Religija i seksualnost

Gospod ponavlja svoju volju: "Ko bi muskarca oblezao kao zenu, ucinise gadnu stvar obojica; da se pogube; krv njihova na njih"
brate, da ti kazem nesto, ja u takvog boga ne verujem. nemoj ni ti.
to bi mogao biti neki bog asteka ili tako nekih naroda.
 
Ne smatram homoseksualnost božjim određenjem, u suštini žalim te ljude.
Ne smatram ih manje vrijednim, ali očigledno nešto nije bilo uredno u njihovom razvoju, jer nije PRIRODNO, niko me nemože ubijediti da je prirodno. Ne želim im zlo, ne smetaju mi, ako su srećni, neka, bolje i to nego da pate okruženi predrasudama. Ja ih samo smatram drukčijima. Potpuno.
 
Ova tema je postojala citavih 5 minuta ili 10:confused:, ali greska postavljacice je bila u tome sto nije napravila osnovu za caskanje.........zato cu ja pokusati.
Dakle zasto je kod hriscana zabranjen sexualni cin izmedju ososba istog pola, s' obzirom da je bog stvorio homosexualce takvim kakvi jesu.
Da li to znaci da bog nije savrsen stavralac, pod uslovom da postoji?
Ili je i on sam mozda sklon ovaj tome, jer bog je ljude stvorio prema svom liku, tj. ugradio je deo sebe u njih?
Mislim da je ovo dovoljno. :)
3.Mojsijeva 20,13. Ко би мушкарца облежао као жену, учинише гадну ствар обојица; да се погубе; крв њихова на њих.
Homoseksualac se postaje a ne radja se takav.... Radi se o demonizovanim ljudima.
 
:hvala: hvala ti na pomoci ali nisam sigurna da ima voljnih da odgovore:think:
a Bog je 'kaznio' okorele bludnike homoseksualizmom, to je posledica greha:rtfm:


nije greh u pitanju već kontrola. nekima je sa razlogom zabranjeno da ostavljaju potomstvo i to nije zbog toga što su reprezentativni primerci svoje vrste. jedan pogled na većinu pripadnika gej populacije dovoljan je za potvrdu ovoga.

drugo, nije mi jasno zašto se većinom žene osećaju pozvane da brane pedere kad je ovima predstava idealnog sveta nepostojanje nijedne žene.

jedino ako imaju latentne porive ka lezbosima. :lol:
 
Ово је занимљива тема.
Шта мислите о некоме ко се на форуму представа као жешћи хришћанин и стално напада друге да су "сатанисти", неморални и слично, а онда у истој расправи изиграва неког швалера, бају, женскароша...
Иде ли то једно са другим?:think:
 
3.Mojsijeva 20,13. Ко би мушкарца облежао као жену, учинише гадну ствар обојица; да се погубе; крв њихова на њих.
Homoseksualac se postaje a ne radja se takav.... Radi se o demonizovanim ljudima.

Је ли то по теби морално?
Погубити их само зато што су ухваћени на делу, а никог трећег нису угрозили...
 
U Bozijoj drzavi za takve nema mjesta.

Нисам те питао за "Божију државу" (у пракси то може бити само држава фундаменталиста), мада се наслућује доста из твог одговора.
За твоју информацију:
Не убиј!

Хммм... да нисмо налетели на још једну кнтрадикцију Библије ;)

п.с. И нико да ми одговори на питање...
 
Нисам те питао за "Божију државу" (у пракси то може бити само држава фундаменталиста), мада се наслућује доста из твог одговора.
За твоју информацију:
Не убиј!

Хммм... да нисмо налетели на још једну кнтрадикцију Библије ;)

п.с. И нико да ми одговори на питање...

Ne ubij...da....to važi za čovjeka...ne smije čovjek da odredjuje ko treba da živi a ko ne...to može samo Bog...jer je daje život pa može i da ga uzme...a plata za grijeh je smrt.
 
Ne ubij...da....to važi za čovjeka...ne smije čovjek da odredjuje ko treba da živi a ko ne...to može samo Bog...jer je daje život pa može i da ga uzme...a plata za grijeh je smrt.

