ROCK *N* ROLL

  • Začetnik teme Devilish Dog
  • Datum pokretanja
Guliverr:
BEOGRADJANKA '89:
Guliverr:
BEOGRADJANKA '89:
Guliverr:
BEOGRADJANKA '89:
Guliverr:
BEOGRADJANKA89:
Spiritcraft:
BEOGRADJANKA '89:
[quote:ecaa5cf9eb="Guliverr"]Pogresno je shvatanje da je ROK EN ROL jedan ustaljeni zvuk , jedan nacin oblacenja ili ponasanja.
ROK EN ROL je jedna velika sloboda. Sloboda da se muzika ali i zivit prihvate na drugaciji nacin. Zato je ROK en ROL i bio zabranjen u vecini komunistickih zemalja( onih zemalja u kojima nije postojala SLOBODA misljenja ).Razlika u zvuku je svakako velika. To je ne sumnjivo. Ako recimo uporedite zvuk
ELVIS PRISLIJA ( kralja rok en rola ) i Peppersa ili DP videcete da postoji velika razlika u zvuku. Ipak svi rokeri imaju nesto zajednicko a to je EMOCIJA,DOZIVLJAJ i ISKRENOST. Te 3 stvari cine rok en rol.Dakle nije vazno sta sviras vec kako to donosis i prezentijes to je ono sto razlikuje rok od ostalog. I jos nesto moram napomenuti ovde ima mnogo onih koji misle da su rokeri a to nisu jer ne razimeju rok. Pravi rokeri ne ponizavaju ostale pravce i stilove muzike i nemaju nista protiv njih. PRAVI ROKERI !
ALELUUJAAAAAAAAAAAAA, KONACNO NEKO PRI CISTOJ SVESTI!!!!!!!! :P :P :twisted: :twisted: :!:

Yeeeah! Aca Lukas i te fore! Ma hajde... :roll:
STA LI JE PISAC HTEO DA NAM KAZE (A,SPIRITCRAFTU???)???
Evo Beogradjanka sta je SPIRITCRAFT hteo da kaze.On covek zna da ja volim da slusam Acu Lukasa. I to je istina.Ali ja se toga na stidim - Boze sacuvaj da se stidim svog ukusa. Medjutim njemu je neprihvatljivo da neko moze da slusa i LUKASA i recimo Pepperse! Ovo je sad njegov problem. Ja mogu da slusam i jedno i drugo a gotovo da nepostoji vrsta muzike koju ne slusam. Ipak nisam ljubitelj HIP-HOPA i TEHNA ali nemam nista protiv onih koji ovo slusaju.Ipak moj pogled na ROK en ROL nije imao nikakve veze sa tim sto ja slusam LUKASA i ako je SPIRITCRAFT to ocigledno potencirao.Dakle ja volim ROK slusam ga i moje misljenje o njemu ste culi! Takodje vas molim da dalju raspravu ne vodimo o LUKASU vec o ROK en ROLu kako bi smo ispostovali onog ko je otvorio ovaj forum. TOLIKO!
OPUUUSTEENOOOOOOOOO!!!!!!!
Ne znam sta hoces tim da kazes al dobro!
KAD COVEK NIJE ZA SEBE ONDA NIJE NIZAKOGA,PA MAKAR SLUSAO ACU LUKASA :twisted: HE,HE!!! Covek treba slusati muziku,a ne tupave praznoglavce(napred-nazad nemam gde...licna karta prazna je...)Pa pored drustva i t naucila!! "STIH"ej,ti...
Necu dalje sa tobom komentarisati ,ovo je poslednje sto imam da ti kazem. Pravi ROKERI nemaju nista protiv drugih tipova muzike i protiv drugih ljudi. Ponavljam ROK EN ROL je jedna velika sloboda.
Btw, ponekad ne treba preterivati sa tom slobodom,treba biti slobodan,ali ne toliko da ne znas kako se pise R'N'R,ne pise se ROK EN ROL,nego ROCK AND ROLL!!!
E ne vredi ma koliko ja ne zeleo da raspravljam moram. PRVO sloboda je sloboda i ne postoje velika ili mala sloboda. DRUGO, ne znam da li ti se to svidja ali ja sam SRBIN i pisem onako kako citam.
Dakle za mene ce uvek biti ROK EN ROL a kada budem bio AMERIKANAC ili ENGLEZ onda cu pisati ROCK AND ROLL. TOLIKO a sada ako si pametna prestani da raspravljas samnom o mom pogledu na ROK. On je takav kakav je i ti ga ne mozes promeniti. ALI HAJDE ISPOSTUJ POKRETACA TEME I RECI STA JE ZA TEBE ROK en ROL a ne raspravljaj o mom pogledu na ROK.[/quote:ecaa5cf9eb]OK,"PRAVI ROCKERU"'PEACE!!! ZA MENE JE R'N'R NACIN ZIVOTA!!!!!!!!
 
