Садри Рамабаја: "ГРАЂАНСКИ РАТ У СРБИЈИ ЈЕ НЕИЗБЕЖАН"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
I ja pretpostavljam da je upravo tako.

Nevolja je u nasima koji objavljuju ovakve vesti a sve u cilju predizborne kampanje.
Recimo, pogledala sam vest na ovom sajtu koji si dao, trazeci autora ovog teksta i evo ko je: Autor:Ekipa Glasa javnosti

Dakle, nema imena koje stoji iza ovog teksta.

Sto me dalje navodi na pitanje: KO je ovoj "ekipi autora" dopustio da objavi ovaj tekst?
U cijem je interesu ovaj tekst?

MIslim da je dosta tih tekstova po nasim novinama - rekao ovaj , rekao onaj, a sve neke belosvetske hulje nizeg ranga nam sole pamet. Zasto mi to objavljujemo? U Novostima skoro svakodnevno nadju nekog evropskog ili americkog ćatu da nam govori šta je najbolje za nas.

Samo mi nemojte reći: pa ne moraš da kupuješ te novine (ili bilo koje)! Takav način rada medija je u redu recimo u Americi gde se znaju nacionalni interesi i, objavljivanje ovakvih tekstova tamo je razonoda, takoreći.

Ovde gde se ne zna šta su nacionalni interesi, gde su patriote izdajnici a izdajnici patriote, gde vlada opšti haos u medijima i informacijama, ovde plasiranje ovakvih vesti samo stvara još veći haos.

Što nas dovodi do glavnog pitanja: KOME JE U INTERESU DA SRBIJA BUDE U HAOSU? I ZAŠTO?

Ja mislim da takav interes mogu imati samo Amerikanci i Rusi, jer i jednima i drugima treba ovaj prostor. Zbog toga nam je i podeljena politicka scena na proruske i proamerske... Treba i jednima i drugima neka tampon zona koja se zove Srbija...kako to ne vidite?
 
DRUGI PIŠU: Fakti Skopski dnevnik na albanskom jeziku

„Građanski rat u Srbiji je neizbežan“

Politika u Srbiji je umrla onda kada je Milošević došao na vlast. Samo spoljašnje okolnosti i oprečni interesi evropskih centara odlučivanja nisu dozvolili da se ova stvar javno prizna. Ovo je takođe razlog tome što je Milošević nekad bio upotrebljavan kao ratnohuškački jastreb, a nekad kao garant mira. Međutim, NATO intervencija spasavanja albanskog naroda Kosova od genocida je donekle povratila jedinstvo Zapada u njegovom strateškom delovanju. Ovo je pogodovalo vitalnim interesima Albanaca i pomoglo je i da se u Srbiji politička scena povrati u život. Nažalost, srpska politička i intelektualna elita nije najbolje iskoristila ovu šansu koja im se ponudila. Takozvana Oktobarska revolucija iz 2000. godine, koja je bila izmanipulisana od raznih srpskih i ruskih tajnih službi, odigrala je dvostruku ulogu. Sa jedne strane, plan da se Zapad namagarči je odrađen do savršenstva, jer su neke frakcije u Briselu bile voljne da se zanose novim i novim numerama beogradskog političkog cirkusa. Sa druge strane, igra dima i ogledala koja je igrana sa srpskim narodom se pretvorila u jednu tipično vizantijsko grotesknu situaciju.


Na političkoj sceni Srbije, glasovi ljudi kao što su lider Liberalno demokratske partije Čedomir Jovanović su zvučali kao glasovi ljudi poput Tucovića i Novakovića pred početak Prvog balkanskog rata (1913. god). Nakon ubistva premijera Đinđića, umesto da se podrže ove političke snage, klatno u Briselu i ostatku sveta se na opšte iznenađenje zaljuljalo prema Tadiću i Koštunici.






LJudi iz okruženja ova dva političara su, svesni da je borba za vlast neizbežna, postigli neku vrstu dogovora o prekidu paljbe i saglasili se da podele važna ministarstva u vladi, kao što su Ministarstvo odbrane i Ministarstvo unutrašnjih poslova. Nakon ovoga, obe strane su započele kampanju stvaranja alijansi pred završnu bitku. Još jednom, politika u Srbiji se našla na samrtnoj postelji. Srpska crkva i druge konzervativne strukture su dale podršku Koštunici, koji je takođe dobio podršku Rusije.


