Rome Total War Multiplejer kampanja(traze se igraci)

Nesto me internet jebava, pa mozda necu moci da uploadujem sejv vecers.
Edit: Fala ***** i Petru Dobrnjcu, Macedon http://www.filefront.com/16464095/Macedon.sav
Otvarao mi je jedno vreme ko na dial up konekciji, psovao sam sve od Bila Gejtsa do provajdera...
Jedna vojska ide na Tingi, to je nazapadniji grad na severu Afrike, Gali ne prelazite u Afriku da se ne bi svadjali...
 
Poslednja izmena:
Pontus

http://www.filefront.com/16513147/undefined

Mir nije dugo trajao za Makedonce,posto se vec duze vreme sumnjalo da se Gali spremaju za napad na severne Makedonske posede to je sada i sigurno jer su se po svoj prilici dva stacka Gala uputila na Balkan,dastvar bude jasnija i Trakija je krenula sa dve armije na Makedoniju.
S obzirom na ove dogadjaje jedna Makedonska armija je prebacena iz Azije u Evropu i nanela je poraz jednoj od armija Trakije (slike 1,2),zatim je druga manja armija prebacena iz Azije i napadnut je Vizant,spijuni su otvorili kapije i uslediolo je zauzimanje grada od strane Makedonske vojske (slike 3,4).
Takodje Makedonska flota je nanela poraz floti Trakije u Crnom moru (slika 5)

Makedonski kralj ocekuje da ce Rimska republika pomoci u ratu sa Galima,ili bar ostati neutralna,dok je sasvim jasno da je i Pont umesan u ovaj plan o zajednickom napadu na Makedoniju jer je primeceno da se Pontska amija grupise u gradovima na granici sa Makedonijom(a i mir uskoro istice)
 

Prilozi

  • Trakijska bitka.jpg
    Trakijska bitka.jpg
    46,3 KB · Pregleda: 8
  • Trakijska bitka2.jpg
    Trakijska bitka2.jpg
    53,2 KB · Pregleda: 7
  • Bitka za Vizant.jpg
    Bitka za Vizant.jpg
    46,7 KB · Pregleda: 8
  • Bitka za Vizant2.jpg
    Bitka za Vizant2.jpg
    57,4 KB · Pregleda: 8
  • Bitka u Crnom moru2.jpg
    Bitka u Crnom moru2.jpg
    48,4 KB · Pregleda: 7
napadnut je Vizant,spijuni su otvorili kapije i uslediolo je zauzimanje grada od strane Makedonske vojske (slike 3,4).
Takodje Makedonska flota je nanela poraz floti Trakije u Crnom moru (slika 5)

Makedonski kralj ocekuje da ce Rimska republika pomoci u ratu sa Galima,ili bar ostati neutralna,dok je sasvim jasno da je i Pont umesan u ovaj plan o zajednickom napadu na Makedoniju jer je primeceno da se Pontska amija grupise u gradovima na granici sa Makedonijom(a i mir uskoro istice)

Rim ce pomoci pod sledecim uslovima:
1. Makedonija se vise nece siriti na istok, status quo ce ostati kao do sada. Vizant ce biti vracen Tracanima, a mir ce biti ponovo uspostavljen. Eventualno moze nametnuti vazalni polozaj Tracanima.
2. Pravedna nadoknada ce biti data Republici za pokrivanje troskova rata, bilo u teritorijama bilo u novcu.
3.Sve teritiorije zapadno od Dalmacije pripasce Republici.
Da pojasnim, uslovi jesu ostri, moze se reci da se granice sa ucenom, ali moram da vodim racuna o svojim interesima pre svega. Ako ti zgazis Tracane i Pont kao sto mi se cini da smeras, a ja se jurkam sa varvarima po sumama i goram Galije, onda ces samo morati da napadnes Rim da pobedis u kampanji. a ja bih taj trenutak odlozio za bolja vremena, ili izbego u potpunosti.
Imam dobru volju da uzvratim uslugu ali ipak ne mogu da radim na svoju stetu. Moram da se obezbedim da iz ovoga sukoba ne izadjes jaci nego sto treba.
to su moji uslovi.
 
1. Makedonija se vise nece siriti na istok, status quo ce ostati kao do sada. Vizant ce biti vracen Tracanima, a mir ce biti ponovo uspostavljen. Eventualno moze nametnuti vazalni polozaj Tracanima.

Stvar je u tome sto Makedonija nije ta koja je htela ovaj rat,a sve mi se vise cini da je "trojni pakt" Trakije,Gala i Pontusa hteo da okupira povece delove Makedonije

2. Pravedna nadoknada ce biti data Republici za pokrivanje troskova rata, bilo u teritorijama bilo u novcu.

Nadoknada,zasto :dontunderstand:,pa Rim je taj koji ce i ovako i onako biti meta Gala,koji verovatno kontrolisu celu Zapadnu Evropu sa izuzetkom Italije(verovatno njihove glavne mete),tako da je rat i slabljenje Gala u interesu Rimljana

3.Sve teritiorije zapadno od Dalmacije pripasce Republici.

Zapadna Evropa ne zanima Makedoniju,sto znaci Jadransko more je granica

Da pojasnim, uslovi jesu ostri, moze se reci da se granice sa ucenom, ali moram da vodim racuna o svojim interesima pre svega. Ako ti zgazis Tracane i Pont kao sto mi se cini da smeras, a ja se jurkam sa varvarima po sumama i goram Galije, onda ces samo morati da napadnes Rim da pobedis u kampanji. a ja bih taj trenutak odlozio za bolja vremena, ili izbego u potpunosti.
Imam dobru volju da uzvratim uslugu ali ipak ne mogu da radim na svoju stetu. Moram da se obezbedim da iz ovoga sukoba ne izadjes jaci nego sto treba.
to su moji uslovi.

Stvar je u tome sto Makedonija ovde nije agresor(iako sam prvi napao Trakiju),ali plan "trojnog pakta" je bio da kad me napadnu Gali i Trakija(a potpuno je jasno da je napad odlagan do trenutka kad istice mir izmedju Ponta i Makedonije, i da dok ratujem po evropi usledi napad "sa ledja" na istoku)
 

Back
Top