BEOGRADJANKA '89:
Guliverr:
BEOGRADJANKA '89:
Guliverr:
BEOGRADJANKA '89:
Guliverr:
BEOGRADJANKA '89:
Guliverr:
BEOGRADJANKA89:
Spiritcraft:
[quote:c476cb9fb4="BEOGRADJANKA '89"][quote:c476cb9fb4="Guliverr"]Pogresno je shvatanje da je ROK EN ROL jedan ustaljeni zvuk , jedan nacin oblacenja ili ponasanja.
ROK EN ROL je jedna velika sloboda. Sloboda da se muzika ali i zivit prihvate na drugaciji nacin. Zato je ROK en ROL i bio zabranjen u vecini komunistickih zemalja( onih zemalja u kojima nije postojala SLOBODA misljenja ).Razlika u zvuku je svakako velika. To je ne sumnjivo. Ako recimo uporedite zvuk
ELVIS PRISLIJA ( kralja rok en rola ) i Peppersa ili DP videcete da postoji velika razlika u zvuku. Ipak svi rokeri imaju nesto zajednicko a to je EMOCIJA,DOZIVLJAJ i ISKRENOST. Te 3 stvari cine rok en rol.Dakle nije vazno sta sviras vec kako to donosis i prezentijes to je ono sto razlikuje rok od ostalog. I jos nesto moram napomenuti ovde ima mnogo onih koji misle da su rokeri a to nisu jer ne razimeju rok. Pravi rokeri ne ponizavaju ostale pravce i stilove muzike i nemaju nista protiv njih. PRAVI ROKERI !
ALELUUJAAAAAAAAAAAAA, KONACNO NEKO PRI CISTOJ SVESTI!!!!!!!! :P :P :twisted: :twisted: :!:

Yeeeah! Aca Lukas i te fore! Ma hajde... :roll:
STA LI JE PISAC HTEO DA NAM KAZE (A,SPIRITCRAFTU???)???
Evo Beogradjanka sta je SPIRITCRAFT hteo da kaze.On covek zna da ja volim da slusam Acu Lukasa. I to je istina.Ali ja se toga na stidim - Boze sacuvaj da se stidim svog ukusa. Medjutim njemu je neprihvatljivo da neko moze da slusa i LUKASA i recimo Pepperse! Ovo je sad njegov problem. Ja mogu da slusam i jedno i drugo a gotovo da nepostoji vrsta muzike koju ne slusam. Ipak nisam ljubitelj HIP-HOPA i TEHNA ali nemam nista protiv onih koji ovo slusaju.Ipak moj pogled na ROK en ROL nije imao nikakve veze sa tim sto ja slusam LUKASA i ako je SPIRITCRAFT to ocigledno potencirao.Dakle ja volim ROK slusam ga i moje misljenje o njemu ste culi! Takodje vas molim da dalju raspravu ne vodimo o LUKASU vec o ROK en ROLu kako bi smo ispostovali onog ko je otvorio ovaj forum. TOLIKO!
OPUUUSTEENOOOOOOOOO!!!!!!!
Ne znam sta hoces tim da kazes al dobro!
KAD COVEK NIJE ZA SEBE ONDA NIJE NIZAKOGA,PA MAKAR SLUSAO ACU LUKASA :twisted: HE,HE!!! Covek treba slusati muziku,a ne tupave praznoglavce(napred-nazad nemam gde...licna karta prazna je...)Pa pored drustva i t naucila!! "STIH"ej,ti...
Necu dalje sa tobom komentarisati ,ovo je poslednje sto imam da ti kazem. Pravi ROKERI nemaju nista protiv drugih tipova muzike i protiv drugih ljudi. Ponavljam ROK EN ROL je jedna velika sloboda.
Btw, ponekad ne treba preterivati sa tom slobodom,treba biti slobodan,ali ne toliko da ne znas kako se pise R'N'R,ne pise se ROK EN ROL,nego ROCK AND ROLL!!!
E ne vredi ma koliko ja ne zeleo da raspravljam moram. PRVO sloboda je sloboda i ne postoje velika ili mala sloboda. DRUGO, ne znam da li ti se to svidja ali ja sam SRBIN i pisem onako kako citam.
Dakle za mene ce uvek biti ROK EN ROL a kada budem bio AMERIKANAC ili ENGLEZ onda cu pisati ROCK AND ROLL. TOLIKO a sada ako si pametna prestani da raspravljas samnom o mom pogledu na ROK. On je takav kakav je i ti ga ne mozes promeniti. ALI HAJDE ISPOSTUJ POKRETACA TEME I RECI STA JE ZA TEBE ROK en ROL a ne raspravljaj o mom pogledu na ROK.[/quote:c476cb9fb4]OK,"PRAVI ROCKERU"'PEACE!!! ZA MENE JE R'N'R NACIN ZIVOTA!!!!!!!![/quote:c476cb9fb4]
SUPER KONACNO SE U NECEMU SLAZEMO. I ZA MENE JE SAMO GA JA DRUGACIJE DOZIVLJAVAM!
 
