Sajtovi za ocenjivanje i komentare

Mrzim kad se neko pravi lud to se odnosi na tebe Codemaker.Ti pises Wwb master,a dobro znas da sam mislio na Web master.Ti davas kritike ali brate sve negativne daj nekome jednu barem pozitivnu kritiku.I sta fali dizajnu foruma,nije uopste los.Dobro nema clanova koliko treba ali na mom forumu za 5 dana ima 12 clanova i to je uspjeh.
I u jednoj tamo poruci si napisao da je Srbija izgubila od Tadzikistana e bruke tvoje ne znas nista o Sportu.
 
BTXT:
Mrzim kad se neko pravi lud to se odnosi na tebe Codemaker.Ti pises Wwb master,a dobro znas da sam mislio na Web master.Ti davas kritike ali brate sve negativne daj nekome jednu barem pozitivnu kritiku.I sta fali dizajnu foruma,nije uopste los.Dobro nema clanova koliko treba ali na mom forumu za 5 dana ima 12 clanova i to je uspjeh.
I u jednoj tamo poruci si napisao da je Srbija izgubila od Tadzikistana e bruke tvoje ne znas nista o Sportu.
Da li si ti ovde postavio link kako bi saznao ono što nije dobro i to onda ispravio ili si došao na seansu tapšanja po ramenu? Kroz negativnu kritiku možeš nešto da naučiš, a šta možeš kroz pozitivinu? Prema tome ovde je naglas na negativnoj, a ne pozitivnoj kritici, jer je ideja da autor nauči nešto i poboljša postojeći sajt. Ako ti je stalo do tapšanja po ramenu, onda otvori drugu temu.
 
BTXT:
Mrzim kad se neko pravi lud to se odnosi na tebe Codemaker.Ti pises Wwb master,a dobro znas da sam mislio na Web master.Ti davas kritike ali brate sve negativne daj nekome jednu barem pozitivnu kritiku.I sta fali dizajnu foruma,nije uopste los.Dobro nema clanova koliko treba ali na mom forumu za 5 dana ima 12 clanova i to je uspjeh.
I u jednoj tamo poruci si napisao da je Srbija izgubila od Tadzikistana e bruke tvoje ne znas nista o Sportu.
Vidi, ovako cu ti reci, pa da zavrsim sa diskusijom u vezi fantasticnog foruma. A i ne nameravam tebi da dajem besplatne casove veb dizajna i svega sto uz to ide, ipak ces morati sam.
Aaaaaa, ti si sad kao neki "webmaster", ajde?

1. Forum je jedan od najruznijih koje sam video, da ti sad objasnjavam, ti ionako ne bi shvatio, cim kazes da forum nije los.
2. Nije forum nesto sto se stavlja na "ocenjivanje i komentare" jer taj forum decko nisi sam dizajnirao, jednostavno si pokupio prvi template, startovao i to je to. Sta je tu tvoja kreacija? Kad budes dizajnirao veb sajt javi se da vidimo. Ti kazes "sta fali dizajnu foruma" - taj forum NISI ti dizajnirao !! Pokupio si gotov forum i to nabasao na najruzniji moguci. Ti i ne znas da se takvi forumi NE dizajniraju, nego slazu i instalisu kao lego kockice ili ti je i to neko drugi uradio ili si koristio vec gotov na nekom reay-made sajtu?
3. Broj clanova sam pomenuo jer jos uvek tvrdim da broj slicnih foruma raste u nedogled i nema nikakve, ni najmanje sanse da se odrzi aktivnim duze od par nedelja, posle toga zamire. Pogotovo kad svi takvi novoosnovani forumi, imaju identicnu tematiku kao jaje jajetu. Sta mislis koliko ljudi u ovakvoj Srbiji sa dial-up konekcijom ima nameru da posecuje forum kao sto je ovaj o kome govorimo, pa ako stigne i moze jos neki veci poput Krstarice? A sve da bi na onom malom ruznom vec vidjenom forumicicu, naisao na iste podforume kao i svugde na netu?
4. Kad vec ti izgleda imas pozitivne kritike, da ih cujem? Kazi mi jednu pozitivnu o tom tvom cedu, pa da vidimo. Ako me ubedis, rado cu izmeniti svoje misljenje.
5. Da si malo pazljivije citao moje odgovore ovde, video bi da gresis, ocenjivao sam i kao pozitivne neke sajtove, onda kada su to po mom skromnom misljenju zasluzili. Shvati da se ovde javljaju ljudi koji tek pocinju i veoma bih bio iznenadjen da se pojavi neki pocetnik i ponudi na ocenjivanje sjajan sajt. Iz tog razloga je vise negativnih nego pozitivnih kritika. A kritika, kakva god da je, uvek ima za cilj da se stanje promeni na bolje ili pohvali i podstakne ono sto je dobro.

