Rangiranje ljudi

Umri_muski

Legenda
Poruka
57.098
Svidja mi se nova definicija, alfa muskarac prema socioloskoj skali , visoko rangirani....

Ne psiholoska, jer tu su alfe nesto sto ne vidite, u vojsci oznaceni kao rang 1 nekada...u DB oznaceni kao psiholoski uravnotezeni, ne samo stabilni, znaci iznad su onog sto zovete harizmaticni....harizmaticni su alfe takodje, ali su ispod, oprezne alfe...case depended....


Socioloske alfe je vec nesto mnogo zanimljivije i dinamicnije stanje...nije dovoljno samo lova koja podize visinu vozaca u kolima....ti efekti se mogu meriti bahaton skalom...


Zgodno je i sto mnogi nemocni pojedinci kad jednom osete poziciju socioloske moci , predaju se odbrani te svoje pozicije, tj postaju vise angazovani u vezi socioloskog polozaja, pa samim tim agresivniji u smislu socioloskog karaktera...


Ima dobrih elemenata koji iz ovakve definicije, izlaze....eto socioloski karakter, skup osobina vezan za vrednost po socioloskoj skali...kljucna rec visokorangirani u socioloskom smislu...

Tako cak i ona stara mudrost koju niko ne zna, dobija malo drugaciju verziju, ali zato ove popularne verzije dobijaju mnogo bolje tumacenje, npr da vidis neko kakav je daj mu vlast...dobija priliku da bude tacnije tumacena nego sada....kad je bljak od tumacenja..


Dakle za one bez uvoda...
Kako sve mozemo rangirati ljudska bica.
Bioloski je odbaceno , postoje stvarno superiorna porodicna stabla, malo naslednih bolesti , jaki zubi , jaki kardio i nervni sistem, ovo nervni je pogotovu znacajno , zdravi endokrini sistemi..
Ali tu su svi osetljivi jer mahom postoje porodice koje su dushevno sa naslednim bolestima, ali to ne znaci totani hendikep, jer se uvek moze desiti jedno dete osetljivo , drugo dete uver specijalac...

A zbog niskog razvoja svesti i ljudskog drustva je nezgodno jer ljudi su prvo djubrad pa malo iznad su svinje pa malo iznad su stoka, pa malo iznad su psi, pa malo iznad su ....i tako pa tek onda dodju do nekih umerenih vrednosti .....ali to je sve minoran procenat..

Tako da otpada taj bioloski pristup..

Socioloski je interesantan, eto to je u uvodu, a psiholoski je malo manje raznovrsan ali je i on interesantan...trenutno se alfe bete , betice game i omege tako definisu...
 
Svidja mi se nova definicija, alfa muskarac prema socioloskoj skali , visoko rangirani....
I meni se sviđa, ali to je sve sviranje pored muzike za valcer.
Alfa muškarac... samo pomislim na lavlji čopor, a tamo lavice završavaju posao dok se lav samo... ponosi i ima lepu grivu.
Ne znam kako je kod vukova, iako su mi bliskiji kao vrsta.
Čoveka ću uvek deliti na poštenog i nepoštenog. Čim neko ima vremena da razbira filosofiju, pošten je i dobar.
Kad je u stalnom trku i neuhvatljiv-to je neko veliko đubre ma kakve bisere ostavljao za sobom.
 
Poslednja izmena:
Ja bih pre ljude delio na vredan i lenj i na inteligentan i glup....obe karakteristike su vise uticajne od postenje nepostenje...
A iskreno se i ne ceni postenje...ne samo sad, nikad se nije cenilo ono bas ....Simpaticno jeste, privlacno jeste....zaljubljivo jeste...ali da se ceni...

