Reprezentacija Srbije - arhiva 1

Koga biste hteli za novog selektora?

  • Ljubiša Tumbakovic

  • Milovan Rajevac

  • Ivan Jovanović

  • Dragan Stojković

  • Lotar Mateus

  • Aleksandar Janković

  • Aleksandar Stanojević

  • Neko drugi


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tosic je davitelj lopte,ume ponekad da odigra,ali uglavnom njegovo soliranje vadi zivce publici,da nam je Sulejmani u formi od prosle godine ne bi imali problema koga cemo staviti:think:
Moze Markovic da donese rezultat svojom hitrinom,ali je jako mlad i moze i da ga proguta atmosfera
Srednjacki par najbolje je da nam bude Kuzmanovic-Matic ,ali posto se ovaj drugi nece vratiti,biramo izmedju Ignjovskog,Petrovica,Stankovica.....Ignjovski je defanzivno najjaci i moze da neutralise Modrica (pogotovo u sadasnjem stanju) , Petrovic nije kvalitet za takve meceve,a Stankovic nece imati kondicije za 90 (kao uostalom ni prethodnih 20ak meceva repke koje je igrao),s druge strane ima iskustva i tehnike,i nadam se jos uvek necega sto bi ga poteralo napred,e sad je pitanje koliko je selektor spreman da ostavi samo Kuzmanovica kao zadnjeg veznog......ali setimo se ,nasa najbolja partija na svetskom sampionatu,a ujedno i najbolja u ovoj deceniji ,protiv australije igrali su je Stankovic-Kuzmanovic-Ninkovic....mislim da smo i kod Pizona jednom solidni bili s tom trojkom,pa nam ostaje da se nadamo da ne moramo gledati "srpskog zadnjeg veznog" koji od svega ume najbolje da vrati golmanu

Rekao je da ce vratiti Matica ako ga ovaj pozove,uopste nije logicno da Miha sada pozove Matica i kaze mu "ej izvini ja sam kriv,pogresio sam,forsirao neke druge igrace nepravedno ostavljajuci te na klupi" ......nije da opravdavam mihajlovica,ali mislim da bi matic samoinicijativno trebalo da se vrati u reprezentaciju

Druže, ja čak misli da će Mihajlović da "iznenadi Hrvate" tako što će staviti Kuzmanovića na prednjeg veznog (uz Ignju i Raću), a Tadića na krilo uz Lekića vjerovatno na špicu... ovo bi bila naša katastrofa i 3-4 razlike za Hrvate...

Samo brzi igrači L.Marković, Tošić, Tadić nam mogu donijeti pobjedu... od napadača koje imamo možda samo Đurđić (moram da priznam da ga nisam mnogo gledao)...
 
Ne volim kad svi napadaju Tošića. Dečko (po tvom mišljenju) "davi" loptu jer pokušava da organizuje akciju, a ne da je šutne na krov stadiona. E sad, drugo je što kod nas fudbal mora da počne da se igra kako bi to sve imalo smisla......

Pa decko upravo najvise sutira od svih u timu,vrlo cesto nerezonski ,ali bolje i da sutne,nego da je izgubi na polovini
 
Ne volim kad svi napadaju Tošića. Dečko (po tvom mišljenju) "davi" loptu jer pokušava da organizuje akciju, a ne da je šutne na krov stadiona. E sad, drugo je što kod nas fudbal mora da počne da se igra kako bi to sve imalo smisla......
Tošić najbolje partije pruža na prijateljskim i nebitnim utakmicama (i za klub)... sjećam se npr njegovih rola protiv Alžira ili Južne Afrike...

Ipak ja bih njemu dao šansu protiv Hrvata zato što je brz i mislim da uz Tadića, L. Markovića i još nekoga u špicu (???) može velike jade da pravi Hrvatima...
 
Druže, ja čak misli da će Mihajlović da "iznenadi Hrvate" tako što će staviti Kuzmanovića na prednjeg veznog (uz Ignju i Raću), a Tadića na krilo uz Lekića vjerovatno na špicu... ovo bi bila naša katastrofa i 3-4 razlike za Hrvate...

Samo brzi igrači L.Marković, Tošić, Tadić nam mogu donijeti pobjedu... od napadača koje imamo možda samo Đurđić (moram da priznam da ga nisam mnogo gledao)...

