Reci NE Drogi.

Ja bih pre rekao da SPC kontrolise sve informacije koje su vezane za religiju u Srbiji i da namerno ocrnjuju sve sto nije 100% po njihovom kanonu. Ja licno ne vidim poentu bilo kakve religije, ali Hriscanstvo, kolko ja znam, propagira mir, ljubav, i koegzistenciju sa drugim verama... Da sam jedan primer primenjivanja tog nacela u praksi video verovatno bih drukcije mislio... "Vera je opijum za mase."

Ja sam skeptik što se tiče vere, i SPC nije ništa bolja od Katoličke crkve, Vatikana i Pape po tom pitanju.

Mislila sam na pravoslavlje. Naši običaji su mnogo, da se plastično izrazim, mirniji, od bilo kojih drugih običaja druge religije. Uzmi za primer Islam. 5 puta dnevno molitva, pa postovi koji traju u nedogled...
Da ne pričam o satanizmu i slično.

I opet, postoje neka pitanja, uopšte, na koje Crkva ne može da odgovori, i zbog toga takve ljude deklarišu kao jeretike. Luka mi reče da sam jedan od njih. :mrgreen:
Kao što su Bruna spalili na lomači jer je rekao 'Ipak se okreće', tako i danas nešto slično rade. Nije baš da pale na lomači, ali kao što kažeš, kontrolišu sve informacije vezane za religiju. 'Vera je opijum za mase.'
I uopšte to ne podržavam, i protivim se tome.
Nisam neki vernik, ali sam vrlo skeptična po tom pitanju.
 
pa ti kojima je posluzila kao edukacije nisu normalni..verovatno bi se kad-tad drogirali...meni je knjiga extra i mislim da treba da se ubaci u skolsku lektiru....ko nije procitao a zanimaju ga knjige poput gore pomenute,neka procita knjigu povratak na pravi put...

Prvo,shto se izrazhavash uzhasno a drugo shto prosto ne znam kako bih nazvala nekog ko ovako razmishlja......
Pa ne chitate ni Anu Karenjinu ni ono shto vam je redovno po programu,samo vam josh Zoo fali... :roll:
 
Ne slazem se sa tom idejom, nemaju svi zeludac za tako nesto, i nije bas knjiga koju bi svako procitao. A cisto sumljam da ispunjava kriterijume za lektiru, samim nacinom pisanja, kad sam je citala ucinilo mi se da nema neku umjetnicku vrijednost, iako je edukativna.
 
Ja bih pre rekao da SPC kontrolise sve informacije koje su vezane za religiju u Srbiji i da namerno ocrnjuju sve sto nije 100% po njihovom kanonu. Ja licno ne vidim poentu bilo kakve religije, ali Hriscanstvo, kolko ja znam, propagira mir, ljubav, i koegzistenciju sa drugim verama... Da sam jedan primer primenjivanja tog nacela u praksi video verovatno bih drukcije mislio... "Vera je opijum za mase."

''Иди кући мало лечи се, још си млада за пољупце...'' :roll:
 
nazovi kako hoces,ali moje misljenje dele mnogi profesori....
ja draga moja citam lektire kao i druge knjige koje nisu u skolskom programu,tako da mozes da pricas u svoje ime sta citas a sta ne jer o meni ne znas nista...

Onda bih pre rekla da ti delish mishljenje svojih profesora,a ne oni tvoje...:dash:
LM da bih ti bila draga trebale bi ti godine i godine truda.....pusti me te snishodljivosti,nemash dovoljno godina za to.... Svaka chast za to shto chitash lektire,ne znam samo shto si se nashla prozvanom onda.....
Kada budem o tebi htela neshto da saznam,pitacu te sama... dotle je tema o drugim stvarima ...a sad otprilike vidish kako izgleda kad neko ima predrasude o tebi a ne poznaje te,kao shto ih ti imash o ljudima koji su narkomani.....
 