Ali u smislu teme, naravno da ostavljam opciju posten, tj rangiranje po postenju....
Malo je teze to dobro opisati....npr doslednost...ja se trudim da ne budem dosledan....jer onda mi niko nista ne moze....ovako mogu da racunaju na doslednost i prave se zavere, a kad si neuracunljiv, ne lud, nego neuracunljiv, onda si zaeban bato do kraja...tacno je da postoji sansa da ces biti u svom fazonu , znaci tolerantan , dosledan, racionalan i ovo ono , ali isto tako se moze desiti da procenim penal kao zestoko neprihvatljiv i onda zbog neispraznjene korpe na radnom mestu dobijes em sut kartu em dobijes tako negativnu radnu karakteristiku da posle moras da se peres par godina...
A nema veze sa sujetom....to je ono sto cini stvar nezgodnom..
Zato je tesko definisati pojam rangiranje po postenju , jer ono kako ljudi obicno rangiraju po postenju to je zaebavanje....pa znam , okruzen sam postenjacinama od naivaca, to je ok, do casnih , to je zezanje u mozak, pa puritanci pa svakakve fele..
Procene prosecnog coveka sta je posten su uglavnom totalno netacne, ali ne mogu reci da je problem samo u racionalnosti i logici....Jer npr ja postujem izvesnu grupu ljudi koju sam upoznao , imaju neracionalne kriterijume za utvrdjivanje postenja...i nisu cesto povredjeni, sto je cudno , ali su im metode poprilicno tacne u rezultatu , a onda nema tu prigovora, dobijas tacan rezultat, sta me briga sto ti je svaki uslov malo cudan, tvoje cudno meni prihvatljivo...
Oni bi bili pojedeni u BG, oni to znaju i cesto kad dolaze u BG zovu mene da im nesto pomognem....i ta simbioza je ok..nesto slicno kao permakultura...dovoljno je da budem u njihovoj blizini , nista da ne radim i najveci lopovi ih nece pokusati da preveslaju...to sam video...a ovako bi ih preveslali samo tako....Eto to je zanimljiv podatak....moje prisustvo spasava njih , a nekad njihovo spasava mene....ne njihovo nego jedne druge grupe....tako sto meni otkrivaju lako ko je prevarant...
 
Poslednja izmena:
E sad...
Nemojte mi to....Verujte mi ja radim mnogo vise na nevalorizovanom pristupu.
Da olaksam, rangiranje je hijararhijska metoda, ne i valorizaciona metoda....
Da li ce biti i valorizaciona, tj vrednostna metoda, zavisi od vas, prvo , pa od ljudi , drugo...
Na zalost, vecina ljudi svako rangiranje vrednuje....sportisti narocito....da ne objasnjavam zasto to nije dobro...ili da objasnjavam..
Sportisti ovo nece razumeti , ali svi koji su se ikada igrali hoce....Jedno je hijararhijski , tj kompetitivno uspostaviti redosled...u jednom trenutku...
Moze se uspostaviti i hijararhijski redosled u tom istom trenutku ali ne po trenutnom rezultatu....Uzmimo da igra tenis Djokovic i neko ko izgubi 6 partija a dobije 1 protiv njega...da ne uzimam mene kao primer...
Dakle imamo session rezultat, ko je pobedio na zadnjem turniru, imamo trenutni rezultat u hijararhiji, to je onaj koji je tog trenutka bolji , a to znaju takmicari u sportu , a znaju i intelektualno , ja sam znao u matematici i fizici i hemiji i pevanju i sviranju ko je bolji , nema veze sto mogu da pobedim nekog stalno...nema to veze sa tim.

A posebna stvar je treca stvar a to je vrednosno odredjivanje, to je da li treba ista od ovog da ima veze van sporta, van nauke, van necega u cemu ste hijararhijski rangirani...
Sportasi i borilacke vestine to obicno ne razumeju...sto dovodi do toga da ce dobiti metak u celo ako pomisli da je jak, kao onaj srbin proslog meseca od albanca...
Ili masovno jedno vreme u bg od klinaca ako se zakacis...

Vecina ljudi zeli da iskoristi rangiranje za prestiz....kao i fame, fame je cetvrta vrsta rangiranja...poznatost....jel znas peru , on je iz tvog grada...ne znam, ali ja ga znam, a da si neko jaje kao ja , znao bi ga i ti...a jel...

I fame se gleda da se iskoristi , preko protekcije i korupcije....A gospodine nemojte vi da cekate, gde vi da cekate, udjite odmah sad ce doktor da dodje....sacekajte ga u ordinaciji..pozvacu ga ja odmah...

I tu dolazimo do valorizacije , tj vrednovanja coveka, njegovih dela, njegovih reci , njegovih postupaka, njegovog uticaja, njegove moce, njegovog zivota , a onda dolazimo i do toga da tudji zivot ne vredi toliko , primi ovog, a ovu dvojicu cemo da pustimo da ako prezive prezive...nek idu kuci pa ce doci za 8 dana ako budu zivi..

A ako dodju teza vremena, onda cemo ovog izvuci iz grupe , a ostale cemo pobiti....ili necemo nahraniti...