Ako si ocekivao aplauz kad neko pokupi sa neta neku sliku, stavi na sred strane i takvuveb stranu posalje na ocenjivanje kao svoje remek delo, onda to samo govori da o materiji znas malo pa ne mozes da shvatis zasto je kritika ovakva e ne drugacija.

Prica o fudbalu je bila ironija na ime autsajdera koji nas pobedise, ni to nisi shvatio? Znam ponesto o sportu ali nije to razlog da budem nesto ponosan, mnogo vise sam zadovoljan svojim poslom i znanjem, za fudbal cemo lako, a te Turkmence cemo valjda pobediti za par godina, kad dodje mladja generacija.

I na kraju, malo gramatike ti ne bi skodilo - cija je to rec "davas"?

Misli o tome..
 
the saint:
Veoma zanimljiv pristup dizajnu sajta... Svidja mi se, mada je jako neobican.
Jedina boja je lepo pogodjena za crnu pozadinu, malo ima retro filing ali nije lose
Nisam siguran da mogu dugo gledati u ekran na kom je taj sajt ali svakako privlaci paznju.

Mnogo je vaznije ostalo:
- veoma jednostavan raspored elemenata ali jako dobro rasporedjen bez suvisnih kerefeka
- ceo sajt nema ni jednu jedinu suvisnu stvar
- veoma se brzo ucitava i efkasna raspored memorije i dizajna
- bio sam radoznao kako izgleda strana gde prikazujes slike, sjajno uradeno. Lepo, jednostavno ali efektno i zanimljivo i pregledno.

Sve u svemu, neobican dizajn u svakom slucaju ali je na mene ostavilo dobar utisak.
Sajt je jos jedan dokaz kako dizajn mora biti podredjen sadrzaju. Ovo sto si napravio tesko da bi moglo da se uporebi kao dizajn za heavy-duty unos podataka, ispis reporta, pregled baza podataka itd za svrhe poslovne aplikacije korporativnog tipa, bez izmena uopstem dizajnu.
Ali, za ovu vrste tematike kao tvoja, izvanredno uradjeno i pogodjeno.

Meni se jako dopada sto su liije jasne i ciste, sto sajt nije opterecen nijednim jedinim suvisnim detaljem, sto je jako tesko da se nadje na sajtovima. Omakne se negde barem jedan detalj koji "strci" Tu zamku si vesto izbegao simplifikujuci dizajn maltene do besmisla, ali bas time si pogodio u "sridu" :)

Nisam siguran da mi se dopada pozadina koja se viid ispod dkrolujuce "prednje strane" ali to je vec stvar subjektivne procene i ne mogu da tvrdim.

lepo, lepo...
 
Ja cu opet da budem partibrejker, ****** :mrgreen:
Poshto se meni ovaj sajt ne svidja. Slazem se da je retro varijanta zeleno-na-crnom ideja koja moze dobro da se izgura, ali to ovde nije sluchaj. Ovo je i dalje 1000 puta vidjeni template, samo sa ne bash najprijatnijom kombinacijom boja.
Druga stvar je u vezi rezolucije, poshto mi nije jasno za koji monitor je sajt radjen. Uzhi je od 1024 (i pritom nije centriran), shiri od 800, a na 768px visine logo u background-u je "potonuo".
Trece vec nema veze sa izvedbom nego sa koncepcijom sajta. Ako je to tvoj personalni sajt - o tebi i dalje ne znamo nishta osim da imash 2 psa i bavish se webom. Ako je to sajt koji treba da privuche ljude koji traze web dizajnera - ovim ih sigurno necesh privuci. Ako treba da bude download portal, onda je sve ovo prethodno na sajtu suvishno.

