RHCP uzivo (ujedinjene teme o tome)

Oni su ljudi profesionalci,na zapadu mozes da ih gledas kad hoces,to sto smo mi bedni pa kad nam se jednom u milijardu godina pruzi sansa da vidimo tako veliki bend, ocekujemo da nas titraju(100 sati samo za nas,mi smo cekali toliko dugo koncert...bla bla...Nikad Pepersi nece da izgube svoju publiku u Srbiji.Budi srecan sto si ih uopste video na nasim prostorima u jeku popularnosti...mogli su da se tek pojave kao "fosili".
 
Ivane, tvoj lik i delo su toliko pesimistični da zaista i ne zaslužuješ da odeš na takav jedan događaj. Nisi nažalost jedini kojem je jedina bitna stvar tražiti greške i žaliti se. Smeta ti što se ima kupiti samo Tuborg, a nisi rekao hvala tom Tuborgu što je pomogao da se Pepersi dovedu. Uostalom taj monopol jednog pića na koncertu je najnormalnija stvar koja samo potvrđuje tvoju maniju za beskonačnim žalopojkama. Onda ideš sa glupavim pričama o saobraćaju, organizaciji i svim tim. Kako ti misliš da treba da se organizuje 80 000 ljudi, od kojih je (recimo) polovina došla kolima, a da se ne stvore gužve? Sram ih bilo što nisu instalirali teleportacijske sisteme...
Pepersi jesu svirali kratko, ali sumnjam da je to mnogo kraće od njihovog uobičajenog repertoara.
Nažalost pogledah i par komentara na ovom tvom šupačkom blogu, što me dovodi na temu Exita. Exit je najbolja stvar koja se Srbiji, ali i celom regionu, desila u poslednjih 10 godina. Nije nekom po volji i odmah će početi da se žali kako su organizatori lopovi, kako mogu da rade više, čak i među komentarima pročitah da bi oni trebali da 'se odreknu jednog dela svog kolača'. A šta mislite ovako momci? Zasučete svi rukave i odete u Exit i kažete: 'evo, mi hoćemo da pomognemo'. Najlakša stvar na svetu je sesti za komp i srati na blogu i pozivati ljude koji već rade strahovit posao da rade još više. I ja sad serem, ali ja neizmerno cenim ono što Exit radi. Evo malo i dokaza za ovo moje brbljanje:

Ovaj crnja se zove Derrick May i za techno muziku on je nešto kao Elvis za rok. Bio je na hiljade koncerata i festivala i ako on kaže ovo što govori (i to novinaru strancu!) onda to zaista nešto znači. Obrati pažnju da se pominje Coachella, jedan od najvećih festivala u SAD-u i još jedan je Detroit Electronic Music Festival. Za oba čovek kaže da treba da se ugledaju na Exit i po organizaciji i profesionalizmu. Ko smo onda mi da kažemo da je to sve neorganizovano?

Neću tupiti više, verovatno nećeš prihvatiti ni ovo što sam napisao.

Iskreno najmrži su mi ljudi koji se žale na nekog radnog, ovi koji samo ništa ne rade makar ćute. Jadno Ivane! Veoma Jadno!
 
Dete Sunca, da si malo pazljivijie citao neke moje ranije postove video bi da sam ja veliki podrzavalac Exita, a uvek sam ih branio od raznih "dusebriznika" koji su ih napadali.

To da li ja zasluzujem da idem na ovakav nastup je diskutabilno, ali da ne zasluzujem (ni ja ni desetine hiljada posetilaca) da kao stoka budem ostavljen na mracnom parkingu bez ikakve asistencije to mislim da stoji. Da li treba da se klanjam nekome sto sponzorise dogadjaj od koga ce na kraju zaraditi...ili organizatorima koji ce takodje uzeti masnu kintu...mozda i bih da sam za svoj novac dobio dobru organizaciju... ne znam da li si bio sinoc na koncertu...ali onaj uzas posle je mogao biti sprecen sa nekoliko desetina redara i policajaca.