Nakon proglašenja nezavisnosti Kosova i njegovog priznanja od najmoćnijih demokratskih zemalja, borba za vlast je poprimila druge dimenzije. Izjava srpskog ministra odbrane Šutanovca o odgovornosti za događaje u Beogradu i na severu Kosova nakon proglašenja nezavisnosti jasno govori o opasnosti građanskog rata koja se nadvija nad Srbijom. Mi ovde nismo samo svedoci sukoba dve političke snage - takozvane prozapadne i proruske - kako se to na prvi pogled može učiniti. Najžešća bitka će se voditi između političkih snaga koje su se pregrupisale u dva različita tabora. Jedna od tih strana predstavlja deo srpskog društva koji je privržen političkoj, društvenoj i ekonomskoj otvorenosti i članstvu u EU, dok je druga spremna da uđe u nove avanture oko Kosova i ona je protiv demokratizacije zemlje. Izbori 11. maja će biti odlučujući za ovu bitku da se dobije legitimitet kontrole nad državnim aparatom. Ovo je još jedan od razloga zašto je građanski rat u Srbiji gotovo neizbežan...
Naravno, niko ne želi građanski rat u Srbiji, ali to je ono što je srpska politička klasa, izgleda, za svoju zemlju izabrala. Ova „loša krv“ je ono što istorija obično čuva za pokvarene nacije...

http://www.glas-javnosti.co.yu/clan...*********************************************



Коментар овог Шиптара који је очигледно гласноговорник и САД и злочинца Харадинаја јасно казује шта нам спрема и Запад у ширем смислу речи и ЕУ.
У тексту се може уочити чудна повезаност између деловања Ч.Јовановића и изјава Министра одбране Шутановца. По мени све казује да су припреме за нове
сукобе у току.



А какво је ваше мишљење о могућности избијања грађанског рата у Србији и какви су ваши предлози да се такав могући сукоб спречи???



:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
Ovaj mora da pise rubriku humor u novinama!! Ako hoce politicari da ratuju SAMO NAPRED DACE VAM NAROD ORUZIJE PA SE VI LEPO POUBIJAJTE A NAS PUSTITE DA ZIVIMO bole njih ku*ac ceo rat ce provesti na sigurnom i formirace svoje jedinice da profitiraju i da se obogate, jadan narod ce da gine!!E neces majku ti ****** nije vise niko lud da ratuje za ovu gamad na vlasti i njihove hirove i interese!!
 
