РЕФЕРЕНДУМ У ШВАЈЦАРСКОЈ О ИЗГРАДЊИ МИНАРЕТА

Kušner šokiran odlukom o zabrani gradnje minareta


Autor: Srna | Foto:AFP | 30.11.2009. - 14:33

Francuski šef diplomatije Bernar Kušner izjavio je danas da je šokiran zbog švajcarskog glasanje za zabranu izgradnje minareta i smatra da je to predstavlja izraz netolerancije.


"Malo sam šokiran ovom odlukom, koja je negativna i u pogledu zabrinutosti samih Švajcaraca, jer čak i ako ne mogu da se grade minareti ovo znači ugnjetavanje religije", izjavio je francuski ministar za radio RTL. On je dodao da se nada da će Švajcarska ovu odluku vrlo brzo preispitati.
"Takva odluka predstavlja izraz netolerancije, a ja ne podržavam netrpeljivost. Izgradnja minareta nije velika stvar. Da li to predstavlja uvredu u zemlji planina gdee ima visokih građevina", upitao je Kušner.

Prema konačnim rezultatima, na referendumu održanom juče, za zabranu izgradnje minareta glasalo je 57, 5 odsto Švajcaraca.

Upitan da li je on za zabranu nošenja "burke" u Francuskoj, ministar je odgovorio da ne zna jer prema njegovim rečima burka predstavlja kršenje prava žena, koja treba štititi.
"To je ograničavanje slobode i smatram da to treba ukinuti u javnim službama. Sada žene nose burku na ulicama, a to je osnovna sloboda", izjavio je Kušner.

http://www.blic.rs/svet.php?id=123165
 
Evropska unija zabrinuta zbog žigosanja islama

Ponedjeljak, 30 Novembar 2009 15:04 Walter



dzamija180Ne vidim koji problem Švicarci misle riješiti s tim referendumom, kaže Nyamko Sabunio. Evrpska unija je u ponedjeljak izrazila žaljenje zbog švicarskog izglasavanja zabrane gradnje minareta i nije skrivala zabrinutost za posljedice odluke koja se u muslimanskom svijetu može smatrati žigosanjem islama.

- Ne bi trebalo stvarati osjećanje da se žigoše jedna religija, u ovom sklučaju islam, ocijenio je francuski ministar za imigracije Eric Besson po dolasku u Bruxelles na sastanak s kolegama iz EU, prenio je AFP.

Švedsko predsjedništvo je ocijenilo kako je "neobično" da se takvo pitanje stavi na referendum.

- Švicarci imaju odličan sistem narodnih konsultacija, ali se on ponekad koristi na loš način, kao u ovom slučaju, ocijenila je švedska ministrica zadužena za integracije Nyamko Sabuni.

- Nema problema između muslimana i Evropljana u Evropskoj uniji. Muslimani su Evropljani, naglasila je mlada ministrica afričkog porijekla.

- Ne vidim koji problem Švicarci misle riješiti s tim referendumom, dodala je ona.

Švicarska ministrica pravosuđa Evelyne Widmer-Schlumpf je po dolasku u Bruxelles kazala: "Objasnit ću našim partnerima da to nije glasanje protiv muslimanske religije, nego samo protiv minareta", izjavila je ona.

- Mi u Švicarskoj poštujemo slobodu vjerovanja, kazala je ona. Widmer-Schlumpf je ipak priznala da ovo glasanje "nije dobar znak poslan iz Švicarske".

- Uvjerena sam kako se može objasniti da je to naša demokratija u kojoj imamo mogućnost da glasamo, ocijenila je ona.

Eric Besson je odbio da ocjenjuje "suverenu" odluku Švicaraca.

- U Francuskoj pitanje minareta spada u urbanizam. To nije politička tema i ja ne želim da to postane politička tema, zaključio je on.


Avaz
 
Од модераторке "Кото" добих опомену на моје текстове, а опомена је:
Poštovani,

Napravili ste prekršaj na forumu!

Razlog: Neprikladno izražavanje / vređanje drugih članova
-------
vredjanje drugih korisnika i iznosenje lazi o njima nije dozvoljeno
-------

Ovaj prekršaj, vredan 1 poen(a), može rezultovati ograničenjem pristupa sve dok ne istekne. Ozbiljni prekršaji nikada ne ističu.

