Rat izmedju Izraela i Hamasa (2)

Kada će Izrael uspostaviti kontrolu nad Gazom?


  • Ukupno glasova
    28
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
E ne bas. Suprotno. Rezim Saudijske Arabije je privatno dosta liberalan i amerikanizovan. Ali obican narod je agresivno religiozan i zatucan
e Da je do muslimana taj saudijski Rezim bi se ukinuo za 24 casa. No nije, no ispadose Jos najbolji. Bolje Izrael da taknes no njih
evo dje ja kazem kakav je ko? Ja samo kazem da bi taj rezim trajao 24 casa.
 
evo dje ja kazem kakav je ko? Ja samo kazem da bi taj rezim trajao 24 casa.

Po kom osnovu to kazes. Opet kada spominjes muslimane mislis na obican narod ko to zivi i vjeruje. Oni su ti oni koji se zalazu za teokratiju i cak protive se Monarhijama Saudijske Arabije i Jordana kao antiislamske.

Islamska drzava funkcionise poput Mafije. Imaju lidera i odredjene ekstremisticke grupacije koje sprovedu brutalne zakone nad uplasenim nemocnim narodom i tako normalan dio drzave ostaje u islamskom sistemu. Ako treba odsjeci ruku, ubiti zenu, javna prebijanja itd. To je njihov nacin kontrole.
 
Po kom osnovu to kazes. Opet kada spominjes muslimane mislis na obican narod ko to zivi i vjeruje. i cak protive se Monarhijama Saudijske Arabije i Jordana kao antiislamske.
Da to kazem. Taj obican narod bi povjesao tu Saudi kucu da mogu ali tu je vjera da ih drzi u pokornosti.
Islamska drzava funkcionise poput Mafije. Imaju lidera i odredjene ekstremisticke grupacije koje sprovedu brutalne zakone nad uplasenim nemocnim narodom i tako normalan dio drzave ostaje u islamskom sistemu. Ako treba odsjeci ruku, ubiti zenu, javna prebijanja itd. To je njihov nacin kontrole.
Bogami kao da citam one sto su propagirali napad na Irak.
Vjekovima Islam propagirao mrznju prema Jevrejima:

priznajem Ne razumijem zasto ovo radis. Ako je da mene iznerviras, jer se ne slazemo po ovom pitanju, mozes samo da me zbunis sto I jesi.
,,Jevreji kazu ,,Ezra je sin Allaha", Hriscani kazu, ,,Isus je sin Allaha". To je njihova tvrdnja iz njihovih usta, ponavljaju rijeci od onih bezboznika prije njih. Nek ih Allah unisti, kako su oni tako zaludjeni?"

- Stih iz Ku'rana 9:30
Znam da nijesi Islamofob ali se ponasas i postavljas postove kao da jesi.
https://www.dw.com/en/middle-east-are-people-losing-their-religion/a-56442163

Sekularizacija dolazi u arapski svijet...nece biti vise turbana samo odijela i kravate.
Je l se narod sekularizuje ili se zalaze za teokratiju
Oni su ti oni koji se zalazu za teokratiju
 
Da to kazem. Taj obican narod bi povjesao tu Saudi kucu da mogu ali tu je vjera da ih drzi u pokornosti.

Ne vjera vec strogi zakoni i tradicija. Postoji svakako populacija koja je lojalna svojoj dinastiji. Drugo sto teokratska drzava trenutno je Iran, sto su Šiiti, rivali Sunima.

Bogami kao da citam one sto su propagirali napad na Irak.

Irak Sadama Husejna je bila sekularna drzava. Ali uzasna diktatura svakako, kao Slobova Jugoslavija.

priznajem Ne razumijem zasto ovo radis. Ako je da mene iznerviras, jer se ne slazemo po ovom pitanju, mozes samo da me zbunis sto I jesi.

Znam da nijesi Islamofob ali se ponasas i postavljas postove kao da jesi.

Nema to veze sa tobom vec sa temom. Cinjenica jeste da Kuran drzi veoma lose misljenje o Jevrejima i da dugo postoje u islamskom svijetu stereotipi i mrznja prema Jevrejima, mnogo prije nastanka danasnjeg Izraela.

"On (Muhamed) je procerao sve Jevreje iz Medine. Oni su bili Jevreji Bani Kanuke, pleme Abdule bin Salama i Jevreji Banija Harite i svi ostali Jevreji Medine."
Sahih Bukhari 5:59:362

https://sunnah.com/bukhari:4028

Dakle ovo ide u prilog mojoj prvobitnoj poenti da sukob sa Izraelom nije zbog parca zemlje vec zbog religije. Za islamski fundamentalizam nijedna jevrejska zemlja na arapskoj/muslimanskom ,,prostoru" nije dozvoljena. Tacka.

