Руски Ловац испраћа НАТО авион? Стварно или ... ?

Odgovor ovima iznad mene. Ja se amaterski avijacijom bavim zadnjih 25 godina. Ne postoji video igra sa ovakvom grafikom. To što pišu na YT su ljudi koji se razumeju ali hoće da budalama prave one koji se ne razumeju, ili same budale. Da postoji ovakva igra bilo bi puno više videa. Ko misli da je tako nek potraži, a ne da prosipa pamet ovde bez dokaza. I naravno da je u igrama, tj. simulatorima letenja taj isti model, kao i mnogi drugi modeli. Šta biste vi hteli u video igrama, samo modele koji ne postoje u stvarnosti?

Igra je DCS. Grafika ispod realizma. Pogotovo animiranje objekata.

Ne budite glupi.

A taj ugao ja sasvim normalan ugao prilaza. Zadnja polusfera, bočno. Ti što sumnjaš, objasni mi koji bi po tebi bio pravilan ugao. Ako kažeš da ne znaš i da nisi stručan, onda nemoj pričati o uglovima. I za tebe isto važi da pronađeš igru sa ovakvom grafikom.
 
Poslednja izmena:
Није ми проблем опет да поставим доказе:

- Русија није изјавила да је пресрела никакав НАТО авион
- НАТО није изјавио да је икакава летелица била пресретнута
- Португалска авијација није изјавила да је њена летелица пресретнута
- Глава пилота се креће неприродно

Графика и модел из видео игрице "Digital Combat Simulator":


Грешке у оригиналном клипу:

С почетком на 34 секдуни може да се примети треперење сенке на стомаку авиона близу мотора.
С почетком на 1:55 нема млаза из мотора, док неколико секунди касније се млаз појављује услед грешке из игрице.
Зумирање је такође неприродно, веома је лако да се упореди са стварним снимцима пресретања.
 
Није ми проблем опет да поставим доказе:

- Русија није изјавила да је пресрела никакав НАТО авион
- НАТО није изјавио да је икакава летелица била пресретнута
- Португалска авијација није изјавила да је њена летелица пресретнута
- Глава пилота се креће неприродно

Графика и модел из видео игрице "Digital Combat Simulator":


Грешке у оригиналном клипу:

С почетком на 34 секдуни може да се примети треперење сенке на стомаку авиона близу мотора.
С почетком на 1:55 нема млаза из мотора, док неколико секунди касније се млаз појављује услед грешке из игрице.
Зумирање је такође неприродно, веома је лако да се упореди са стварним снимцима пресретања.

Uopšte i ne mora da bude portugalski avion.

Snimak je stvaran svakako.

Glava pilota nema veze sa snimkom jer je Su 27 snimljen kamerom kojom upravlja pilot. U DCSu to potpuno drugačije izgleda.

Grafika veze nema sa DCSom a ja bih bio najsrećniji kad bi DCS ovako izgledao.

Prestani da pominješ model, jer to nije model iz DCSa već model Su 27 koji se koristi u DCSu.

A ta treperenja bi svaki poznavalac aeronautike razumeo, ali naravno ne i potpuno neobavešteni ljudi koji samo čitaju šta budale pišu i slepo veruju.

Kad snima termalna kamera, ako si čuo za to, vidi se temperatura a kao posledica i različiti slojevi vazduha sa različitim temperaturama.
 
Теби не вреди причати изгледа...

Видиш ли човече својим очима да није стварно?
Прочитај опет шта сам написао.

Треперење сенке је последица рендерисања видео игре, што се дешава у видео игрицама:
 
Poslednja izmena:
Теби не вреди причати изгледа...

Видиш ли човече својим очима да није стварно?
Прочитај опет шта сам написао.

Треперење сенке је последица рендерисања видео игре, што се дешава у видео игрицама:


Ma ko si bre ti mene da učiš šta je treperenje?!

Godinama pratim tu tematiku i sad si ti video treperenje. Pa ako neko hoće da lažira snimak uradiće CGI animaciju od 30 sekundi mnogo bolje od bilo koji video igre, bez treperenja i da ne mož niko da provali. Oće, baš će neko iz igre da vadi snimak.

Ruski pilot pogledom prati Oriona (ako je to Orion) i nema tu ništa neprirodno. Gledaj slične snimke.

