Raskid?!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Totalno sam zaboravio da sam pisao ovde... Dakle, shvatio sam, da je moj pristup tom problemu bio totalno pogresan! Pomirio sam se sa tom cinjenicom da smo zavrsil, sta god da je stalo izmedju nas, nije vise vazno, njena je stvar sta zeli da radi u zivotu. Bilo bi pogresno da se namecem i forsiram je na nesto sto ne zeli! Odlucio sam da ispostujem njene odluke, kakve god bile i koliko mogu, zatim da nastavim. Zivot je takav, raznolik, ipak sve ima svoj pocetak i kraj. Tako da, hvala puno svima sto ste odvojili trenutak svog vremena da mi iskazete svoje misljenje, mnogo mi je znacilo! Hvala
 
Poslednja izmena:
Kazi ti njoj bate ovako... ne otkucava tebi bioloski sat nego ti otkucava sat u vugla , i nemoj da mi pustas price ako oces da se kreshes sa drugim likovima....
 
bestone:
Zdravo, nov sam na forumu i prvo zelim sve da vas pozdravim!

cao i ja sam nova na 4umu, pozdravila sam i one koji su bezali od mojih pozdrava. :mrgreen:

Dakle da predjem na temu... Imam 21 god,

i imam odgovor na zivot, vaseljena i sve ostalo

i trenutno sam u vezi malo vise od godinu dana, sa devojkom koja je starija od mene 6 god.

i ja sam u vezi sa starijim tipom, ali se lozim i na jednog mladjeg 6 godina. :zper:

Cudno je ali istinito, ona je meni prva prisla i upoznala se samnom, mislila je da sam stariji od nje, jer ja stvarno izgledam mnogo starije, dok je ona suprotna, izgleda mladje, tako da smo se nekako uklopili.

cudno, ali istinito obojca su meni prvi prisli. izgledala sam im uglavnom bezopasno.

U pocetku nam je bilo jako lepo, razmisljali smo na isti nacin, uvek smo se slagali, izlazili smo, druzili se, voleli smo se jako, i bilo je savrseno! Rekla mi je da nikada nije upoznala coveka kao ja, koji je pun razumevanja, volje i ljubavi prema drugima, i stvarno, toliko sam je voleo i postovao, da sam je razmazio maksimalno! Ali u medjuvremenu, dve njene najbolje drugarice su zatrudne, sada obe imaju dete, dok je jedna ponovo trudna. Prvo je rekla da joj to ne smeta, i da je u redu sto je starija od mene, cutala je, trpila ali ja sam video da joj nekada smeta, i na kraju to sve je veoma pogodila, njeno drustvo je da kazem nestalo, svi su postali mame, tate, dok je ona samnom... I pre nedelju dana, ona je odlucila i rekla, da nije pametno da se vidja samnom, jer je, kako kaze, dosta starija od mene i zato sto misli da joj bioloski sat otkucava tj. vreme da zatrudni! Zato se vama obracam, potrebno mi je jos koje misljenje, i ako je sve na njoj, meni je potrebno razumevanje! Da li je stvarno da se neko odrekne ljubavi tek tako, zbog nekih stvari koje mogu da se, tako da kazem, odloze?!

i sta sad da radim? kako da ih se oslobodim obojce? :sad2:
 
taj raskid je takav stres za zaljubljenu stranu
a ovoj drugoj je svejedno šta će reći, naravno, boli je patka, sada

tako je uvek :)
boli, boli, boli ali proćiće :)
 
Zdravo, nov sam na forumu i prvo zelim sve da vas pozdravim! Dakle da predjem na temu... Imam 21 god, i trenutno sam u vezi malo vise od godinu dana, sa devojkom koja je starija od mene 6 god. Cudno je ali istinito, ona je meni prva prisla i upoznala se samnom, mislila je da sam stariji od nje, jer ja stvarno izgledam mnogo starije, dok je ona suprotna, izgleda mladje, tako da smo se nekako uklopili. U pocetku nam je bilo jako lepo, razmisljali smo na isti nacin, uvek smo se slagali, izlazili smo, druzili se, voleli smo se jako, i bilo je savrseno! Rekla mi je da nikada nije upoznala coveka kao ja, koji je pun razumevanja, volje i ljubavi prema drugima, i stvarno, toliko sam je voleo i postovao, da sam je razmazio maksimalno! Ali u medjuvremenu, dve njene najbolje drugarice su zatrudne, sada obe imaju dete, dok je jedna ponovo trudna. Prvo je rekla da joj to ne smeta, i da je u redu sto je starija od mene, cutala je, trpila ali ja sam video da joj nekada smeta, i na kraju to sve je veoma pogodila, njeno drustvo je da kazem nestalo, svi su postali mame, tate, dok je ona samnom... I pre nedelju dana, ona je odlucila i rekla, da nije pametno da se vidja samnom, jer je, kako kaze, dosta starija od mene i zato sto misli da joj bioloski sat otkucava tj. vreme da zatrudni! Zato se vama obracam, potrebno mi je jos koje misljenje, i ako je sve na njoj, meni je potrebno razumevanje! Da li je stvarno da se neko odrekne ljubavi tek tako, zbog nekih stvari koje mogu da se, tako da kazem, odloze?!

