Rusija vojno jaca od Amerike

Malo o ruskim strahotama

T-90 (Tenk koji ima najbolje perfomanse od svih ostalih tenkova na svetu trenutno, a vec postoji model T95 Crni Orao koji je strahota od tenka)
T-90_Bhisma_cropped.jpg


T-95
T-95-MBT-781597.jpg


Su-PAK-Fa (kom raptor i F35 po vecini strucnjaka ne moze ni da prismrdi)
AIR_PAK-FA_First_Flight_lg.jpg


Su-35BM
7_04_09_778.JPG


MiG-35(naslednik popularne 29tke koji ima najnovije radare, anoruzanja i mnogo stosta)
Mig35a.jpg


Mil-28 Havoc
http://4.***************/-BuTGNvsNn5A/ThlcsyqmyBI/AAAAAAAAGsU/yQSGRjdTliU/s1600/Mil+Mi-28+Helicopter+%252811%2529.jpg

Ka-52
ka-52.jpg


Mi-24 Hind (dovoljan je samo nazi "Leteci tenk" i sve je jasno ;) legenda, imamo i mi 2 primerka koja kisnu :()
Mi24CP.jpg


Ono gde Rusi zaostaju mnogo u odnosu na SAD jeste mornarica, pogotovo Nosaci aviona, za poredjenje Ameri imaju ih 18+, dok Rusi samo jedan.

T-95 i Crni Orao su dve razlicite stvari, a nijedna ni druga nisu otisle dalje od prototipa. Sto se T-90 tice, osim ogranicene upotrebe u Ceceniji, nije ni video mnogo borbe, a sam taj tenk je pravljen u trenucima teske besparice u Rusiji, kao neko privremeno resenje. Na kraju krajeva, to je samo unapradjena varijanta T-72, dizajna starog preko tri decenije. PAK-FA je prototip. Su-35 postoje citava dva komada, a proizvodnja je opet odlozena, jer je sam nacelnik ruskog RV izjavio da ima slabije elekrotnske sisteme, u odnosu na najmodernije zapadne avione. MiG-35 ne koristi niko, pa ni Rusi. Skoro je izduvao u Indiji, sto je bila manje-vise poslednja prilika da se spasi taj projekat. MiG, kao firma, je inace u velikim problemima, za razliku od Suhoja. Dakle, kada se zabatale price o mogucnostima, ostaje stvarnost ruske vojske, a to je spora modernizacija i jos sporija proizvodnja, stalna odlaganja, lose odrzavanje i pristup.
 
Pogledajte ovo poredjenje, vrlo je zanimljivo:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_level_of_military_equipment

Rusi imaju ubedljivo najvise nuklearnog narouzanja od svih zemalja u svetu - Rusija 9400 nuklearki, USA 4300, takodje i ruska armija ima ubedljivo najvise tenkova na svetu - 22.710 naspram 13.000 americkih i ruska mornarica ima najvise korveta - 107 komada, po visini vojnog budzeta su treci u svetu - iza Amerike i Kine, po broju aviona u ratnoj avijaciji su drugi u svetu - Rusija ima 1900 aviona, USA 3318, po broju nuklearnih podmornica su drugi sa 54 nuklearne podmornice naspram 71 americke nukelarne podmornice.
Najvaznije je da Rusi imaju vise nukleranog naoruzanja nego USA, to je vaznije nego sve ostalo, a osim po kvantitetu i po kvalitetu nuklearnog arsenala su mnogo ispred USA zato sto je Topolj-M najbolja raketa, Amerikanci nemaju ni jednu interkontinentalnu raketu poput Topolju-M, kao sto nemaju ni efektivnu odbranu od Topolja-M niti ce je imati bar jos 30 godina
:ok:

Ovo je jedan od smehotresnijih postova na forumu. Kakve veze ima sto imaju preko dva puta vise nuklearki kad je i americki arsenal vise nego dovoljan da zbrise celu planetu? Osim toga, i SSSR je imao vise nuklearki i tenkova pa je opet izgubio Hladni rat. Tenkovi se ne jedu.
 
Ovo je jedan od smehotresnijih postova na forumu. Kakve veze ima sto imaju preko dva puta vise nuklearki kad je i americki arsenal vise nego dovoljan da zbrise celu planetu? Osim toga, i SSSR je imao vise nuklearki i tenkova pa je opet izgubio Hladni rat. Tenkovi se ne jedu.

Svi americki analiticari se slazu da su hladni rat izgubili i amerikanci i Rusi . Preciznije da niko nije pobedio ..
 
Jaguar, ti kao Abramovic-wasp-japi M&A ekspert-milioner, posto sve znas mogao bi da nam kazes par reci o:
1.americkom budzetskom deficitu? koliki je?
2.americkom javnom dugu? Koliki je?
3.koliko USA izdvaja za placanje kamata na svoje dugove godisnje?
4.koje drzave su najveci americki kreditori - vlasnici americkih T-bills/-notes/-bonds?
5.da li ce rejting agencije S&Ps, Moodys i Fitch smanjiti americki kreditni rejting ukoliko Kina odluci da povuce svoje plasmane iz americkih drzavnih obveznica?

Ne razume ona da Američko izdvajanje za vojsku nema veze sa kvalitetom naouržanja samo. Samo na sladoled Ameri troše više nego što ruska vojska na kompletne obroke.
 

Back
Top