I odakle tebi to da danas izviđački avioni nemaju kamere u boji??? Aj zapitaj se malo šta si napisao.

Zadnji put ti ponavljam, snimak je pravi. A gde i ko ga je načinio to ne znam. Možda je 5 godina star.
 
Ma ko si bre ti mene da učiš šta je treperenje?!

Godinama pratim tu tematiku i sad si ti video treperenje. Pa ako neko hoće da lažira snimak uradiće CGI animaciju od 30 sekundi mnogo bolje od bilo koji video igre, bez treperenja i da ne mož niko da provali. Oće, baš će neko iz igre da vadi snimak.

Ruski pilot pogledom prati Oriona (ako je to Orion) i nema tu ništa neprirodno. Gledaj slične snimke.

I odakle tebi to da danas izviđački avioni nemaju kamere u boji??? Aj zapitaj se malo šta si napisao.

Zadnji put ti ponavljam, snimak je pravi. A gde i ko ga je načinio to ne znam. Možda je 5 godina star.

Ја сам Конан Варварин! Бууу!

Објасни ми онда шта је разлог треперења сенке? Логично је рећи да је лоше рендирање у игрици, али ако имаш логично објашњење онда ми кажи и ја ћу то прихватити.
Нико није хтео да лажира снимак него се неки клинац нашао да добије мало прегледа на каналу и потпаљује масе.
Погледај покрет главе, механички, погледај покрете главе у снимцима где је стварно пресретање.

Овај авион производи се у Америци, а они стављају друге камере за НАТО, које су безбојне и имају мањи угао снимања.
Које је твоје објашњење за то што се млаз лоше рендирао у игри током зума?

Упореди ово са снимцима правих пресретања које сам ставио и погледај опет овај снимак, имаш и коментаре графичких дизајнера који су образложили зашто је снимак лажан.

Погледај канал где се појавио клип:
https://www.youtube.com/channel/UCZ6UF7IDsYSZbhryGjobbWA/videos

Стварно мислиш да неки клинац који игра Покеноме и Нинтендо добије процурели снимак и стави на свој канал?
 
Poslednja izmena:
Ја сам Конан Варварин! Бууу!

Објасни ми онда шта је разлог треперења сенке? Логично је рећи да је лоше рендирање у игрици, али ако имаш логично објашњење онда ми кажи и ја ћу то прихватити.
Нико није хтео да лажира снимак него се неки клинац нашао да добије мало прегледа на каналу и потпаљује масе.
Погледај покрет главе, механички, погледај покрете главе у снимцима где је стварно пресретање.

Овај авион производи се у Америци, а они стављају друге камере за НАТО, које су безбојне и имају мањи угао снимања.
Које је твоје објашњење за то што се млаз лоше рендирао у игри током зума?

Упореди ово са снимцима правих пресретања које сам ставио и погледај опет овај снимак, имаш и коментаре графичких дизајнера који су образложили зашто је снимак лажан.

Погледај канал где се појавио клип:
https://www.youtube.com/channel/UCZ6UF7IDsYSZbhryGjobbWA/videos

Стварно мислиш да неки клинац који игра Покеноме и Нинтендо добије процурели снимак и стави на свој канал?

Ja samo mogu da ti ponovim. Nije igra i nema ni teoretske šanse da bude igra. A pilot glavu vrti zato što tako piloti rade kod manevara. Pogotovo ovde gde je prišao blizu. Cilj mu je bio da ne udari u izviđaćki avion ali i da mu ne pobegne predaleko.

Gde nađe to da su kamere bezbojne i da imaju manji ugao snimanja??? Ko te to tako dobro slaga? Izviđački avion sa monohromatskom kamerom malog ugla??? Jesi ti nešto pio?

Nama renderovanja mlaza. Tako je to kad oduzimaš i dodaješ potisak motorima. Menja se količina izduvnih gasova i tamnog dima.
 
Ja samo mogu da ti ponovim. Nije igra i nema ni teoretske šanse da bude igra. A pilot glavu vrti zato što tako piloti rade kod manevara. Pogotovo ovde gde je prišao blizu. Cilj mu je bio da ne udari u izviđaćki avion ali i da mu ne pobegne predaleko.