Sta neko misli da je Srbiji ovako LEPO sta vi mislite dokad se to moze TRPETI i kad je vreme da neko kaze DOSTA vise.Necu da ulazim u neke zavijene price koje nemaju kraja ali treba neke stvari reci recima pa koliko god da su bolne! Srbija je na jednoj raskrsnici i to na kakvoj? Iz Hrvaske je proterano i pobiveno 500.000 Srba,Bosne i Hercegovine proterano i pobiveno nekih 400.000 -50.000 i sa Kosova i Metohije proterano 200.000 i 3.000 pobiveno. Neznam dali ove cifre nesto nekome govore mozda nisam naveo neki broj tacan ali nije bitan broj bitno je da on POSTOJI. E onda mi neko kaze EVROPA-DEMOKRATIJA itd. Neko je napomenuo da u Srbiji zive i Madjari i Hrvati i Cigani i Siptari itd. i da su to isto lojalni Gradjani Drzave Srbije Igor Duljaj siptar,Madjar Dani Zoltan koji je imao komandnu duznost kad je oboren F-117,i sta ja rekoh to lose kad sam rekao da sam ja Srbin i da ja jedino imam SRBIJU i da cu da je branim.Oni svi imaju duznost moralnu ako hoce da brane Srbiju a JA imam OBAVEZU i AMANET da branim SVOJU ZEMLJU.Jer svaki HRVAT,MADJAR,SIPTAR i svi ostali mogu negde da odu i da se predstave drugacije i da ih neko zastiti a ja gde god da odem ja sam SRBIN i oni mogu izgubiti SRBIJU ko ZEMLJU a JA NE.Oni gube zemlju a JA gubim NACIJU i VERU. E u tome je razlika.Zato se svi oni i nazivaju u nekadasnjim VREMENIMA SRBIJANCIMA a mi SRBIMA. Svaka cast onom koji je VERAN svojoj karmi pa se oduzi SRBIJI kao naciji i to treba ceniti ali sta da radimo ako je 1 sa nama a njih 100 protiv nas!... razmisli ako se oni svi udruze protiv nas tacnije zastupaju neci tudji INTERES kako rece onaj predstavnik madjara posle pobede TADICA: meni je drago sto je TADIC pobedio sa 120.000 glasova vise to znaci da su to moji madjari jer mi smo glasali sa 120.000 za njega.Nebi on smeo da otvori TOLIKO USTA da se k*ci jer on je manjina vec je trebao npr. da kaze :"Ljudi SRBI nemojte da dozvolite da vam mi MADJARI krojimo sa nasih 120.000 glasova Buducnost vec morate VI SRBI biti odlucni i rukovoditi svojom ZEMLJOM a mi kao Stanovnici te zemlje koju Volimo da zivimo u MIRU i DOBROTI sa VAMA i VI sa NAMA" tako je nesto trebao reci a ne kako je se izjasnio!
A one koji nevole i nece da brane svoje nego propagiraju mir i slobodu EU pa neka idu tamo kad ih toliko VOLE ha ha ha...Vole ih eto samo toliko dok su u Srbiji i rade protiv Srbskog naroda i INTERESA,kako rece neko boli nas ***c mi hocemo mir a ne RAT JA isto tako i samo dodavam ali ja sam i za to da se SRBIJA BRANI I RATOM ako joj neko napada narod,teritoriju itd. zamislite odete sad u nemacku i proglasite tamo svoju drzavu ha ha ha... sto bi bilo lepo.Zamislite srbija udje u EU i svi odu u nemacku i traze odcepljenje jer to je sad SRBIJA ha ha ha...sto bi bio dobar fazon i demokratija...
 
Sta neko misli da je Srbiji ovako LEPO sta vi mislite dokad se to moze TRPETI i kad je vreme da neko kaze DOSTA vise.Necu da ulazim u neke zavijene price koje nemaju kraja ali treba neke stvari reci recima pa koliko god da su bolne! Srbija je na jednoj raskrsnici i to na kakvoj? Iz Hvaske je poerani i pobbiveno 500.000 milona Srba,Bosne i Hercegovine proterano i pobiveno nekih 400.000 -50.000 i sa Kosova i Metohije proterano 200.000 i 3.000 pobiveno. Neznam dali ove cifre nesto nekome govore mozda nisam naveo neki broj tacan ali nije bitan broj bitno je da on POSTOJI. .

ja sam cuo za onu srpsku izreku "nas i rusa 200 miliona, ali vise ne verujemu nju, mislim nakon 100 milionskih pridoslica iz okruzenja
 
ja sam cuo za onu srpsku izreku "nas i rusa 200 miliona, ali vise ne verujemu nju, mislim nakon 100 milionskih pridoslica iz okruzenja

Ademe nije ok da provociras na taj nacin. Ipak si na srpskom forumu! A sto se gradj.rata u Srbiji tice ne zaboravi da je onih par hiljada ljudi na mitingu stalo iza parole KOSOVO JE SRBIJA. Tako da ako i bude narod bio gnevan to ce biti u tom pravcu tako da ne bih preporucio nikom da se igra sa RANJENOM ZVERI u ovom trenutku. U pitanju nije lokalni pozar koji ce neki baja iz Evrope pokusavati da gasi nego mogucnost WW III !!!
 
Tužni smo ti mi Srbi i pretužni. Opet nam Šiptari otvaraju oči, a što je najstrašnije, ovaj Šiptar je u pravu. Klanica između partizana i četnika je sprečena stvaranjem Jugoslavije. Ali, sada kada smo napokon samostalni, nemoguce je spreciti konacni obracun dve strane koje u Srbiji uvek postoje, bez obzira na ime firme koja je trenutno istaknuta.
 