Значи ако твој богец каже да се убија, то је уреду.
Добро да знамо с каквим "човеком" имамо посла.
(Узгред, у оној заповсти тако не пише, не пише "Не убиј осим ка Ја кажем")
Него, кад ћеш да убијеш Ћирилова? Изјаснио се као хомосексуалац, а ниси ваљда толики лицемер да само понављаш шта Библија каже.
 
Значи ако твој богец каже да се убија, то је уреду.
Добро да знамо с каквим "човеком" имамо посла.
(Узгред, у оној заповсти тако не пише, не пише "Не убиј осим ка Ја кажем")
Него, кад ћеш да убијеш Ћирилова? Изјаснио се као хомосексуалац, а ниси ваљда толики лицемер да само понављаш шта Библија каже.

Bog je rekao da je plata za grijeh smrt. Adam i Eva su sagriješili i smrt je ušla u sve ljude. Šansu da se vratimo Bogu i dobijemo vječni život dao je Hrist svojom žrtvom. Ali je potrebna vjera u Njega a to znači izbjegavanje grijeha...A nepokajani grešnici će biti vječno uništeni.
Pa ne može tako...ovo nije Božija država...bio je nekada Izrael...Teško da će više ijedna biti do kraja ovog svijeta...
I sada je na snazi novozavjetno pravilo-ljubite neprijatelje svoje.
 
Ово је занимљива тема.
Шта мислите о некоме ко се на форуму представа као жешћи хришћанин и стално напада друге да су "сатанисти", неморални и слично, а онда у истој расправи изиграва неког швалера, бају, женскароша...
Иде ли то једно са другим?:think:

Najmanje je bitno kako se ko ovdje predstavlja...Bitno je kakav život vodi.
 
Bog je rekao da je plata za grijeh smrt. Adam i Eva su sagriješili i smrt je ušla u sve ljude. Šansu da se vratimo Bogu i dobijemo vječni život dao je Hrist svojom žrtvom. Ali je potrebna vjera u Njega a to znači izbjegavanje grijeha...A nepokajani grešnici će biti vječno uništeni.
Pa ne može tako...ovo nije Božija država...bio je nekada Izrael...Teško da će više ijedna biti do kraja ovog svijeta...
I sada je na snazi novozavjetno pravilo-ljubite neprijatelje svoje.

:zzzz:
А за оно болдовано :rotf:
Ја реко већ треба да се припреме они који су божијој листи, овако дупло голо, по обичају:lol: најлакше наћи изговор да се не ради оно што пише :kafa:
 
Ova tema je postojala citavih 5 minuta ili 10:confused:, ali greska postavljacice je bila u tome sto nije napravila osnovu za caskanje.........zato cu ja pokusati.
Dakle zasto je kod hriscana zabranjen sexualni cin izmedju ososba istog pola, s' obzirom da je bog stvorio homosexualce takvim kakvi jesu.
Da li to znaci da bog nije savrsen stavralac, pod uslovom da postoji?
Ili je i on sam mozda sklon ovaj tome, jer bog je ljude stvorio prema svom liku, tj. ugradio je deo sebe u njih?
Mislim da je ovo dovoljno. :)

U suštini hrišćanstvo vrlo neprirodno gleda na bilo kakvu seksualnost i mislim da je to potpuno pogrešno...

Mislim da je to posledica otklona od rimske civilizacije i njihovog shvatanja sexsualnosti, kao i samog doživljavanja ljudskog tela kao takvog...

Smatram da su stari rimljani imali mnogo pošteniji i iskreniji odnos prema svom telu, a samim tim i prema sexualnosti u odnosu na hrišćane...

U starom rimu ljudi se nisu stideli svog tela... Dokaz za to su mnogobrojna javna kupatila, javni toaleti, gde je obavljanje prirodnih potreba i kupanja bilo sasvim obična i normalna stvar, a to se radilo bez ikakvih zasebnih kabina...
 

Back
Top