'Oces moj stav? Eve ti:
Rock je jeidna muzika koja postoji na svetu. Da nije nje, mislim da bi ljudi do sada izgubili i duh i zelju za zivotom i slobodom.
Moji omiljeni bendovi su:
1.AZRA
2.The Doors
3. Red Hot Chili Peppers
a osim toga volim i Zeppelin, Nirvanu, naravno Corbu,Djordja Balasevica. U poslednje vreme najvise slusam albume "To record only water for ten days"-John Frusciante i "Vitalogy"-Pearl jam
Zadovoljan?
 
judas priest-rocka rolla :)


Man eatin' momma, steam driven hammer
Sorts the men out from the boys
Takes no messin', all in wrestlin'
Is one of her pride and joys

She a classy, flashy lassy
Imitation sapphire shine
Two faced liar, full of fire
But I know the flame is mine

Rocka rolla woman for a rocka rolla man
You can take her if you want her
If you think you can
Rocka rolla woman for a rocka rolla man
You can take her if you want her you can

She's a grip and choke ya
Heavy smoker
Wrong side of the law

Midnight shady
Good time lady
Heavy, ready show you what for

Barroom fighter
Ten pint a nighter
Definite ninety-nine

Diamond cluster
Knuckle duster
Feline on the borderline

Rocka rolla woman for a rocka rolla man
You can take her if you want her
If you think you can
Rocka rolla woman for a rocka rolla man
You can take her if you want her you can

hehe.....rock'n'roll je nesto nejbolje sto se ovom svetu desilo :)
 
molko:
Lexa:
Moram da primetim da ste opasno smorili!!! :evil: Zasto zaista ne pricate o temi na koju ste, eto, naisli...? Mogli biste da se sklonite odavde, onda... Inace, moram da podrzim devojku (decka, nisam obratila paznju) koja slusa Acu Lukasa. Ja najvise mrzim kada me neko pita "koju muziku slusas", jer na to pitanje nemam odgovor, a pojedinacno me stvarno mrzi da odgovaram (za svakog muzicara). Rock`n`roll je stvar proslosti, inace... Nekada je izazvao haos i tu slobodu, koju spominjete, ali su sad od njega ostali samo razliciti pravci i nemojmo se svadjati zbog PROSLOSTI!!! Menson je lepo rekao - Rock is dead!!!

A sta Aca Lukas je BUDUCNOST po tebi :?: :!: :?: :!:
Al' se najezih :!: :arrow: :x :evil: :evil:
Prvo, ja uopste ne slusam Acu Lukasa. Nemam nista protiv njega, ali muzika nije buducnost. Bilo da je to Aca Lukas ili Bora Corba... Buducnost smo mi, a muzika je mali deo u nasim zivotima koji bi trebao da bude lep. To sto su neki od nje napravili temu za raspravku, narocito ovde, ne znaci da oko muzike, tj. razlicitosti u ukusima, treba da se svadjamo. Jedna ispravka: citirala sam Mensona, ali mislila sam da kazem - Rock`n`roll is dead. Rok svakako postoji i treba nauciti praviti razliku izmedju ove dve vrste muzike. Da li neko danas pravi muziku koja lici na Elvisovu???
 
