Razlozi zašto svi beže od Srbije i od srpstva

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kao pripadniku srpskog naroda mi je naravno krivo kad vidim da se moj nacion-narod raspada (u svakom pogledu, njegovom krivicom), iako sam taj narod dosta kritikovao i sve "njegove" novije vrednosti koje ne podnosim.

Osim što po default-u napadate druge, da li ste se ikada pogledali u ogledalo i zapitali: zašto svi beže od nas, da nije možda krivica u nama?

Реплика Јоминијеве теме о прво и друго србијанцима.

И синдром подвојене личности. ..."Као припадник српског народа..."... "Осим што по дефолту нападате друге...".

Па јеси ли или ниси... припадник.
 
Kao pripadniku srpskog naroda mi je naravno krivo kad vidim da se moj nacion-narod raspada (u svakom pogledu, njegovom krivicom), iako sam taj narod dosta kritikovao i sve "njegove" novije vrednosti koje ne podnosim.

Osim što po default-u napadate druge, da li ste se ikada pogledali u ogledalo i zapitali: zašto svi beže od nas, da nije možda krivica u nama? Ta unutrašnja samoanaliza, pogotovo jednog društva - naroda je super stvar koja ne može da škodi. Pitanje se odnosi na ove mega-giga ultra "srbende" (sve sa jugoslovenskom kokardom), za koje lično verujem da ne poseduju intelekt osobe starije od 14 godina.

Sva ta krezubavost, stavično bolesna mitomanija, svo to guslanje o životu, pravi odboj prema Srbiji onom čoveku koji ima šire vidike. To je slika Srbije, jer je ona drugačija (ne druga) Srbija u senci "krezubave pećinske" Srbije.

Šta ja treba da mislim o zemlji koja je imala demokratsku tradiciju u 19. i 20. veku, a posle 1988. godine ponovo izabere propali komunizam na čelu sa Slobom? Šta da mislim o zemlji u kojoj se klicalo: druže Slobo ti si komunista - volimo te k'o Isusa Hrista? :dash:
Ili o zemlji gde se verovalo da Šešelj i Žirinovski poseduju oružje "Nikole Tesle", takozvani Elipton:dash: O ratnim zločinima neću, dosta sam o tome rekao.

Kada srpstvo bude značilo: kvalitetno obrazovanje, kvalitetna zdravstvena zaštita, siguran posao i život, otvorenost, ravnopravnost, toleranciju, naučno-tehnološka dostignuća, umetnost, itd... tada će srpstvo biti primamljivo za sve.
Do god je srpstvo = plemenska solidarnost sa najmonstruoznijim zločincima (Mladić, Arkan, Karadžić, Milošević,...), guslanje o životu, lebac i paradajz pod mišku i na radikalskom mitingu kukumavkati o zaverama, sirotinja, Ceca na uvce,... od takvog srpstva će svi pobeći.

Nikakve belosveCke protuve nisu krive što su Slovenci, Hrvati, muslimani, Makedonci, CRNOGORCI, izglasali nezavisnost. Krivi smo mi, od nas su pobegli. Zašo ogroooman broj vojvođanskih SRBA želi nezavisnu Vojvodinu od države SRBije? Zato što...(već sam objasnio u gornjem delu ovog uvodnog posta).

Neću ovakvu Srbiju:
312211799_462c724fa0.jpg

312247152_d12d63b829.jpg


Hoću ovakvu Srbiju



zato sto me je sramota sto sam srbin zbog likova kao sto si ti
students.jpg
 
Srbija punom parom treba da hrli ka zapadnoj civilizaciji, jedino tamo cemo naci nadu, utehu i spas..

Ziveli Braco Srbi, vi cete biti deo najbolje civilizacije koju je svet ikada video, dzaba vam je da se opirete, to je upisano duboko u vasim identitetima... Ako se vi opirete, ispascete glupi pred vasom decom, koja grle zapad vise nego vi...

Zato vam je moj savet- pohrlite, svetlost i toplina je na kraju tunela...

Uzdravlje...
 
Srbija? Horde neobrazovanih, nesvesnih ljudi tumaraju ovim prostorom ugnjetavajući sve oko sebe i daveći svojom glupošću koja je tako pozeljna u svakoj patriotskoj porodici ma gde bila na ovoj zemaljskoj kugli :cool:
Eto zato brišu noge o nas, zato sto svaki treći pljune šlajmaru i opsuje majku... Nema trunke kulture, kao da smo izvajani od gomile govana...

Своје порекло не приписуј свима!
 
Lažeš kao i uvek.

NIKADA nisam upoznala NIJEDNOG Srbina iz Vojvodine (termin Vojvođanski Srbin NE POSTOJI - ****' TE BROZ) koji želi nezavisnu Vojvodinu.

LAŽEŠ KAO PAS

Ne da ne poznajes Srbe iz Vojvodine, vec ti ne znas ni da si ziv!

Velika vecina starih Srba - Vojvodjana sutra bi glasala za ocepljenje Vojvodine od Srbije.

