Руски ШТИТ над Србијом!

Србија би требала опрезно да наступа у приближавању Русији, јер питање је колике су могућности Русије у заштити српских интереса, јер НАТО уме и у афекту да реагује, а ми смо окружени НАТО пактом. Видело се у Ирану да се после претњи агресијом прешло на дестабилизацију Ирана изнутра у виду масовних протеста са елементима насиља.
Тренутно Русија није довољно јака да би и војно заштитила пријатељску земљу, она то покушава али конкретних потеза није било, можда ће бити у стању за 5-10 година али сада није у стању.
А и сведоци смо ближе и даље прошлости да се велике силе лако нагоде о судбини треће земље.

Непромишљено трчање у загрљај једној сили пробуди бес друге, што Србији у овој ситуацији свакако није потребно.
Русији се треба приближавати али на суптилан начи претходно испитујући спремност Русије до којих граница је спремна да заштити интересе Србије, да нам се не би десило као у прошлост да од две столице останемо без и једне.
 
Србија би требала опрезно да наступа у приближавању Русији, јер питање је колике су могућности Русије у заштити српских интереса, јер НАТО уме и у афекту да реагује, а ми смо окружени НАТО пактом. Видело се у Ирану да се после претњи агресијом прешло на дестабилизацију Ирана изнутра у виду масовних протеста са елементима насиља.
Тренутно Русија није довољно јака да би и војно заштитила пријатељску земљу, она то покушава али конкретних потеза није било, можда ће бити у стању за 5-10 година али сада није у стању.
А и сведоци смо ближе и даље прошлости да се велике силе лако нагоде о судбини треће земље.

Непромишљено трчање у загрљај једној сили пробуди бес друге, што Србији у овој ситуацији свакако није потребно.
Русији се треба приближавати али на суптилан начи претходно испитујући спремност Русије до којих граница је спремна да заштити интересе Србије, да нам се не би десило као у прошлост да од две столице останемо без и једне.
Pa Srbija bas zbog tog NATO okruzenja ne sme da se previse zayebava , jer sve i da je Rusija spremna da stiti nase interese ,pa cak i da po najvazlaznijim snovima domacih patriota udje u neki oruzani sukob sa NATO , opet bi mi u ovom okruzenju i polozaju svakako nayebali prvi bez obzira na konacni ishod tog eventualnog sukoba .
Tako da bi Srbija trebala da se pre svega ekonomski povezuje sa Rusijom i nastavi koliko je moguce put ka EU , a da forsira tu vojnu neutralnost bar u narednih 10 godina , a posle sta bude .
 
Pa Srbija bas zbog tog NATO okruzenja ne sme da se previse zayebava , jer sve i da je Rusija spremna da stiti nase interese ,pa cak i da po najvazlaznijim snovima domacih patriota udje u neki oruzani sukob sa NATO , opet bi mi u ovom okruzenju i polozaju svakako nayebali prvi bez obzira na konacni ishod tog eventualnog sukoba .
Tako da bi Srbija trebala da se pre svega ekonomski povezuje sa Rusijom i nastavi koliko je moguce put ka EU , a da forsira tu vojnu neutralnost bar u narednih 10 godina , a posle sta bude .
Слажем се са тим да Србија треба да тежи ЕУ и војној неутралности али ЕУ је до 2016. затворен за пријем, а питање је колико је НАТО спреман да трпи ту неутралност пошто постоје струје у Србији који форсирају улазак у НАТО тј. лобирају за НАТО, мада би улазак у НАТО сигурно одвео Србију и њен народ у авантуру. Како време одмиче и Русија почне да јача своје присуство у Србији тако ће и про-нато струја у Србији бити гласнија.

Нашли смо се у врло компликованој ситуацији, а немамо адекватну дипломатску структуру која би знала да Србију проведе кроз замршену ситуацију. Сваки непромишљен потез може Србију скупо да кошта, а Србија је због ранијих пропуста слабо упозната са жељама Москве, Бриселе и Вашингтона и њиховим дугорочним плановима према Србији и Балкану.
Тако да смо као слепац који жели да пронађе столицу на коју би сео, а може због слепила да седне и на ужарену пећ.
 