Ja bih pre rekao da SPC kontrolise sve informacije koje su vezane za religiju u Srbiji i da namerno ocrnjuju sve sto nije 100% po njihovom kanonu. Ja licno ne vidim poentu bilo kakve religije, ali Hriscanstvo, kolko ja znam, propagira mir, ljubav, i koegzistenciju sa drugim verama... Da sam jedan primer primenjivanja tog nacela u praksi video verovatno bih drukcije mislio... "Vera je opijum za mase."

Ja vidim poentu religije, ali je smatram suvišnom u mom životu... jer ne treba mi „nešto“ što bi gospodarilo nad mojim delanjem; i da dodam, smeta mi crkva kao institucija iako je to nešto što religija podrazumeva. Zapravo, religija jeste „narodni lek“, samo što neki nastoje da ostanu slobodni, koliko se uopšte i može biti slobodan (?) ako nismo u potpunosti gospodari svoje volje, ako ništa drugo, privid slobode i slobodne volje u mislima. Ja bih pre rekla da problematika SPC ne leži samo u pukom „kritikovanju“ stvari koje odskaču od kanona. No, neću je razlagati ovde, jer, prosto, nije tema za to. Mada, verujem da će neki uvideti na šta poentiram.


Izvinjavam se na оффтопиц-u, al' zapravo narkomanija se može posmatrati u gornjem kontekstu. ;)
 
@Gia,nemam ja predrasude o narkomanima...samo imam lose iskustvo sa nekima iz sapca i onda se grozim na samu pomisao...znas,kazete oni su imali tezak zivot..oni koji me poznaju odlicno znaju kakav sam ja zivot imala ali nisam pocela da se drogiram...za mene ne postoji opravdanje za takvo unistavanje sopstvenog zivota...
 
Slazhem se... i divim se ljudima koji imaju padove u zhivotu i podignu se,a ne u propaste ih poroci... ali ti samo skrecem pazhnju na to da dva puta razmislish pre mego shto napishesh "nisu normalni " i sl.. preteshke su to rechi....
 
Slazhem se... i divim se ljudima koji imaju padove u zhivotu i podignu se,a ne u propaste ih poroci... ali ti samo skrecem pazhnju na to da dva puta razmislish pre mego shto napishesh "nisu normalni " i sl.. preteshke su to rechi....

ovo se nije odnosilo na narkomane nego na one koji posle citanje m ideca sa stanice zoo pocnu da se drogiraju..izvini ali i dalje mislim da njima nesto fali..ako im ta knjiga nije pokazala kako zive narkosi i odvukla i ih od tog poroka onda ne znam sta da kazem...
 
Skoro su bile u PG aktuelne neke zvake koje su valjda imale neki nenormalno dobar ukus, a one ustvari sadrze dozu narkotika jacu od ekstazija, pa su na taj nacin od neke djece stvorili zavisnike. Te zvake su se prodavale u skolskim dvoristima.

Savjet: Nemojte nista kupovati sto se stavlja u ustima na divlje, i nije moja baba meni dzabe pricala: ''Sreco babina, nemoj nista da pijes sto nece konobar otvoriti ispred tebe.''
 
Skoro su bile u PG aktuelne neke zvake koje su valjda imale neki nenormalno dobar ukus, a one ustvari sadrze dozu narkotika jacu od ekstazija, pa su na taj nacin od neke djece stvorili zavisnike. Te zvake su se prodavale u skolskim dvoristima.

Savjet: Nemojte nista kupovati sto se stavlja u ustima na divlje, i nije moja baba meni dzabe pricala: ''Sreco babina, nemoj nista da pijes sto nece konobar otvoriti ispred tebe.''


eh,da je samo baba..svi stariji to pricaju,vise su smorili sa tom recenicom...
 
Skoro su bile u PG aktuelne neke zvake koje su valjda imale neki nenormalno dobar ukus, a one ustvari sadrze dozu narkotika jacu od ekstazija, pa su na taj nacin od neke djece stvorili zavisnike. Te zvake su se prodavale u skolskim dvoristima.