Ovo nema nikakve veze sa islamofobijom vec sa korijenom problema Muslimana sa Izraelom. Smatram da Islam treba uciti i pripovjedati na sekularan tolerantan i metaforican nacin bez ikakvog politickog izraza toga. Fundamentalizam i politizacija bilo koje religije ne podrzavam.

Je l se narod sekularizuje ili se zalaze za teokratiju

Vidis da dio naroda napusta Islam, a dio se radikalizuje. Tako da njena monolitnost se raspada, sto je neminovnost za bilo koju religiju koja nece da se prilagodjava vremenima i evoluira.
 
E bogami si izbjegao lijepo da idgovoris na moje pitanje ali eto znas odlicno da su Izraelci bili na mjestu kosovskih albanaca u ovom zadnjem ratu, beograd bi ti licio na Gazu.

Inace pretpostavljam da si mlad pa ne znas koliko je palestinaca naslo utocistw u bivsoj Jugoslaviji ali eto pitaj starije ljude kakvi su se pokazali Palestinci kao susjedi

Pa ne znam kako to da sam izignorisao da dam odgovor na tvoje pitanje. Lepo ti kažem da bih pre birao da Izraelićani budu na Kosovu umesto Albanaca, ovih islamističkih divljaka koji su na Kosovu i srpska groblja porušili i oskrnavili kamo li šta drugo. Zar to nije odgovor na tvoje pitanje?
 
Pa ne znam kako to da sam izignorisao da dam odgovor na tvoje pitanje. Lepo ti kažem da bih pre birao da Izraelićani budu na Kosovu umesto Albanaca, ovih islamističkih divljaka koji su na Kosovu i srpska groblja porušili i oskrnavili kamo li šta drugo. Zar to nije odgovor na tvoje pitanje?
Pa mozda Jo’s jednom da procitas moje pitanje pa nanovo. Ocigledno ne zelis jer bi odgovor bio smijesan
 
Pa mozda Jo’s jednom da procitas moje pitanje pa nanovo. Ocigledno ne zelis jer bi odgovor bio smijesan

Nemam snage ni vremena da tražim sad ponovo šta si tačno pitao... u ovoj šumi. A ubeđen sam da sam ti dao odgovor na pitanje.

Ako treba drugačije da formulišem odgovor: Danas je Hamas, kao i većina islamističkih fanatika kao u onom filmu World War Z... gomila zombija bez mozga koja naskače jedni preko drugih na zid u Jerusalimu da pobije jevreje...

Nije taj film slučajno snimljen tako kako je snimljen.

51c8739beab8eaf368000012


Ako hoćeš da da budem još brutalniji: Ideološki indoktrinisane islamističke fanatike (koji inače otvoreno i javno govore da su svi drugi koji nisu pod alahovim svodom samo obični nevernici koje treba pobiti) kakvi su danas (naspram vremena od pre 50 godina) ne smatram racionalnim bićima. To su nerazumna bića.

Jedino što mogu eventualno da razumeju to je jezik nasilja. To su tražili, to su i dobili.

Već sam rekao: Jevreji i Islam su lice i naličije.

Međutim, opet brutalno, jevreji su iapk nešto drugo. Pri tome, opet da se obratimo istorijskom konteksu, Srbi sa jevrejima nisu imali problema a jevreji su živeli u Jugoslaviji i bili veoma bogati i uticajni sve do vremena kada je hitlerova nemačka okupirala Jugoslaviju i pobila više od 90% jevreja u Jugoslaviji.

Na stranu sve drugo... to što je Izrael omogućio i dopustio zombiranim ludacima iz Hamasa da naprave zličin prema jevrejima da bi Izrael uradio ovo što je uradio... na stranu što je i KGB i CIA, posebno KGB koji je držao srednji Istok, što su decenijama Islam gurali da bude ovo što je danas, što postoji jedna osmišljena politika čije trajanje traje duže od životnog veka jedne generacije a koja je dovela do ovoga... sve to na stranu.
 
Nemam snage ni vremena da tražim sad ponovo šta si tačno pitao... u ovoj šumi. A ubeđen sam da sam ti dao odgovor na pitanje.

Ako treba drugačije da formulišem odgovor: Danas je Hamas, kao i većina islamističkih fanatika kao u onom filmu World War Z... gomila zombija bez mozga koja naskače jedni preko drugih na zid u Jerusalimu da pobije jevreje...

Nije taj film slučajno snimljen tako kako je snimljen.

51c8739beab8eaf368000012


Ako hoćeš da da budem još brutalniji: Ideološki indoktrinisane islamističke fanatike (koji inače otvoreno i javno govore da su svi drugi koji nisu pod alahovim svodom samo obični nevernici koje treba pobiti) kakvi su danas (naspram vremena od pre 50 godina) ne smatram racionalnim bićima. To su nerazumna bića.