Najgore sto nas moze snaci je ovako:
GK-Stojkovic
RB-Tomovic (potreban nam je bek boljih defanzivnih karakteristika od Ivanovica )
CB-Ivanovic
CB-Nastasic
LB-Kolarov
DM-Mijailovic (decko je mlad,pun zelje,profil igraca kakav "dugo" nije vidjen na ovim prostorima,tip igraca koji moze jednim potezom da donese prevagu)
DM-Ignjovski
DM-Stankovic (njegovo iskustvo daje razlog za optimizam,pa setite se kako je 99-e na maksimiru dominirao svojim ofanzivnim karakteristika u paru s pixijem,ostavimo po strani njegove godine,a sem toga i na ledjima mu je broj 10,tako da je jasno sta ce igrati)
RM-Tosic
LM-Tadic (jer jednostavno je nemoguce izbaciti sve kvalitetne)
CF-Scepovic (ma koliko se Djurdjic i Djordjevic trudili i davali golove,oni jednostavno nemaju "to nesto" u sebi napadacko,sto zraci "efikasnoscu" nesto sto ce ih uporediti s Ibrahimovicem,a Scepovic sve to ima,i potpuno se uklapa u moj sistem)

S1-Petrovic da nakon 2-0 na poluvremenu damo malo po ofanzivi,mladi mijailovic je sagoreo u zelji,ali je pokazao da je veliki potencijal
S2-Markovic cisto zbog medija,verovatno umesto Tadica
s3-kad pukne petarda ulazi Leka
 
svarozic -zasto mislis da treba da izadjemo bez Djuricica na kroasaniju?

Mislim da je previše mek za ono što nas očekuje u Zagrebu, dobar je on tehničar, nema tu priče... ali treba nam neko da grize, po meni je čak i bolja opcija da igra Tadić prednjeg veznog (ako budemo igrali 4-5-1), pokazao je da mu odgovara i ta pozicija...


Šta mislite kako bi izgledalo:

gk- Brkić
rb- Ivanović
lb- Kolarov
cb- Nastasić
cb- Subotić

dmf- Ignjovski
mf- Kuzmanović
amf- Tadić
lw- Tošić
rw- Lazar Marković

s- Đurđić

Sa klupe mogu ući Sulejmani, Đuričić, Đorđević, Basta (ako budemo gubili) ili Raća (ako budemo vodili)...
 
Mislim da je previše mek za ono što nas očekuje u Zagrebu, dobar je on tehničar, nema tu priče... ali treba nam neko da grize, po meni je čak i bolja opcija da igra Tadić prednjeg veznog (ako budemo igrali 4-5-1), pokazao je da mu odgovara i ta pozicija...


Šta mislite kako bi izgledalo:

gk- Brkić
rb- Ivanović
lb- Kolarov
cb- Nastasić
cb- Subotić

dmf- Ignjovski
mf- Kuzmanović
amf- Tadić
lw- Tošić
rw- Lazar Marković

s- Đurđić

Sa klupe mogu ući Sulejmani, Đuričić, Đorđević, Basta (ako budemo gubili) ili Raća (ako budemo vodili)...

To je u principu to,s tim da po meni nije Lazar Markovic mnogo cvrsci od Djuricica,a svakako da je ovaj drugi spremniji fizicki.......tosic je iskusan i ima kvalitet,s jedne strane ne bi se smelo postavljati pitanje da li ce igrati,ali nekad zaista ume da pokida zivce kad ga gledas kako nabada loptu
 
Koliko "dobar" skauting imaju hrvati pokazuje to sto Stimac kao najvece opasnosti vidi Markovica i Tosica :D

I najveca budala vidi da je trenutno najbolji i najopasniji igrac Srbije Tadic, pa onda Djuricic, pa tek onda Markovic

A i Djurdjic je veca opasnost od Markovica, samo ne znamo dal ce on igrati
 
@Living in a Hope malo brkas neke stvari,ali dobro,delimicno je tako to sto govoris...

A ti treneri koje si nabrojao...pa dobro svako ima svoje,a da li su kadri da naprave nesto ozbiljno u ozbiljnoj ligi,recimo kao Djukic sa Valjadolidom,videcemo. ;)
Šta sam pobrkao? Pa dobro, ne moram u svemu biti u pravu, niko nije savršen. :)

Pa da, tek ćemo videti. Stanoje svakako ima već ozbiljne uspehe iza sebe. Mislim na Evropu naravno, a i ozbiljna liga će brzo doći na red. ;) Simo i Marko su veliki potencijali, ali ako ih brzo ne primeti neko iz inostranstva, mislim da će se brzo utopiti u ovo sivilo koje se nadvilo iznad naše Jelen Lav lige. Robi je više igrački autoritet, legenda koga moraju svi da poštuju, ali u kome nema suviše trenerskog materijala.