Savjet: Nemojte nista kupovati sto se stavlja u ustima na divlje, i nije moja baba meni dzabe pricala: ''Sreco babina, nemoj nista da pijes sto nece konobar otvoriti ispred tebe.''

Dakle, Crna Gora i Podgorica i onaj Raspopovic su napravili znacajan iskorak za nauku pronashavshi novu drogu.
Je8o te alarmirali okruzenje o toj drogi za koju svijet prvi put cuje :udriglavu:
 
Dakle, Crna Gora i Podgorica i onaj Raspopovic su napravili znacajan iskorak za nauku pronashavshi novu drogu.
Je8o te alarmirali okruzenje o toj drogi za koju svijet prvi put cuje :udriglavu:

Bez obzira na to jeli pronalazac Raspopovic ili neko drugi, od toga poroka se treba cuvati, jer ko je god postao dio toga, lose je zavrsio.

A ko je pronalazac, to je, po meni, najmanje bitno.
 
Treba se cuvati od SEBE. Ne pasti u iskusenje i KUPITI drogu.
Ne postoje cike koji je besplatno dijele. Droga se prodaje za novac.

Moguce, ne znam, ja se sjecam koliko su se ljudi frapirali kad su culi za te zvake.

Droga se prodaje za novac ali prvi uzorak je uvijek besplatan, iz razloga da bi poslije dileri imali musterije. Da me ne bi pogresno shvatio, moja prica se ne odnosi na tebe, jer je tebi sve ovo poznato, no na mladju populaciju koja cita ovo.
 
Moguce, ne znam, ja se sjecam koliko su se ljudi frapirali kad su culi za te zvake.

Droga se prodaje za novac ali prvi uzorak je uvijek besplatan, iz razloga da bi poslije dileri imali musterije. Da me ne bi pogresno shvatio, moja prica se ne odnosi na tebe, jer je tebi sve ovo poznato, no na mladju populaciju koja cita ovo.

Frapiran sam neznanjem RODITELJA.

Mlad covjek je kao MAJMUN - zeli sve da proba. Prvi put nije besplatno.
 
Frapiran sam neznanjem RODITELJA.

Mlad covjek je kao MAJMUN - zeli sve da proba. Prvi put nije besplatno.

Neznanjem roditelja njihova djeca i postaju narkomani.

Onaj s kim se druzis(ukoliko je on narkoman) te i navuce na taj porok, na osnovu toga ja mislim da je prvi put besplatno. Naravno ne mozes otici kod dilera i reci mu <Ciko, da mi da probam drogu, a da ne platim.> Najlakse je postati narkoman, no je muka nastaviti da zivis takvim zivotom..
 
Moguce, ne znam, ja se sjecam koliko su se ljudi frapirali kad su culi za te zvake.

Droga se prodaje za novac ali prvi uzorak je uvijek besplatan, iz razloga da bi poslije dileri imali musterije. Da me ne bi pogresno shvatio, moja prica se ne odnosi na tebe, jer je tebi sve ovo poznato, no na mladju populaciju koja cita ovo.

:worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth: :worth: :worth:

Ma нема довољно смајлија на овој планети!!! :mrgreen: :hahaha:
Јел' су ти то рекли мама, тата и учитељица или васпитачица!? :mrgreen:
 
Skoro su bile u PG aktuelne neke zvake koje su valjda imale neki nenormalno dobar ukus, a one ustvari sadrze dozu narkotika jacu od ekstazija, pa su na taj nacin od neke djece stvorili zavisnike. Te zvake su se prodavale u skolskim dvoristima.

Savjet: Nemojte nista kupovati sto se stavlja u ustima na divlje, i nije moja baba meni dzabe pricala: ''Sreco babina, nemoj nista da pijes sto nece konobar otvoriti ispred tebe.''
:hahaha::hahaha:
daj ne lupaj ,majke ti :mrgreen: kako meni niko da ne ponudi slicnu stvar :(
 

Back
Top