SAMOUBISTVO

А ево шта кажу и они из чијих је корена и идеја реинкарнације потекла:

"Када неко изврши самоубиство, његова душа заправо не пада, већ остаје на одређеном месту и прекрива је бескрајно више велова незнања. Сасвим је прекривена незнањем, слојевима незнања. У ствари, свест те особе пада. Она се враћа уназад, све до полазне тачке, готово до минералне свести где нема еволуције. Душа је помрачена велом незнања. Претходно је душа, рецимо, била прекривена са десет слојева, а сада има безброј слојева незнања. Душа мора поново да почне да их уклања један по један. Наравно, души постаје бескрајно теже да особу доведе до савршеног савршенства, ослобођења или спасења.
Ипак, ако Свевишњи жели да делује у одређеном човеку који је извршио самоубиство, веома, веома ретко, Он ће затражити од духовних Учитеља који поседују ту способност да се побрину за ту душу и не дозволе да је обавије огромно незнање. У таквим случајевима, било шта што душа поседује довољно је да донесе Милост и Саосећање Свевишњег, а Он неће допустити да вео прекрије душу више него што је уобичајено. Али, то се дешава у изузетно ретким случајевима. Иначе, ако особа почини самоубиство, за њу се еволуција зауставља на неодређено време, на стотину, две стотине, пет стотина, шест стотина година или чак и више. Она не може да напредује и на плећа јој се спушта најтежи могући терет. Процес њене еволуције престаје. Пошто је нарушила законе космичке игре, мора да издржи космичку казну. Ту казну не може да замисли ниједно људско биће на Земљи. Најгоре могуће земаљско мучење није ништа у поређењу са космичком казном која сналази ту особу која изврши самоубиство. Космичким силама не можете рећи: "Погрешио сам, али то се вас не тиче. Стићи ћу до свог циља кад ја хоћу." Намерно сте искочили из космичке игре, без Божјег допуштења и против Његових намера. Он вам није допустио да напустите игру, а ви сте Га отворено и активно изазвали и покушали да покварите игру. За ово погрешно дело, казна је најстрожа. Та казна је тако велика да је својим људским срцем не можете осетити нити је својим људским умом можете замислити. За оне који почине самоубиство, муке су горе него да их живе пеку на врелом уљу. Патња кроз коју пролазе самоубице у суптилном физичком и суптилном виталном, незамислива је и неподношљива. Они дуго времена неће добити следећу инкарнацију. Потом, после вишегодишњих патњи у виталном свету, када коначно добију инкарнацију, имаће неки недостатак: биће слепи, парализовани, монголоидни и још много шта. А то чак није само за једну инкарнацију. Ако им не опрости духовни Учитељ или Божја Милост, то ће потрајати неколико инкарнација. И не само то, већ они од самог почетка стварају сметње за читаву породицу у којој се роде. На пример, ако се самоубица реинкарнира и луд је, проузроковаће озбиљне проблеме за читаву своју породицу. Исто тако, те душе веома често повећавају своју лошу карму, јер настављају по старом и не мењају се. Ипак, ако постоји Божја Милост, или се умеша духовни Учитељ, души се помаже. Са духовне тачке гледишта, самоубиство не служи никаквој сврси."

--Sri Chinmoy
 
U reinkarnaciji nema nazadovanja. Dalje, nema nikakvog svevišnjeg sa velikim S; ako misliš na Velikog Arhitektu, Neimara svih svetova, za to nad-biće nema razlike između čoveka i ostalih bića. Bog nije on, jer ako je on - onda je muškarac, a muškarac je životinja. Evolucija i kreacionizam se ne mogu spojiti. Sto, 200, 300 ili koliko si pomenuo godina, merenih na našoj planeti našim vremenom ništa ne znače u duhovnom univerzumu i ne predstavljaju toliko vreme. Mongoloidni i slepi ili nakazni ljudi su takvi zato što nose gene svojih nakaradnih roditelja, a ne zbog karme. U Hirošimi su se masovno rađale nakazne osobe, ali to nije bila posledica masovne negativne karme, već atomske bombe. Priča o otežavanju života svoje porodice, od strane takvih, više je kazna za porodicu nego za njih same. Uopšte cela ova priča, boldovana, je sluga života, materijalnog, telesnog života, životinjske egzistencije, i nema u sebi ničeg duhovnog. Snaga Volje, nisi ti baš tako blesav.
 
На ову твоју ставку се калеми остатак поста. Једноставна уштеда простора :)

Ниси ми одговорио на пост са претходне стране.

Откуд уопше знаш да постоји реинкарнација? :rolleyes:

Ако ти знаш, а хиндуисти, који су и увели идеју реинкарнације не знају, онда зашто уопште питаш нас...? Рокни се лепо брате, докажи се "силним тиранима" и довиђења... ;)
 
Ti ovde lepo ispisa gomilu gluposti, koje su u funkciji širenja straha, i ne demantova moje tvrdnje iz posta broj 27. na ovoj temi. Otkud ti znaš sve one gluposti koje si napisao u onom boldovanom tekstu broj 26. ako ne znaš da li ili ne postoji reinkarnacija?
 
Јесте, да је ситно, али испод текста сам навео и аутора - дакле нисам ја ништа написао већ само копирао тврдње једног продуховљеног хиндуисте о вези између реинкарнације, која је успут, и потекла из његове религије, и самоубиства.

Ја не знам да ли или не постоји реинкарнација, али ако постоји, један хиндуиста ће дефинитивно боље знати како функционише него ја. Верујем да ни он није смислио ове наводе горе, већ их је преузео из древних светих текстова, и само уобличио...
 