DakleM, napravi dva-tri sajta (shto da ne) ali tematska, pa se skoncentrishi na target audience. Bice ti lakshe i da definishesh neki originalniji dizajn kad to rashchistish.
 
Zahvaljujem na kritikama i sugestijama @Codemaker i @LePiaf.
Nije template!! Ja sam radio sajt.
To su mi vec rekli, ali ja jos nisam video ni jedan slican sajt.
Radjen je za rezoluciju 1024, nije centriran jer mi se ovako vise dopalo.
Stil i boje sajta su lude shodno nazivu, jarko zelena drecava boja uraniuma.
Background je potonuo i to sam mislio da ispravim, medjutim kada smanjim sliku nemam efekat koji sam zeleo da postignem a to je presijavanje jake zelene boje izmedju tablica koje skroluju.
Zato sam ga ostavio da "tone". Potrudicu se da zamenim sliku u pozadini ako nista drugo.

Sto se tice koncepcije, jeste u neku ruku personalni sajt, ali je pre svega nastao kada sam zaplovio u "web vode". Ucio sam osnove i nisam imao odredjenu tematiku koju bih sledio. Trebalo mi je mesto gde cu prikazati slike pasa, a ostalo je nastalo kada sam poceo da ucim PHP (knjiga gostiju, razmena fajlova).

Gledacu da ispravim koliko mogu sve to sto je naveo @LePiaf.
Bas zato sam i postavio sajt na ocenjivanje jer znam da ovde ima ostrih kriticara i perfekcionista.
Steta sto puno ljudi nezrelo prihvata kritiku.

p0zdrav!
 
BTXT:
Prvo ko si ti da davas samo kritike na neke forume i sajtove.
Ja sam poceo sa radom na ovom forumu tek prije 4 dana a bio je otvoren 1 februara.
Kako te bre nije sramota kritikujes druge sajtove,a svoj nemas a nisi ni Wwb master.

prvo ...covek ti je ukazao na greske ...
drugo ... on je mnoogo duze u ovom poslu ... i ja mislim da zasluzuje da barem to postujes ...
trece ...sto bi svaka budala morala da ima svoj vlasiti sajt ... ? samo se internet zagusava ...
 
codemaker:
Secam se tvojih pocetaka, na startu si bio bas neznalica poveca.
Ali isto tako sam pratio sta si radio vremenom i stvarno se mogao videti napredak. A bas o tome pricam.

Kritike koje upucujemo onima koji pocinju, sluze da bi se pomoglo a ne omalovazilo. Pa i svojoj deci kad su bili mali nisam za svaku pogresnu stvar aplaudirao i vikao bravo... Kritikom sam im ukazivao da nesto nisu dobro uradili. Sami su se dalje razvijali i bili u svemu sve bolji.

A ako ce neko na kritiku da postane drzak i bezobrazan, to samo znaci da nikada nije ni nameravao da se ozbiljnije pozabavi onim o cemu je rec. Ubija vreme ili se "zajebava", a na takve ne vredi trositi vreme savetima i pomoci.

I da, trebalo bi malo vise paznje obratiti na pisanje clanova. Neko rece, mislim Ober, da na nekim forumima ne bi takva pitanja zivela duze od sat vremena na forumu, bila bi brisana, korisnik opomenut a naredna akcija cist ban. Kraj price. "Nek idu na Krstaricu i postavljaju blesava pitanja, zajebavaju se i svadjaju" - reci su moderatora jednog uvazenog IT foruma... I covek je u pravu... :(
Pa sta ces ovde mentolu, kidas se ovde sa nama glupavima, kolika si ti tek budala i glupak???
Bas bih voleo da vidim prizor - tebe na ulici, napokon obasjan suncem a ne svetloshcu monitora!
 
ljubafm:
Pa sta ces ovde mentolu, kidas se ovde sa nama glupavima, kolika si ti tek budala i glupak???
Bas bih voleo da vidim prizor - tebe na ulici, napokon obasjan suncem a ne svetloshcu monitora!