Evo jos malo komentara, da ne ispadnem ja jedini kome je nesto smetalo:
http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=252900#hrono

www.ivanbevc.blogspot.com
 
Ivan Bevc:
Dete Sunca, da si malo pazljivijie citao neke moje ranije postove video bi da sam ja veliki podrzavalac Exita, a uvek sam ih branio od raznih "dusebriznika" koji su ih napadali.

To da li ja zasluzujem da idem na ovakav nastup je diskutabilno, ali da ne zasluzujem (ni ja ni desetine hiljada posetilaca) da kao stoka budem ostavljen na mracnom parkingu bez ikakve asistencije to mislim da stoji. Da li treba da se klanjam nekome sto sponzorise dogadjaj od koga ce na kraju zaraditi...ili organizatorima koji ce takodje uzeti masnu kintu...mozda i bih da sam za svoj novac dobio dobru organizaciju... ne znam da li si bio sinoc na koncertu...ali onaj uzas posle je mogao biti sprecen sa nekoliko desetina redara i policajaca.

Evo jos malo komentara, da ne ispadnem ja jedini kome je nesto smetalo:
http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=252900#hrono

www.ivanbevc.blogspot.com
Nisam bio. Trenutno sam u Beču. Zadnji vikend sam bio na najvećem evropskom Open-Air festivalu - Donauinselfest u Beču. Malo je reći da je bilo grešaka. Da nisam zapamtio prošle godine gde su najbitniji stejdževi mogao sam tražiti satima. Ima svuda grešaka i propusta Ivane, to je neizbežno. A organizatori i treba da dobiju masan deo svega toga. Ogroman je to posao i mnogo neprospavanih noći.
Znam i da ti nisi jedini. E to ima svoju pozitivnu i negativnu stranu. Pozitivna je što smo mi uvek nezadovoljni i tražimo još, što dovodi do napredka, a negativna je što se onda ubijemo svojim nezadovoljstvom i nikada nam nije onako kako smo mislili da će biti, a i frustrira druge to naše nezadovoljstvo.
Iskreno ja ne idem na koncerte, preskupi su, a kratko traju. Moj vid zabave su elektronske žurke, gde DJ-evi vrte satima bez prestanka i isplate ti se pare koje si dao.

Usput, izvini zbog mog poganog jezika. Iskreno više me je iznervrao nečiji komentar na tvoj post i tvoje kritikovanje Exita. Sada svi preteruju u tome...
 
1.RHCP su bili na vrhuncu slave 99-00 sa Californication
2.Odmah mi je bila sumnjiva mutljaga oko koncerta u Indjiji,zasto tamo,opasne su pare uzete
3.1 h 20 minuta se ne svira koncert pred tolikom publikom,nisu dosli u SKC
4.Normalno je da tako ljudi prodju kada se koncert pravi na njivi ,4 km do Indjije,pa i da je pored mesta,Indjija ne moze svojom velicinom da zadovolji potrebe 100.000 ljudi,mogao je da bude u BG-u ili NS-u.
 
Ivan Bevc:
Meni licno nije smetalo sto je u Indjiji,decentralizacija je ok, mada se ispostavilo da infrastrukturom i putevima oni ipak ne mogu da progutaju ovoliki zalogaj. Ali, verujte mi, sve bi bilo ok da je neko profi odradio deo posle konceta i ljudi bi otisli kuci uglavnom zadovoljni vidjenim i dozivljenim.
a zasto su peppersi krivi sto je organizacija NASIH LJUDI bila losa?nisu oni krivi sto mi imamo lose puteve i sto su neki ljudi jednostavno nesposobni da sve urade perfektno...pa nisi valjda ni ti ocekivao da ne dodje do guzve posle koncerta...?to je suludo
 
DeteSunca:
Iskreno najmrži su mi ljudi koji se žale na nekog radnog, ovi koji samo ništa ne rade makar ćute. Jadno Ivane! Veoma Jadno!
a ja mrzim kada neko da sebi za pravo da kritkuje,a da nije bio tamo.
znaci lakse malo,nisi ti prolazio kroz agoniju odlaska i dolaska sa koncerta i borbu za zivot u par trenutaka.
ja sam na drugoj temi napisala nesto slicno kao ivan (za kog bi btw trebalo da znamo ko je?! ili ne? :? ) i ono sto je rekao stoji.
i nemoj da pricas o propustima organizaciji itd,jer smo svi ovde bili po koncertima i fastivalima i jucerasnja organizacija celog dogadjaja je bila na nivou retardiranog deteta.
nazalost moje sumnje o iskompleksiranim "mi smo super kul novosadjani urbani exitovci koji mrze beograd" su se ispostavile kao ispravne,bas juce.