Ako se ustezete zbog toga, eto sad vidite, vise je nivoa...
Mozete rangirati sve a da ne morate vrednovati nista drugo osim ono sto rangirate, dakle oblast, sport, umetnost, drustveni status...biolosku superiornost...lepotu..sta god hocete...

Da , ta igra nije za poluljude, znaci u sustini nije za forumase...jer ovde svi smo svedoci da vecina uziva u tome da negde nadje razlog da podigne svoju vrednost...u odnosu na nekog....obicno spustanjem tudje vrednosti..

To sto ljudi nemaju motiva da se unaprede ako nije upletena neka prednost i pogodnost govori o ljudima, zar ne....
Neko igra kosarku samo ako zaradjuje tako pare...neko igra sah samo ako tako zaradjuje pare ili nesto drugo..
I tako mozete za svaku stvar da kazete, neko nesto radi samo da bi uzeo pare...i to je tako blisko ovom narodu..
A onda se naviknite da ne vredite nista ako ne nudite pare.....tom istom...koga smo malo pre pomenuli...To sto nemate, to je srpski recept zvani naturalna razmena, ja tebi ovo ti meni ono...

Ali najgori su oni koji misle da je to ljudski...tj ja tebi ovo zato sto te postujem kao coveka, a ti meno ovo zato sto me postujes kao coveka...joj to su bundeve od ljudi.....
 
Ja bih pre ljude delio na vredan i lenj i na inteligentan i glup....obe karakteristike su vise uticajne od postenje nepostenje...
Moram da ti oborim ovu teoriju.
Ako ćemo gledati sa sociološkog aspekta, i ako uzmemo harmoniju društva kao najvišu vrijednost istog, onda ćemo trijažu jedinki prioritetno vršiti počevši od dobar i loš (zao, maliciozan, destruktivan, nepošten), jer je upravo to ono što prvo narušava harmoniju društva, grupe, bilo čega drugog što čini jednu društvenu cjelinu.
Primjer, ako bih samo po principu tvoja dva navedena prioriteta u vezi podjele ljudi zapošljavao radnike, ja ne bih imao filter za dobrog i lošeg, to znači da ako bih zaposlio vrijednog, inteligentnog, a lošeg koji me potkrada, pa taj ima sav potencijal da tu firmu dovede do bankrota, jer tu radnju vrši vrijedno i inteligentno.
Dakle, prvo ljude dijelimo na dobre i loše, a zatim ćemo vidjeti šta ćemo sa vrijednima i inteligentnima..
 
Što se teme tiče, legenda kaže, ako nema ulja ispod alfe, nema ga ni u alfi..
Elem, rang mora da postoji na svakoj skali, sortiranje od gore ka dole i obrnuto. Što se tiče alfi, alfe zauzimaju prva mjesta, ali je pitanje na kojim društvenim skalama? Alfa može biti kriminalac, a može biti pošten čovjek u nekoj firmi, direktor firme npr. ili pak učesnik nekog borilačkog sporta gde je taj neko najbolji u tom istom, to su tri različite skale, ali sva trojica se mogu naći na nekim drugim skalama gde će zauzimati razičita mjesta. E sad zavisi koja se skala i zašto se baš ta skala uzima u obzir. Ako uzmemo Jokića npr. on je alfa u basketu, ali na fudbalsnoj skali je medju omegama..
 
Moram da ti oborim ovu teoriju.
Ako ćemo gledati sa sociološkog aspekta, i ako uzmemo harmoniju društva kao najvišu vrijednost istog, onda ćemo trijažu jedinki prioritetno vršiti počevši od dobar i loš (zao, maliciozan, destruktivan, nepošten), jer je upravo to ono što prvo narušava harmoniju društva, grupe, bilo čega drugog što čini jednu društvenu cjelinu.
Primjer, ako bih samo po principu tvoja dva navedena prioriteta u vezi podjele ljudi zapošljavao radnike, ja ne bih imao filter za dobrog i lošeg, to znači da ako bih zaposlio vrijednog, inteligentnog, a lošeg koji me potkrada, pa taj ima sav potencijal da tu firmu dovede do bankrota, jer tu radnju vrši vrijedno i inteligentno.
Dakle, prvo ljude dijelimo na dobre i loše, a zatim ćemo vidjeti šta ćemo sa vrijednima i inteligentnima..
Tvoj pristup, vecina tako misli , ja ne..
Na mene stvarno ne uticu samoobmane pojedinaca da li su dobri ili losi , a ni kad nisu samoobmane nego su cost benefit racunice..
Moj je posao da procenim lojalnost zaposlenog i njegovu psihologiku, motivaciju i afinitete.
Harmonicnost drustva ne bi trebalo odrzavati hajkama i licnim borbama i osvetama, sto iz pristupa koji imas sledi.
U prevodu ne samo da mi nisi oborio teoriju nego si je i pojacao...
Za Srbiju trenutno su dobri oni koji su lopovi, samo ne previse, ali ono svaki dan i snalazljivi da, kao sto je i dobro da se svi kojima smetaju lopovi isele...i da ostanu samo dobri u Srbiji, skloni tucama i prevarama, preljubama i snalazenju , priprostim logikama i ostalim ispod mediokritetnim sposobnostima...

