Rok upotrebe?

Setam ja malopre psa (ovog iz avatara) i precuh razgovor dve sredovecne gospodje :

Gospodja 1 :Sta radis?

Gospodja 2: eto setam sa unukom

Gospodja 1 : Blago tebi,moja cerka se jos nije udala,sta ces (uz tuzan glas i uzdah na kraju)

Dakle pitanje : Forumasice jel vam dosadjuju deda,baba,otac,majka,strina,ujna i osttala rodbina sa pitanjem :"Sine kad ces se udas"?

Forumasi jel pitaju vas "Kad ces da se zenis"?

Jel to samo nas narod zatucan i misli da nemas vrednost ako se ne udas ili ozenis pre 30?



Pa ponekad zaluta neko takvo pitanje ..... ali ništa strašno ..... da se preživeti.
 
Pa nije problem što se babe i dede sekiraju oko tih stvari. Ljudi sa foruma, koji su klinci ili mladi ljudi, razmišljaju o svemu tome na način baba i deda. Tako da narod jeste zatucan, ali tako je svuda po svetu. U suštini su u pravu. Treba se venčavati do tridesete, treba rađati decu do tada. jedini je problem, što prava osoba, ne mislim idealno prava osoba, ne dolazi onda kada mi želimo ili mislimo da treba da dođe. Zato ima toliko razvoda. I ranije bi ih bilo da je bilo društveno prihvatljivo. Ako bi ljudi malo manje gledali kalendar, a više osobu pored njih, ne bi bilo bitno koliko ko ima godina, već sa kim je.
A što se smaranja drugih tiče, uglavnom niko ne kaže nešto, direktno. Mada osećam da se brinu. :lol: Ali ja se brinem zbog drugih stvari, a ne udaje. Zato me njihovi komentari i brižni pogledi ne dotiču. Živite svoj život, a ne život vaše okoline i sve će biti kako valja.

Mi smo malo razmazeni u iscekivanju prave osobe. Ocekujemo da je neko za nas 100% i nema kompromisa, a tada dolaze razvodi. Neke moje srugarice su se poudavale i nisu sacekale ni godinu dana, a vec su se razvele, jer ih smara njegova porodica, njegove navike, pa ako je i dete tu novi problem. Jako, jako nezrelo.
 

Back
Top