Расим Љајић парви нову, велику странку

DS-u je jasno da je puko i da je bes naroda ogroman

Zato pravi nove stranke 2 , jednu ovu regionalnu sa Dinkicem i drugu ovu socijaldemokratsku sa Covicem i Ljajicem

Naravno posle izbora , te nove stranke nece praviti koalicije sa SRS DSS i SNS vec - sa DS :super:

Sto znaci da budale koje budu glasale za Rasima ce glasati opet za DS.

Jos jedna prevara naivnih i glupih biraca od strane Tadiceve vlasti.
 
DS-u je jasno da je puko i da je bes naroda ogroman

Zato pravi nove stranke 2 , jednu ovu regionalnu sa Dinkicem i drugu ovu socijaldemokratsku sa Covicem i Ljajicem

Naravno posle izbora , te nove stranke nece praviti koalicije sa SRS DSS i SNS vec - sa DS :super:

Sto znaci da budale koje budu glasale za Rasima ce glasati opet za DS.

Jos jedna prevara naivnih i glupih biraca od strane Tadiceve vlasti.

Verovatno si u pravu. Al za SRS ili DSS nikad ne bih glasao. Za SNS možda, ali ko garantuje da SNS neće sa DS-om da pravi vladu.
 
Može sa Tomom, za ostale se nadam da neće.

Dakle, stepen bačenosti glasa, po mom mišljenju, ide ovako (po opadajućim vrednostima) - sa SRS, zatim sa DSS, onda sa DS (ili G17), zatim sa SNS i na kraju LDP.

Po meni je bačen glas ako ga dam nekome ko ne sigurno ne ide u vladajuću većinu ... tako da mi je Čeda tu na prvom mestu, njega niko neće kao ni Tomu. A Koštunica je lukav, on svuda ima šanse :lol:
 
Naravno da ide :zper:
A ako zafali glasova ići će i tvoji kao bele lale :whistling:

koji moji? mislis radikali?

pa radikali kad bi usli sa vama mafijasima i lopovima iz DS-a u bilo kakav dil mogli bi momentalno da stave katanac na bravu to bi im bila smrtna presuda.

Glas Ljajicu = Glas DS-u

Samo glas SRS-u garantuje 100% skidanje sa vlasti lopurdi mafijasa izdajnika i kriminalaca iz Demokratske Stranke
 
koji moji? mislis radikali?

pa radikali kad bi usli sa vama mafijasima i lopovima iz DS-a u bilo kakav dil mogli bi momentalno da stave katanac na bravu to bi im bila smrtna presuda.

Glas Ljajicu = Glas DS-u

Samo glas SRS-u garantuje 100% skidanje sa vlasti lopurdi mafijasa izdajnika i kriminalaca iz Demokratske Stranke

Zašto glasaš za stranku na čijem je čelu Hrvat...nikad mi to neće biti jasno kod Srba.
 
koji moji? mislis radikali?

pa radikali kad bi usli sa vama mafijasima i lopovima iz DS-a u bilo kakav dil mogli bi momentalno da stave katanac na bravu to bi im bila smrtna presuda.

Glas Ljajicu = Glas DS-u

Samo glas SRS-u garantuje 100% skidanje sa vlasti lopurdi mafijasa izdajnika i kriminalaca iz Demokratske Stranke

i dolazak na vlast zatucanih centralnohaško dirigovanih individua. Neka, hvala...
 
Verovatno si u pravu. Al za SRS ili DSS nikad ne bih glasao. Za SNS možda, ali ko garantuje da SNS neće sa DS-om da pravi vladu.

Postojala je velika sansa da SNS pravi vladu sa DS-om , ali sad je ta sansa izuzetno mala sobzirom da je pukla tikva izmedju njih na Vozdovcu i u Zemunu.

SNS i DS je izgledalo vrlo verovatno pre samo parmeseci dok sad je varijanta 90% da nece doci do formiranja vlasti izmedju ove 2 stranke.

Glavni razlog cele price je Dinkic. Dinkic i ako iza sebe nema birace, ima iza sebe Amerikance i glavne tajkune u zemlji koji finansiraju i Tadica. Zato Tadic nikada nece moci i smeti da otkaci Dinkica, a zbog Dinkica nikada nece moci da dodje do formiranje neke vlade izmedju DS-G17 i SNS.

No opet nema ni tu 100% garancije, jedini 100% opozicioni glas , tj jedina 100% stranka za koju mozemo reci da nece ici ni u kakve dilove sa DS-om je Srpska Radikalna Stranka

Zato ja i glasam za njih.

2000te sam recimo glasao za Kostunicu, al posto je poceo da se qurva i pravi koalicije sa DS-om naravno da ga vise ne glasam niti cu sve dok eksplicitno ne napise u programu DSS-a da nikada nece ici u koalicije sa DS-om.
 
koji moji? mislis radikali?

pa radikali kad bi usli sa vama mafijasima i lopovima iz DS-a u bilo kakav dil mogli bi momentalno da stave katanac na bravu to bi im bila smrtna presuda.