DRUGI PIŠU: Fakti Skopski dnevnik na albanskom jeziku

„Građanski rat u Srbiji je neizbežan“

Politika u Srbiji je umrla onda kada je Milošević došao na vlast. Samo spoljašnje okolnosti i oprečni interesi evropskih centara odlučivanja nisu dozvolili da se ova stvar javno prizna. Ovo je takođe razlog tome što je Milošević nekad bio upotrebljavan kao ratnohuškački jastreb, a nekad kao garant mira. Međutim, NATO intervencija spasavanja albanskog naroda Kosova od genocida je donekle povratila jedinstvo Zapada u njegovom strateškom delovanju. Ovo je pogodovalo vitalnim interesima Albanaca i pomoglo je i da se u Srbiji politička scena povrati u život. Nažalost, srpska politička i intelektualna elita nije najbolje iskoristila ovu šansu koja im se ponudila. Takozvana Oktobarska revolucija iz 2000. godine, koja je bila izmanipulisana od raznih srpskih i ruskih tajnih službi, odigrala je dvostruku ulogu. Sa jedne strane, plan da se Zapad namagarči je odrađen do savršenstva, jer su neke frakcije u Briselu bile voljne da se zanose novim i novim numerama beogradskog političkog cirkusa. Sa druge strane, igra dima i ogledala koja je igrana sa srpskim narodom se pretvorila u jednu tipično vizantijsko grotesknu situaciju.


Na političkoj sceni Srbije, glasovi ljudi kao što su lider Liberalno demokratske partije Čedomir Jovanović su zvučali kao glasovi ljudi poput Tucovića i Novakovića pred početak Prvog balkanskog rata (1913. god). Nakon ubistva premijera Đinđića, umesto da se podrže ove političke snage, klatno u Briselu i ostatku sveta se na opšte iznenađenje zaljuljalo prema Tadiću i Koštunici.






LJudi iz okruženja ova dva političara su, svesni da je borba za vlast neizbežna, postigli neku vrstu dogovora o prekidu paljbe i saglasili se da podele važna ministarstva u vladi, kao što su Ministarstvo odbrane i Ministarstvo unutrašnjih poslova. Nakon ovoga, obe strane su započele kampanju stvaranja alijansi pred završnu bitku. Još jednom, politika u Srbiji se našla na samrtnoj postelji. Srpska crkva i druge konzervativne strukture su dale podršku Koštunici, koji je takođe dobio podršku Rusije.


Nakon proglašenja nezavisnosti Kosova i njegovog priznanja od najmoćnijih demokratskih zemalja, borba za vlast je poprimila druge dimenzije. Izjava srpskog ministra odbrane Šutanovca o odgovornosti za događaje u Beogradu i na severu Kosova nakon proglašenja nezavisnosti jasno govori o opasnosti građanskog rata koja se nadvija nad Srbijom. Mi ovde nismo samo svedoci sukoba dve političke snage - takozvane prozapadne i proruske - kako se to na prvi pogled može učiniti. Najžešća bitka će se voditi između političkih snaga koje su se pregrupisale u dva različita tabora. Jedna od tih strana predstavlja deo srpskog društva koji je privržen političkoj, društvenoj i ekonomskoj otvorenosti i članstvu u EU, dok je druga spremna da uđe u nove avanture oko Kosova i ona je protiv demokratizacije zemlje. Izbori 11. maja će biti odlučujući za ovu bitku da se dobije legitimitet kontrole nad državnim aparatom. Ovo je još jedan od razloga zašto je građanski rat u Srbiji gotovo neizbežan...
Naravno, niko ne želi građanski rat u Srbiji, ali to je ono što je srpska politička klasa, izgleda, za svoju zemlju izabrala. Ova „loša krv“ je ono što istorija obično čuva za pokvarene nacije...

http://www.glas-javnosti.co.yu/clan...*********************************************



Коментар овог Шиптара који је очигледно гласноговорник и САД и злочинца Харадинаја јасно казује шта нам спрема и Запад у ширем смислу речи и ЕУ.
У тексту се може уочити чудна повезаност између деловања Ч.Јовановића и изјава Министра одбране Шутановца. По мени све казује да су припреме за нове
сукобе у току.



А какво је ваше мишљење о могућности избијања грађанског рата у Србији и какви су ваши предлози да се такав могући сукоб спречи???

Eremita,ja stvarno nisam znao da ti citas i citiras Sadri Ramabaju!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top