Ruski štit nad Srbijom

vojska-v.jpg


Novi sistem kolektivne bezbednosti koji je predsednik Rusije Dmitrij
Medvedev predstavio predsedniku Srbije Borisu Tadiću oslabio bi ulogu
NATO u Evropi, a Beograd bi, kao strateški partner Moskve, dobio na
međunarodnom značaju
.


Ovaj koncept predviđa zaštitu suvereniteta i teritorijalnog integriteta zemalja
potpisnica, što bi Srbiji moglo pomoći u borbi za Kosovo.
Spekuliše se da bi ovaj koncept podrazumevao i formiranje zajedničkog
raketnog štita na teritoriji Evrope, ali i mirno rešavanje kriza na principima
sadržanim u Povelji UN-a.

- Rusi su davno uvideli da evropski sistem bezbednosti koji je uspostavljen
1975. godine nije efikasan, te su predlagali da Oebs dobije veću ulogu.
Rusi ne mogu da prihvate da jedino NATO bude garant bezbednosti. Srbija
bi bila samo jedna od učesnica tog sistema kolektivne bezbednosti, jer je i
ideja tog sistema da ne favorizuje neku zemlju
- smatra Krga.

http://www.alo.rs/politika/20543/Ruski_stit_nad_Srbijom



Леле, амери таман одустали од антиракетног штита у Пољској и Чешкој,
а шушкало се да би можда Косово и Метохија била та локација,..
хе,...кад ево га к`о гром из ведра неба,...
РУСИ ће да поставе ШТИТ и то над Србијом.....вау:worth::worth::worth:

Да ли је ово добар потез за Србију или ће нам донети још већу
главобољу од ове коју имамо:?:

.




Smesan komentar :mrgreen:
ljudi prave centar za vatrogasno-elementarne vanredne situacije,
a "eksperti" iz Alo-a pricaju nebuloze o antiraketnom stitu,
umesto slika tih raketa bolje da su stavili ovu sliku: :cool:


vatrogasni-aparati-ugljicni.jpg
 
Тренутно Русија није довољно јака да би и војно заштитила пријатељску земљу, она то покушава али конкретних потеза није било, можда ће бити у стању за 5-10 година али сада није у стању.
.

Treba ipak imati podatke i dosta znanja iz te oblasti da bi se izaslo sa ovakvim stavom kao tvojim.Trenutno ,niko na svetu nemakapacitet da stiti svoje prijatelje kao sto ga ima rusija, ako oni kzu,da niko nesme da dira APHAZIJU i JUZNU OSETIJU,to bukvalno znaci da niko ne sme da ih ugrozava,ili ce reakcija biti kakvu smo videli. Mi nismo okruzeni NATOM,jer zapamti , grcka,rumunija,bugarska,nikada nece ni pomisliti da se konfrontiraju danasnjoj rusiji.
Mi sada imamo to,da AMERIKA,sve svoje saveznike pusta niz vodu (poljska,ceska,gruzija...) Dok je rusija u kontraofanzivi (proterali su amerikance iz svih okolnih drzava afganistana,i ukinuli im baza,sada amerika trazi rusku pomoc oko borbe protiv talibana.... )
Nama nista ne bi falio,kao evropskoj zemlji,u EU,kojoj rusi garantuju bezbednost.... Kao sto to recimo cine sa KIPROM.
 
Treba ipak imati podatke i dosta znanja iz te oblasti da bi se izaslo sa ovakvim stavom kao tvojim.Trenutno ,niko na svetu nemakapacitet da stiti svoje prijatelje kao sto ga ima rusija, ako oni kzu,da niko nesme da dira APHAZIJU i JUZNU OSETIJU,to bukvalno znaci da niko ne sme da ih ugrozava,ili ce reakcija biti kakvu smo videli. Mi nismo okruzeni NATOM,jer zapamti , grcka,rumunija,bugarska,nikada nece ni pomisliti da se konfrontiraju danasnjoj rusiji.
Mi sada imamo to,da AMERIKA,sve svoje saveznike pusta niz vodu (poljska,ceska,gruzija...) Dok je rusija u kontraofanzivi (proterali su amerikance iz svih okolnih drzava afganistana,i ukinuli im baza,sada amerika trazi rusku pomoc oko borbe protiv talibana.... )
Nama nista ne bi falio,kao evropskoj zemlji,u EU,kojoj rusi garantuju bezbednost.... Kao sto to recimo cine sa KIPROM.
Не само ове земље, већ многе не би да се каче са Русима.
Пре свега сви они који не могу технички да им парирају, а то су готово сви.:mrgreen:

А сдрге стране, што би им се конфронтирала једна Немачка која с њима послује у милијардама на годишњем нивоу?

