[REŠENO] HITNA POMOC

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Te stare ploče, mogu da crknu zbog banalnih stvari. Moj tata, jednom hteo da izmeri napone napajanja, skinuo taj priključak napajanj sa ploče koja je bila stara 7 godina i kad je vratio, pr uključenju čulo se cak cak cak, taj zvuk su stvarali kuleri, koji su se stalno palili i gasili, crkao je južni most. Zato ako je ploča prastara, nemoj da se čudiš, nego je zafrljači na otpad, crkla je.
 
posto ti je award-ov bios u pitanju kako si opisao zvuk moze da bude samo par stvari

1.pregrevanje procesora (cooler se ne okrece koliko brzo treba ili je pogresno podesen u bios-u)
2.ostecen procesor
http://www.bioscentral.com/beepcodes/awardbeep.htm#

evo ti link prevoda na srpski
http://translate.google.rs/translat...wBg&prev=/search?q=beep+code&hl=sr&prmd=imvns

udji na brzinu u bios,pod karticom power pogledaj sta pise za MB i CPU temperaturu i CPU Fan Speed
w1fjic.jpg
 
ne mogu da udjem u bios komp ne daje nikakvu sliku na monitoru...tako da moguce da je procesor
al necu vise sam da cackam,zvacu nekog ko se razume u to pa neka pogleda...
ako saznam sta je bilo kompu napisacu ovde,pa mozda zatreba nekome ako bude imao ovakav problem :)
 
ne mogu da udjem u bios komp ne daje nikakvu sliku na monitoru...tako da moguce da je procesor
al necu vise sam da cackam,zvacu nekog ko se razume u to pa neka pogleda...
ako saznam sta je bilo kompu napisacu ovde,pa mozda zatreba nekome ako bude imao ovakav problem :)

Znači da ti komp uopšte ne pali....Da se ne vraćam na početak, jesi li mijenjao Ram memoriju uopšte........Hoćemo li se igrati eci peci pec ti si mali zec.....Koliko sam ja razumio tebi su problemi počeli nakon vaše intervencije sa optikom.....Ili ti ne leži procesor odnosno kuler kako treba ili je memorija u pitanju....ali ovo je samo gubljenje vremena jer koliko si sugestija dobio da samo postaviš dijagnozu i da si to ispoštovao do sada bi znali šta je u pitanju...biće dobro ako niste spalili ploču ali pošto daje neki znak ostajem pri onom što sam već rekao....
 
Poslednja izmena:
ne ukljuci se skorz komp,kao da dodje do pola i ostane tu tako da zvrnda (radi) i pocinje sirena hitne pomoci,menjao sam memoriju ocistio i vratio,lepo je sela sve...ali sirena i dalje radi

Što znači da se upali samo napojna i kuler na procesoru ali ploča ne pali. Ima li napuhanih kondenzatora na ploči...?...Nosi to nekome ko se razumije.....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top