To je samo blic primer koji je nuznost, kad se uzima dobrota i zloba....dobar meni je tacniji kriterijum...koja gluperda moze da proceni sta je dobro...
 
Poslednja izmena:
Tvoj pristup, vecina tako misli , ja ne..
Na mene stvarno ne uticu samoobmane pojedinaca da li su dobri ili losi , a ni kad nisu samoobmane nego su cost benefit racunice..
Moj je posao da procenim lojalnost zaposlenog i njegovu psihologiku, motivaciju i afinitete.
Harmonicnost drustva ne bi trebalo odrzavati hajkama i licnim borbama i osvetama, sto iz pristupa koji imas sledi.
U prevodu ne samo da mi nisi oborio teoriju nego si je i pojacao...
Za Srbiju trenutno su dobri oni koji su lopovi, samo ne previse, ali ono svaki dan i snalazljivi da, kao sto je i dobro da se svi kojima smetaju lopovi isele...i da ostanu samo dobri u Srbiji, skloni tucama i prevarama, preljubama i snalazenju , priprostim logikama i ostalim ispod mediokritetnim sposobnostima...

To je samo blic primer koji je nuznost, kad se uzima dobrota i zloba....dobar meni je tacniji kriterijum...koja gluperda moze da proceni sta je dobro...
Većina je nekad i u pravu.
Ali nije sada bitna većina ili manjina ovde.
Trudim se da budem jasan, i da ne podvaljujem ljudima omot u omot pa opet u omot i na kraju bez sadržaja.
Jedan omot i jedan sadržaj su sasvim dovoljni, dok je mjera u gramima, a ne u kilogramima, radi lakšeg varenja.

Primjer je jasan, kontraargument je dobrodošao i volio bih da ga vidim ali ne mogu da predjem preko odredjenih stvari i uzmem ih kao kontraargumente.
Da počnemo od samoobmane pojedinca.
1. Nije u pitanju samoobmana pojedinca, već tvoja percepcija dobrog i lošeg kroz kojeg ga filtriraš i daješ svoj sud, a rekao sam uzimamo kriterijum harmonije kao najveću vrijednost, a taj kriterijum jasno odredjuje šta je dobro, a šta loše u tom smislu.
2. Tako da kada si izjavio i pomenuo lojalnost, to upravo potpada prvom prioritetu kojeg sam naveo, dakle kontekstu dobrog i lošeg, gde je lojalan automatski dobar, a ne loš. Eto sam si naveo osobinu lojalnosti kao prvu, koja nespada u kategoriju vrijednog i inteligentnog, već se odnosi na dobro, loše.

Društvena skala u Srbiji je takva da harmonija nije najveća vrijednost u tom društvu, već disharmonija u obliku zadovoljenja teških individualnih interesa na štetu društva, tu važi druga skala, sa svojim drugim prioritetima, gde je po nekom drugom sistemu taj na dnu, a ne na vrhu, kao što i rekoh, alfe su različite u pogledu različitih skala, zato i imate predsjednika kakvog imate i lutke na koncima oko njega i tako do najsitnijih nivoa.

Što se tiče foruma.
Znam.
Ali razmisli, o potrebi disharmonije u vidu stavova i mišljenja.
Pa čak i provokacija dobro dodje.. zašto sve to?
Disharmonija dovodi do dijaloga, a iz dijaloga treba da proizadje neka istina, i to je ključna vrijednost, istina, barem za mene, nekada se ona otkrije, a nekada nazire, a da se ne bi nazirala često mora da se upotrebi provokacija, ne radi osvetoljubivosti, nego radi podražaja i reakcije, nešto kao po principu kada se posvadjaš sa nekim prijateljem pa još ako ga isprovociraš, iz te rane ega izlazi skoro sva istina.. pa u tom pogledu je nekada i opravdano, isprovocirati..