Gde nađe to da su kamere bezbojne i da imaju manji ugao snimanja??? Ko te to tako dobro slaga? Izviđački avion sa monohromatskom kamerom malog ugla??? Jesi ti nešto pio?

Nama renderovanja mlaza. Tako je to kad oduzimaš i dodaješ potisak motorima. Menja se količina izduvnih gasova i tamnog dima.

Друже, друго је истина, а друго је оно што ти желиш да буде истина.

Већ десети пут понављам да Русија није рекла да је њен авион пресрео икакаву НАТО летелицу.
Нити је НАТО рекао ишта слично нити Португалска авијација.

Друго, клип се појављује на каналу где неки клинац избацује Покемоне и Нинтендо игрице, сад одједном он добија процурели снимак из Португалске авијације...

Објасни ми лоше рендирање сенке на стомаку авиона где трепће?
Објасни ми нестанак млаза на камери током зума, на секунду пре него што камера одзумира? То није мали млаз и видело би се да пилот то ради.
Окрет главе пилота је механички, не треба бити стручњак да се то примети.

Није тешко едитовати снимак из видео игре и додати 3д ефекте ради реализма.
Види шта може да се уради са данашњом технологијом:

Сам се увери, а ако сматраш да имаш доказе да није овај снимак није лажан онда ми изнеси, ја сам се са свим овим уверио да је снимак лажан.
 
Друже, друго је истина, а друго је оно што ти желиш да буде истина.

Већ десети пут понављам да Русија није рекла да је њен авион пресрео икакаву НАТО летелицу.
Нити је НАТО рекао ишта слично нити Португалска авијација.

Друго, клип се појављује на каналу где неки клинац избацује Покемоне и Нинтендо игрице, сад одједном он добија процурели снимак из Португалске авијације...

Објасни ми лоше рендирање сенке на стомаку авиона где трепће?
Објасни ми нестанак млаза на камери током зума, на секунду пре него што камера одзумира? То није мали млаз и видело би се да пилот то ради.
Окрет главе пилота је механички, не треба бити стручњак да се то примети.

Није тешко едитовати снимак из видео игре и додати 3д ефекте ради реализма.
Види шта може да се уради са данашњом технологијом:

Сам се увери, а ако сматраш да имаш доказе да није овај снимак није лажан онда ми изнеси, ја сам се са свим овим уверио да је снимак лажан.

Ti imaš nabadanje takozvanih stručnjaka i niko ne može da ti zabrani da živiš u neznanju. A ako si primetio P3 je snimao kroz prozor, a ne sa radoma. A prozor se nalazi tačno gde i treba da bude.

Treperenje je zbog frekvencije snimanja kamerom i ja mogu da ti postavim snimak gde Mi28 leti dok mu propeler stoji u mestu, baš iz istog razloga.
 
Ti imaš nabadanje takozvanih stručnjaka i niko ne može da ti zabrani da živiš u neznanju. A ako si primetio P3 je snimao kroz prozor, a ne sa radoma. A prozor se nalazi tačno gde i treba da bude.

Treperenje je zbog frekvencije snimanja kamerom i ja mogu da ti postavim snimak gde Mi28 leti dok mu propeler stoji u mestu, baš iz istog razloga.

Искрено нисам убеђен, Ми28 је хеликоптер, не млазни авион.
Овде не трепери никакав пропелер него сенка на авиону, а друге сенке се виде, чак рецимо на осталим сенкама може да се види лошија резолуција, тј. коцкице уместо глатке површине где се прекида сенка.

"P3 je snimao kroz prozor"
Погледај опет снимак, зар ти баш уопште сумњиво не изгледа како је чист снимак?
Без ХУД-а који може да се види на осталим камерама током пресретања?
Види се да није снимано нигде близу прозора.

Прочитај опет мој претходни пост и сам закључи.

Ако мислиш да би се неко толико трудио да сакрије пресретање Руског авиона, лоше мислиш, постоје већ снимци пресретања авиона па нико њих не негира, годишње се на десетине пресретања деси и са Руске и са НАТО стране, па нико ништа не негира.
А те снимке можеш да упоредиш са овим лажним.

Овде се не ради о набадању стручњака него о чињеницама.