Spiritcraft:
Lexa:
Moram da primetim da ste opasno smorili!!! :evil: Zasto zaista ne pricate o temi na koju ste, eto, naisli...? Mogli biste da se sklonite odavde, onda... Inace, moram da podrzim devojku (decka, nisam obratila paznju) koja slusa Acu Lukasa. Ja najvise mrzim kada me neko pita "koju muziku slusas", jer na to pitanje nemam odgovor, a pojedinacno me stvarno mrzi da odgovaram (za svakog muzicara). Rock`n`roll je stvar proslosti, inace... Nekada je izazvao haos i tu slobodu, koju spominjete, ali su sad od njega ostali samo razliciti pravci i nemojmo se svadjati zbog PROSLOSTI!!! Menson je lepo rekao - Rock is dead!!!


:shock: :shock: :shock:

auh, jadna ti...jesi sigurna da imas licnost uopste?
Uvek sam za one koji ne slusaju nista govorio da nemaju dusu.
Da li ti uopste znas o cemu govoris??? Dakle, ti imas dusu zato sto slusas rok?! Svaka cast. Stvarno, vecu glupost odavno nisam cula.
 
Auuuuuuuu ala ste se isvadjali...
prvo i prvo - evo necega -
zasto su oni nasi pra-pra-preci uopste poceli da lupaju o prvo drvo i duvaju u trsku ( ili sta vec...:) )? Da bi se opustili, da bi im bilo lepo, da bi ispoljavali sebe kroz to itd. Muzika i postoji kao tako siroko polje sa svrhom da svako pronadje sta mu odgovara. Tako da nadjes sebi mesto na toj poljanici koja ti odgovara i eto. Ali, cemu ono 'Da komsiji crkne krava' ili 'Neka crkne rok/metal/folk ili jos gore rokeri/metalci/folkeri?'. Ljudi vole ono sto vole, i nemojte ih napadati zato.
A inace to za reggae ( ili rege, kako ko voli )
nastao je u * veoma ironicno, zaista, ipak nije Jamajka * u New Orleansu, u pokusajima interpretacije R&B-a sinkopiranim ritmovima, ( ska i ti fazoni, jel ), i kako je naletelo leto i bilo je isuvise vruce za skakanje uz ska/sviranje, ritmovi su znatno usporili, i eto Reggaea. Inace, prica se da je to i verzija bluesa ( rock steady Alton Ellis ) i eto...
To su samo koreni, a posle su nastali i, evo na engleskom cu sve navesti, s izvinjenjem, Political reggae, Smooth reggae, Roots Reggae, Ragga, Nyahbinghi, ( AL` JE TO TESKO NAPISATI!!! ), DJ, Contemporary Reggae, i Bluebeat, Rocksteady, Dancehall dub, Lovers rock, Caribbean folk, Ska...
eto...
Opustite se, volite svoju kravu, nemojte tudju mrzeti. Krave zato postoje, da budu voljene, bas kao i ljudi :wink:
 
Spiritcraft:
'Oces moj stav? Eve ti:
Rock je jeidna muzika koja postoji na svetu. Da nije nje, mislim da bi ljudi do sada izgubili i duh i zelju za zivotom i slobodom.
Moji omiljeni bendovi su:
1.AZRA
2.The Doors
3. Red Hot Chili Peppers
a osim toga volim i Zeppelin, Nirvanu, naravno Corbu,Djordja Balasevica. U poslednje vreme najvise slusam albume "To record only water for ten days"-John Frusciante i "Vitalogy"-Pearl jam
Zadovoljan?

Oooooooo...... STRAAAAVAAAA!!!
Moj omiljeni band! :wink: :D :D :D :D :D :D
veliki pozdrav!!! :wink:
 
Pomorandzica:
Auuuuuuuu ala ste se isvadjali...
prvo i prvo - evo necega -
zasto su oni nasi pra-pra-preci uopste poceli da lupaju o prvo drvo i duvaju u trsku ( ili sta vec...:) )? Da bi se opustili, da bi im bilo lepo, da bi ispoljavali sebe kroz to itd. Muzika i postoji kao tako siroko polje sa svrhom da svako pronadje sta mu odgovara. Tako da nadjes sebi mesto na toj poljanici koja ti odgovara i eto. Ali, cemu ono 'Da komsiji crkne krava' ili 'Neka crkne rok/metal/folk ili jos gore rokeri/metalci/folkeri?'. Ljudi vole ono sto vole, i nemojte ih napadati zato.
A inace to za reggae ( ili rege, kako ko voli )
nastao je u * veoma ironicno, zaista, ipak nije Jamajka * u New Orleansu, u pokusajima interpretacije R&B-a sinkopiranim ritmovima, ( ska i ti fazoni, jel ), i kako je naletelo leto i bilo je isuvise vruce za skakanje uz ska/sviranje, ritmovi su znatno usporili, i eto Reggaea. Inace, prica se da je to i verzija bluesa ( rock steady Alton Ellis ) i eto...
To su samo koreni, a posle su nastali i, evo na engleskom cu sve navesti, s izvinjenjem, Political reggae, Smooth reggae, Roots Reggae, Ragga, Nyahbinghi, ( AL` JE TO TESKO NAPISATI!!! ), DJ, Contemporary Reggae, i Bluebeat, Rocksteady, Dancehall dub, Lovers rock, Caribbean folk, Ska...
eto...
Opustite se, volite svoju kravu, nemojte tudju mrzeti. Krave zato postoje, da budu voljene, bas kao i ljudi :wink:

