RAM memorija, razvitak, objasnjenja.

Poslednja izmena:
Ljudi, treba mi pomoc. Imam jako star racunar i jako malu DDR RAM memoriju, kapaciteta 256 MB (mislim da je na 333 mHz, ali stvarno nisam siguran), medjutim kako racunar jako sporo radi saznao sam da bi je trebalo nadograditi, nabavio sam, sasvim slucajno DDR-400 memoriju isto kapaciteta 256 MB, proizvodjac je PQI, pa me interesuje, da li bi bilo dovoljno da samo dodam tu jednu memoriju koju vec imam ili bi mi trebala neka memorija veceg kapaciteta, maticna ploca je ASUS A7V8X-X ,

unapred hvala
 
Ljudi, treba mi pomoc. Imam jako star racunar i jako malu DDR RAM memoriju, kapaciteta 256 MB (mislim da je na 333 mHz, ali stvarno nisam siguran), medjutim kako racunar jako sporo radi saznao sam da bi je trebalo nadograditi, nabavio sam, sasvim slucajno DDR-400 memoriju isto kapaciteta 256 MB, proizvodjac je PQI, pa me interesuje, da li bi bilo dovoljno da samo dodam tu jednu memoriju koju vec imam ili bi mi trebala neka memorija veceg kapaciteta, maticna ploca je ASUS A7V8X-X ,

unapred hvala
možeš da dodaš , ta ploča je single chanel i prihvata različite neuparene memorije
bez većih problema :super:
(eventualno najsporiju stavi u prvi slot, ili u biosu eksplicitno stavi na manju brzinu , 333 ili 400 zavisi od kombinacije modula)
možeš da dodaš i 512MB-tski modul na ovaj 256MB-tski

s tim da je ograničenje čipa kt400 da radi samo sa dve mem. banke za ddr400 :think: ili je to samo na toj ploči
http://www.ec.kingston.com/ecom/con...SUS/ASmobile&model=A7V8X&search_type=&root=us
 
heljp! Kupio sam 2giga rama i ukupno imam 4 i komp mi to prepoznaje ali kazem mi da se samo koristi 3.25 gb. Hocu sve da mi koristi kako?:besna:
Na netu nesto ima kao da instaliram 7cu ali 64 bita,e sad ne znam da li to moze da jer mi je procesor 32-bitni i ima li to ikakve veze? maticna mi podrzava 16gb rama tako da nije problem u njoj!
 
To je u windows.old folderu na C: Nema potrebe da to radiš ali možeš ako želiš. Najbolje bi ti bilo da si formatirao tu particiju, i ako već želiš obrisati stari win onda reinstaliraj OS ponovo sa formatiranjem te particije. Najvjerovatnije nemaš 32bit procesor jer se ne proizvode već više od 5 godina i ne modržavaju 64bit OS.
 
obrisao sam win folder,ali nece program files 86 ceo da obrise. :( PA nece da mi pokrene kao na xpu but i da mi dozvoli da se igram sa particijama,taj deo je preskocio i sam se instalirao. Cak mi ni licencni kljuc nije trazilo. Moguce je da je do ovog diska na kom imaju sve verzije,da su to oni stavili automatski da ide ili da preskace to. Nema veze,mrzi me da skidam sa interneta pa da rezem. Neka ovako!
 
Kako da skontam koja vrsta memorije treba mom racunaru?
Imam 512MB... hteo bih uzeti jos toliko, jer sam instalirao neke audio software koji zahtevaju vise memorije... al' ne znam koja tacno mi treba... posto znam da ima vise vrsta RAM-a.

Pogledaj na sajtu proizvođača tvoje matične ploče. Odabereš model koji imaš, i vidi koji RAM odgovara.

Ili instaliraj ovaj program, pa vidi na njemu.
 
Pozdrav potrebna mi je mala pomoc,imala sam ddr2 memoriju od 512mb i kupila sam jos 1gb memorija,racunar mi sada radi bolje ali se jutros opet zakocio i opet izbacuje ono "virtual memory too low"?Da li moze neko da mi objasni kako da to popravim,ne koristim nista preterano zahtevno,neke igrice,programe i sl.?
 

Back
Top