Richard Bach

ljudi cesto hvale necije preziranje smrti. Za mene ne znaci nista to preziranje smrti. Ako ne potice iz urodjene odogvoornosti, onad je samo znak siromastava ili mladalacke neumerenosti.

poznavao sam jedo mladog samoubicu. ne znam kkava ga jeljubavna nevoljaneterala da se bi prosvira kursumom kroz srce.ne nzam kakvom jeknjiskom iskusenju podleao oblaceci bele rukavice, alis ecamse da sam pred tom tuznom paradom imao utisak bede, a neplemenitosti. tako iza otg prijatnog lica, ispod te lobavnje nijebilo nigece, nicega... Jedino ako se nije nalazila slika neke glupe devojcice , slicne mnogima.

zemlja ljudi - exupery
 
baba?????:
Jeste, al' dobiješ želju da devojčicu "prosviraš" :lol: :lol: :lol: !!

Čekaj, u ovakoj situaciji, jel' taj što piše to, može na sudu da odgovara kao inicijator :lol: :lol: :lol: ???
Kvalifikuje se kao - navođenje na.Eto ,uzesmo mu meru,a Bret će da se ljuti što smo neozbiljni u ovakvoj temi. :razz:
 
Antologijsko delo "mali Princ" A.d.S.Exupery

i on se vrati lisici.
- zbogom – rece on.
- zbogom – rece lisica.
fox.jpg
evo moje tajne.
vrlo je jednostavna; covek samo srcem dobro vidi.
vazno je ocima nevidljivo. – ponovi mali princ da bi zapamtio.
- vreme sto si izgubio za svoju ruzu cini tu ruzu
flower.gif
tako dragocenom.
- vreme sto sam izgubio za svoju ruzu... – ponovi mali princ da bi zapamtio.
- ljudi su zaboravili tu istinu – rece lisica. – ali ti je ne smes zaboraviti.
ti postajes zauvek odgovoran za ono sto si pripitomio. ti si odgovoran za svoju ruzu...
- ja sam odgovoran za svoju ruzu... ponovi mali princ da bi zapamtio.
 
Napravih jedan veliki propust.

Zaboravih da pomenem mog pokojnog oca - aviomehanicara, od koga nasledih divna stara dzepna izdanja Egziperija u izdanju Svjetlosti Sarajevo -1960. g. sa podvucenim pasusima koji su i nejga radovali kao i mene sada. Zelim da sa ljubavlju pomenem i sve prijatelje iz avijacije koji vise nisu sa nama gospodina Zeljka Ceklica, mog dragog drugara Micu- kravu, Klompicu sa platforme i jos mnoge druge.

airplane.gif


NISTA NE ZALIM- KOCKaO SAM SE I IZGUBIO. TAKO JE TO U NASEM POZIVU. Ali ipak sam udisao vetar mora. Oni koji su ga jednom okusili nikada ga vise ne zaboravljaju. Zar ne drugovi ??? I nije stvar u tome da se zivot ispuni opasnostima. Ova formula je pretenciozna. Toreadori mi se ne dopadaju. Ne volem opasnost. Znam sta volem ZIVOT. "Terre des hommes"

Nije u pitanju ovde avijacija. Avion nije cilj vec sredstvo. Ne rizikuje se zivot radi avioni. I seljak ne obradjuje zemlju radi pluga.

Obavlja se ljudski posao i upoznaju brige coveka. u dodiru je sa vatrom, zvezdama, sa nocima peskom, morem. Zavarava prirodne sile. Ocekuje zoru kao sto bastovan ocekuje prolece. Ocekuje aerodrom kao obecanu zemlju, i svoju istinu trazi medju zvezdama.
 
Callas M.:
ja bih rekla da ovu gospoju Bretagne poznajem

moj pozdrav Callas :P


moj duboki naklon i beskrjano postovanje, liku i delu Marie Callas

svako ko bi mogao osmisliti ime i preuzeti sliku nase Dive mora biti nista manje interesantna osoba 8-)

nadam se da ce biti prilike ma cher,
da podelimo neki interesantan komentar makar o vremenu :razz:
 