Glas Ljajicu = Glas DS-u

Samo glas SRS-u garantuje 100% skidanje sa vlasti lopurdi mafijasa izdajnika i kriminalaca iz Demokratske Stranke

SRS sam ne može na vlast, ima da pevaju ako pređu 10% ... mogu da biraju između nas (ako ih pozovemo) i Tome. A budući ko vam vodi stranku ja ne bih bila sigurna da će odabrati Tomu ... ipak mi imamo mnooogo više para a Todorović i Goca bi i rođenu decu prodali za keš, što smo zimus videli na delu kad se usvajao budžet :klap:
 
Zašto glasaš za stranku na čijem je čelu Hrvat...nikad mi to neće biti jasno kod Srba.

Vojjislav Seselj je cist Srbin iz Hercegovine i stvarno nije u redu da ga vredjas.

Drugo covek je najmladji doktor nauka u istoriji nekadasnje SFRJ, izuzetan pravnik i strucnjak i profesor beogradskog univerziteta.

Ima sve naucne i druge kvalitete da vodi Srbiju i srpski narod . U svakom slucaju mnogo vece kvalitete od jednog psihologa Borisa Tadica koji je zavrsio fakultet u 40toj godini zivota.
 
intervju: Rasim Ljajić
Na jesen pravimo veliku stranku
Autor: Irena Radisavljević | Foto:N. KOSTIć | 19.07.2009. - 00:02


Osnivački kongres nove stranke koju Socijaldemokratska partija planira da napravi sa drugim strankama slične orjentacije mogao bi da bude krajem oktobra ili početkom novembra u Centru „Sava“ – otkriva u razgovoru za „Blic nedelje“ Rasim Ljajić, lider SDP i ministar u Vladi Srbije.

– Smatramo da s jedne strane ima prostora za ukrupnjavanje na našoj političkoj sceni, a s druge da je SDP pokazala da ima kapacitet za delovanje na nivou cele Srbije, u šta nas uveravaju i rezultati nedavno održanih lokalnih izbora. Još je rano da govorimo kako će se ovi razgovori okončati, ali sasvim je sigurno da će stranka biti profilisana kao socijaldemokratska i funkcionisati na četiri osnovna principa – sloboda, pravda, jednakost i solidarnost.

Šta je vaš cilj, da li, s obzirom na rastuću popularnost, sebe vidite kao predsednika Srbije ili mandatara vlade?
– Uopšte sebe ne vidim u nekoj budućoj vladi, ako govorimo o mom ličnom statusu. Dovoljno sam bio u vlasti i bolje da napravim pauzu, jer postoji objektivna opasnost da dođe do prezasićenja. Već devet godina sam na neki način u vlasti i to je, bar za mene, jasan signal da bih morao i sebe i druge da poštedim svog daljeg učešća u izvršnoj vlasi.

Da li je pokretanju inicijative za proširenje stranke prethodio dogovor sa DS, strateškim partnerom vaše stranke?
– Imali smo samo preliminarne razgovore, ali ozbiljni, sadržinski i suštinski razgovori tek predstoje. Ne želim da uradim ništa što bi bilo protiv interesa DS. Bili smo u najgorim vremenima zajedno i želim da do kraja ostanem lojalan partner. Prema tome, šta god budem odlučio, neću ništa uraditi što je protiv Demokratske stranke, i zato mi je od svih najvažniji razgovor sa njima.

Ko će biti deo te stranke, pominje se Nebojša Čović, stranka Zorana Dragišića, bezbednosnog eksperta…
Razgovaramo sa mnogo širim krugom ljudi od ovih koje ste pomenuli. Tu je puno ljudi koji su i sada u politici, kao i onih koji su u javnom životu, ali ne i u politici. Ipak, ne bih da (zlo)upotrebljavam njihova imena dok se ova priča ne zaokruži.

Smeta li vam što je Nebojša Čović u svojoj političkoj karijeri menjao strane?
– Stvarno ne bih o pojedinačnim imenima, ali ako bismo tom logikom išli, svakom bismo imali nešto za zameriti, posebno nama koji smo dugo godina u politici. Onda bismo morali da izvlačimo potpune anonimuse, a to opet povlači drugu vrstu hendikepa. Teško je sada naći 20 ljudi u Srbiji oko kojih postoji potpuna saglasnost i jednoglasno mišljenje, to je ovde nemoguće. Svako ko bude u stranci imaće i pozitivne i negativne komentare, kao što i za mene ima i jednih i drugih, ali sa tim se mora nositi. Najvažnije je da to budu ljudi koji će raditi na realizaciji principa o kojima sam govorio.

Pominje se da bi i SPS mogao biti veoma blizak novoj stranci na čijem ćete čelu biti?
– Mi smo i sada sa SPS-om u koaliciji, a buduće koalicije, čak i predizborne ja ne isključujem.

Da li će SDP nastaviti samostalno da deluje u Sandžaku?
– Da, u sandžačkom regionu nastavljamo samostalno, ali će SDP zasigurno na republičkom nivou biti deo ove šire koalicije i tog izbornog saveza.