Мој текст који је основа за оптужницу против мене је:
Кад прочитам твоје "објективне" коментаре, мени је јасно зашто си ти мене бановао ТРИ ДАНА, иако сам био сасвим коректан и културан у изражавању.
Ти си војник империјалног ислама, кога је неко угурао у модераторе на Форуму да спречава изношење истине, а ту истину, која боли империјални ислам, могу највише да износе Срби.
Срби су прво жртве ислама, а онда Ватикана и његових слугу.

Дотичној "супермодераторки" сам послао одговор:
Не постоји „неприкладно“ изражавање у моме „оптуженом“ тексту. То је чисто ваша празна реченица којом браните и оправдавате ваше неприхватљиве и неоправдане поступке „оцењивања“ и „бановања“.
Не постоји ни увреда са моје стране.
АЛИ ПОСТОЈИ УВРЕДА СА СТРАНЕ ВАС „МОДЕРАТОРА“ ЈЕР МИ НЕ ДОЗВОЉАВАТЕ ИЗНОШЕЊЕ МИШЉЕЊА.
Ако ћу ја да удовољавам вашем мишљењу, онда ту мишљења нема, и само људи без свога карактера и свога мишљења се могу мирити са тиме и остајати на Форуму да вам дају „легитимитет“ и привид од ауторитета. ЈА НЕ ПРИПАДАМ ТИМ „ФОРУМАШИМА“ . ЈА ИМАМ СВОЈЕ МИШЉЕЊЕ, И НАРАВНО, ЈА ИМАМ ЗНАЊЕ, КОЈЕ ВИ НИСТЕ КОМПЕТЕНТИ ОЦЕЊИВАТИ, ОСИМ ШТО МОЖЕТЕ НАПИСАНО БРИСАТИ СА ФОРУМА И ЗАБРАЊИВАТИ ПРИСТУП ФОРУМУ.
То је, изгледа, ваша једина предност. Са моје тачке гледишта предност је мала, али са нечије друге тачке, предност може изгледати, само изгледати, и велика.
Нисам детаљно читао ваша „правила“ понашања на Форуму, али из досадашњег кратког искуства (кратког по времену) закључујем да сте ЗАБОРАВИЛИ написати правило, које упражњавате:
Забрањен приступ Србима (српском мишљењу и српском приказу истина), осим оним који су савладали вештину самопљувања.
Видим да имате „репутациону моћ 441“. Дивим се тој моћи. Јасно ми је шта значи и како се достиже. Код мене бисте вероватно пали на испиту, и морали још учити.
Срдачно Вас поздрављам.

САДА:
ОЧЕКУЈЕМ ПОБЕДОНОСНУ ЕГЗЕКУЦИЈУ !
НЕГО ШТА. ЧЕСТИТАМ!!!

sloboda govora ne podrazumeva slobodu da se vredjaju drugi korisnici.
da, uvredili ste korisnika, i da, zato ste kaznjeni.
sad cete biti kaznjeni opet za ometanje rada moderatora.
 
Poslednja izmena:
sloboda govora ne podrazumeva slobodu da se vredjaju drugi korisnici.
da, uvredili ste korisnika, i da, zato ste kaznjeni.
sad cete biti kaznjeni opet za ometanje rada moderatora.

Значи....ништа...ово...оно...шлихтање...волим и ја вас...итд...?;)
 
Poslednja izmena:
Dzamija da, minaret NE! Svaka cast Svajcarcima....neka stite svoju neutralnost i sami odlucuju o svojoj sudbini...
Ljudi treba da se prilagode drzavi u kojoj zive a ne da izvoljevaju i ucenjuju na racun ksenofobicnosti itd..
Dovoljan je jedan objekat te vrste...vera se nosi u srcu i ne pokazuje se raskosnim dzamijama...

Samo napred Svajcarci...
 
Dzamija da, minaret NE! Svaka cast Svajcarcima....neka stite svoju neutralnost i sami odlucuju o svojoj sudbini...
Ljudi treba da se prilagode drzavi u kojoj zive a ne da izvoljevaju i ucenjuju na racun ksenofobicnosti itd..
Dovoljan je jedan objekat te vrste...vera se nosi u srcu i ne pokazuje se raskosnim dzamijama...

Samo napred Svajcarci...

Bravo!
 
