Samo HEMIJSKA REAKCIJA i ništa više....

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Maya:
Šteta što je dobar deo vas toliko nezainteresovan i podrugljiv. :( Znam da niste glupi, mrzi vas... Očito patite od nekakvih bolova prilikom jače upotrebe vašeg najkompleksnijeg organa (mada, "kompleksan organ" je za svakoga nešto drugo, zavisi od toga šta najviše razvijate).

Htela sam samo naglasiti (ali koga će to mnogo zainteresovati...) da i serotonin utiče, izmedju ostalog, na raspoloženje. Mada sam ja akcenat stavila na dopamin iz odredjenih razloga. Mogu dodati još i da je oksitocin zaslužan za osećaj privrženosti. Dok adrenalin, s druge strane, se javlja kod emocionalnog stresa... nema baš mnogo veze sa prijatnim osećanjima; osim ako neko ne uživa u nasilnom ponašanju. Uzgred, nije televizor gospodar sveta, ponekad nastupi i enciklopedija pa čak (i sve više) - internet! :)

Divno. To je FIzIOLOŠKA strana ljubavi. Ljubav kao hormonski poremećaj, disbalans...čisto sumnjam. Ne može se ljudska psiha objasniti pomoću nauke. To što si ti ispričala je fakat, zato niko ne reaguje, nije bilo pitanja. Ima nešto i van tela i telesnosti. To su emocije, simpatije, želje, nade, očekivanja....Nije hormon UZROK prijatnog osećanja, on je nusproizvod nečega mnogo složenijeg. On se javlja kao pratnja pojavi da nas je neko-nešto usrećilo svojom pojavom-postupkom. Uzrok je u spoljnjem svetu, ili, još bolje, u oku posmatrača, u psihi, u glavi. Na hormonima se, istina, taj proces VIDI, ali oni samo po sebi nisu za ič.
 
Divno. To je FIzIOLOŠKA strana ljubavi. Ljubav kao hormonski poremećaj, disbalans...čisto sumnjam. Ne može se ljudska psiha objasniti pomoću nauke. To što si ti ispričala je fakat, zato niko ne reaguje, nije bilo pitanja. Ima nešto i van tela i telesnosti. To su emocije, simpatije, želje, nade, očekivanja....Nije hormon UZROK prijatnog osećanja, on je nusproizvod nečega mnogo složenijeg. On se javlja kao pratnja pojavi da nas je neko-nešto usrećilo svojom pojavom-postupkom. Uzrok je u spoljnjem svetu, ili, još bolje, u oku posmatrača, u psihi, u glavi. Na hormonima se, istina, taj proces VIDI, ali oni samo po sebi nisu za ič.

Ja se nadam da si ti pročitala poslednju poruku koju sam napisala, pažljivo (treća od dna). Tu sam i postavila konkretna pitanja.

Mi jesmo fiziologija. Naš mozak registruje stimulaciju spoljnih nadražaja (čula) i proizvodi adekvatak koktel hemikalija od kojih NISU svi hormoni. Taj koktel nazivamo emocijama. Uzrok su čula (deo našeg tela) bez kojih spoljna dešavanja ne bi imala nikakvu vrednost; posledica je hemija (deo našeg tela, specifična za nas), bez kojih bi bili ravni biljci. Sve se dešava u nama, samo je pitanje kada ćemo reagovati; pitanje je našta reagujemo.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top