 
Poslednja izmena:
Većina je nekad i u pravu.
Ali nije sada bitna većina ili manjina ovde.
Trudim se da budem jasan, i da ne podvaljujem ljudima omot u omot pa opet u omot i na kraju bez sadržaja.
Jedan omot i jedan sadržaj su sasvim dovoljni, dok je mjera u gramima, a ne u kilogramima, radi lakšeg varenja.

Primjer je jasan, kontraargument je dobrodošao i volio bih da ga vidim ali ne mogu da predjem preko odredjenih stvari i uzmem ih kao kontraargumente.
Da počnemo od samoobmane pojedinca.
1. Nije u pitanju samoobmana pojedinca, već tvoja percepcija dobrog i lošeg kroz kojeg ga filtriraš i daješ svoj sud, a rekao sam uzimamo kriterijum harmonije kao najveću vrijednost, a taj kriterijum jasno odredjuje šta je dobro, a šta loše u tom smislu.
2. Tako da kada si izjavio i pomenuo lojalnost, to upravo potpada prvom prioritetu kojeg sam naveo, dakle kontekstu dobrog i lošeg, gde je lojalan automatski dobar, a ne loš. Eto sam si naveo osobinu lojalnosti kao prvu, koja nespada u kategoriju vrijednog i inteligentnog, već se odnosi na dobro, loše.

Društvena skala u Srbiji je takva da harmonija nije najveća vrijednost u tom društvu, već disharmonija u obliku zadovoljenja teških individualnih interesa na štetu društva, tu važi druga skala, sa svojim drugim prioritetima, gde je po nekom drugom sistemu taj na dnu, a ne na vrhu, kao što i rekoh, alfe su različite u pogledu različitih skala, zato i imate predsjednika kakvog imate i lutke na koncima oko njega i tako do najsitnijih nivoa.

Što se tiče foruma.
Znam.
Ali razmisli, o potrebi disharmonije u vidu stavova i mišljenja.
Pa čak i provokacija dobro dodje.. zašto sve to?
Disharmonija dovodi do dijaloga, a iz dijaloga treba da proizadje neka istina, i to je ključna vrijednost, istina, barem za mene, nekada se ona otkrije, a nekada nazire, a da se ne bi nazirala često mora da se upotrebi provokacija, ne radi osvetoljubivosti, nego radi podražaja i reakcije, nešto kao po principu kada se posvadjaš sa nekim prijateljem pa još ako ga isprovociraš, iz te rane ega izlazi skoro sva istina.. pa u tom pogledu je nekada i opravdano, isprovocirati..

Au, bolje je da odspavam još par sati. 😂
 
Kazi mediokritet i uverenja mediokriteta ako tako pricas.....to nema nikakve veze sa dobrim i losim kao epitetima, e sad ne znam za osecaj, to je subjektivno....
Ja sam valjda jasan, ne postoji kredibilna sposobnost vecine koja se zove dobra procena ko je dobar a ko los covek....
Postoji neki drugi napor kod vecine, a zove se procena ko je dobar za mene i a ko je los za mene, ali to znamo iz prakse, najlaksi primer je zabole me uvo kakav je prema meni je najbolji , najgori krimos...

Dobrota ima svoju cenu , bukvalno gledano , a to se mnogo puta i vidi , inace ne bi ljudi castili druge ljude u kafani....ili u komsiluku...
Samo sto sam ja ziveo u komsiluku gde se svi razmenjuju poklonima, pa na mene ne deluje ....

Cak su ljudi u Srbiji mnogo tupastiji za procenu ko je dobar ko je los, zato sto nemaju potrebu niti znanje socioloskih vestina....
Da li za procenu ko je dobar ko los treba biti namazan?
Gledajuci nekadasnje ljude, reklo bi se ne treba...nego biti zdravorazuman i nekoruptibilan...
A ovo drugo je poprilicno zaebano , znaci trazi visoke moralne standarde, sto znaci poznavanje sta je moral, auuu , a toga nema, vec smo ustanovili da ljudi bauljaju po tome sta je moral, totalno su zbunjeni i napamet pricaju , kao ja kad sam imao 10 godina..pa mislio da je moral isto sto i Etika..tj da je moral Moral...svevremenska selekcija moralnih odnosa...
Medjutim, moral je sve samo ne Moral, tj nije evolucioni sistem spoznaje i svesti i savesti..
 
Poslednja izmena:

Back
Top