupke,a time su i sebicni jer ostave bliznje u njihovim problemima i tuzi...za tinejdzere je vec nesto drugo...osjecaj da su izdati,da ih niko ne voli,nemaju podrsku onih od kojih im je najpotrebnija,vec samo razna zlostavljanja...kako smanjiti samoubistva mladih?...to je problem danasnjice...na zalost...
 
samoubistvo je po meni izraz kukavicluka i labilnosti te osobe.ali zaista i treba imati hrabrosti za tako nesto.tako da ne shavtam imati hrabrosti podoci na sebe ruku a nemati hrabrosti izboriti sa sa okolinom i problemima.ne shvatam to.
 
Nekada jeste znak kukavicluka,ali ne mora da znaci. Veliki je broj dusevnih bolesnika koji su digli ruku na sebe, a ja mislim da oni nisu kukavice. Do nekih samoubistava dodje kada udjes u jedan veliki egoizam, a vodjen si zlim duhom..nas narod bi rekao djavolom. Mislim da oslonac treba traziti u religiji, prvenstveno u pravoslavlju.
 
Danas mi je palo na pamet da bih samoubistvom mogao da se osvetim svom ocu, jer bih ubistvom sopstvenog tela ubio i polovinu njega. Doduše ubio bih i majčinu polovinu svog tela (majku volim više od oca), ali da se pozovem na Vede u kojima se na nekoliko mesta kaže: "Prosvetljeni pojedinac ne treba više nego što je potrebno da se veže za svoje telo ili za ljude koji su u rodbinskim vezama sa njegovim telom, jer mi nismo samo telo." Kako vreme odmiče, sve više i više mi se dopada ideja da ocu nanesem bol samoubistvom kao što je on meni naneo emotivni bol u detinjstvu. Samoubistvo je prava stvar, jer umirem kad ja hoću.
 

Back
Top