Nebi ja ni Tošića stavio protiv HR. Ako se nebude lako i brzo oslobadjao lopte Hrvati c lako izači na kraj s njim.
Protiv koje formacije su se Hrvati najgore snalazili. Hmm pratim ih godinama i mogu ti reci ko mi prvo pada na pamet: GRČKA :mrgreen: Sa njima su se uvek mucili.
Da, ako se ne bude lako i brzo oslobađao lopte, a vrlo dobro znamo da neće. Takvi se ne popravljaju :lol: Pored toliko kvalitetnih igrača na krilu koje imamo, stavljati njega u startnu postavu, pored svog iskustva koje ima, je krajnje glupo. Samo će nam kidati živce i izludeti nas u ionako ludoj utakmici posle koje ćemo ga zamrzeti gore nego Pantelu i Žigaru zajedno.

DA! Kako si se setio, svaka čast brate bargro. Samo, podseti nas molim te koja je to formacija :mrgreen: Pošto sam zaboravio, ali svakako se sećam dobro da su se sa njima uvek dobrano mučili. Možda bi lepo bilo i iznenaditi ih, npr. kao Nemci, i krenuti svom silom na početku u napad, napadački, žestoko, i sa jakom napadačkom formacijom, ali pošto ne postoji ijedan promil šanse da se Miha za takav rizik odluči, ma koliko ta tekma bila presudna za naš odlazak u Brazil, i uprkos činjenici da u odbrani imamo jedne od najboljih odbrambenih igrača sveta, pa ako oni ne mogu da nas odbrane od jednog Mandžukića i sada kilavog Modrića (ostale Hrvate zaista ne smatram kao neku toliko ozbiljnu pretnju od koje bi se uplašili i zbog koje bi kiksali jedan Ivanović, Nastasić, Subotić, Kolarov), onda stvarno nek ide sve u peršun, i ne zaslužujemo ni da odemo turistički na SP, a kamoli da se plasiramo. I to narednih 10 godina.

Mislim da je previše mek za ono što nas očekuje u Zagrebu, dobar je on tehničar, nema tu priče... ali treba nam neko da grize, po meni je čak i bolja opcija da igra Tadić prednjeg veznog (ako budemo igrali 4-5-1), pokazao je da mu odgovara i ta pozicija...


Šta mislite kako bi izgledalo:

gk- Brkić
rb- Ivanović
lb- Kolarov
cb- Nastasić
cb- Subotić

dmf- Ignjovski
mf- Kuzmanović
amf- Tadić
lw- Tošić
rw- Lazar Marković

s- Đurđić

Sa klupe mogu ući Sulejmani, Đuričić, Đorđević, Basta (ako budemo gubili) ili Raća (ako budemo vodili)...
U principu, izuzev Tošića, a napred kao lw Đuričića, ne bih ja tu ništa dir`o. Pošto se skoro Stojke nažalost neće vratiti u formu, kako se vidi na ovim pripremama u PFC, priznajem, Brkić će biti daleko bolje rešenje. Mada ću u svakom napadu Hrvata i prekidu pogotovo strepeti od njegovih kikseva. Sa najboljom odbranom moramo izaći, to je činjenica, i najverovatnije, sa dva zadnja vezna. Ja sam, sa druge strane, pristalica još defanzivnije formacije, mada se to sa druge opet može gledati i kao jako ofanzivna, pošto bi u formaciji 5-3-2 Basta i Kolarov jako često istrčavali napred, dok bi onda ostajalo prostora za kontre modrih, ali opet, ponavljam, ako stvarno naši momci ne mogu da zaustave dečke... dajte, toliko samo iskustva imamo u zadnjoj liniji, neće valjda kiksati od Hrvata, to bi stvarno bilo sramota, jeste da imaju sistem, ali majku mu, za šta Bane, Matija, Neven, Kolarov i ekipa primaju tolike milione, i zašto igraju u onakvim klubovima, a svi znamo kako igraju?!? To će svakako biti utakmica života za njih, tu će se pokazati, ili jesu, ili nisu, ili im je stalo dovoljno do pobede i reprezentacije, ili nije.