У мом претходном посту имаш набројене чињенице, ако не можеш да их оповргенеш већ само негираш, не видим сврху ове расправе.
 
Искрено нисам убеђен, Ми28 је хеликоптер, не млазни авион.
Овде не трепери никакав пропелер него сенка на авиону, а друге сенке се виде, чак рецимо на осталим сенкама може да се види лошија резолуција, тј. коцкице уместо глатке површине где се прекида сенка.

"P3 je snimao kroz prozor"
Погледај опет снимак, зар ти баш уопште сумњиво не изгледа како је чист снимак?
Без ХУД-а који може да се види на осталим камерама током пресретања?
Види се да није снимано нигде близу прозора.

Прочитај опет мој претходни пост и сам закључи.

Ако мислиш да би се неко толико трудио да сакрије пресретање Руског авиона, лоше мислиш, постоје већ снимци пресретања авиона па нико њих не негира, годишње се на десетине пресретања деси и са Руске и са НАТО стране, па нико ништа не негира.
А те снимке можеш да упоредиш са овим лажним.

Овде се не ради о набадању стручњака него о чињеницама.

У мом претходном посту имаш набројене чињенице, ако не можеш да их оповргенеш већ само негираш, не видим сврху ове расправе.

Alo, kakve veze ima što je helikopter? Pričam o frekvenciji kojom kamera snima.
Nigde nema kockica, osim onih mali nepravilnosti zbog kompresije samog videa pre aploudovanja na YT. Te "kockice" imaš na malte ne svakom video na YT, pa su verovatno svi klipovi sa YT kompjuterske igre.

Snimak i treba da bude čist, osim nišana za kameru. Kakav ti HUD hoćeš ovde? To ja kamera za osmatranje jer su pretpostavili da će imati Ruse u blizini. Kamere sa HUD-om su napred.
Vidi se ram prozora. Pogledaj opet.

Mogu da uporedim. Ovaj nije lažan. I niko više ne pravi pitanje oko toga. Svaki dan se sreću. Ne presreću. Presretanje je nešto drugo, a koriste ga ovde samo oni koji ne poznaju terminologiju. Kao i novinari željni senzacija.

Činjenice ne stoje. Opovrgao sam te činjenice, ali izgleda da nema ko da sluša.
 

Човече божји...
Шта си оповргао ти?
Негирање није оповргавање чињеница.

Сајтови који нису дали ништа више информација осим што је на клипу, није тешко насести ако није озбиљан сајт.
Што нема на познатијим сајтовима који се баве тиме?

Пропелер на хеликоптеру и сенка која трепери на стомаку авиона док су остале у реду није исто.
Не причам о квалитету видеа, неко о не-глаткој граници сенки на авиону, што је типично за 3д игре или анимације.

ХУД се појављује на једном клипу који сам поставио у прошлом посту, на камери која је забележила пресретање.
Не пилотева камера већ друга.

"Snimak i treba da bude čist"
Упореди снимке пресретања и види сам колико "чисто" изгледају.

Да види се део рама, вероватно јесте са прозора.

Друго, никакве чињенице ниси оповргао, јер негирање и оповргавање није иста ствар.

Ја сам навео доста ствари у постовима и опет ћу, а ти оповргни следеће:

- Русија није навела да је пресрела НАТО летелицу.
- НАТО није рекао ишта слично.
- Португалска авијација никада није објавила овај снимак.
- Снимак је "процурео" на каналу где неко избацује Покемоне и Нинтендо игрице, баш лепо место да неко стави снимак зар не?
- Сенка трепери док остале сенке не трепере.
- Млаз на топлотном снимку нестаје на кратко током зума, иако се пре тога лепо види да је на истом месту, па се после секунде појављује одједном.
- Погледај како пилот окреће главу неприродно.

Објасни ово:
"-AIMS turret can't look through the prop at that angel as it is mounted forward of the front landing gear, just under the fwd radar. The other main give away on the color video is not the bad graphics, but the clarity and the fact that it is color. Most p-3's sold outside the US had an IRDS turret that only shows greyscale infra-red, and those with the AIMS have grainey color video, as that is not the primary sensor."

Судећи такође по коментарима ово може да буде 3д модел додат на стварни снимак из летелице, или CGI или модирани авион из игре DCS.