Referendum bi proso GLATKO, mnogo ubedljivije nego u Crnoj Gori.

Samo - to tako ne moze.

Vojvodina MORA ostati u sastavu Srbije.

Beograd MORA shvatiti da mora VISE VLASTI dati Vojvodjanima.

Bez toga ce i dalje separtaizam tinjati.

Znate li sta je resenje?

Nenada CANKA za Predesdnika Srbije!

(Sta mislite, sta bi tada radili vojvodjanski separatisti?)
 
Lažeš kao i uvek.

NIKADA nisam upoznala NIJEDNOG Srbina iz Vojvodine (termin Vojvođanski Srbin NE POSTOJI - ****' TE BROZ) koji želi nezavisnu Vojvodinu.

LAŽEŠ KAO PAS

Gresis. Neprijatno bi se iznenadila koji bi bili rezultati referenduma.
A zasto je to tako?
Jedan od razloga su sigurno i ovi postovi koji ovde preovladjuju.
Covek na pocetku rekao istinu, a posle toga lavina uvreda.
Orijentalno - rusofilskih....
Pogledajte se u ogledalo......ako smete.
Izgleda da vas ni devedesete nicemu nisu naucile.
Uzalud.
Sve je uzalud.
 
Kada srpstvo bude značilo: kvalitetno obrazovanje, kvalitetna zdravstvena zaštita, siguran posao i život, otvorenost, ravnopravnost, toleranciju, naučno-tehnološka dostignuća, umetnost, itd... tada će srpstvo biti primamljivo za sve.

Rekao bih da nista od toga ti licno neces nikad imati a sto toliko zelis - ni obrazovanje ni zdravstvenu zastitu ni siguran posao ni ravnopravnost ni tehnoloska dostrignuca i to ni u Srbiji ni na Zapadu ni nigde drugde. I nemoj da vredjas Vojvodjane i EKV. Ja sam Vojvodjanin i u Vojvodini su separatisti manje od 1% populacije.
 
Kao pripadniku srpskog naroda mi je naravno krivo kad vidim da se moj nacion-narod raspada (u svakom pogledu, njegovom krivicom), iako sam taj narod dosta kritikovao i sve "njegove" novije vrednosti koje ne podnosim.

Osim što po default-u napadate druge, da li ste se ikada pogledali u ogledalo i zapitali: zašto svi beže od nas, da nije možda krivica u nama? Ta unutrašnja samoanaliza, pogotovo jednog društva - naroda je super stvar koja ne može da škodi. Pitanje se odnosi na ove mega-giga ultra "srbende" (sve sa jugoslovenskom kokardom), za koje lično verujem da ne poseduju intelekt osobe starije od 14 godina.

Sva ta krezubavost, stavično bolesna mitomanija, svo to guslanje o životu, pravi odboj prema Srbiji onom čoveku koji ima šire vidike. To je slika Srbije, jer je ona drugačija (ne druga) Srbija u senci "krezubave pećinske" Srbije.

Šta ja treba da mislim o zemlji koja je imala demokratsku tradiciju u 19. i 20. veku, a posle 1988. godine ponovo izabere propali komunizam na čelu sa Slobom? Šta da mislim o zemlji u kojoj se klicalo: druže Slobo ti si komunista - volimo te k'o Isusa Hrista? :dash:
Ili o zemlji gde se verovalo da Šešelj i Žirinovski poseduju oružje "Nikole Tesle", takozvani Elipton:dash: O ratnim zločinima neću, dosta sam o tome rekao.

Kada srpstvo bude značilo: kvalitetno obrazovanje, kvalitetna zdravstvena zaštita, siguran posao i život, otvorenost, ravnopravnost, toleranciju, naučno-tehnološka dostignuća, umetnost, itd... tada će srpstvo biti primamljivo za sve.
Do god je srpstvo = plemenska solidarnost sa najmonstruoznijim zločincima (Mladić, Arkan, Karadžić, Milošević,...), guslanje o životu, lebac i paradajz pod mišku i na radikalskom mitingu kukumavkati o zaverama, sirotinja, Ceca na uvce,... od takvog srpstva će svi pobeći.

Nikakve belosveCke protuve nisu krive što su Slovenci, Hrvati, muslimani, Makedonci, CRNOGORCI, izglasali nezavisnost. Krivi smo mi, od nas su pobegli. Zašo ogroooman broj vojvođanskih SRBA želi nezavisnu Vojvodinu od države SRBije? Zato što...(već sam objasnio u gornjem delu ovog uvodnog posta).

Neću ovakvu Srbiju:
312211799_462c724fa0.jpg

312247152_d12d63b829.jpg


Hoću ovakvu Srbiju
students.jpg


P.S. Pogledajte se u ogledalo. Laku noć.

Odličan uvodni, odlična tema, međutim suočavanje sa istinom u Srbiji je trenutno karta na koju ne treba puno ulagati (što se već i vidi na ovoj temi).