Ako bi pak igrali i Basta i Kolarov, a ja sam zaista pristalica toga da jednostavno mora igrati Basta, pa ljudi on igra fantastično u Seriji A, u životnoj je formi, onda bi najbolje ipak bilo da Basta i Kolarov u stvari budu neka vrsta krila, tj. Basta da bude krilo, i to umesto Tošića u ovoj formaciji gore, a onda da Đuričić upadne umesto Markeca, koji će svakako biti pod ogromnim pritiskom jer se mnogo očekuje od njega, igraće u jako tvrdoj i velikoj utakmici, pred prepunim tribinama, i to protiv mnogo iskusnijih odbrambenih Hrvata, koji će ga lako zatvoriti. Ja mislim da se mi trebamo zatvoriti i odigrati klasičan bunker, ali ne onaj da se ceo meč branimo, nego jednostavno, protiv Hrvata ćemo morati tako, na stranu sav značaj i posebnost utakmice, mi nećemo moći ni na koji drugi način pobediti. Hrvati su iskusni, imaju sistem, znaju znanje, mi nismo, nemamo ništa, i moramo se braniti sa što više igrača. Zato je najbolje sa Bastom i Kolarovim napred, dva zadnja vezna, Kuzma i Ignjovski, i to je to. Pa da igramo na kontre, što će zaista biti naša ogromna šansa. Pa ako tu ne ubodemo jedan gol, onda stvarno nismo nizašta.

Ako tako odigramo, i opet budemo vihorni i opasni u kontrama, koje će biti sve češće kako teče vreme, i hrvati i stadion postaje sve nervozniji, onda se i možemo nadati nečemu. A opet čvrsta odbrana i bunker, Bane da se ne zaleće i pola terena da ne pređe na Maksimiru, znači ne kao protiv Belgije. Subotić da ne ide u napad kod kornera. Kolarov da u napad, ali onda da tu poziciju pokriva Kuzma ili Ignjovski. I ako tako urade, ništa im nećemo zameriti ni ako tako pobede, a ni izgube. Znamo, pokušali su najbolje. A ako se zaleću i budu kao bez glave celu utakmicu a ništa ne urade, još i popiju neku bruku... znači, bolje je igrati na sigurno.

Evo, nešto ovako bi moglo:

---------------------------------------------------------Brkić--------------------------------------------------

----------------Ivanović-------------Nastasić-------------------Subotić--------------------Kolarov-------------------

----------------------------Kuzmanović----------------------------------------------------Ignjovski---------------------

-----------------------Basta-------------------------------------------------------------------Tadić-----------------------------------
--------------------------------------------------------Đuričić------------------------------------------

--------------------------------------------------------Đurđić---------------------------------------------
 
Poslednja izmena:
Sad sam procitao da bi utakmicu u Zagrebu mogli zajedno da pocnu Kuzmanovic i Stankovic !?

Mozda ovako nesto:


------------------------ Djurdjic ------------------------

Tadic --------------- Djuricic ---------------- Tosic

--------- Kuzmanovic --- Stankovic --------------

Kolarov --- Nastasic --- Ivanovic ------ Basta

------------------------ Brkic ----------------------------


Ma nema sanse, ovo je previse ofanzivno za Mihu jel da :D Iako licno mislim da bi Kuzmanovic i Stankovic bili odlican par, ne moze on bez nekog mesara tipa Ignjovski ili Fejsa

A Bisevac koliko se secam ne moze da igra zbog kartona
 
Sad sam procitao da bi utakmicu u Zagrebu mogli zajedno da pocnu Kuzmanovic i Stankovic !?