koncert je sam po sebi bio prihvatljiv,a exitovcima cu da se najbem keve cim se vratim popodne kuci,ima da im spamujem svaku e-mail adresu koju nadjem.

daklem da ne pisem opet,ko voli nek procita.a ti procitaj obavezno....
a da ne bi pljuvala po koncertu,sto mi nije namera,podelila sam pricu na tri stavke da se zna sta je tacno bilo krs.

Banshee:
uh koncert,nije bio samo koncert nego preko dvanaest sati sto putovanja,sto borbe za goli zivot :roll:

ovako podelila bih moju kritiku na tri dela:
1) prevoz
2) koncert
3) organizacija

1) prevoz je bio totalni raspad sistema - makar sto se vozova tice.one nesrece sa zeleznice su prodale vise karata nego sto su realno mogli da odrade ( naravno! ), vozovi su kasnili i isli manje redovno nego sto je trebalo,u odlasku smo cekali preko sat vremena u vozu da bi se isti uopste pokrenuo,tako da sam izgubila racun o tome koliko je sta kasnilo,kada je trebalo da dodje,a onaj izgovor od stanice u indjiji ne bih komentarisala...jedan i po kolosek,gomila ljudi,neredovni vozovi i kondukter koji nas sa nbg iz poslednja dva vagona opusteno nije pustio da izadjemo jer smo igrom slucaja bas mi ostali u tunelu...oni nesretni autobusi od indjije do one poljane kostaju sto dinara,voze jbn 4 km po par sati,i naravno redjaju ljude ko sardine.
sto se ovog aspekta tice - ne ponovilo se.

2) koncert - sam po sebi je bio ok,za mene.znaci nista preterano ili fascinantno,ali prilicno korektno.zameram sto su mogli bar petnaestak minuta duze da odsviraju,i jos nekoliko pesama tipa otherside,under the bridge ( mada imam utisak da to nesto i ne sviraju na koncertima) i tako jos po koju pesmu...
a oni...anthony je ***** od coveka i jedna totalno neharizmaticna licnost.pa pobogu on je vokal,mogao je bar da malo ostvari komunikaciju sa publikom.a ne hello,malo pevam,thank you serbia good night ( ili tako neki klise). pa da nece basista ili gitarista da mu vode koncert?! elem to je jedan deo koji me je veoma razocarao - mutavost i nedostatak harizme anthonyja.a opet verujem da je to bitno za koncerte...pa i onaj vokal iz kasabian je za nekoliko pesama koje sam cula vise pricao,podsticao publiku itd....sa druge strane,nije toliko falsirao ko sto sam ocekivala i cula sa nekih koncerata.tu sam bila prijatno iznenadjena.john je bio divan,i bez njegovog vokala sve bi zvucalo drugacije,znaci prelepo peva i svira.koliko sam primetila sa nekih njegovih koncerata on to dosta drugacije radi,ali sad sta je tu je.kad je poceo da peva,suzu sam pustila,bez zezanja,a ja totalno nisam takva :lol:...flea se trudio da napravi atmosferu,i iako ga ne gotivim,bio je ok...chad...belo,pa belo :lol:

3)organizacija - ok,sutra pisem exitasima jedan hate mail.ja goru odranizaciju celog dogadjaja jos nisam dozivela...prvo beskonacno dostampavanje novih karata i previse ljudi na jednom mestu koje to ne moze da izdrzi.zasto to kazem....iskompleksirani exitasi,koji zaboga,da koncert slucajno ne bi bio u beogradu ( pu pu daleko bilo) smestili su ga u sred neke vukojebine,koju je tesko naci,do koje je jos teze doci i cija infrastruktura ne moze to da podnese!!! znaci kola,autobusi,i ljudi - na putu do poljane - koji je najobicniji seoski put sa po jednom trakom u oba smera.znaci fizicki neizvodljivou sta su se svi i uverili.