Kušner šokiran odlukom o zabrani gradnje minareta


Autor: Srna | Foto:AFP | 30.11.2009. - 14:33

Francuski šef diplomatije Bernar Kušner izjavio je danas da je šokiran zbog švajcarskog glasanje za zabranu izgradnje minareta i smatra da je to predstavlja izraz netolerancije.


"Malo sam šokiran ovom odlukom, koja je negativna i u pogledu zabrinutosti samih Švajcaraca, jer čak i ako ne mogu da se grade minareti ovo znači ugnjetavanje religije", izjavio je francuski ministar za radio RTL. On je dodao da se nada da će Švajcarska ovu odluku vrlo brzo preispitati.
"Takva odluka predstavlja izraz netolerancije, a ja ne podržavam netrpeljivost. Izgradnja minareta nije velika stvar. Da li to predstavlja uvredu u zemlji planina gdee ima visokih građevina", upitao je Kušner.

Prema konačnim rezultatima, na referendumu održanom juče, za zabranu izgradnje minareta glasalo je 57, 5 odsto Švajcaraca.

Upitan da li je on za zabranu nošenja "burke" u Francuskoj, ministar je odgovorio da ne zna jer prema njegovim rečima burka predstavlja kršenje prava žena, koja treba štititi.
"To je ograničavanje slobode i smatram da to treba ukinuti u javnim službama. Sada žene nose burku na ulicama, a to je osnovna sloboda", izjavio je Kušner.

http://www.blic.rs/svet.php?id=123165

I Svajcarcima minaret krsi prava.
 
Dzamija da, minaret NE! Svaka cast Svajcarcima....neka stite svoju neutralnost i sami odlucuju o svojoj sudbini...
Ljudi treba da se prilagode drzavi u kojoj zive a ne da izvoljevaju i ucenjuju na racun ksenofobicnosti itd..
Dovoljan je jedan objekat te vrste...vera se nosi u srcu i ne pokazuje se raskosnim dzamijama...

Samo napred Svajcarci...

Мислим сестро.....Баш си....НЕОДОЉИВА.....
и ТИ СИ МОЈ ИДОЛ....;)
 
da rezimiramo - islamisti su u Svajcarskoj doziveli zestok poraz.

Idemo dalje i cekamo trenutak kad ce biti zabranjena izgradnja minareta u Srbiji kao sto je zabranjena u demokratskoj Svajcarskoj

TRAZIM DA SE OVAJ STANDARD IZ DEMOKRATSKE SVAJCARSKE STO PRE PRIMENI I U SRBIJI

No disrespect Tihi ali, kad bismo mi uradili ovako nesto, istog momenta bismo popili jednu "intervenciju". Svajcarce boli uvo, njima ovi iz EU mogu samo da se sagnu i da se moralno zgrazavaju nad tim zarad sticanja politickih poena kod muslimanske populacije i to je sve. Plus, Svajcarci imaju problem s muslimanima (tih 6%) iskljucivo kao posledicu imigracije. Mi ove nase vucemo jos od XIX veka tj. otkad smo (ponovo) dobili svoju drzavu. Nemoj pogresno da me shvatis, nisam protiv tako neceg ali to ipak nije moguce. Mislim da ovaj cin nece spreciti dalju imigraciju muslimana u Svajcarsku, ako im je to bio cilj. Jednostavno ce, kada se nakupi dovoljno njih, zahtevati novi referendum i sve ce se vratiti na staro.
 
No disrespect Tihi ali, kad bismo mi uradili ovako nesto, istog momenta bismo popili jednu "intervenciju". Svajcarce boli uvo, njima ovi iz EU mogu samo da se sagnu i da se moralno zgrazavaju nad tim zarad sticanja politickih poena kod muslimanske populacije i to je sve. Plus, Svajcarci imaju problem s muslimanima (tih 6%) iskljucivo kao posledicu imigracije. Mi ove nase vucemo jos od XIX veka tj. otkad smo (ponovo) dobili svoju drzavu. Nemoj pogresno da me shvatis, nisam protiv tako neceg ali to ipak nije moguce. Mislim da ovaj cin nece spreciti dalju imigraciju muslimana u Svajcarsku, ako im je to bio cilj. Jednostavno ce, kada se nakupi dovoljno njih, zahtevati novi referendum i sve ce se vratiti na staro.

Da, oni ce se ponovo dovlaciti u Svajcarsku, ipak su oni narod bez obraza i casti.
 