Prijatelju ;) ovo sto ti se dogadja je klasika, dogadja se vise manje svakoj vezi koja nema perspektivu, ili u vezi u kojoj jedan od partnera ne vidi dalju perspektivu te veze ili naprosto kada ne zeli vise. Ili se dogadja u vezi u kojoj nista ozbiljno nije ni postojalo(odnosno jedna od strana nista ozbiljno ne namerava). Na pocetku, eh na pocetku je uvek jako lepo, slatko i leprsavo, zato sto je novo, sto fluid radi obostrano, zelja, hemija, privlacnost, i ko zna sta sve... ;) Kazes ona ti je rekla ovo ..ona ti je rekla ono,ittd...:) Ah.. ;) .pa naravno da ce ti reci kada je u pocetku sve leprsavo. ;) A posebno ako je zelela zabavu, seks(recimo) ili mozda samo rame za plakanje, utehu zbog neceg ko zna cega, ili prosto samo da ne bude sama. Pa naaravno da ce ti reci gomilu lepih slatkorecivih fraza, recenica, misli, od kojih mnoge mozda su samo delimicno istinite, neke nisu uopste, a neke su mozda istinte. Emocije, privzenost strast, bliskost, ljubav ne nastaju bas tek tako olako(ako su ljudi ozbiljni i zreli) i potvrdjuju se delima a ne recima. Osim toga, zaljubljenost, strast je jedan, osecaj da ti je sa nekom osobom lepo je jedno, a ljubav i razumevanje i kompatibilnost za zajednicki zivot je nesto sasvim drugo. Kada su ljudi zaljubljeni ili kada su u strasti kada im je lepo, ma izgovorice gomilu reci za koje mozda vec sutra nece ni znati da li su to zaista osetili u svom srcu ili su to rekli onako u trenutku. Ljude prosto ponese osecaj, trenutak. ;) Pa sigurno si i ti njoj nekad tokom veze rekao makar jednu misao koju mozda i nisi mislio u tom trenutku, ali si osetio da ona bas to zeli da cuje ;) E pa isto tako i ona, rekla ti je neke misli, reci, za koje je u tom trenutku osetila da ce ti prijati, da ce ti znaciti, a i njoj je prijalo. Cak i kada ljudi u vezi u braku zaista misle ono sto jedno drugom govore i osecaju to sto govore, to ne znaci da ce ta osecanja trajati 'vecno'. Moze da traje ali i ne mora. Zasto se ljudi hlade od svojih partnera partnerki cak i posle dugo godina provedenih zajedno, ili zasto se ljudi uopste hlade od emocija, od bliskosti, od ljubavi, od strasti, to je bilo i mislim da ce biti vecita enigma.Kao sto je eneigma i pitanje zasto se neko nekom svidja a nek drugi ne, zasto neo zeli sa nekim a sa nekim ne zeli, izbegava...itd Dosta sam stariji od tebe, pa opet i za mene su sva ta pitanja i dan danas enigma. ;) Samo sto sam se ja na to vec navikao, vremenom. I ti ces. Razlozi mogu biti...milion razloga, od ozbiljnih do potpuno trivijalnih. hiljadu ljudi hiljadu cudi.;) Zavisi kako ko dozivljava. I na razloge za raskid veza ljudi cesto gledaju razlicito bas kao i na sve ostalo. Sto se tice toga zasto je rekla da je bolje da se vise ne vidjate..iskreno moje misljenje je da te istestirala i verovatno se negde ne uklapas u muskarca kojeg ona zeli pored sebe za ceo zivot i sa kojim zeli decu. Prica o bioloskom satu, mislim da ne pije vodu jer koliko sam shvatio ona ima 27 godina. Mislim, ok, jeste na 'granici, blizi se 30-oj ali sigurno joj ne izmice 'poslednji voz'. Mada, mozda ona zaista smatra da joj otucava bioloski sat i prosto zeli dete, brak porodicu, a prosto tebe ne vidi u tome. Razlika u godinama moze biti jedan od razloga na kojem si u njenoj proceni 'pao'(odnosno niz stvari koje proizilaze iz te razlike, kao npr pogledi na zivot, ukusi, pogledi i stavovi na brak, porodicu, decu, na odnose u braku,itd) a mozda ima tu jos gomila razloga, ko zna. To sto ste na pocetku imali slicna interesovanja i razmisljanja, to ne znaci garanciju. Mozda je tokom vremena kada je pocela bolje da upoznaje i tebe i vas odnos naprosto je shvatila da to nije to. I jednostavno zeli da prekine. A mozda je nasala i drugog. Razlozi nekad mogu biti potpuno bzvz, nelogicni. A nekad su vrlo realni, ozbiljni objektivni, zivotni. Poenta je da se Uvek moze naci razlog kada neko zeli da raskine, kada jednostavno ne zeli vise. Ljudi(posebno zene) ne znaju mozda uvek tacno sta i kako zele, ali poprilicno dobro znaju da procene sta ne zele. I zene svakako brze sazrevaju i temeljnije od nas muskaraca. I obicno ceznu za muskarcem koji ce im biti Zrela podrska oslonac, stabilnost i sigurnost kroz zivot i u zivotu. I njima i potomstvu, porodici. Pretpostavljam da ona tebe ipak nije prepoznala u tome. Znam ti ces reci da si sve ucinio, sve pruzio, sve dao..itd i to je ok, to svi mi o sebi mislimo :) Retko ce ko za sebe reci da nije 'pruzio sve'. Ali nije uvek bas sve onako kako mi vidimo, vec kako vidi i druga strana. I nije uvek onako kako mi sami sebe vidimo, vec i kako nas drug vide dozive. I istina je zapravo negde izmedju te dve krajnosti). I jos nesto..napisao si da si je razmazio..pa, mozda je i u tome problem..zene koliko god da jako vole paznju i neznost, bliskost, romantiku i toplinu, mogu i da se zasite ako muskarc bas stalno emotivno posesivno oblece oko njih, stalno usluzno, servilno, ako je uvek na izvolte, na dugme. Preterana i stalna servilnost muskarca zenama moze da postne dosadna iritantna, nezanimljiva. I odaje sliku muskarca koji nema zrelu cvrstinu, samostalnost svoje 'ja', da preuzme sutra ulogu muza tacnije muzjaka u braku i ulogu glave porodice u u vodjenju porodice. To su prirodni instikti jbg...to je duboko u ljudima, u polovima zapisano.

