Расправа о (не)штетности видео игрица

Goku:
To nije umereno, 1 sat igre pa pauza od 5 minuta... da zgutas hranu?

Da li "taj" klinac planira da izadje iz kuce osim da igra Postal 2?.... Danas bilo koji TV kanal kad' okrenes mozes da nadjes nasilje ili slicno.... U Americi su valjda 3 deteta izgubili zivot imitirajuci Huseina kako se obesio... Danas je svaki crtac neka vrsta nasilja, cak i Tom i Dzeri je bio ( moj naj crtac ) nasilje, i moji su me ostavljali samog sa tim crtacem i bili su mirni ako idu negde... I valjda nisam nasilan ) Ma bre detetu dati one igre memorije ili karte ( ne Yu-gi-oh, jos na PC-ju aaaaaaaaa) kada je kuci...
ukupno se obesilo sestoro dece,koji su videli snimak pogubljenja sadama preko neta
 
to sa virtuelnim macevima itd....moze biti ovako:
taj kinez se opucio zbog virtuelnog maca i ...ovaj ga drugi kome je pozamljen prodao za PRAVE pare od 500 dolara.Pitam se koje ludji,ovaj koji je ubio ovoga sto je prodao,ili ovaj koji je bacio pare na VIRTUELNU stvar.najnormalniji je ovaj koji ga je prodao mozda je ''zao'',ali je iskoristio situaciju jer su drugi ludaci stvarno ludaci.
medjutim,platio je zivotom.u americi se desilo da je 13-godisnji Afro AMerikanac pokusao da ukrade kola i policajac je pokusao da ga zaustavi.medjutim, ovaj 13-godisnjak ga je ubio.Uhvatili su ga i on je rekao da mu je uzor bio GTA III.He, da bude jos zanimljvije UBILI su injekcijom ovog 13-godisnjaka.Zato sto je usmrtio policajca.A to sto je maloljetan?Dobro zbog smrti policajca je trebao da dobije 20-tak godina ali smrt...!?ko je tu ludji?majka koja bezuspjesno tuzi rockstar,taj pokojnik koji je glup k'o bure ili lud iliti sudija koji ga je tako osudio.ja igram igrice i nista nisam od toga uradila.niti sam pozeljela da se udruzim u mafiju,ubijem ili skocim sa zgrade na drugu(platforme).dobro de, pozeljela sam da ucestvujem u Drugom Svijetskom Ratu.ali jos i prije, jer je to ljudi borba za slobodu!igre su izgovor i arnold svarceneger je budala...kakve je on filmove pravio ,koji su bili krvolocni ali zato brani da se kupuju igrice...ma pustite ...idem da igram CoD...
 
Dobro kad vec spominjes maloletnike da se bacimo i na tu temu. Jednostavo igrice su stetne za decu (da da kako da ne!) i zabranimo im... Igrace igrice i postati opasni po zivot tj. ubijace kad odrastu itd. a upravo tu je i caka. Igrice su stetne aTV nije! (tako bar propaganda kaze) u igricama se bar zna: borba dobrog protiv zla (ovu tematiku prati 80% igara) a TV je izvor svega ostalog. Klinac na Tv-u moze da vidi uzivo pogubljenje Sadama Huseina, jos od 6pm na tv-u se vrte reklame za hot-line, sado-mazo fore i gay uzivo preko 0900 zzz-yyy, svaka druga reklama je za neko pivo i za ostale poroke ovog sveta! Cigare i alkohol su stetni, da, to ne osporavam ali zna se da ih konzumira neko ko hoce a i to nam opet nabjaju na nos preko Tv. Kupi ovo kupi ono... a gde su reklame za igrice??? ako su i one stetne GLOBALNO TRUJTE MASU KAO STO STE TO DO SAD RADILI!!!! Ali opet ljudi sami znaju... Ne igram horror pucacine jer se od njih plasim, zato cu da igram avanture... znam da su cigare stetne ali ne mogu da ih ostavim... pusicu "light" cigare...Pa nisam ja neki adolescent sa Zapada kome je ispran mozak pa da ne mogu sam da rasudjujem i odlucim sta je stetno a sta ne... Ako hoces da bude stetno po teme TI ces napraviti da ti bude stetno, na tezi ili laksi nacin!
 
Fanatic_Kv:
Ma dajte ljudi te fore da su igrice stetne su price za malu decu. Istina je da su na Zapadu igrice predstavljene sa rejtingom da bi se uklonile od dece koaja ne trebaju da vide njihov sadrzaj ali opet njima su na Zapadu isprani mozgovi jer zive u "idealnom svetu" pa im ne iygleda lose da uzmu pumparicu i na auto putu raspale po automobilima (ovo se zaista desilo jer su ljudi bili istripovani da su u GTA) ali opet njihov mentalitet je takav... Lik ubije drugog lika zbog virtuelnog maca u WoW i odmah nam igrice stete! Nisam ja kriv sto je lik odlepio!!! Ali mi gameri (i to okoreli gameri) smo manjina i u drustvu smo posmatrani kao freekovi ili geekovi ali ja javno priynajem da sam ZAVISAN OD VIDEO IGRICA I NECU DA SE SKIDAM SA TE DROGE! Nisam ja kriv sto je drzava i ceo svet oko mene u raspadu pa ja moram da se zavlacim u neke bolje virtuelne svetove i tamo pronalazim spas (pa makar to bili i Wastes of Oblivion gde ce mi prvi komsija biti neki Daedra princ ali sam ubedjen da je tamo sigurno bolje nego u ovoj u*ranoj drzavi)!!!!


Nije ga ubio zbog maca u wow-u, stalno pogresne price oko ovog maca, da raskrstimo jednom oko toga...
Qiu Chengwei i ubica Zhu Caoyuan su igrali Legend of Mir 3, ovaj prvi je dobio mac. Pozajmio ga je Caoyuan u, a ovaj ga je prodao za 861$ dolar, i kada je Chengwei video da od policije nema nista, jer u Kini ne postoje zakoni koji regulisu virtuelnu imovinu u igrama (u Koreji recimo vec postoje), dosao mu je na gajbu i nabo ga.
 
-Dobro jutro sine
-bro jutro mama
...
-Ajde da doručkuješ sine
-Još samo jednu misiju
-dobro
...
-Ajde da ručaš sine
-Samo još jednu misiju mama
-dobro
...
-Ajde da večeraš sine
-još malo
-važi
...
-ajde na spavanje
-samo još pola sata molim te
...
-dobro jutro sine
-bro jutro mama
...
-Dobro jutro sine
-bro jutro mama
...
-Ajde da doručkuješ sine
-Još samo jednu misiju
-dobro
...
-Ajde da ručaš sine
-Samo još jednu misiju mama
-dobro
...
-Ajde da večeraš sine
-još malo
-važi
...
-ajde na spavanje
-samo još pola sata molim te
...
-dobro jutro sine
-bro jutro mama
...
-Dobro jutro sine
-bro jutro mama
...
-Ajde da doručkuješ sine
-Još samo jednu misiju
-dobro
...
-Ajde da ručaš sine
-Samo još jednu misiju mama
-dobro
...
-Ajde da večeraš sine
-još malo
-važi
...
-ajde na spavanje
-samo još pola sata molim te
...
-dobro jutro sine
-bro jutro mama
 

Back
Top