Iskreno, ne znam zbog čega je to tako. Srbija nije više u informativnoj blokadi Slobine propagandne mašinerije pa da se kaže "nismo znali". Sad se sve zna, a u Srbiji i dalje katarze ni od korova.
 
Kao pripadniku srpskog naroda mi je naravno krivo kad vidim da se moj nacion-narod raspada (u svakom pogledu, njegovom krivicom), iako sam taj narod dosta kritikovao i sve "njegove" novije vrednosti koje ne podnosim.

.

Odličan uvodni, odlična tema, međutim suočavanje sa istinom u Srbiji je trenutno karta na koju ne treba puno ulagati (što se već i vidi na ovoj temi).

Iskreno, ne znam zbog čega je to tako. Srbija nije više u informativnoj blokadi Slobine propagandne mašinerije pa da se kaže "nismo znali". Sad se sve zna, a u Srbiji i dalje katarze ni od korova.

 
Poslednja izmena:
Kao pripadniku srpskog naroda mi je naravno krivo kad vidim da se moj nacion-narod raspada (u svakom pogledu, njegovom krivicom), iako sam taj narod dosta kritikovao i sve "njegove" novije vrednosti koje ne podnosim.

Osim što po default-u napadate druge, da li ste se ikada pogledali u ogledalo i zapitali: zašto svi beže od nas, da nije možda krivica u nama? Ta unutrašnja samoanaliza, pogotovo jednog društva - naroda je super stvar koja ne može da škodi. Pitanje se odnosi na ove mega-giga ultra "srbende" (sve sa jugoslovenskom kokardom), za koje lično verujem da ne poseduju intelekt osobe starije od 14 godina.

Sva ta krezubavost, stavično bolesna mitomanija, svo to guslanje o životu, pravi odboj prema Srbiji onom čoveku koji ima šire vidike. To je slika Srbije, jer je ona drugačija (ne druga) Srbija u senci "krezubave pećinske" Srbije.

Šta ja treba da mislim o zemlji koja je imala demokratsku tradiciju u 19. i 20. veku, a posle 1988. godine ponovo izabere propali komunizam na čelu sa Slobom? Šta da mislim o zemlji u kojoj se klicalo: druže Slobo ti si komunista - volimo te k'o Isusa Hrista? :dash:
Ili o zemlji gde se verovalo da Šešelj i Žirinovski poseduju oružje "Nikole Tesle", takozvani Elipton:dash: O ratnim zločinima neću, dosta sam o tome rekao.

Kada srpstvo bude značilo: kvalitetno obrazovanje, kvalitetna zdravstvena zaštita, siguran posao i život, otvorenost, ravnopravnost, toleranciju, naučno-tehnološka dostignuća, umetnost, itd... tada će srpstvo biti primamljivo za sve.
Do god je srpstvo = plemenska solidarnost sa najmonstruoznijim zločincima (Mladić, Arkan, Karadžić, Milošević,...), guslanje o životu, lebac i paradajz pod mišku i na radikalskom mitingu kukumavkati o zaverama, sirotinja, Ceca na uvce,... od takvog srpstva će svi pobeći.

Nikakve belosveCke protuve nisu krive što su Slovenci, Hrvati, muslimani, Makedonci, CRNOGORCI, izglasali nezavisnost. Krivi smo mi, od nas su pobegli. Zašo ogroooman broj vojvođanskih SRBA želi nezavisnu Vojvodinu od države SRBije? Zato što...(već sam objasnio u gornjem delu ovog uvodnog posta).

Neću ovakvu Srbiju:
312211799_462c724fa0.jpg

312247152_d12d63b829.jpg


Hoću ovakvu Srbiju
students.jpg


P.S. Pogledajte se u ogledalo. Laku noć.

:hahaha:
Tebi stvarno nije lako :lol:
Da nisi mozda klon uga? :think:
 
Odličan uvodni, odlična tema, međutim suočavanje sa istinom u Srbiji je trenutno karta na koju ne treba puno ulagati (što se već i vidi na ovoj temi).

Iskreno, ne znam zbog čega je to tako. Srbija nije više u informativnoj blokadi Slobine propagandne mašinerije pa da se kaže "nismo znali". Sad se sve zna, a u Srbiji i dalje katarze ni od korova.

Ti nemas pravo da pricas o politici srbije(dok ne priznas da si srbin :lol:) :rtfm:
Aha,sve se zna :lol:
Vidi se da samo provociras,zajedno sa pacovom.Vas nekoliko,na ovom pdf. je visak :roll:
 
Srbija punom parom treba da hrli ka zapadnoj civilizaciji, jedino tamo cemo naci nadu, utehu i spas..

Ziveli Braco Srbi, vi cete biti deo najbolje civilizacije koju je svet ikada video, dzaba vam je da se opirete, to je upisano duboko u vasim identitetima... Ako se vi opirete, ispascete glupi pred vasom decom, koja grle zapad vise nego vi...

Zato vam je moj savet- pohrlite, svetlost i toplina je na kraju tunela...

Uzdravlje...

TAKO JE !
kreza.gif
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top