Убеђен сам да је снимак монтиран и да нема везе са стварним догађајем.

Наравно, ако сматраш другачије, оповргни све што је мене убедило у супротно.
 
Poslednja izmena:
Odgovor ovima iznad mene. Ja se amaterski avijacijom bavim zadnjih 25 godina. Ne postoji video igra sa ovakvom grafikom. To što pišu na YT su ljudi koji se razumeju ali hoće da budalama prave one koji se ne razumeju, ili same budale. Da postoji ovakva igra bilo bi puno više videa. Ko misli da je tako nek potraži, a ne da prosipa pamet ovde bez dokaza. I naravno da je u igrama, tj. simulatorima letenja taj isti model, kao i mnogi drugi modeli. Šta biste vi hteli u video igrama, samo modele koji ne postoje u stvarnosti?

Igra je DCS. Grafika ispod realizma. Pogotovo animiranje objekata.

Ne budite glupi.

A taj ugao ja sasvim normalan ugao prilaza. Zadnja polusfera, bočno. Ti što sumnjaš, objasni mi koji bi po tebi bio pravilan ugao. Ako kažeš da ne znaš i da nisi stručan, onda nemoj pričati o uglovima. I za tebe isto važi da pronađeš igru sa ovakvom grafikom.

Pa sve si sam rekao - ti si amater, a zelis nesto pricati o ovome. Ko ce te ozbiljno shvatiti laiku jedan

- - - - - - - - - -

Uopšte i ne mora da bude portugalski avion.

Snimak je stvaran svakako.

Glava pilota nema veze sa snimkom jer je Su 27 snimljen kamerom kojom upravlja pilot. U DCSu to potpuno drugačije izgleda.

Grafika veze nema sa DCSom a ja bih bio najsrećniji kad bi DCS ovako izgledao.

Prestani da pominješ model, jer to nije model iz DCSa već model Su 27 koji se koristi u DCSu.

A ta treperenja bi svaki poznavalac aeronautike razumeo, ali naravno ne i potpuno neobavešteni ljudi koji samo čitaju šta budale pišu i slepo veruju.

Kad snima termalna kamera, ako si čuo za to, vidi se temperatura a kao posledica i različiti slojevi vazduha sa različitim temperaturama.

Neverovatno, a onda je mrmot zavio cokoladu, jel* tako?
 
Pun mi **** ovih koji se godinama bave necim (amaterski!!!) pa onda prosipaju svoje znanje najcesce na internetu, to ti je kao kada se 20 godina bavis borilackim vestinama, nosis kamuflaznu odecu, militari stil i izigravas specijalca, a nikada niti si probao niti si osetio sta znaci biti u toj kozi, jer pre svega nemas mooda. Umoran sam od objasnjavanja laicima sta je sta, a Gusar lepo objasnjava, covek argumentovano prica o necemu sto je ocigledno, ali uzalud.
 
Duduci ste obojica. Amaterski ljudi lete avionima, pa ipak lete. Koliko ste vi letova imali. Ja jesam i to u američkim vojnim vazduhoplovima.

Nemate pojma, ali glupost vam ostaje nepobediva. Ko da pričam deci iz vrtića. Utuvili ste u glavu da ste napametniji jer ste vi nešto videli. Ko baba na nekrštene dane što svuda vidi đavola.

Sramota da vas je što ste toliko neinteligentni.

A ti argumenti su za klinac, jer nisu argumenti već naklapanja rusomrza na YT kojih ima na svakom videu ruske tehnike. One argumente koje ja dam vi ne vidite i ne čitate jer ste stručni do mojega.

Sa budalama nema rasprave. Ostanite glupi.

I **** te mrmot, jer su isuviše glup da daš ozbiljan komentar na sve realne argumente. Eto gde se završava tvoja inteligencija.
 
Duduci ste obojica. Amaterski ljudi lete avionima, pa ipak lete. Koliko ste vi letova imali. Ja jesam i to u američkim vojnim vazduhoplovima.

Nemate pojma, ali glupost vam ostaje nepobediva. Ko da pričam deci iz vrtića. Utuvili ste u glavu da ste napametniji jer ste vi nešto videli. Ko baba na nekrštene dane što svuda vidi đavola.

Sramota da vas je što ste toliko neinteligentni.