Hajde idi na taj forum molim te i ponovi ovo sto si ovde napisala a tice se toga da jednu muziku volimo a drugu ne mrzimo. Ajde idi jer kada im ja nesto tako kazem , a oni ce odma ON BRANI NARODNJAKE. Idi moli te i reci im tamo da svak ima pravo na svoj ukus!
 
Lexa:
Spiritcraft:
Lexa:
Moram da primetim da ste opasno smorili!!! :evil: Zasto zaista ne pricate o temi na koju ste, eto, naisli...? Mogli biste da se sklonite odavde, onda... Inace, moram da podrzim devojku (decka, nisam obratila paznju) koja slusa Acu Lukasa. Ja najvise mrzim kada me neko pita "koju muziku slusas", jer na to pitanje nemam odgovor, a pojedinacno me stvarno mrzi da odgovaram (za svakog muzicara). Rock`n`roll je stvar proslosti, inace... Nekada je izazvao haos i tu slobodu, koju spominjete, ali su sad od njega ostali samo razliciti pravci i nemojmo se svadjati zbog PROSLOSTI!!! Menson je lepo rekao - Rock is dead!!!


:shock: :shock: :shock:

auh, jadna ti...jesi sigurna da imas licnost uopste?
Uvek sam za one koji ne slusaju nista govorio da nemaju dusu.
Da li ti uopste znas o cemu govoris??? Dakle, ti imas dusu zato sto slusas rok?! Svaka cast. Stvarno, vecu glupost odavno nisam cula.

Ne, ja imam dusu zato sto znam sta volim, a sta ne. Inace, gluposti su moja specijalnost. U mojoj osnovnoj skoli je okacena moja slika ispod koje pise: "Al' je ovaj bio glup! Sreca sto ode! "
:oops: :roll: :cry: :oops: :cry: :roll: :oops: :cry:
 
Vrlo dobro znam sta volim, isto tako znam sta NE VOLIM. Velicina i snaga duse se ne meri muzikom koju slusas, nacinom oblacenja ili timom za koji navijas. To sto nemam odredjeni zanr muzike koji bih posebno volela na znaci da ne volim muziku uopste, bas naprotiv, obozavam je. I da je, iz nekog razloga, ne volim, ne znaci da nemam licnost, ja ili bilo ko drugi.
 
Nadya:
Spiritcraft:
'Oces moj stav? Eve ti:
Rock je jeidna muzika koja postoji na svetu. Da nije nje, mislim da bi ljudi do sada izgubili i duh i zelju za zivotom i slobodom.
Moji omiljeni bendovi su:
1.AZRA
2.The Doors
3. Red Hot Chili Peppers
a osim toga volim i Zeppelin, Nirvanu, naravno Corbu,Djordja Balasevica. U poslednje vreme najvise slusam albume "To record only water for ten days"-John Frusciante i "Vitalogy"-Pearl jam
Zadovoljan?

Oooooooo...... STRAAAAVAAAA!!!
Moj omiljeni band! :wink: :D :D :D :D :D :D
veliki pozdrav!!! :wink:

Oooooo, hvala! Polomih se trazeci jos nesto od njih, ali mrka kapa. Odavno mi se neki bend nije ovoliko svideo. Pre neki dan sam slusao Better man live na internetu i najezio sam se! JA! Meni se to nikad ne desava!
 
"oh, where, oh, where can my baby be?
The Lord took her away from me ...
She's gone to heaven so I got to be good
So I can see my baby when I leave this world"

:D .... "Last Kiss", naivno simpatichno-tuzna pesmica, kao radnja nekog jeftinog americkog filma :) ne znam kolko je istinita prica, al clanovima benda se nije desila.
 

Back
Top