Rat izmedju Izraela i Hamasa (2)

Kada će Izrael uspostaviti kontrolu nad Gazom?


  • Ukupno glasova
    28
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nemoj da relativizujes otvorenu mrznju i varvarstvo Palestinskih vodja. Obrati paznju da kazem vodje, a ne obican narod.

Neces pronaci izraelske vodje da pricaju takve gadosti. Samo palestinske, samo arapske. To je stvar kulture, to je stvar sustine.

Razumijem tvoje stanovniste, nasi muslimani pogotovu u BiH vec decenijama gledaju samo Al-dzaziru i toliko se identifikuju sa muslimanskim identitetom da su slijepi na sve - njima su samo bitni muslimani sto su muslimani. A sta rade, kako pricaju to je nevazno - drugi su krivi.
Ne kapiras ili ne zelis da ukapiras sta ti je covek objasnio. Posle Al Nakbe, posle svih zlocina i masakara koje su cionisti pocinili nad Palestincima, nije normalno da ocekujes da oni kazu ,,Izrael je super, cionisti su super". Nije moguce to.
Zato Hamas ima podrsku naroda jer je rekao da ce krvnici palestinskog naroda biti unisteni!

To je tako prosto. Ali cionisti su dobrim delom doprineli tome da ih Palestinci zamrze. To je poenta.
 
Ne mozes jer lazes. A zna se ko voli da laze i ko je ,,otac lazi".
Nisam zaboravila sta si sve ovde pisao, kakve klipove si ostavljao i cemu si se radovao.
Zato i znam s kim imam posla.
Nemam iluzija o tome kako bi izgledao svet da ga ti krojis.
Sva sreca da si beznacajan lik.
24/7 na forumu je tvoj domet i to je to.

Toliko od mene za danas.
Sad paznju trazi od nekog drugog.
 
Ne kapiras ili ne zelis da ukapiras sta ti je covek objasnio. Posle Al Nakbe, posle svih zlocina i masakara koje su cionisti pocinili nad Palestincima, nije normalno da ocekujes da oni kazu ,,Izrael je super, cionisti su super". Nije moguce to.
Zato Hamas ima podrsku naroda jer je rekao da ce krvnici palestinskog naroda biti unisteni!

To je tako prosto. Ali cionisti su dobrim delom doprineli tome da ih Palestinci zamrze. To je poenta.

Ti za mene, ne moras nista reci, jer mentalno si isti kao taj palestanac sto drzi govor.

7. oktobar Hamas je napao i masakrirao iz cista mira bez povoda. A sada se vodi operacija u Gazi u reakciji toga svirepog napada.

Dakle Izraelci nikada nijesu napali iznenada i masakrirali vec obrnuto. Konstantno.

Nikakav nakhba nije bilo. To je posljedica poraza nakon sto su Palestinci i ostali arapi iz 3 pravca napali Izrael i izgubili. Opet bez povoda.

Arapi su 100 godina u kontinuitetu agresor protiv Izraela.

Arapi napadaju.
Izraelci ih poraze.
Arapi napadaju.
Izraelci ih poraze.
 
Raspad Osmanskog carstva je najbolja stvar sto se desilo Muslimanima, jer se desila revolucija Ataturka ko je sekularizovao Tursku i preko njega i Irak, Iran i Siriju sto su nakon toga bile sekularne donekle normalne drzave.
Raspad Osmanskog carstva je trebao da se desi prije 300 godina. Nazalost, zapadne sile su odabrale da ga odrzavaju i unistile I nas i bliski istok i Tursku.
Izrael je tada bila polupustinja bez stanovnistva, Jevreji su kupili nepozeljnu zemlju i gradili Tel aviv bukvalno od nicega. Na toj teritoriji osim njih su zivjeli uglavnom Bidoini arapski nomadi sto nijesu uopste imali zemlju.
Priznajem ne razumijem zasto tvrdis nelogicne stvari?
za kraj ove medju tobom i mnom nepotrebne rasprave samo cu te pitati, ako nije bilo stanovnistva, ko to 1830 i neke u dalekoj Palestini podijeli Megdan sa Ibrahim begom albanskim?
 
Аха, због деце војника у Африци, ИДФ мора да побије Палестинску децу, ваљда да и они не би постали деца војници?
Па необориво, нема шта :mrgreen:
Hamasovo ministarstvo zdravlja nije bas najbolji izvor brojeva.U njihovom interesu je da igraju zrtvu :)
 
Nemoj da relativizujes otvorenu mrznju i varvarstvo Palestinskih vodja. Obrati paznju da kazem vodje, a ne obican narod.