ok i ja sam za decentralizaciju,ali ako onoliki koncert po svaku cenu pokusavas da smestis u sred nicega,u selo koje to ne podnosi,i koje nije spremno za to ( ni putevi,ni usluga,ni stanice - najvaznije stvari!!!) onda si ili lud ili glup,a definitivno iskompleksiran...i opet je proradila njihova novosadsko-exit sujeta,i valjda u pokusaju da koncert ne bude u beogradu,i u pokusaju nesretne originalnosti oni napravise sranje i stavise ga u vukojebinu.zao mi je,ali nema drugog izraza...mogli su i u novi sad ili bilo koje dostupnije mesto,ali ovo sto su oni uradili bilo je klasicno izivljavanje i nedostatak takticnosti.ko je bio znace o cemu pricam.

dakle od mene sutra neko ima da dobije iskreni hate mail za ovaj picvajz koji j napravio :)

a uzgred,ja nisam osoba sa nekim visokim prohtevima niti trazim da me neko tretira ko princezu,ovo juce je sve ukupno bila avantura za pamcenje,ali avantura u kome smo mi bili zrtve tudjih frustracija i izvukli deblji kraj.
 
OK Ljudi Jebeno je shto je swe owo bilo u Indjiji...Shta sad da se radi nisam ni ja mislio da treba tako da bude ali kakwe weze ima nemojte sad da pljujete tu... malo smo mesto i shta da se radi...al nije uredu da pljujete zato shto znam i video sam koliko su se ljudi kidali da bi sve ispalo kako tako pristojno...ako hocete nekog da krivite krivite onda onog lika kome je palo na pamet da se organizuje ovde u Indjiji...ALO BRE pa neko se trudio da sve ispadne kako treba..jedina je fora shto nemamo ta sredstva ni infrastrukturu niti bilo shta drugo da organizujemo takav dogadjaj...****** tako je...
 
Svaka cast onima koji su se trudili i uradili veliki posao, ali neko je ocigledno napravio velike propuste i zato smo besni. Garantujem da bi, uz dobru logistiku svi napustili parking do 01.

Pepperse ne krivim nizasta, svirali su dobro, verovatno su placeni po festivalskoj tarifi, a ne koncertnoj (mada je u najavi stajalo da sviraju od 21 do 23:30, dakle jos jedna prevara), mozda samo ne shvatam kako ih ovolika masa nije inspirisala da odrade promil preko ugovora.

Steta sto je bilo ovako jer ljudi sada imaju otpor i prema Exitu i Indjiji, do ovoga zbilja tackama za ponos u Srbiji.

www.ivanbevc.blogspot.com
 
Sarge:
1.RHCP su bili na vrhuncu slave 99-00 sa Californication
2.Odmah mi je bila sumnjiva mutljaga oko koncerta u Indjiji,zasto tamo,opasne su pare uzete
3.1 h 20 minuta se ne svira koncert pred tolikom publikom,nisu dosli u SKC
4.Normalno je da tako ljudi prodju kada se koncert pravi na njivi ,4 km do Indjije,pa i da je pored mesta,Indjija ne moze svojom velicinom da zadovolji potrebe 100.000 ljudi,mogao je da bude u BG-u ili NS-u.

rachunica je bar prosta
100.000 ljudi x 30 eu u proseku za kartu
=
3.000.000 eu

malo li je
 
Pepersi su odsvirali ono sto su dogovorili i sta su naplatili,a to je festivalska svirka.A to sto nas mesecima loze Jesic(ili kako vec)i ova oloska ekipa sa EXITA to je vec nesto drugo.Sto se tice svirke EXTRA.Dobro ozvucenje,stage,oni sami...
A organizacija sa nase strane KATASTROFE,SRAMOTA
3 SATA CEKANJA DA IZADJEMO SA PARKINGA-SKANDAL
samo jednu konstataciju imam


BOJKOT EXITU I EKIPI KOJA OD ISTOG GURA SEBI PARE U GUZICU

BOJKOT EXITU
BOJKOT EXITU
BOJKOT EXITU
 

Back
Top