Многи са Европског континента више немају рачуницу да се каче с њима.

Зато бих ја озбиљно поразмислила о предлогу.

А о НАТО-у не бих никад размишљала.
 
Србија би требала опрезно да наступа у приближавању Русији, јер питање је колике су могућности Русије у заштити српских интереса, јер НАТО уме и у афекту да реагује, а ми смо окружени НАТО пактом. Видело се у Ирану да се после претњи агресијом прешло на дестабилизацију Ирана изнутра у виду масовних протеста са елементима насиља.
Тренутно Русија није довољно јака да би и војно заштитила пријатељску земљу, она то покушава али конкретних потеза није било, можда ће бити у стању за 5-10 година али сада није у стању.
А и сведоци смо ближе и даље прошлости да се велике силе лако нагоде о судбини треће земље.

Непромишљено трчање у загрљај једној сили пробуди бес друге, што Србији у овој ситуацији свакако није потребно.
Русији се треба приближавати али на суптилан начи претходно испитујући спремност Русије до којих граница је спремна да заштити интересе Србије, да нам се не би десило као у прошлост да од две столице останемо без и једне.

NATO nema čime da destabilizuje Srbiju pošto se pro-NATO partije proibližavaju Rusiji.
Koga da stave mesto Tadića?
 
Treba ipak imati podatke i dosta znanja iz te oblasti da bi se izaslo sa ovakvim stavom kao tvojim.Trenutno ,niko na svetu nemakapacitet da stiti svoje prijatelje kao sto ga ima rusija, ako oni kzu,da niko nesme da dira APHAZIJU i JUZNU OSETIJU,to bukvalno znaci da niko ne sme da ih ugrozava,ili ce reakcija biti kakvu smo videli. Mi nismo okruzeni NATOM,jer zapamti , grcka,rumunija,bugarska,nikada nece ni pomisliti da se konfrontiraju danasnjoj rusiji.
Mi sada imamo to,da AMERIKA,sve svoje saveznike pusta niz vodu (poljska,ceska,gruzija...) Dok je rusija u kontraofanzivi (proterali su amerikance iz svih okolnih drzava afganistana,i ukinuli im baza,sada amerika trazi rusku pomoc oko borbe protiv talibana.... )
Nama nista ne bi falio,kao evropskoj zemlji,u EU,kojoj rusi garantuju bezbednost.... Kao sto to recimo cine sa KIPROM.
Лако је да штити Абхазију и Јужну Осетију када се наслања на њих, а упливом у Медитеран са својом флотом може да контролише ситуацију око Кипра.
Треба се сетити одбијање Бугарске и Румуније давања ваздушног простора Русији како би допремила додатне војне снаге на Слатину 1999. год.

Значи за сада неуталност, активно сондирање стања у Русији и НАТО ( што ова власт не чини ) и деловање у складу са променама односа снага у свету.
Никако се не залећати ако то није неопходно, полако и мудро корачати у дипломатским играма запада и истока.

Русија мора да зна да је Милошевић и Србија 10 година завлачила цео НАТО пакт и да никакву конкретну помоћ Србији нису упутили, иначе да је Србија 1991 или 1992. поклекла пред НАТО сада би Русија изгледала као и што је некада била кнежевина из XIV века.
 
Draga gospodjice,
pre nego sto uzmes ucesca u raspravi nauci prvo da pises Srpskim pismom i govoris Srpskim jezikom.
Naznacio sam ti samo par reci i bice ti vise nego dovoljno.

Ма прво научи и ти српски језик па некоме нешто причај. :dash: Српски се пише малим словом. :rtfm: Присвојни придеви се пишу малим словима. :rtfm: Латиницом се у српском језику пише " učešća " , а не " ucesca " ... Ти који користиш осакаћену латиницу нашао си се да цимаш девојку што користи исту у недостатку аргумената... безвезе. :neutral:
 
Не само ове земље, већ многе не би да се каче са Русима.
Пре свега сви они који не могу технички да им парирају, а то су готово сви.:mrgreen:
.
Ja nisam ni znao KOLIKI JE Rule.... evo sad gledam kartu, crvena se rastegla s kraja na kraj mape, od Skandinavije do Aljaske....... :zcepanje:
 
Лако је да штити Абхазију и Јужну Осетију када се наслања на њих, а упливом у Медитеран са својом флотом може да контролише ситуацију око Кипра.
Треба се сетити одбијање Бугарске и Румуније давања ваздушног простора Русији како би допремила додатне војне снаге на Слатину 1999. год.