O čemu ste razgovarali sa predsednikom Haškog tribunala Patrikom Robinsonom?
– Imali smo puno tema, a značajna je o mogućnosti da naši državljani osuđeni u Hagu izdržavaju kazne u Srbiji, odnosno da potpišemo taj sporazum sa Tribunalom, a odluka o tome, kako je i sam Robinson rekao, mogla bi da bude do kraja godine. Ostalo je da rešimo pitanja vezana za pojedine zakonske odredbe, ali čini mi se da ovoga puta sa više optimizma možemo da očekujemo donošenje te odluke nego što je to bilo pre par meseci. Razgovarali smo još i o tretmanu pritvorenih lica u samom Sheveningenu, pre svega sa medicinskog stanovišta. Tražili smo da naši lekari mogu da učestvuju u lečenju pritvorenika kada oni to zahtevaju, kao i o pojedinačnim predmetima. Rekli smo sasvim otvoreno da je neprimereno da ovoliko dugo traje postupak protiv Šešelja i izrazili očekivanja da će se suđenje nastaviti. Želimo da uspostavimo odnos međusobnog poverenja i da Tribunal svojim aktivnostima i odlukama koje donosi doprinese promeni percepcije u našoj javnosti. Govorili smo i o presudi protiv Šljivančanina i čitavom nizu drugih presuda.

Smanjenje broja sekretara, savetnika…
Može li se očekivati smanjenje administracije koje država najavljuje?
– Činjenica je da je to neophodno, ali nije realno očekivati da će u skorije vreme biti radikalnog smanjenja administracije. Jedino realno i izvodljivo u ovom trenutnu je smanjenje broja državnih sekretara, pomoćnika i savetnika, ali je i za to neophodno postići saglasnost.

Novi tragovi do Mladića i Hadžića
Dokle se stiglo u potrazi sa Hadžićem i Mladićem?
– Uvek ima novih tragova i informacija, ali koliko su oni relevantni, to je predmet naših operativnih aktivnosti koje nisu ni jednostavne ni lake, niti se mogu brzo izvoditi. Mi bukvalno dnevno dobijamo čitav niz informacija, ali u toj šumi treba dođi do one prave. Svakim danom smo napredujemo na osnovu svega što dobijamo, saznajemo i radimo i nadam se da će sve to dati rezultat i da ne mogu Mladić ili Hadžić biti uspešniji od svih nas.
Postoje li dokazi da su oni u Srbiji?
– Ne možemo, kao neko ko se bavi tim, da govorimo o pretpostavkama, bar ne javno dok god nemamo potpuna saznanja o tome. Nikada nećemo reći da oni nisu u Srbiji, jer bi to bila greška, ali ni obrnuto, dok za to ne budemo imali dokaza.

:worth: :worth: :worth: :worth: :worth: :worth: :worth: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
SRS sam ne može na vlast, ima da pevaju ako pređu 10% ... mogu da biraju između nas (ako ih pozovemo) i Tome. A budući ko vam vodi stranku ja ne bih bila sigurna da će odabrati Tomu ... ipak mi imamo mnooogo više para a Todorović i Goca bi i rođenu decu prodali za keš, što smo zimus videli na delu kad se usvajao budžet :klap:


nismo mi svi srbi qurve da se prodajemo za pare - kao vi iz DS-a . Ima nas jos casnih i postenih ljudi , kod kojih cast postenje i obraz - nemjaju cenu

SRS to moze da uradi, ali moze da uradi samo jednom , jer nakon toga postaju vanparlamentarna stranka i nikada im vise niko nece od sadasnjih biraca dati glas.

Drugo tako nesto nikada ne bi dozvolio dr. Vojislav Seselj, koji je covek od principa i stava.

Tako da sto se tebe tice prica je "sto je babi milo to joj se i snilo" :manikir:
 
Vojjislav Seselj je cist Srbin iz Hercegovine i stvarno nije u redu da ga vredjas.

Drugo covek je najmladji doktor nauka u istoriji nekadasnje SFRJ, izuzetan pravnik i strucnjak i profesor beogradskog univerziteta.

Ima sve naucne i druge kvalitete da vodi Srbiju i srpski narod . U svakom slucaju mnogo vece kvalitete od jednog psihologa Borisa Tadica koji je zavrsio fakultet u 40toj godini zivota.

Hoćeš nam dati kopiju njegovog indexa da to dokažeš ili ćeš da lažeš kao po običaju?:mrgreen:
A Šešelju džabe intelektualni kapacitet kad je opaljen a uz to i Hrvat :lol:
 
Ne rade, al radikali su profesionalna opozicija. Oni tek ne znaju šta treba da rade.

radikali nikada srbiju nisu doveli do bankrota - dok ovi tvoji jesu

od ovih tvojih gorih nema i ne moze da bude

ne postoji ni teoretska mogucnost da bilo koja sledeca vlast bude gora od DS-a

Jer od ovoga gore ne moze da bude? Sta je gore od potpunog ekonomskog kolapsa drzave i totalne propasti domace privrede?

da dovedemo sad 10 ljudi prvih sa ulice - bolje bi rezultate imali nego ovi tvoji lopovi
 

Back
Top