Jedino što mogu eventualno da razumeju to je jezik nasilja. To su tražili, to su i dobili.

Već sam rekao: Jevreji i Islam su lice i naličije.

Međutim, opet brutalno, jevreji su iapk nešto drugo. Pri tome, opet da se obratimo istorijskom konteksu, Srbi sa jevrejima nisu imali problema a jevreji su živeli u Jugoslaviji i bili veoma bogati i uticajni sve do vremena kada je hitlerova nemačka okupirala Jugoslaviju i pobila više od 90% jevreja u Jugoslaviji.

Na stranu sve drugo... to što je Izrael omogućio i dopustio zombiranim ludacima iz Hamasa da naprave zličin prema jevrejima da bi Izrael uradio ovo što je uradio... na stranu što je i KGB i CIA, posebno KGB koji je držao srednji Istok, što su decenijama Islam gurali da bude ovo što je danas, što postoji jedna osmišljena politika čije trajanje traje duže od životnog veka jedne generacije a koja je dovela do ovoga... sve to na stranu.
Ispuca se ti lijepo. sad mozes na spavanje
 
Poslednja izmena:
Taj nema veze ni sa cim.

Jevreji su vec cinili 5% na prostoru Izraela prije 19. vijeka. Jevrejski doseljenici krajem 19. v. su kupili zemlju od arapa i drugih, i gradili Tel aviv. Dakle nidje spora oko imovine.

Spor dolazi kada Jevreji dobiju politicku podrsku 40 god. kasnije da proglase nezavisnost. Onda islamski svijet skocio na njih.

Gledaj ovo i saznaj sustinu:



Ти бре ниси крштен, шта то постављаш?!

Па тај пискави морончић прво каже да би разумели историју морамо да се вратимо кроз историју, а је је тумачио по будућност, па да "kind of" погледамо мапу (иначе, какве везе има величина територије са принципом?) па онда креће од Мојсија а ти овде тврдиш да је корен сукоба у верском приступу Арапа.

Не вреди даље а иначе су га и рабин Јаков Папири и професор Норман Финкелштајн одавно поклопили да не говоримо о материјалу који је Еди поставио па даље изјаве од Илан Папе, Ави Шлајм, Мико Пелед па онда онај историчар и професор из Тел Авива који је доказао да су измишљена нација.

Да су код тебе купили неки камењар и кренули у тероризам да ли би им то дало право да се разбашкаре на све стране и од УН траже државу?
 
Pa nisam ni očekivao neki smislen odgovor od tebe koji očigledno ima neke pristrasnosti prema islamsitičkim fanaticima i ludacima... jer ga prosto nema. Možeš samo da ga izmisliš.

Ništa što sam ja napisao nije laž niti izmišljotina.

Evo izvoli pa demantuj ako ima šta.
Da te ne lazem pola te nijesam shvatio, pa ne mogu da te demantuje. Ali vidim ti osu tiradu. Nervoza neka, sta je. Nije vrijedno vjeruj
 
I ovo su Jevrejke.
Pogledajte prilog 1464330

2% stanovnika Izraela su Jevreji koji poticu iz Etiopije.
Prvi zapisani podaci o judaizmu u Etiopiji poticu iz 14. veka.
Ne zna se tacno kada su prihvatili Judaizam, ali to je vera jednog dela Etiopljana.

Какве везе има када је ко шта прихватио?
До тада су и Јевреји већ увелико прихватили Хришћанство па онда и Ислам и значи да није у питању етно држава (нормално) те по томе и било који Хришћани полажу веће право на формирање некакве хришћанске државе тамо, сасвим апсурдно.

Који бућкуриш од аргумената између библијских, конвертитских и етничких, све у муљарском духу!

Ај договорите се уместо што Арапе оптужујете за антисемитизам (!) и за верски примитивизам на месту одбране.
 
Da te ne lazem pola te nijesam shvatio, pa ne mogu da te demantuje. Ali vidim ti osu tiradu. Nervoza neka, sta je. Nije vrijedno vjeruj

Ne znam šta si video i šta priviđaš.

Pišemo na temi na internet forumu.. zamisli.

Pa vidi šta da ti kažem... ja ti nisam Alahov sluga. Ono što bi rekli, baš mi je žao, ali nisam. A vidi, nikad neću ni biti. Nisam ti ja džihadista na alahovom putu pa da sad imam podsvesne pristrasnoti prema Hamasu jer su i oni alahovi. Nemam.

Kao što rekoh, nemam nešto mnogo simpatija prema ludacima koji misle da su sveti ljudi tako što će ubijati nevernike ili preciznije one koji nisu od Alaha.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nemam snage ni vremena da tražim sad ponovo šta si tačno pitao... u ovoj šumi. A ubeđen sam da sam ti dao odgovor na pitanje.

