Руски корпус у Југославији у Другом светском рату (1941-1945)

Ako se boriš protiv antifašista zato što su antifašisti, a ne zato što su liberali, komunisti, monarhisti, anarhisti itd. onda si za fašiste i samim tim si fašista.

Е, јесте, нема шта. Не разилазите се ви тако много у мишљењу, овде имамо проблем значења. Ко су антифашисти?

Проблем је код нас што су комунисти, а ја волим да их називам необољшевицима, патентирали права на антифашизам. И наравно, тако га компромитовали.
 
Е, јесте, нема шта. Не разилазите се ви тако много у мишљењу, овде имамо проблем значења. Ко су антифашисти?
Šta "nema šta"?

I u čemu se ne razilazimo ... i ko uopšte se ne razilazi?

I ko ima problem i o kakvom značenju pričaš?

I šta ko su antifašisti?
Проблем је код нас што су комунисти, а ја волим да их називам необољшевицима, патентирали права на антифашизам. И наравно, тако га компромитовали.
Ne, to nije problem, najlakše je komunistima oduzeti taj patent.
Problem je što se insistiranjem na tom patentu nastoji kompromitovati antifašizam.
 
Šta "nema šta"?

I u čemu se ne razilazimo ... i ko uopšte se ne razilazi?

I ko ima problem i o kakvom značenju pričaš?

I šta ko su antifašisti?

Ne, to nije problem, najlakše je komunistima oduzeti taj patent.
Problem je što se insistiranjem na tom patentu nastoji kompromitovati antifašizam.

Hteo sam da kažem da je tvoj spor sa Bilosta terminološke prirode, a ne suštinske. Da pod "antifašistima" podrazumevate različite stvari.

A za "nema šta", citirao sam te i rekao da je tako - "nema šta". To je problem?
 
objasni ti nemačku ratnu doktrinu na istočnom frontu i kako to nije totalni rat protiv ruskog naroda i kako onaj ko u tom retu stane na nemačku stranu nije stao direktno protiv ruskog naroda.

kakav bre ruski narod?!
ja ti kažem da mi objasniš a tvoj odgovor je pitanje.....jel su to komunistički metodi ?

Nemačka je ratovala protiv komunizma,a ne protiv Ruskog naroda,da je bilo tako,nebi bilo Rusa koji bi ratovali protiv svog naroda a bilo ih je mnogo koji su ratovali protiv komunizma.

Komunizam je trebalo uništavati i tu žgadiju trebiti,Pravoslavni Rusi su to znali i zato su se stavili u službu manjeg zla da bi veće zlo savladali.
 
kakav bre ruski narod?!
ja ti kažem da mi objasniš a tvoj odgovor je pitanje.....jel su to komunistički metodi ?

Nemačka je ratovala protiv komunizma,a ne protiv Ruskog naroda,da je bilo tako,nebi bilo Rusa koji bi ratovali protiv svog naroda a bilo ih je mnogo koji su ratovali protiv komunizma.

Komunizam je trebalo uništavati i tu žgadiju trebiti,Pravoslavni Rusi su to znali i zato su se stavili u službu manjeg zla da bi veće zlo savladali.

nemačka ratna doktrina sama pokazuje da su nemci čitav ruski narod smatrali nepriateljem.

da je ikako drugačije bilo ne bi bilo "spaljivanja zemlje" ne bi bilo potrebe za čitavim odredima kojima je uloga bila samo da spaljuju sela i zastrašuju narod da nisu ruski narod smatrali neprijateljem i onda kada je crvena armija poražena i proterana sa teritorije.
 
nemačka ratna doktrina sama pokazuje da su nemci čitav ruski narod smatrali nepriateljem.

da je ikako drugačije bilo ne bi bilo "spaljivanja zemlje" ne bi bilo potrebe za čitavim odredima kojima je uloga bila samo da spaljuju sela i zastrašuju narod da nisu ruski narod smatrali neprijateljem i onda kada je crvena armija poražena i proterana sa teritorije.

koja je to Nemačka dohtrina,prosvetli me.

niko nije iz čistog mira to radio,već se to radilo u cilju odmazde....a odmazda je posledica uzroka,a uzrok je poznat.....
 
koja je to Nemačka dohtrina,prosvetli me.

niko nije iz čistog mira to radio,već se to radilo u cilju odmazde....a odmazda je posledica uzroka,a uzrok je poznat.....

nemci su spaljivali ruska sela i masovno ubijali ruski narod iz odmazde? za šta?

i zašto bi oni smatrali da će time išta postići osim ako su mislili da narod jeste ruska vojska? zašto bi mislili da će nekakvog partijskog bitokratu biti briga za pobijene ruske ljude ako im je zaista nekakv partijski birokrata bio neprijatelj a ne ruski narod?
 