Sta da ti kazem ljubo... Sam si o sebi sve rekao sa ovih par postova. Gore po tebe ne moze...

Sve sto si do sada na forumu uradio je pisanje ovakvih i slicnih postova. A o temi, o kojoj se ovde pise, ne umes nista da napises, a kamoli nesto u vezi nje da uradis. Zanimljiv pristup problemu.

Ja sam ovde ne zbog budala kao sto si ti, vec zbog ljudi koji tek pocinju i treba im savet ili pomoc. Znam kako je meni bilo kad sam tek pocinjao sa veb dizajnom i programiranjem. Tada nije postojala takva kolicina informacija na internetu ni u literaturi, modemi na 4800 su bili vrh tehnologije a veze ocajne i cene ogromne. Da je tada imao ko da mi pomogne, savetuje, mnogo bi mi lakse bilo. Ali nije imao ko, svi smo tek pocinjali, pa razmenjivali ono malo iskustva koje smo imali, dizajnirajuci veb stranice kroz kod pisan u tekst editoru.
Sad je druga prica i lakse je poceti. Ovde sam da pomognem i savetujem, ne takvim spodobama kao sto si ti, vec ljudima koji zele da uce a umeju da prihvate i negativne kritike.
Bolje da ih ja ovde iskritikujem na pasja kola nego da mu neki klijent koji je platio pravi probleme...

Ne razumes ti to, ljubo sine...

Sto se tice sunca i monitora, dovoljno ja sunca vidim, ljubo dete, dovoljno, verovatno vise od tebe koji nemas vremena od blejanja po kaficima i poneke droga-seanse (sam si to rekao) Primera radi, za 15 dana sedam u kola, i krecem put Grcke, po lepom vremenu, sunci i bez monitora. Dvadesetak dana sunca u Grckoj ce mi prijati i nemoj zaliti zamnom, snaci cu se nekako i bez velikog monitora, ponecu notebook.
Dakle i problem sunca resen, za tebe ne znam...

Sto se tice mojih sajtova, nemam ja nikakav razlog da pokazujem takvima kao ti svoje radove. Prosto zbog toga sto tvoje znanje nije na nivou da bi mogao da shvatis sta gledas. A i vecinom su poslovni su pa tek nista neces razumeti. Oni koji nisu specificno poslovni, ne treba da ih vidis, da ne pocnes seci vene kad shvatis da tako nesto nikada, ni posle 100 godina ucenja, neces umeti napraviti.
Vidis, brinem za tvoje vec jako osteceno mentalno zdravlje?

Ljubo, bolje se masi knjige i ucenja ako vec pricas ovde, nego sto trosis vreme pokusavajuci da me uvredis.
 
ljubafm:
Pozivam kod-fejkera da ostavi neki svoj sajt na ovom forumu, pa onda neka nastavi da radi dalje to sto radi - ***** o pameti!!!
Nisis bas odan svojim obecanjima, to smo videli kada si obecao da napustas ovaj forum, ne bi me cudilo da ne ostavis ni jedan svoj rad posle ovog poziva!
Ne ispunjavam zelje ljudima poput tebe
Aaaa... smeta ti sto sam jos uvek na forumu? Da ti niko ne kaze da si neznalica? Pa moracu te razocarati ljubo dete, ne idem nigde, za sada. Pogotovo neces ti biti taj koji ce me oterati, budi siguran.

Uostalom, jel' tebe iko nesto pitao, pomenuo?
Sta se trpas tamo gde ti nije mesto i gde ne umes da kazes nista pametno?
 
ljubafm:
Pa sta ces ovde mentolu, kidas se ovde sa nama glupavima, kolika si ti tek budala i glupak???
Bas bih voleo da vidim prizor - tebe na ulici, napokon obasjan suncem a ne svetloshcu monitora!
Dovoljno za
banned2.gif


Vređanje drugog člana foruma.


Moderatori, mislim da je vreme da ovaj nekulturni lik bude sklonjen odavde i ne iritira ljude oko sebe.
 

Back
Top