No disrespect Tihi ali, kad bismo mi uradili ovako nesto, istog momenta bismo popili jednu "intervenciju". Svajcarce boli uvo, njima ovi iz EU mogu samo da se sagnu i da se moralno zgrazavaju nad tim zarad sticanja politickih poena kod muslimanske populacije i to je sve. Plus, Svajcarci imaju problem s muslimanima (tih 6%) iskljucivo kao posledicu imigracije. Mi ove nase vucemo jos od XIX veka tj. otkad smo (ponovo) dobili svoju drzavu. Nemoj pogresno da me shvatis, nisam protiv tako neceg ali to ipak nije moguce. Mislim da ovaj cin nece spreciti dalju imigraciju muslimana u Svajcarsku, ako im je to bio cilj. Jednostavno ce, kada se nakupi dovoljno njih, zahtevati novi referendum i sve ce se vratiti na staro.

pa slazem se da jos nije pravi trenutak za tako nesto ,al svajcarci su otvorili sezonu sad ce njihov primer da slede i ostali e kad to usvoje jos 4-5 zemalja onda nastupamo mi :mrgreen:
 
Niko njih ne podjarmljuje. Niko im ne traži šesnestinu, niko im ne traži pravo prve bračne noći, niko im ne uzima danak u krvi. Samo se sprečavaju da islamizuju evropsku državu.
Nije problem gradnja džamija, kada bi to njima služilo samo za obraćanje Bogu. Problem je to što, kao što neko reče, islam nije samo odnos čoveka i Boga, nego način poimanja sveta, i drugih oko njih. Vidiš, ti i ja možemo biti hrišćani za sebe, i to i jesmo. Nio mi neće i ne može narediti kako da živim, šta da radim i kom zajedničkom verskom cilju u društvu da stremim, dok kod muslimana to nije slučaj. Kod njih je individualno nevažno. Oni ne mogu da se otuđe ili da budu autonomni u okviru svoje religije. Od njih se očekuje, zahteva, i tako se od malena vaspitavaju, da služe islamu i širenju "alahove volje", tj. stvaranju svetskog kalifata kao cilja svih muslimana na svetu.
Sve dok oni o tom kalifatu maštaju u Rijadu, bole me uvo, ali kada to čine u Berlinu, Parizu, Londonu...e, to mi je alarmantno.

PS. Hvala na edukaciji!
ovaj, i post o kolicini hriscanskih hramova u muslimanskim zemljama, kao i mogucnosti kretanja u minicima zenama... cisto da se podsetimo
 
Niko njih ne podjarmljuje. Niko im ne traži šesnestinu, niko im ne traži pravo prve bračne noći, niko im ne uzima danak u krvi. Samo se sprečavaju da islamizuju evropsku državu.
Nije problem gradnja džamija, kada bi to njima služilo samo za obraćanje Bogu. Problem je to što, kao što neko reče, islam nije samo odnos čoveka i Boga, nego način poimanja sveta, i drugih oko njih. Vidiš, ti i ja možemo biti hrišćani za sebe, i to i jesmo. Nio mi neće i ne može narediti kako da živim, šta da radim i kom zajedničkom verskom cilju u društvu da stremim, dok kod muslimana to nije slučaj. Kod njih je individualno nevažno. Oni ne mogu da se otuđe ili da budu autonomni u okviru svoje religije. Od njih se očekuje, zahteva, i tako se od malena vaspitavaju, da služe islamu i širenju "alahove volje", tj. stvaranju svetskog kalifata kao cilja svih muslimana na svetu.
Sve dok oni o tom kalifatu maštaju u Rijadu, bole me uvo, ali kada to čine u Berlinu, Parizu, Londonu...e, to mi je alarmantno.

PS. Hvala na edukaciji!

Pevacica se slaze sa tobom, ali i dok mastaju u Rijadu i zlosstavljaju svoje zene i ponizavaju ljude. Niko ne sme da sedi skrstenih ruku. Oslobodjen je Avganistan, pa Irak, sprema se oslobodjenje Irana, a doci ce i taj dana, kada ce se osloboditi i ostatak one pustinje i kada ce svi ziveti veselo i u miru.
Neka Bog cuva nase hriscanske vojnike i neka pozivi Predsednika Busha, koji je ustao da spasi svet od islamskog terorizma.
 

Back
Top