Poslednja izmena:
nemci su spaljivali ruska sela i masovno ubijali ruski narod iz odmazde? za šta?

i zašto bi oni smatrali da će time išta postići osim ako su mislili da narod jeste ruska vojska? zašto bi mislili da će nekakvog partijskog bitokratu biti briga za pobijene ruske ljude ako im je zaista nekakv partijski birokrata bio neprijatelj a ne ruski narod?

Da za odmazdu

Objasnio sam već da je pod Nemačkom vojskom bilo mnogo Rusa,da li ti misliš da bi ih bilo toliko da je Nemačka politika bila uperena direktno protivu Ruskog naroda?!
Koliko znaš Srba u vojsci NDH ? A koliko znaš Rusa u Nemačkoj vojsci?
 
Da za odmazdu

Objasnio sam već da je pod Nemačkom vojskom bilo mnogo Rusa,da li ti misliš da bi ih bilo toliko da je Nemačka politika bila uperena direktno protivu Ruskog naroda?!
Koliko znaš Srba u vojsci NDH ? A koliko znaš Rusa u Nemačkoj vojsci?

koliko mnogo? sto hiljada? pet miliona? koliko je to mnogo? znaš li ti koliki je ruski narod? najveća cifra za koju sam ja čula je dva miliona, koja uključuje i tatare, i razne kavkazce, i koznaštane, i to je opet u odnosu na ukupno stanovništvo sssr-a neznatno.

kakav ti je ovo argument? sad treba po onom drugom forumi da preturam teme ne bih li našla podatke o broju "časnika" pravoslavne veroispovesti u ndh sistemu? procentualno, u odnosu na ukupan broj srba, ne bi me iznenadilo da je više srba bili u ndh nego rusa u vermahtu.
 
koliko mnogo? sto hiljada? pet miliona? koliko je to mnogo? znaš li ti koliki je ruski narod? najveća cifra za koju sam ja čula je dva miliona, koja uključuje i tatare, i razne kavkazce, i koznaštane, i to je opet u odnosu na ukupno stanovništvo sssr-a neznatno.

kakav ti je ovo argument? sad treba po onom drugom forumi da preturam teme ne bih li našla podatke o broju "časnika" pravoslavne veroispovesti u ndh sistemu? procentualno, u odnosu na ukupan broj srba, ne bi me iznenadilo da je više srba bili u ndh nego rusa u vermahtu.

Mnogo ih je bilo,kada bi ono što ti kažeš bilo tačno....
a pošto je to komunistička glupost,broj Rusa u Vermahtu je neznatan.

A znaš li da danas najviše Nacional-Socijalista imaš baš u Rusiji,paradoks je čudo :D
 
Mnogo ih je bilo,kada bi ono što ti kažeš bilo tačno....
a pošto je to komunistička glupost,broj Rusa u Vermahtu je neznatan.

A znaš li da danas najviše Nacional-Socijalista imaš baš u Rusiji,paradoks je čudo :D

prljava komunistička propaganda i podmetanja? :p

šta da ti kažem, koristimo svoja pobednička prava. dominiramo takoreći. :cool:

što se ovog poslednjeg tiče, ventil u periodima previranja al samo polako. nije da savremenog sveruskog cara smatram poslantvom svevišnjeg na zemlji ali čini se da će u ovoj situaciji umeti da se snađe.
 
Poslednja izmena:
Oooooj Lautner-u (obrati pažnju kako sam lijepo upotrijebio vokativ) nađe li ti na gugletu Generalplan Ost?

Objašnjeno je i dokumentovano i njemu i ostalim ljotama šta je Generalplan Ost, ali oni to ignorišu jer se ne uklapa u njihovu nakaradnu sliku sveta.

Nego, ako nacisti nisu ratovali direktno protiv ruskog naroda, što pokraše onolika kulturna blaga po Rusiji?
 

Back
Top