Sajtovi za ocenjivanje i komentare

Gill Bates:
Ti si moj idol. Ajde molim te nauci me kako se prave sajtovi u OE, molim te, molim te!!!
Nista komplikovano, samo sacuvas .eml u .html formatu. Trebao sam da sacuvam prvu verziju pa da ti pokazem kako nije lose za OE. Moras da pazis na slike koje stavljas na stranicu (da ti link bude ok).

Ako je za ovo sto si uradio potreban PHP, ja sam onda dzabe ucio serverside scripting!

Konkretno, pozadina sa svemirom ti je demode. Povecaj padding u CSS da bi se tekst vise odbio od ivice.
Umesto MM_swapImgRestore probaj da to odradis iz CSS preko hovera tako sto spojis dve slike u jednu pa po defaultu prikazujes tu spojenu sliku od polovine na desno

#meni li{
background-image:url("./meni_podloga.gif");
background-position: 190px 0; /* postavljanje podloge menija na nehoverovanu poziciju!!! */
}

a kad mis predje preko nje prikazujes je s leva do sredine

#meni li:hover {
background-position: top left; /* !!! prikaz podloge menija na hover poziciju!!! */
}
jos dodaj u vr' CSS-a li {list-style: none;} da bi izbeg'o bulete koji po defaultu idu za LI stavke
Ostalo nije vredno komentara. Moras da naucis kako se pravi sajt u vise kolona, a kompletan ispis ćiriličnog teksta preko HTML entiteta je non sense. Znas li da ti je za svako ćirilično slovo trebalo sedam puta vise karaktera. Za to se koristi charset=Windows-1251
E ovo mi se sviđa, ovo sa mišem. Hvala ti puno! a šta ja mogu za ćirilicu, tako je kako je :-D
 
/\ znas sta je prosto neverovatno, da sam nekoliko ljudi cuo primedbe na nasa slova, cega sam svestan, a od narucioca sajta apsolutno nije pomenuto...

bilo je bitnije da se recimo OBAVEZNO vidi neki svetionik....a slova niko da pomene...

da nemas mozda neki bookmarks sa flash fontovima ? toga nikad dosta...
ne trazim da googlas za mene neko reko ako imas pri ruci...

poz i hvala za kritiku koja mi znaci vise od pohvala musterija cije me misljenje i ne zanima preterano...osim da mozda nahranim sujetu ....
 
pa ja bi pre svega uradio svoj template a ne da uzimam vec gotov. Iako sam i ja to radio u pocetku u isto vreme sam i ucio html pa sam na kraju i napravio i sopstveni template zato bar pocni da ucis html i graficki dizajn ako vec nisi

Za ostalo nemam komentar a bio bi i suvisan
 
@Alek92
Svaki pocetak je tezak, a bice ti jos teze ako koristis gotova resenja za Web dizajn. No, ako si vec to postavio onda sredi:

- nasa slova
- tekst u headeru ubaci u sliku, pa ces moci da tekstu das senku koja bi ga sjedinila sa slikom
- previse razlicitih fontova u previse boja (svetloplava je jaka, a siva slaba)
- horiz. meni je previse jednostavan i po definiciji bi za ovako nabudzen header morao da ima hover
- u meniju imas Broj #1, Broj#2, a sta ces kad bude 20 brojeva? Stavi da se otvara drop down meni
- tekst uz sliku tbox bi morao da ide u desno
 
@iva_m
Prvi utisak (0.25s po otvaranju sajta) - lepo! To znaci da moze zainteresovati posetioce.
Drugi utisak koji posetilac stice pregledanjem sadrzaja - vesti i tabele, znaci vredi posetiti ga bar jos jednom.

Znaci sajt ispunjava dva osnovna kriterijuma, ali naravno ima mana koje nisu presudne. Evo sta bih ja popravio

- hover u podmenijima nikako ne bih stavio crven
- anketa kvari ravnotezu posto nije istog stila kao levi meni, a i dugme Glasaj bi trebalo obojiti (CSS)
- centralni tekst previse blizu ivica boksa - povecati cellpadding
- slika i potpis autora teksta moraju imati bolje definisan okvir, mozda i drop shadow
- host.sk je spor, pa se "Prijatelji sajta" predugo ucitavaju. Stavite neku sliku koja ce da se sklanja na onload
- reci KEZI da nije faca ako je stavio u vrh sajta da ga on uredjuje i to onako krzav scroll
- kontakt forma ne treba da otvara OE, vec da vodi na stranu sa kontakt formularom
- tek sad videh da je levi vertik.meni u Flashu. Za efekat koji je tu postignut Flash je apsolutno ne potreban odnosno da citiram sam sebe http://forum.krstarica.com/threads/28430&page=67&pp=15 (nadji background-image)

Uh, preterah, dosta za pocetak! Forca Pirgosi!
 

Back
Top