E ovo je već bolje, jer taj autor očigledno nema veze sa životom, čim masovna rađanja nakaza i degenerika u u Hirošimi posle 1945. povezuje sa masovnom karmom a ne posledicama atomske bombe. Sledeći put citiraj nekog razumnijeg autora.
 
Лош ти је тај систем закључивања. По тој истој логици бих ја могао да закључим да је свако ретардирано дете рођено такво због радијације.

Sri Chinmoy је био велики хиндуистички углед, и међу самим хиндуистима, и онима који нису то били.

А то опет нема везе с њим, као што рекох, него принципом хиндуизма. Оно што је он рекао ће ти рећи и сваки други хиндуиста у вези самоубиства.
 
Da li je samoubistvo, akt bezuslovnog samouništenja, najuzvišeniji čin mudrosti?

...nije...samoubistvo je nesposobnost da se pogleda izvan okvira odredjenog trenutka i da se stvari smeste u siri okvir smisla i vrednosti...to je krajnji cilj krajnjeg ocaja i krajnja predaja besmislu a ocaj koji nas nagoni da izvrsimo samoubistvo je najdublji oblik duhovne zaostalosti
 
Samoubistvo u hinduizmu (kao i u vecini religija) je greh,jer osoba pokusava da izbegne da odsluzi svoju karmu.Samoubistvom se osoba osudjuje na zivot duha...ne isplati se ni ubiti se. :D
 
А то опет нема везе с њим, као што рекох, него принципом хиндуизма. Оно што је он рекао ће ти рећи и сваки други хиндуиста у вези самоубиства.

Kakve to veze ima sa realnim životom i hinduističkim bezrazložnim širenjem straha? Treba da znaš da smo prvo životinje pa tek onda razumna bića.
 
Kako su depresivni ovi hinduisti. Prvo ti zaglupi dusa sa bezbroj slojeva neznanja. Pa luta. Pa nadje neku kljakavu reinkarnaciju, koja valjda takodje pozeli da se samoubije. Pa na ono bezbrojno neznanje doda jos kaznenih poena, i tako dokle? Ako je to istina, bolje da nisu odavali tajnu.
 
Karma je užasno depresivna. Tako da reinkarnacija zahteva reformu. Ukidamo karmu i imamo samo reinkarnaciju. Ako bi funkcionisala karma - imali bismo porast broja životinja a smanjenje broja ljudi. Pošto životinje izumiru a ljudi se užasno množe - zaključak je da nema karme.
 
Potencijalne samoubice imaju nesklad između želja (ideja) i mogućnosti, posvađanost tela i duha. Praktično, oni hoće nemoguće. Jedino što je potrebno za normalan život je da se usklade želje i mogućnosti, odnosno da se izmire duh i telo. Samoubistvo je kukavičluk. Hrabrost je živeti.

Pomenuta Petefijeva pesma je obična nihilistička glupost.
 
Kakve to veze ima sa realnim životom i hinduističkim bezrazložnim širenjem straha?

А шта је то "реални живот"?

Прво причаш о реинкарнацији - која је хиндуистичка идеја, а онда и о самоубиству, ја ти само наводим конекцију између та два.

Treba da znaš da smo prvo životinje pa tek onda razumna bića.

Треба да знаш да животиње не извршавају самоубиство ;)

Zapravo postoji rešenje koje sve vreme lebdi u vazduhu: momak i devojka da se dogovore da istovremeno on puca u nju a ona u njega - i niko nije izvršio samoubistvo.

А тајминг? :D
 
Лош ти је тај систем закључивања. По тој истој логици бих ја могао да закључим да је свако ретардирано дете рођено такво због радијације.
Kod samoubice uglavnom funkcioniše loš sistem zaključivanja. Čovekova svest sastoji se iz nivoa, hijerarhijski povezanih. Ispravnim zaključivanjem prelazi se sa nižeg nivoa na viši. To je napredovanje u saznanju i može biti samo od koristi. Naprotiv, neispravnim zaključivanjem prelazi se sa viših na niže nivoe. Nazadovanje. Na kraju je nivo u kome je sve u rasulu. Tu se spoznaje samo očaj i beznađe, a samoubistvo je jedini zaključak koji se može nametnuti.

Samoubistvo je poraz. Ni u kom slučaju ne može biti pobeda.
 
Karma je užasno depresivna. Tako da reinkarnacija zahteva reformu. Ukidamo karmu i imamo samo reinkarnaciju. Ako bi funkcionisala karma - imali bismo porast broja životinja a smanjenje broja ljudi. Pošto životinje izumiru a ljudi se užasno množe - zaključak je da nema karme.


Depresivna?Pa sve zavisi kakva je,ako je dobra nema depresije.Zasto bi imali porast zivotinja?Kakvog li zakljucka,Illuminati su ukinuli karmu i reinkarnaciju.Divno. :D
 
А шта је то "реални живот"?

Прво причаш о реинкарнацији - која је хиндуистичка идеја, а онда и о самоубиству, ја ти само наводим конекцију између та два.



Треба да знаш да животиње не извршавају самоубиство ;)



А тајминг? :D

A vidi, kad sam bio mali i kod moje babe u selu (na padinama planine Prekornice, iznad Zete, nedaleko od manastira Ostrog), u jesen su lastavice otišle na jug. Samo je jedna lastavica ostala u potkrovlju babine kuće. Hranili smo je cele zime i kad je došlo proleće i lastavice se vratile i okupile oko nje, i cvrkuću, one manje ona više, priča im nešto što nisam razumeo, cvrkuće, priča, i na kraju priče zabije kanže desne noge sama sebi u vrat i padne sa krova. To sam video i dan danas mislim da životinje mogu da izvrše samoubistvo. I stojim iza toga da smo i mi ljudi životinje, pa tek onda spiritualna bića.
 

Back
Top