U svakom slucaju, pokusaj da na tu osobu i na tu vezu posmatras kao na jedno lepo, dragoceno iskustvo, kao jedan lep deo svog zivota. Zaljubljenost, ljubav, emocije, strast, ne bi bilo to sto jesu, musko zenski odnosi ne bi bili to sto jesu ako se ne bi i patilo zbog toga. To je da tako kazem prrodan proces. Pokusaj da izvuces pouke i iskustva za sledecu vezu ili veze. Kako bi uspesno sazrevao i sazreo, i kako bi vremenom dosao do formiranog sebe, spreman za situaciju(iako se zapravo ceo zivot nesto uci i nadogradjuje, ali osnovu navika, razmisljanja, osnovu licnosti koju sada formiras do recimo 25 godine, to ti je za ceo zivot), kada nadje ona prava. Pretpostavljam da ova to ipak nije, a ni da i ti nisi spreman jos za ono sto se zove ozbiljan zivot u dvoje.
 
Poslednja izmena:
Mnogo vas je ulozilo vreme da napise svoje misljenje , nije korektno sa moje strane da ne odgovorim. Ipak proslo je dosta vremena i ja sam jednostavno nastavio, da kazem, zaboravio na sve sto se dogodilo. "GhostRider77", odmah da se zahvalim za veoma dobar tekst. Inace... Koliko god da je po meni, to bilo TO, nije na meni da forsiram svoje i da maltretiram nju. Ako ne vidi u meni svoju buducnost, to je sasvim u redu, ja sam se bio povukao od trentuka kada mi je rekla da ne zeli da se cujemo. Nisam ni pitao zasto, jer sve shvatam. Zaboravio sam na sve jer kao i uvek, zelim samo da bude srecna, bila samnom ili ne. To je dovoljno i na tome se sve zavrsava. Postujem njeno misljenje, i ako se razlikuje od mog. Tako da sam ja nastavio, pa kako bude, hehe! :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top