A ti argumenti su za klinac, jer nisu argumenti već naklapanja rusomrza na YT kojih ima na svakom videu ruske tehnike. One argumente koje ja dam vi ne vidite i ne čitate jer ste stručni do mojega.

Sa budalama nema rasprave. Ostanite glupi.

I **** te mrmot, jer su isuviše glup da daš ozbiljan komentar na sve realne argumente. Eto gde se završava tvoja inteligencija.

Ја нигде нисам рекао да сам најпаметнији, него да сам убеђен у друго.
Ако се толико разумеш у то онда оповргни оно што је мене убедило да је снимак намонтиран.

А ти си уместо тога почео са вређањем.
 
Ја нигде нисам рекао да сам најпаметнији, него да сам убеђен у друго.
Ако се толико разумеш у то онда оповргни оно што је мене убедило да је снимак намонтиран.

А ти си уместо тога почео са вређањем.

Opovrgao sam. Kamera je u pitanju, a evo šta sve mogu kamere da urade:


I naravno sad ćete opet da kažete da to nisu argumenti. Ne verujem ni da su argumenti to što IC mod kamere sa videa vidi kompletan airfrejm aviona koji u igri niko ne bi pravio jer nema potrebe za tim.
Ipak je najbitnije za vas da sve bude neka mistična prevara umesto svakodnevnih susreta aviona koje više niko i ne objavljuje, osim ako neko ovako sam ne izbaci. Ne iz političkih razloga, već zato što je jednostavno lep snimak Su27.
 
Poslednja izmena:
Opovrgao sam. Kamera je u pitanju, a evo šta sve mogu kamere da urade:


I naravno sad ćete opet da kažete da to nisu argumenti. Ne verujem ni da su argumenti to što IC mod kamere sa videa vidi kompletan airfrejm aviona koji u igri niko ne bi pravio jer nema potrebe za tim.
Ipak je najbitnije za vas da sve bude neka mistična prevara umesto svakodnevnih susreta aviona koje više niko i ne objavljuje, osim ako neko ovako sam ne izbaci. Ne iz političkih razloga, već zato što je jednostavno lep snimak Su27.

Прво, ја сам већ рекао, оно је била сенка која је треперила на стомаку авиона док друге сенке на авиону нису трепериле, не знам какве везе ово има са ротором хеликоптера...

Друго, не значи да је из видео игре, као што сам већ рекао, може да буде 3д анимација.
 
Прво, ја сам већ рекао, оно је била сенка која је треперила на стомаку авиона док друге сенке на авиону нису трепериле, не знам какве везе ово има са ротором хеликоптера...

Друго, не значи да је из видео игре, као што сам већ рекао, може да буде 3д анимација.

Taj deo gde je treperila senka, kod Su27 je pomoćni dovod vazduha, koji se sastoji od rešetke. Treperenje je kombinacije rešetke, senke rešetke i frekvencije kojom kamera snima.

Da bi neko napravio ovako dobar 3D, potrebno je puno vremena i rada. To se nikad ne radi ako ne postoji jako dobar razlog. Ako i ne postoji onda bi taj neko sa svim tim trudom napravio neku "zvučniju" kombinaciju tipa F16 i Su27 ili nešto što bi podiglo na noge mnogo više od ovog snimka koji nije uopšte posebno zanimljiv osim što je lep za oko.

I NARAVNO! Dobra 3D animacija NEMA NIKAKVOG TREPERENJA!!! I nema razloga da ga bude, jer se renda unapred, a ne sa engine-om kao video igre.

I ostaje pitanje zašto u IR spektru vidimo sve ono što vidimo ako je taj jadnik koji je animirao napravio SVE kako treba, a nije uspeo da sakrije treperenje.

Nigde logike!
 
Ај нек буде то за довод ваздуха иако логика каже да неби треблао да трепери ништа јер ни остале не трепере, то је сенка не вентилатор па да има везе са фреквенцијом камере.
Сад само ти ово остаје:

- Русија није навела да је пресрела НАТО летелицу.
- НАТО није рекао ишта слично.
- Португалска авијација никада није објавила овај снимак.
- Снимак је "процурео" на каналу где неко избацује Покемоне и Нинтендо игрице, баш лепо место да неко стави снимак зар не?
- Млаз на топлотном снимку нестаје на кратко током зума, иако се пре тога лепо види да је на истом месту, па се после секунде појављује одједном.
- Погледај како пилот окреће главу неприродно.