Mozda ovako nesto:


------------------------ Djurdjic ------------------------

Tadic --------------- Djuricic ---------------- Tosic

--------- Kuzmanovic --- Stankovic --------------

Kolarov --- Nastasic --- Ivanovic ------ Basta

------------------------ Brkic ----------------------------


Ma nema sanse, ovo je previse ofanzivno za Mihu jel da :D Iako licno mislim da bi Kuzmanovic i Stankovic bili odlican par, ne moze on bez nekog mesara tipa Ignjovski ili Fejsa

A Bisevac koliko se secam ne moze da igra zbog kartona

manje vise to je to,svi se slazemo,jos da onaj koji je nadlezan prolista malo forum i eto nas na minus 3 od 22. marta :per:
Kuzmanovic-Stankovic-Ninkovic su igrali protiv australije,ali ipak treba imati na umu da Deki nema kondicije za 90,mozda da pocne Ignjovski koji ako nista drugo bar moze da trci i da neutralise Modrica,a moci ce jer Modric moze samo na pas da izbacuje,znaci samo agresivno,a da onda uleti Deki ako zaseremo ili ako treba stati na loptu i sacuvati je sto duze.....
Basta je dobar,ali ipak mislim da bi Subotic konacno morao da zaigra,covek igra u bundesu najkompetentniji je za Mandzukica......ja bi pre Nastasica izvadio,nego Subotica.....
Tosica treba urazumeti da jedino tim moze da donese trijumf,da on nije CR7 vec ZT7 i da ne moze sam da odluci mec.....u suprotnom treba pustiti Markeca,valjda ce imati zelju,ili da podele minute njih dvojica......
 
manje vise to je to,svi se slazemo,jos da onaj koji je nadlezan prolista malo forum i eto nas na minus 3 od 22. marta :per:
Kuzmanovic-Stankovic-Ninkovic su igrali protiv australije,ali ipak treba imati na umu da Deki nema kondicije za 90,mozda da pocne Ignjovski koji ako nista drugo bar moze da trci i da neutralise Modrica,a moci ce jer Modric moze samo na pas da izbacuje,znaci samo agresivno,a da onda uleti Deki ako zaseremo ili ako treba stati na loptu i sacuvati je sto duze.....
Basta je dobar,ali ipak mislim da bi Subotic konacno morao da zaigra,covek igra u bundesu najkompetentniji je za Mandzukica......ja bi pre Nastasica izvadio,nego Subotica.....
Tosica treba urazumeti da jedino tim moze da donese trijumf,da on nije CR7 vec ZT7 i da ne moze sam da odluci mec.....u suprotnom treba pustiti Markeca,valjda ce imati zelju,ili da podele minute njih dvojica......
Mislim da u formaciji 4-4-2 ne bi smio Basta da igra desnog beka protiv Hrvata, možda protiv Škota...5-3-2 je već druga priča, on se ubio za tu formaciju...
Ja sam prije da Basta uđe sa klupe na desno krilo...
 
Koliko "dobar" skauting imaju hrvati pokazuje to sto Stimac kao najvece opasnosti vidi Markovica i Tosica :D

I najveca budala vidi da je trenutno najbolji i najopasniji igrac Srbije Tadic, pa onda Djuricic, pa tek onda Markovic

A i Djurdjic je veca opasnost od Markovica, samo ne znamo dal ce on igrati

Nije Štimac budala, svjestan je da mu je odbrana spora i zato se najviše boji brzih igrača...

P.S.
Kolika je kvota da će Miha da pljune Štimca?! :)
 
Brkic
Ivanovic Subotic Nastasic Kolarov
Kuzmanovic
Markovic Jankovic Tadic
Djurdjic Djuricic

Rotacije: Djordjevic, Tosic, Basta, Matic, napad od prvog minuta i odose Hrvati :mrgreen:

totalno pogresna taktika majstore ko ce da ti drzi sredinu ovde:roll:

Ja vam kazem igracemo onaj sistem kojeg je Miha forsirao tokom pripremnih meceva znaci: 3-4-2-1 Zivi bili pa videli:mrgreen:
 
Neko je pomenuo Jankovica,prvo nece ga Miha zvati,drugo povredjen je,trece sledi iz drugog da nema kontinuitet igara
5-4-1 bi bila pogresna za Hrvate,jer ne treba da branimo 0-0 vec da gazimo na pobedu,a s tom formacijom smo popili 6 komada,pa sto ne bi neki i u ZAgrebu,pricali smo vec,losa strana formacije je sto postoji samo po 1 bocni igrac,i onda bije promaja na boku,kad ne stignu bekovi nazad,da bi se to pokrilo izlaze bocni stoperi,tako da ostaje samo jedan u sredini,pa je tu manjak....ovo mogu igrati samo disciplinovane ekipe koje su izrazito dobro uigrane i gde svako zna sta radi,a mi smo u ovoj formaciji bili najbledji od kad pratim reprezentaciju,imali smo malo vise od polusanse....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top