Ako treba drugačije da formulišem odgovor: Danas je Hamas, kao i većina islamističkih fanatika kao u onom filmu World War Z... gomila zombija bez mozga koja naskače jedni preko drugih na zid u Jerusalimu da pobije jevreje...

Nije taj film slučajno snimljen tako kako je snimljen.

51c8739beab8eaf368000012


Ako hoćeš da da budem još brutalniji: Ideološki indoktrinisane islamističke fanatike (koji inače otvoreno i javno govore da su svi drugi koji nisu pod alahovim svodom samo obični nevernici koje treba pobiti) kakvi su danas (naspram vremena od pre 50 godina) ne smatram racionalnim bićima. To su nerazumna bića.

Jedino što mogu eventualno da razumeju to je jezik nasilja. To su tražili, to su i dobili.

Već sam rekao: Jevreji i Islam su lice i naličije.

Međutim, opet brutalno, jevreji su iapk nešto drugo. Pri tome, opet da se obratimo istorijskom konteksu, Srbi sa jevrejima nisu imali problema a jevreji su živeli u Jugoslaviji i bili veoma bogati i uticajni sve do vremena kada je hitlerova nemačka okupirala Jugoslaviju i pobila više od 90% jevreja u Jugoslaviji.

Na stranu sve drugo... to što je Izrael omogućio i dopustio zombiranim ludacima iz Hamasa da naprave zličin prema jevrejima da bi Izrael uradio ovo što je uradio... na stranu što je i KGB i CIA, posebno KGB koji je držao srednji Istok, što su decenijama Islam gurali da bude ovo što je danas, što postoji jedna osmišljena politika čije trajanje traje duže od životnog veka jedne generacije a koja je dovela do ovoga... sve to na stranu.

КГБ гурао Ислам?!

Који су и шта су данашњи милитантни исламисти?
Већином отпор узурпацији, пљачки, угњетавању, уништавању, убијању и ПОНИЖАВАЊУ, уз неке плаћенике запада и Израела за које и за чију агенду обичан борац не може да зна.
 
Не знамо.
Зид је био пробијен неколико дана раније на 15 места.

По мени, можда је Увучен безбедносним сплеткама. Он је дилеја или је умешан, небитно
to su patke.Napadnuti garnizoni IDF su tik uz zid jer su bili zaduzeni za cuvanje barijere.Ono sta je interesantno je da napad hamasa uveliko traje,oni teskom mehanizacijom ruse betonske elemente a nigde nema izraelskih snaga za brzo reagovanje
 
Ma, ocigledno je razrusena cela Gaza, sta ti je...nije fora ni samo u zbrajanju mrtvih.
Vecina tih ljudi je pogubila domove, clanove porodica, radna mesta, skole, nemaju hranu, vodu, mnogo njih luta ulicama, krenuce glad i zaraze...sunovrat civilizacije pa kako god da ga okrenes.
Skole su od UNRWA, Bolnice su od UNRWA, UNRWA, Katar, Emirati im placaju 500$ po glavi stanovnika.Nisu se nesto pretrgli od rada u Gazi, specijalno ne Hamas, koji to tretira kao plantazu sa robovima
 
Teroristi iz Hamasa su ubijali jevrejske civile,ali nisu ubijali sve od reda.Kada avionska bomba padne na kucu ona ne pravi razliku izmedju punoletnih i maloletnih lica,kao ni izmedju zena i muskaraca.Hamasovci su pocinili teske zlocine,ali nisu ubijali decu
Evo ti fotografije porodice koja je ubijena u vazdusnom napadu
https://www.sueddeutsche.de/projekt...milie-zivile-todesopfer-e652813/?reduced=true
Bili su upozoreni 24 sata ranije da napuste to mesto, od strane IDF-a. IDF ne upotrebljava bombe nego rakete.Prva raketa je upozoravajuca, druga je unistavajuca
 
ja to govorim od pocetka.Hapad Hamasa jeste imao sve oblike terorizma onog casa kada su pored IDF napali jevrejska naselja,ubijali i otimali civile.
,ali plansko bombardovanje civila u Gazi sa ciljem etnickog cisenje je tezak ratni zlocin, koji sprovodi citav drzavni vojno politicki vrh .Ne moze se jedan zlocin pravdati drugim, narocito ako je proponcijalno desetostruko tezi.Apsolutno podrzavam nemilosrdno istrebljenje Hamasovaca,ali zivotinjski bombardovati civile,..

Ритер тврди да су пробијање баријера искористиле друге групације, криминалци и обични осветници за непочинства.

Полако са тим категорисањем и осуђивањем.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top