I ČOVEK: Šta ćemo danas da radimo? Dosadno ovo kameno doba..
II ČOVEK: Mnogo dosadno. Da bar imamo televizor.. Ali, znam šta ćemo danas da radimo. Znam jednog majmuna koji sledeće nedelje treba da postane čovek. Da napravimo razgovor s njim.
I ČOVEK: Sve je više takvih slučajeva. Evo u susednom selu ima dva prijatelja.. Jedan čovek, jedan majmun i druže se. Nemaju nikakvih predrasuda. Valjda taj majmun 'oće da upozna ljude dok je majmun, pa da mu posle kad postane čovek bude lakše..
II ČOVEK: Sigurno! 'Oćemo da krenemo?
I ČOVEK: 'Ajde.
(Dolaze u pećinu gde ih dočekuje domaćin - majmun koji treba da postane čovek)
DOMAĆIN: Dobar dan. 'Ajte izvolite ljudi moji. Ovo je moja žena. Čuo sam šta želite. Izvolte.
ŽENA: Dobar dan. 'Oćete nešto da popijte? Imamo hladnu, toplu i mlaku vodu. Vrela mi je nestala.
I ČOVEK: Neka hvala, nećemo ništa. Prestao sam da pijem, a i žurimo. Samo ćemo nekoliko pitanja pa idemo.
ŽENA: Kako hoćete.
I ČOVEK: Pa da počnemo.
DOMAĆIN: Možemo. Izvolite.
II ČOVEK: Vi ste majmun. Za nedelju dana bi trebalo da postanete čovek. Kako se osećate?
DOMAĆIN: Pa, šta da vam kažem. Dosta sam se majmunisao. Vreme je da postanem čovek. Ali znate, mislim da je danas teško biti čovek. Kada ste majmun niko ne može da vas napravi majmunom. A kada ste čovek, a gledaju na vas kao na majmuna, to može da vas povredi.
II ČOVEK: Da li se bojite da se ne osetite odbačenim kada postanete čovek. Kako će reagovati vaši bližnji, žena, deca, prijatelji?
DOMAĆIN: Najoštrije je reagovala moja žena. Boji se da kad postanem čovek ne počnem da se ponašam kao životinja. Znate, ima svakakvih ljudi. Ona se boji da kad postanem čovek ne počnem da je tučem i maltretiram, što kao majmun nikada nisam radio. Eto, šta da vam kažem. Ja sam kao majmun živeo časno i pošteno, bio sam jedan od najuglednijih majmuna, pa mnogi smatraju da je prava šteta da od takvog majmuna postane čovek. Ja za života jednu bananu nisam ukrao. Svestan sam da će mi kao čoveku biti mnogo teže da budem pošten.
I ČOVEK: Ipak, da li ponekad zažalite što ćete postati čovek?
DOMAĆIN: Sada je kasno za kajanje. Kao majmun sam napravio toliko grešaka da ću sigurno postati čovek. Pored toga, u zadnje vreme sve češće lupam gluposti, što je najbolji dokaz da ću postati čovek.
II ČOVEK: Hvala vam na razgovoru.
DOMAĆIN: Hvala i vama. Vrata moje pećine su vam uvek otvorena.
 
Zasadi breskvinu koscicu u kojoj je pouzdano zivo seme. KAd nikne biljka, svake veceri kraj nje izmisljaj price; hrani je svetlom , kisom i drugim darovima, uci je da cezne za ljudskim glasovima.
Kad te drvo preraste, i kad reraste tvoju kucu, kad donese plod i pokaze se da je bviljka blagorodna, njen list upotrebi kod teske melanholije, kod hronicne usamljenosti, i akutnih trovanja duse.
Dovoljno je da zagrizes tanku zilu po sredini. Aktivna materija sna brzo ce preci u krv. Osnazice ti duh, osvezice misljenje nepogresivim argumentima nematerijalog. oslobodice snagu za duga putovanja.
Ali, zato sto je jaka droga, sto izaziva prestanak vremena, nestanak licnosti i gubljenje dogadjaja, uzimaj je retko, svaki put kao da jeposlednji, i samo kada je u pitanju zivot.
Rizik je veci ako siosoba sa srcem.

- edicija plava trava zaborava
 
Clan drustva moga o jebiti ma ko: devojcica, kuca, cvet, ime, grad. Neki nisu ni znali da mu pripdaju, neki su ga otkrili tek kd su odrasli. Neki su rodjeni u njemu. Ima ih koji ne znaju za njega ni kada im nacrtas, im aih koji za njim zude, ali ga ne nalaze, ima plasljivih , tuznih, bolesnih...
 
Beograd, grad na uscu, save u Dunav, na poslednim kvrgama avale. Ucestvovao sam u svim ratovima, bez jasnog lica, ali sa srcem tako finim, da ostanes bez srca kad ga napustis. Beograd je svuda u 'Beogradu - u vazduhu na terazijamau pesku i prasini sa mostova, u pesmama ulicnih sviraca. Beograd je jedan han kroz koji tutnje vojske, vojskovodje razgovaraju preko puscanih cevi, a vojnici placu. Beograd je mesto gde se okupljaju pesnici, kao leptiri na zizi koja ce ih opeci. On je polazna tacka za puteve u svet i oko sveta, koji se zavrsavaju u Beogrdu.
 
u tovjim mislima j e i tovje iskustvo;
Ono sto mislish to i jesi.

Budi sa druima onakakv kakav oni zel eda budesh.

Mi nemozemo znati sta neko, osim nas asmih, zeli.

Ono sto pravilo znaci i kako ga isrekno mozemo pirmeniti je :

budi sa ostalima onkav kkaakv stvarno zelis da budes sa njima. :P
 

Back
Top