Значи за сада неуталност, активно сондирање стања у Русији и НАТО ( што ова власт не чини ) и деловање у складу са променама односа снага у свету.
Никако се не залећати ако то није неопходно, полако и мудро корачати у дипломатским играма запада и истока.

Русија мора да зна да је Милошевић и Србија 10 година завлачила цео НАТО пакт и да никакву конкретну помоћ Србији нису упутили, иначе да је Србија 1991 или 1992. поклекла пред НАТО сада би Русија изгледала као и што је некада била кнежевина из XIV века.
Ipak je 99 bilo jedno drugo vreme,sada su se stvari poprilicno promenile, sto se tice odbijanja od strane bugarske i rumunije da daju dozvolu za prelet,pa izgleda se ne secas,ali oni su upravo preko tih zemalja i preleteli,ne pitajuci ih nista... cak je i Lukasenko u sred bombardovanja dosao pracen ratnom avijacijom i sleteo u beograd. Jel palo nekom napamet da se tome suprotstavi ? Tada cak ni rusija nije imala veliku zelju ,a ni sposobnost da nas zastiti,sada ima i zelju i snagu....
I nikad ne moj smetnuti sa uma,da smo mi njih 48 i 68 izdali,i da nama to Vrh rusije 91-99 nije oprostio...
 
Ruski štit nad Srbijom

vojska-v.jpg


Novi sistem kolektivne bezbednosti koji je predsednik Rusije Dmitrij
Medvedev predstavio predsedniku Srbije Borisu Tadiću oslabio bi ulogu
NATO u Evropi, a Beograd bi, kao strateški partner Moskve, dobio na
međunarodnom značaju
.


Ovaj koncept predviđa zaštitu suvereniteta i teritorijalnog integriteta zemalja
potpisnica, što bi Srbiji moglo pomoći u borbi za Kosovo.
Spekuliše se da bi ovaj koncept podrazumevao i formiranje zajedničkog
raketnog štita na teritoriji Evrope, ali i mirno rešavanje kriza na principima
sadržanim u Povelji UN-a.

- Rusi su davno uvideli da evropski sistem bezbednosti koji je uspostavljen
1975. godine nije efikasan, te su predlagali da Oebs dobije veću ulogu.
Rusi ne mogu da prihvate da jedino NATO bude garant bezbednosti. Srbija
bi bila samo jedna od učesnica tog sistema kolektivne bezbednosti, jer je i
ideja tog sistema da ne favorizuje neku zemlju
- smatra Krga.

http://www.alo.rs/politika/20543/Ruski_stit_nad_Srbijom



Леле, амери таман одустали од антиракетног штита у Пољској и Чешкој,
а шушкало се да би можда Косово и Метохија била та локација,..
хе,...кад ево га к`о гром из ведра неба,...
РУСИ ће да поставе ШТИТ и то над Србијом.....вау:worth::worth::worth:

Да ли је ово добар потез за Србију или ће нам донети још већу
главобољу од ове коју имамо:?:

.

Staljine vrati se, sve ti je oprosteno!:gace:
 
Ipak je 99 bilo jedno drugo vreme,sada su se stvari poprilicno promenile, sto se tice odbijanja od strane bugarske i rumunije da daju dozvolu za prelet,pa izgleda se ne secas,ali oni su upravo preko tih zemalja i preleteli,ne pitajuci ih nista... cak je i Lukasenko u sred bombardovanja dosao pracen ratnom avijacijom i sleteo u beograd. Jel palo nekom napamet da se tome suprotstavi ? Tada cak ni rusija nije imala veliku zelju ,a ni sposobnost da nas zastiti,sada ima i zelju i snagu....
I nikad ne moj smetnuti sa uma,da smo mi njih 48 i 68 izdali,i da nama to Vrh rusije 91-99 nije oprostio...