Neces pronaci izraelske vodje da pricaju takve gadosti. Samo palestinske, samo arapske. To je stvar kulture, to je stvar sustine.
daj budi objektivan mislis da bi Palestinci to pricali da imaju vojsku ka IDF. No moraju da se hrabre i motivisu sve resurse na borbu I sebe lazu da ako poginem nije kraj.
Narod ka narod. Ka izraelski ka palestinski, zavisno od pozicije U koju ga stavis.
Razumijem tvoje stanovniste, nasi muslimani pogotovu u BiH vec decenijama gledaju samo Al-dzaziru i toliko se identifikuju sa muslimanskim identitetom da su slijepi na sve - njima su samo bitni muslimani sto su muslimani. A sta rade, kako pricaju to je nevazno - drugi su krivi.
Ja Al dzaziru u zivotu nijesam vidio. a te po Bosni koji su u stanju da se identifikuju sa totalno drugacijim narodom Priznajem da ne razumijem. i ti ne znas moje stavove u vezi rjesenja krize jer sta sad bombe padaju a ja da drzim govore.
 
Ne kapiras ili ne zelis da ukapiras sta ti je covek objasnio. Posle Al Nakbe, posle svih zlocina i masakara koje su cionisti pocinili nad Palestincima, nije normalno da ocekujes da oni kazu ,,Izrael je super, cionisti su super". Nije moguce to.
Zato Hamas ima podrsku naroda jer je rekao da ce krvnici palestinskog naroda biti unisteni!

To je tako prosto. Ali cionisti su dobrim delom doprineli tome da ih Palestinci zamrze. To je poenta.
Nazalost, slabi idu za onim ko podvikne u Boj.
 
Hamasovo ministarstvo zdravlja nije bas najbolji izvor brojeva.U njihovom interesu je da igraju zrtvu :)

Ma, ocigledno je razrusena cela Gaza, sta ti je...nije fora ni samo u zbrajanju mrtvih.
Vecina tih ljudi je pogubila domove, clanove porodica, radna mesta, skole, nemaju hranu, vodu, mnogo njih luta ulicama, krenuce glad i zaraze...sunovrat civilizacije pa kako god da ga okrenes.
 
daj budi objektivan mislis da bi Palestinci to pricali da imaju vojsku ka IDF. No moraju da se hrabre i motivisu sve resurse na borbu I sebe lazu da ako poginem nije kraj.
Narod ka narod. Ka izraelski ka palestinski, zavisno od pozicije U koju ga stavis.

Da, mislim. Brate, isto pricaju Suni protiv Šiita, isto pricaju protiv raznih drugih.

Evo sta se desava Ateistu uzivo na TV u Egiptu, vrijedjali su ga i zbacili su ga iz emisije:


Nema IDF niti izrael veze sa njihovim ponasanjem, ovako se samo ponasaju u toj kulturi.

Ja Al dzaziru u zivotu nijesam vidio. a te po Bosni koji su u stanju da se identifikuju sa totalno drugacijim narodom Priznajem da ne razumijem. i ti ne znas moje stavove u vezi rjesenja krize jer sta sad bombe padaju a ja da drzim govore.

Dobro ali znas da baza Al-dzazire u Evropi je u Sarajevu. I ako ti ne gledas onda poznajes neke koji jeste gledaju i to je dovoljno. Svako od nas ima svoju ,,mrezu" ljudi preko kojih dobijamo informacije utiske i stavove. Ka sto si ti reka, na Fejsu je najgore.
 
Hamasovo ministarstvo zdravlja nije bas najbolji izvor brojeva.U njihovom interesu je da igraju zrtvu :)
Teroristi iz Hamasa su ubijali jevrejske civile,ali nisu ubijali sve od reda.Kada avionska bomba padne na kucu ona ne pravi razliku izmedju punoletnih i maloletnih lica,kao ni izmedju zena i muskaraca.Hamasovci su pocinili teske zlocine,ali nisu ubijali decu
Evo ti fotografije porodice koja je ubijena u vazdusnom napadu
https://www.sueddeutsche.de/projekt...milie-zivile-todesopfer-e652813/?reduced=true
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne ti si grozni antisemita koji mrzi Jevreje i zeli da ih sve pobiju. :mrgreen:

Jest', jahacu magarca kroz razrusene ulice evropskih metropola, uvezanih stopala lancima i pokrivene kose cadorom dok me divlji Arapi zivotinjski udaraju motkom po kicmi i pljuju u lice.

I zato Gazu treba srusiti. Palestince proterati ili pobiti. Hrabri vojnici IDF-a brane mene zapravo, da ne zaglavim na magarcu ispljuvana. Samo sam ja glupa da to shvatim.
 
Izrael je tada bila polupustinja bez stanovnistva,
odluci se. Bez stanovnistva ili polupustinja. I ako je sa malo stanovnistva , gdje je bila veca gustina naseljenosti. U Palestini ili Nasoj Crnoj Gori. I oprosti, ocigledno nijesi citao mnoge moje komentare, gdje se Moze vidjeti da ja razmisljam ovako- Sefardi su dosli u Bosnu, Bog dao,nemaju kud. Jevreji u Izrael - sta ce kukavci , barem oni su se spasili, ja u Ameriku, sto cu dobio sam vojni poziv, hvala Americi. Ja tako razmisljam ali da budem na strani onog ko baca bombu od 500 kg da Ubije hamasovca a ne bi je bacio da je u zgradi njegovo a ne tudje dijete, ne mogu bogami. Zna se kako se boj bije
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top