Објасни ово:
"-AIMS turret can't look through the prop at that angel as it is mounted forward of the front landing gear, just under the fwd radar. The other main give away on the color video is not the bad graphics, but the clarity and the fact that it is color. Most p-3's sold outside the US had an IRDS turret that only shows greyscale infra-red, and those with the AIMS have grainey color video, as that is not the primary sensor."
 
Ај нек буде то за довод ваздуха иако логика каже да неби треблао да трепери ништа јер ни остале не трепере, то је сенка не вентилатор па да има везе са фреквенцијом камере.
Сад само ти ово остаје:

- Русија није навела да је пресрела НАТО летелицу.
- НАТО није рекао ишта слично.
- Португалска авијација никада није објавила овај снимак.
- Снимак је "процурео" на каналу где неко избацује Покемоне и Нинтендо игрице, баш лепо место да неко стави снимак зар не?
- Млаз на топлотном снимку нестаје на кратко током зума, иако се пре тога лепо види да је на истом месту, па се после секунде појављује одједном.
- Погледај како пилот окреће главу неприродно.

Објасни ово:
"-AIMS turret can't look through the prop at that angel as it is mounted forward of the front landing gear, just under the fwd radar. The other main give away on the color video is not the bad graphics, but the clarity and the fact that it is color. Most p-3's sold outside the US had an IRDS turret that only shows greyscale infra-red, and those with the AIMS have grainey color video, as that is not the primary sensor."

Znači da ponovim. Izgleda da tebi treba više puta.

Ne navode jer se to dešava svakodnevno i nikog više nije briga što se oni po nekoliko puta u toku dana gledaju tamo gore. I nije presretanje nego vizuelna identifikacija.
To gde je procureo snimak, nije bitno, a i ja nisam to nigde video. Možda je negde drugde prvo izbačen pa ga je taj preuzeo. Nema veze. Operater kamere ga je nekom dao ili prodao.
A to za mlaz sam malopre 10 puta pogledao. Ide toplotni snimak, pa ide taj tvoj sporni snimak koji nije toplotni, već samo crno-beli običan, pa posle opet nastavlja toplotni. To je neko editovao tako.
Pilot ne okreće glavu neprirodno, to sam već objasnio. Idi gladaj snimke pilota u kokpitu dok izvode manevre i videćeš iste pokrete.

I snimak nije sa turret-a nego bliže krilima što se i vidi zbog blizine propelera. Valjda pretpostavljaš da izviđački avion koji izviđa tamo gde je napeto sa rusima ima još koju kameru osim one u nosu.

A evo i čoveka koji je sve lepo istražio. Snimak je par meseci star:

http://www.saairforce.co.za/forum/viewtopic.php?t=7982


I pazi, ni na jednom ozbiljnijem forumu za avijaciju nemaš raspravu o tome da li je snimak pravi ili ne. Samo nekoliko mentola na YT
 
Poslednja izmena:
Znači da ponovim. Izgleda da tebi treba više puta.

Ne navode jer se to dešava svakodnevno i nikog više nije briga što se oni po nekoliko puta u toku dana gledaju tamo gore. I nije presretanje nego vizuelna identifikacija.
To gde je procureo snimak, nije bitno, a i ja nisam to nigde video. Možda je negde drugde prvo izbačen pa ga je taj preuzeo. Nema veze. Operater kamere ga je nekom dao ili prodao.
A to za mlaz sam malopre 10 puta pogledao. Ide toplotni snimak, pa ide taj tvoj sporni snimak koji nije toplotni, već samo crno-beli običan, pa posle opet nastavlja toplotni. To je neko editovao tako.
Pilot ne okreće glavu neprirodno, to sam već objasnio. Idi gladaj snimke pilota u kokpitu dok izvode manevre i videćeš iste pokrete.

I snimak nije sa turret-a nego bliže krilima što se i vidi zbog blizine propelera. Valjda pretpostavljaš da izviđački avion koji izviđa tamo gde je napeto sa rusima ima još koju kameru osim one u nosu.