Дозволили су прелет дип. делегацијам али када је рат прекинут и када је руским снагама на Слатини била потребна помоћ, нису је могли доставити.
И они су нас пар пута оставили на цедилу 1991. одбијање Грачова да стане на страну Генералштаба СФРЈ и спречавању могуће НАТО интервенције.
Зато ти и кажем да треба бити опрезан да се Србија не би опекла поготово што се слабо прати ситуација и у Русији и у НАТОпакту.
Морам да идем. Поздрав. :bye:
 
Дозволили су прелет дип. делегацијам али када је рат прекинут и када је руским снагама на Слатини била потребна помоћ, нису је могли доставити.
И они су нас пар пута оставили на цедилу 1991. одбијање Грачова да стане на страну Генералштаба СФРЈ и спречавању могуће НАТО интервенције.
Зато ти и кажем да треба бити опрезан да се Србија не би опекла поготово што се слабо прати ситуација и у Русији и у НАТОпакту.
Морам да идем. Поздрав. :bye:

Ne secas se,lukasenko je dosao sa pracen ratnom avijacijom,koga na diplomatskom putu prati ratna avijacija u tom broju ?
To sa slatinom je igranka za sebe,mogli su doci okolo ako su bas zeleli,nisu oni na slatinu dosli da ostanu,vec da pokupe sto je trebalo pokupiti.
Zasto bi oni 1991 stali na nasu stranu,ako smo mi 25 godina pre toga mobilisali nasu vojsku da pomognemo ''braci cehoslovacima'' na koje je sovjetski savez izvrsio invaziju ? toga se ne secas ? Sta mislis sta su oni tada mislili o tom nasem potezu ? Mi smo se tada stavili na stranu ovih koji su nas bombardovali,a protiv rusa.
 
Ruski štit nad Srbijom

vojska-v.jpg


Novi sistem kolektivne bezbednosti koji je predsednik Rusije Dmitrij
Medvedev predstavio predsedniku Srbije Borisu Tadiću oslabio bi ulogu
NATO u Evropi, a Beograd bi, kao strateški partner Moskve, dobio na
međunarodnom značaju
.


Ovaj koncept predviđa zaštitu suvereniteta i teritorijalnog integriteta zemalja
potpisnica, što bi Srbiji moglo pomoći u borbi za Kosovo.
Spekuliše se da bi ovaj koncept podrazumevao i formiranje zajedničkog
raketnog štita na teritoriji Evrope, ali i mirno rešavanje kriza na principima
sadržanim u Povelji UN-a.

- Rusi su davno uvideli da evropski sistem bezbednosti koji je uspostavljen
1975. godine nije efikasan, te su predlagali da Oebs dobije veću ulogu.
Rusi ne mogu da prihvate da jedino NATO bude garant bezbednosti. Srbija
bi bila samo jedna od učesnica tog sistema kolektivne bezbednosti, jer je i
ideja tog sistema da ne favorizuje neku zemlju
- smatra Krga.

http://www.alo.rs/politika/20543/Ruski_stit_nad_Srbijom



Леле, амери таман одустали од антиракетног штита у Пољској и Чешкој,
а шушкало се да би можда Косово и Метохија била та локација,..
хе,...кад ево га к`о гром из ведра неба,...
РУСИ ће да поставе ШТИТ и то над Србијом.....вау:worth::worth::worth:

Да ли је ово добар потез за Србију или ће нам донети још већу
главобољу од ове коју имамо:?:

.


samo ne znam od koga nas stite...
 
Sigurno imam puno više nego ti, zato i jesam protiv rata.
I Srbin sam i živim u Srbiji.
I želim dobro svojoj državi i svom narodu.
Imamo pravo na mir, posle svega što smo preživeli.
A kome je do ratovanja - zna se - pušku o rame i juriš.

Pa ko razuman nije protiv rata........rupa u saksiji Kolumbo.....................pa ako sam protiv jedne inicijalne kapisle bit cu protiv udaraca ili udarne igle- Bonstila-u moderaciji belosvetskog*PENDREKA*.........to ne smeta a smeta teg ravnoteze.......protiv teza cisto radi belosvetskog pendreka...............u ostalom u svim oblicima --SVI ZA NIS-...............Bonstil ne bode oci a Nis zulja..............moze biti al ne mora.....mada........ma i ovo da ne dovede do umnog kurslusa........Poz.
 
Poslednja izmena:

Back
Top