A evo i čoveka koji je sve lepo istražio. Snimak je par meseci star:

http://www.saairforce.co.za/forum/viewtopic.php?t=7982


I pazi, ni na jednom ozbiljnijem forumu za avijaciju nemaš raspravu o tome da li je snimak pravi ili ne. Samo nekoliko mentola na YT

Стварно мислиш да би овакав снимак би прошао без медијске пажње?
Има већ неколико много мање занимљивих снимака који су већу медијску пажњу изазвали па нико их не оспорава.

Прво је "процуеро" на том каналу где имаш гејмплеј о Помеон игрица и Нинтендо конзоле за игрице...
Размисли мало.

Пилот окреће главу као робот, а не пилот, видео сам снимке пилота у авионима није ми први пут.

Каже ко да има камеру тако чисту?
Опет ти наводим једно, да извозна верзија те летелице која се производи у Америци нема камеру у боји.
Нити се зна да ли има више камера, друго, тај рам од прозора се чудно помера заједно са камером пре него што зумира.
 
Стварно мислиш да би овакав снимак би прошао без медијске пажње?
Има већ неколико много мање занимљивих снимака који су већу медијску пажњу изазвали па нико их не оспорава.

Прво је "процуеро" на том каналу где имаш гејмплеј о Помеон игрица и Нинтендо конзоле за игрице...
Размисли мало.

Пилот окреће главу као робот, а не пилот, видео сам снимке пилота у авионима није ми први пут.

Каже ко да има камеру тако чисту?
Опет ти наводим једно, да извозна верзија те летелице која се производи у Америци нема камеру у боји.
Нити се зна да ли има више камера, друго, тај рам од прозора се чудно помера заједно са камером пре него што зумира.

Niko tebi ne brani da veruješ u šta god hoćeš. Ja sam ti lepo sve objasnio. Kamera nije standardna oprema, nego dodata.

Te snimke da proveriš još jednom, jer nisi dobro pratio.

Čista kamera za 21 vek nije ništa nemoguće.

Tačno je da se okvir pomera. To je verovatno kućište kamere. Nije prozor.Ali misliš da bi neko takav detalj stavljao u svoju 3D animaciju. I taj detalj vibrira što opet nikome ne bi palo na pamet da izmišlja i stavlja u ugao snimka.

Osim tebe niko i još par ljudi, niko više u celom svetu ne sumnja u snimak. Čak sam ti i linkove dao. Jedino da te odvedem u Rusiju kod pilota lično.

Snimak je stvaran, kao što je objašnjeno na aero forumima gde nisu svi laici i ludaci kao na YT. A ti vidi kome ćeš da veruješ. Ako hoćeš napiši i njima da je lažan pa gledaj kako će da te ismevaju.
 
Niko tebi ne brani da veruješ u šta god hoćeš. Ja sam ti lepo sve objasnio. Kamera nije standardna oprema, nego dodata.

Te snimke da proveriš još jednom, jer nisi dobro pratio.

Čista kamera za 21 vek nije ništa nemoguće.

Tačno je da se okvir pomera. To je verovatno kućište kamere. Nije prozor.Ali misliš da bi neko takav detalj stavljao u svoju 3D animaciju. I taj detalj vibrira što opet nikome ne bi palo na pamet da izmišlja i stavlja u ugao snimka.

Osim tebe niko i još par ljudi, niko više u celom svetu ne sumnja u snimak. Čak sam ti i linkove dao. Jedino da te odvedem u Rusiju kod pilota lično.

Snimak je stvaran, kao što je objašnjeno na aero forumima gde nisu svi laici i ludaci kao na YT. A ti vidi kome ćeš da veruješ. Ako hoćeš napiši i njima da je lažan pa gledaj kako će da te ismevaju.

Одакле знаш камера додата?
Да ниси ти снимао?

Снимке сам лепо видео, нисам ћорав.

Погледај овај снимак, па упореди квалитет клипа са овим:

Ја сумњам јер ми је логично поред оволико пропуста, и не би рекао пар људи, погледај опет колико људи има на ЈТ који такође сумњају.

Мада зашто не оповргну оно што сам поставио?
Док то не урадиш ја немогу да верујем у 3д анимацују као стварност :D
 

Back
Top